خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ الأربعاء ١٩ ذو الحجّة ١٤٤٠ Wednesday, August 21, 2019
آخرین مطالب کلید واژه
شیر خشک نوزاد ۱۰ درصد گران شد

رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد از افزایش ۱۰ درصدی قیمت این کالا خبر داد و گفت: سازمان غذا و دارو دیروز سرانجام درخواست تولیدکنندگان را اجابت و با افزایش قیمت این محصول موافقت کرد.

تصاویر/ تشییع نوزاد ۱۴ ماهه فلسطینی در غزه

مردم فلسطین امروز پیکر «صبا محمود أبو عرار» نوزاد ۱۴ ماهه و مادرش را که شب شنبه در بمباران هوایی جنگنده های صهیونیست به غزه، به شهادت رسیده بودند را تشییع کردند.

چه افرادی از گرفتن روزه ماه رمضان معاف هستند ؟

متاسفانه دربرخی موارد شاهداین هستیم که افراد بدون مشورت و نظر پزشک روزه می‌گیرند؛بنابراین به سیستم بدنی خودآسیب واردمی‌کنند،عمل روزه‌داری بایدتحت‌نظر پزشک وتایید اوصورت بگیرد.

حقایقی جالب در مورد چشم سبز‌ها

ازمیان رنگ‌های چشم متفاوتی که وجوددارند،رنگ سبزچشم ازرنگ‌های نادری ست که توجهات زیادی رابه سمت خودجلب می‌کند.شایددلیل آن کم بودن این رنگ چشم نسبت به دیگررنگ‌هاباشد،اماهرچه هست جذابیت آن غیرقابل انکار است.حقایق جالبی درمورد افرادی که چشمان سبزرنگی دارند وجوددارد که اگردوست داریددرمورد آن‌ها بیشتر بدانید،در ادامه مطلب همراه مان باشید.

آمار عجیب از ولادت نوزادان در مناطق سیل زده

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشوردرباره آمارتولدنوزادان درمناطق سیل زده توضیحاتی داد.

تاثیر نوع زایمان بر سلامت تنفسی نوزاد

طبق نتایج مطالعات، نوع زایمان بر رشد ترکیب میکروبی روده (میکروبیوم های روده) در نوزادان، بدون توجه به مصرف آنتی بیوتیک توسط مادر، تأثیر دارد. همین مسئله می‌تواند بر سلامت تنفسی نوزاد هم در طول اولین سال عمرش تأثیر گذارد.

دلایل سنگین وزنی نوزادان چیست ؟

ازعلل وزن بالای نوزادهنگام تولدرامی‌توان چاقی مادروبیماری دیابت مادرذکرکرد.ازدیگرعوامل بزرگ بودن جنین پسر،زایمان‌های متعدد،بارداری طولانی مدت،سابقه نژادی یاهمان عوامل وراثتی زایمان درخانواده وبه دنیا آوردن نوزادبا وزن بالای چهارکیلوگرم است.

انسولین بالا در نوزادان می تواند منجر به آسیب مغزی شود

محققان می گویندنوزادان متولدشده بامیزان بالا انسولین ممکن است دچارآسیب مغزی دائمی ومعلولیت درطول زندگی شوند.

هوش مصنوعی رشد نوزادان را پیش‌بینی می‌ کند

پژوهشگران آمریکایی موفق شدندبرای بررسی رشدشناختی مغزنوزادان ازیک روش مبتنی برهوش مصنوعی استفاده کنند.

مرگ ۱۱ نوزاد در بیمارستانی دولتی، تونس را به لرزه درآورد

ده‌ها فعال حقوق بشری در تونس در اعتراض به فوت ۱۱ نوزاد شیرخوار در بیمارستان دولتی پایتخت این کشور دست به تظاهرات زدند...

دارو‌هایی که نباید به نوزاد بدهید

دادن داروبه نوزاد مساله مهمی است که نبایدسرسری ازکنارش گذشت.همیشه قبل ازدادن دارو باپزشکتان مشورت کنید.نوزادان نسبت به افرادبالغ واکنش وحساسیت‌های دارویی شدیدتری ازخودنشان می‌دهند.

ویدئو / تشکی که نوزاد را آرام می کند

یک تشک مخصوص نوزادابداع شده که صداهاوحرکات رحم مادررابااستفاده ازارتعاشات وسروصدای سفیدتقلیدمی کند. این محصول که Tranquilo Mat نام دارد به نوزادان کمک می کندسریع ترخواب بروند.همچنین این تشک کوچک می توانددرچند ثانیه نوزادبی قرارراآرام کند.

بهبود روند رشد مغز نوزاد با مصرف تخم مرغ

طبق نتایج محققان،تغذیه نوزادان باتخم مرغ موادمغذی موردنیازبرای مغزبهتررابرایشان فراهم می کند.

پوشک بچه هوشمند اختراع شد + عکس

یک استارتاپ کره‌ای یک حسگرجدیدتوسعه داده است که به قسمت بیرون پوشک نوزادان وصل می‌شودومی‌تواندزمانی راکه نوزادخودراکثیف می‌کندبه والدین خبردهد.

کاهش ریسک ابتلا به دیابت در زنانی که نوزاد شیر می دهند

تحقیقات جدیدنشان می دهدشیردادن به نوزاد به مدت ۶ ماه یابیشتر به شکل قابل توجهی ریسک ابتلا به دیابت رادرزنان طی دوره میانسالی به نصف کاهش می دهد.

فرزند شما شبیه چه کسی خواهد شد ؟

هرمادری که باردارمی‌شود،دلش می‌خواهدبداندفرزندش شبیه چه کسی می‌شود؛شبیه او،همسرش،خانواده اویاخانواده همسرش و...، اما هیچ راهی نیست که بتوان فهمیدصفات وخصایصی که نوزادبه ارث می‌برد، به چه کسی رفته است.

ارتباط شیردهی به نوزاد و اندازه کوچک تر دورکمر مادر

نتایج یک مطالعه نشان می دهدشیردهی به نوزادبااندازه کوچک تردورکمرمادردرمدت یک دهه بعد اززایمان ارتباط دارد.

ویدئو / شوخی نابجای پدر با کودک ۶ میلیون بار دیده شد

فیلمی دلهره آور ازشوخی پدربافرزند نوزادش درشبکه‌های اجتماعی بازدید بیش از ۶میلیون کاربرراازآن خودکردهمانطورکه دراین فیلم دیده می‌شود،پدرکه به قصدشوخی نوزادچندماهه خودرابرروی دریاچه‌ی پوشیده ازبرف رهامی‌کند،ازعمق برف بی خبربوده وبعدازفرود آمدن نوازدبرروی سطح دریاچه ناگهان درانبوه برف ناپدیدمی‌شودخوشبختانه عملکردسریع پدرجان فرزندنوزادراازمرگ حتمی نجات می‌دهد.

نوزادی از رحم اهدایی یک متوفی متولد شد

محققان دانشگاه سائوپائولوخبرازتولدموفقیت آمیزاولین نوزادی می‌دهندکه رحم مادرش اهدایی وپیوندی ازیک شخص مرگ مغزی بوده است.

تصاویر برگزیده
آر اس اس ادامه
تصاویر/ «عمرالبشیر» رئیس جمهور برکنار شده سودان در قفس دادگاه
رسانه های عربی تصاویری از حضور «عمر البشیر» رئیس جمهور سابق سودان که بر اثر کودتای نظامی چندی پیش از قدرت خلع شد را درحالی که جهت محاکمه در قفس اتهام حضور پیدا کرده بود، منتشر کرده اند.
../../detail/Photo/958185
تصاوير / تشیع شهدای فلسطینی «بنت لاهیا» در غزه
صدها تن از جوانان و اهالی منطقه بنت لاهیا در شمال غزه سه تن از شهدای روز گذشته که توسط نیروهای اشغالگر صهیونیست به ضرب گلوله شهید شدند را تشیع کردند.
../../detail/Photo/958150
آمریکا در هفته‌ای که گذشت | کاریکاتور
../../detail/Photo/956411
تصاویر / رهگیری هواپیمای نظامی روسیه توسط جنگنده انگلیسی
وزارت دفاع انگلیس تصویری از رهگیری هواپیمای حمل و نقل نظامی روسیه «ال-76» توسط هواپیماهای جنگنده انگلیسی تایفون در نزدیکی مرزهای استونی منتشر کرد.
../../detail/Photo/955333
تصاویر / آتش سوزی در هتل استقرار حجاج فلسطینی
رسانه های سعودی خبر دادند که یکی از هتل های محل استقرار حجاج فلسطینی که از نوار غزه مشرف شده اند، دچار حریق شده و نیروهای امدادی مجبور شدند هتل را تخلیه کنند.
../../detail/Photo/955267
تصاویر/ بازدید «بوریس جانسون» از یک مرغ داری
رسانه های های انگلیسی تصاویری از بازدید «بوریس جانسون» نخست وزیر جدید انگلیس از یک مرغداری در این کشور در آستانه خروج از اتحادیه اروپا، منتشر کردند.
../../detail/Photo/955263
ویدئوهای برگزیده
آر اس اس ادامه
فیلم/ گزارش بی‌بی‌سی از مبارزه قاطع و بی‌سابقه «قوه قضائیه» با «مفسدان اقتصادی»
../../detail/Video/958261
ایران هنوز می تواند یک کشتی دیگر انگلیس را هم توقیف کند
پرهام فرهنگ وصال با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر پاسخ دادن به دزدی دریایی انگلیس توسط عناصر مومن و انقلابی، بیان داشت: فرمان رهبری ایران مبنی بر حق مقابله به مثل دقیقا منطبق بر حکم حقوق بین الملل است.
../../detail/Video/958134
فیلم | نفتکش ایرانی ضعف آمریکا را به دنیا نشان داد
یک کارشناس آمریکایی در تماس با شبکه ملی این کشور، با اشاره به جنایات آمریکا علیه ملت ایران، تاکید کرد سیاست های آمریکا علیه ایران شکست خورده و ایالات متحده در جهان منزوی شده است.
../../detail/Video/958067
گزارش بی‌بی‌سی از «دودوزه بازی» انگلیسی‌ها برای بالا کشیدن پول مردم ایران
«بریتانیا از همان اول انقلاب قصد نداشت پول ایران را پرداخت کند. در سال 1978 مدیر شرکت "ای.ام.اس" دستور داده بود حتی یک ریال هم به ایران پول نپردازند! اساسا آنها قصدی برای دادن این پول هنگفت به ایران ندارند.»
../../detail/Video/958023
فیلم/ کارشناس بی‌بی‌سی ادعای انگلیس درباره توقیف نفتکش ایرانی را سست خواند
«بریتانیا وقتی گریس1 را توقیف کرد، به دلایل فراوان این کار آنها وجه قانونی نداشت و پایه آن سست بوده است. مقررات و آئین نامه شماره 30 که این تحریم ها را در 18 ژانویه 2012 علیه سوریه اعمال کرد، میگوید که این تحریم در سرزمین تحت حاکمیت کشورهای اتحادیه اروپاست...
../../detail/Video/958005
فیلم | پاسخ کارشناس من‌و‌تو به انتقادها درباره تبلیغ فرزندآوری
در یکی از برنامه های منوتو، که کارشناسان این شبکه سیاست های «افزایش جمعیت» را در ایران زیر سوال می‌بردند، «ملیحه محمدی» درمخالفت با آنها در اظهارنظری متفاوت گفت: کاهش نرخ رشد، مسئولان هر کشوری را نگران می‌کند، امروز مسئله نرخ رشد و جمعیت، یک مسئله کاملا...
../../detail/Video/957993
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top