خبرخوان جام نیوز
|
یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ الأحد ٢٢ المحرّم ١٤٤١ Sunday, September 22, 2019
آخرین مطالب کلید واژه
فیلم| ربات ترزامی آمد!

روباتی که نامش برگرفته از نام «ترزا می» نخست وزیر پیشین انگلیس است, در رستورانی در جنوب غرب لندن, صبحانه سرو می کند.این روبات به تقلید از ترزا می, که می گفت: «برگزیت همان برگزیت است», خطاب به مشتریان این رستوران می گوید: «برکفست همان برکفست است!»

ربات‌ها ۲۰ میلیون شغل تولیدی را به دست می‌ گیرند

یک اتاق فکر انگلیسی اعلام کرد تا سال ۲۰۳۰ به علت رشد استفاده از ربات‌ها در سراسر جهان، ۲۰ میلیون شغل تولیدی از دست خواهد رفت.

ویدئو / رباتی که زباله ها را بازیافت می کند

یک بازوی رباتیک ساخته شده که بااستفاده ازنیروی مکش وسیستم شناسایی بصری زباله هارابررسی وبازیافت می کند.

ربات‌ ها میلیون‌ها نفر را بیکار می‌کند

نتایج یک بررسی جدیدنشان می‌دهددرپی خودکارسازی اموروبه حداقل رسانیدن نقش انسان ،طی دودهه آینده بیش ازنیمی ازمشاغل ازبین خواهندرفت.

ضدحال توییتر به ترامپ

رئیس جمهور امریکا در جلسه‌ای که با مؤسس توییتر داشته، بخش قابل توجهی از زمان ملاقات را به گفتگو درباره حساب شخصی‌اش در این پیام‌رسان اختصاص داده است.

ویدئو / ربات آتش‌نشان به کمک کلیسای نوتردام رفت

کلیسای تاریخی نوتردام پاریس با ۸۵۰سال قدمت،عصردوشنبه دچارآتش‌سوزی مهیبی شدکه این بنای ارزشمند تاریخی راتامرزنابودی کامل برد.

ویدئو / رباتی که خیلی‌ها را بیکار خواهد کرد

جدیترین ربات ساخت شرکت Boston Dynamics توانایی راه‌رفتن روی پاهای خودش و همچنین جابجایی وسایل سنگین را دارد و می‌تواند به جای نیروی انسانی در انبارها مورد استفاده قرارگیرد.

ماهی‌ها و زنبور‌ها با هم صحبت می‌ کنند !

پژوهشگران سوئیسی توانستندبا کمک نوعی ربات،یک پل ارتباطی میان ماهی‌هاوزنبورهاایجادکنند.

ربات خودکاری که با ظرافت به کاربر غذا می‌ دهد

اکثرافراددردنیای پرهیاهوی امروزتوجه چندانی به نحوه غذا خوردن خودندارند،امایک بازوی رباتیک جدیدباظرافت وبارعایت اصول تغذیه‌ای می‌تواندبه شماغذابدهد.

تولید رباتی که در درون بدن راه می‌ رود

تولیدانواع مواد نانوباکاربردهای پزشکی روز به روز درحال افزایش است ومحققان به تازگی موفق به تولیدرباتی چهارپا شده اند که می‌توان دردرون بدن به سمت هدف خودحرکت کند.

ویدئو / جامعه ربات‌ها ایجاد می‌شود ؟

دانشمندان درحال طی کردن مسیری جدیددرزمینه ابداع وساخت ربات‌های هوشمندهستند؛ربات‌هایی که قادرندهمچون انسان ازپس کارهای دقیق‌تری برآیند.شرکت‌های ربات‌سازی کلودمایندزواینفِس باهمکاری یکدیگرموفق به ساخت رباتی هوشمندبه نام ایکس آر ۱شدند.هوش مصنوعی به همراه تکنولوژی فضای ابری فضای یکدستی رابرای ربات‌های متصل به این فضابه وجودآورده که می‌توانددرآینده ارتباط این قبیل ربات‌های هوشمندرا منسجم کندوپیش‌زمینه ایجادجامعه ربات‌هاراایجادکند.

اگر « خلاق » نباشید ربات جایگزین شما می‌ شود

خلاقیت تنهاراهی است که انسان‌هامی‌توانندبه واسطه آن امنیت شغلی خودراتضمین کنندتاربات‌‍‌هاجایگزین آنهانشوند.

دلایلی علمی که نمی‌توان موجودات فضایی‌ را مشاهده کرد

دانشمندان چندین دلیل علمی برای دیده نشدن موجودات فضایی ازسوی ساکنان زمین راکشف کردند.

ویدئو / حرکات موزون با ربات !

درحاشیه یکی ازنمایشگاه‌های رباتیک،چندنفرازمردم همراه باربات انسان‌نماحرکات موزون انجام دادند.

ویدئو / رباتی که خودروی شما را پارک می‌کند !

یک ربات فوق‌العاده موسوم به "استن"(Stan) که قادراست خودروی افرادرادرپارکینگ‌های بزرگ نظیرپارکینگ‌های فرودگاه‌ها بانظم ودقت وبهره‌وری دراستفاده ازفضاپارک کند ازماه اوت درفرودگاه گاتویک لندن کارخودرا آغازخواهدکرد.

ویدئو / رباتی که علاوه بر تکان خوردن ، شنا هم می‌کند

محققان دانشگاه ایالتی" کارولینای شمالی"رباتی مشبک ساخته‌اندکه می‌توانددرآب شناکند،خم شودواشیاء رابگیرد.

استفاده از ربات‌های مسلح در ارتش جمهوری اسلامی ایران

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که ارتش از ربات‌های مسلح برای رویارویی با تهدیدات استفاده می‌کند.

ویدئو / ربات هنرمند مجسمه ساز

پیشرفت علم رباتیک به حدی زیادبوده است که بسیاری ازکارهای روزمره به ربات‌هاسپرده شده است.فیلم زیرتراشیدن سردیس ازتنه درخت توسط ربات رامشاهده می‌کنید.

ربات‌ها جای پیک‌های موتوری را گرفتند ! + تصاویر

یک شرکت آمریکایی قصد داردبزرگترین طرح ارسال غذابرای دانشجویان راباکمک ربات‌های خودران آغازکند.

تصاویر / نقش ربات ها در مراقبت از سالمندان ژاپنی

درحالی که جمعیت ژاپن به سرعت درحال پیرشدن است،دولت این کشور امیدوار است بتواندبااستفاده ازربات هامراقبت ومددکاری سالمندان راتسهیل نماید.

تصاویر برگزیده
آر اس اس ادامه
تصاویر/ در مرز لبنان و فلسطین اشغالی چه می گذرد
رسانه های لبنانی تصاویری منتشر کردند که در آن دیده می شود نیروهای ارتش اسرائیل به همراه یک تانک مرکاوا، لوله های تفنگ خود را به سوی نیروهای ارتش لبنان نشان رفته اند.
../../detail/Photo/961197
تصاویر/ مرتفع ترين منطقه جنگی در جهان
منطقه سیاشین واقع در کوه های هیمالایا در مرز بین هند و پاکستان مرتفع ترین نقطه جنگی در جهان است که در ان سربازان ارتش پاکستان از مرز کشورشان با کشور هند که با هم بر سر برخی مناطق سر جنگ دارد، حفاظت می کنند.
../../detail/Photo/961196
تصاوير/ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در تونس
رسانه های عربی امروز از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری تونس برای انتخاب رئیس جمهور جدید در این کشور بعد از در گذشت الباجی قائد السبسی رئیس جمهور سابق این کشور خبر دادند اما گفته می شود استقبال تونسی ها از این انتخابات بسیار ضعیف گزارش می شود.
../../detail/Photo/961049
آلبوم تصاویر برگزیده خبرگزاری reuters
آنچه مشاهده می‌فرمایید، تصاویر منتخب خبرگزاری رویترز در هفته اخیر است.
../../detail/Photo/959713
تصاوير / هتک حرمت حرم ابراهیمی توسط رئیس اسرائیل
«روین ریولین» رئیس رژیم صهیونیستی ساعتی پیش تحت تدابیر امنیتیبه همراه تعدادی از شهرک نشینان صهیونیست و نیروهای امنیتی با ورود به حرم ابراهیمی در شهر الخلیل، احساسات مسلمانان را جریحه دار کرد.
../../detail/Photo/959514
تصاویر / کشف یک گور جمعی در منطقه سنجار عراق
یک مسؤول پیگیری ایزدیان ناپدید شده در دوره اشغال منطقه سنجار توسط گروه داعش، از کشف یک گور جمعی جدید در این منطقه خبر داد و اعلام کرد تا کنون اجساد 6 تن شناسایی شده است.
../../detail/Photo/959206
ویدئوهای برگزیده
آر اس اس ادامه
فیلم/ شبکه من‌وتو: هرکس از «قاسم سلیمانی» حمایت کند «خائن» است!
مجریان شبکه من‌وتو ضمن ابراز تاسف و حیرت از حمایت‌های فعالان سیاسی و رسانه‌ای در داخل و خارج از سردار سلیمانی، مدعی شدند: این افراد در وجدان تاریخی مردم ایران در آینده به عنوان خائنین شناخته خواهند شد!!
../../detail/Video/961306
فیلم/ کارشناس بی‌بی‌سی: آمریکا پس از انهدام «گلوبال هاوک» و حمله به «آرامکو» تحقیر شد
مرتضی فیروزی، تحلیلگر روابط بین الملل: در قضیه انهدام پهپاد «گلوبال هاوک» و حمله به «آرامکو» به پستیژ ابرقدرتی آمریکا برخورده و بگونه‌ای تحقیر شده است. مشکل دیگر آمریکا، ضعف سامانه دفاعی است که با دلار بسیار گرانی به سعودی‌ها فروخته است؛ این سامانه هیچ نوع...
../../detail/Video/961301
فیلم| سرنوشت برجام در نبود ترامپ
«هوشنگ امیراحمدی» استاد دانشگاه "راتگرز" در گفتگو با تلویزیون ایران‌اینترنشنال: جان کری می‌گفت اگر ما هم بودیم بعد از برجام می‌رفتیم سراغ موشک ‌ها و حضور در سوریه و اگر درباره این موضوعات امتیاز نمی‌گرفتیم ما هم از توافق هسته‌ای خارج می‌شدیم/ دلیل اینکه چرا...
../../detail/Video/961261
فیلم| ناتوانی عربستان در استفاده از تجهیزات نظامی
مهدی‌ طلعتی در گفت‌و‌گو با بی‌بی‌سی: عربستان به دلیل نداشتن عقبه نیروی انسانی، علی‌رغم در اختیار داشتن سلاح های پیشرفته، برای استفاده از آن‌ها محتاج کشورهایی همچون آمریکاست.
../../detail/Video/961101
فیلم| پاسخ یمنی‌ها موجب سرعقل آمدن عربستان خواهد شد
داریوش سجادی تحلیلگر مسائل سیاسی مقیم آمریکا در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی: این حمله نشان داد که حاکمان عربستان در داخل کاخ شیشه‌ای نشسته‌اند که با سنگ ریزه‌ای آسیب می بینند؛ پاسخ پهپادی یمنی‌ها به عربستان می‌تواند باعث یک نوع آرامش منطقه‌ای با سر عقل آمدن دولت...
../../detail/Video/961253
فیلم| پژوهشکده امنیت اسرائیل: یمن ثابت کرد رژیم سعودی ببر کاغذی است
«احمد المؤید» تحلیلگر و کارشناس یمنی، در برنامه "اتجاه المعاکس" شبکه الجزیره: طبق روایت سعودی‌ها تا الان باید یمنی‌ها تبخیر شده بودند؛ ولی آن‌ها فعلا توانسته‌اند سه فرودگاه عربستان را از کار بیندازند.
../../detail/Video/961159
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top