خبرخوان جام نیوز
|
شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ السبت ١٠ جمادى الثانية ١٤٤٠ Saturday, February 16, 2019
آخرین مطالب کلید واژه
برف و باران در راه ایران

مدیرکل پیش بینی وهشدارسریع سازمان هواشناسی ازورودسامانه بارشی جدیدبه کشورازاواخروقت امروز(۲۵ بهمن)خبرداد.

چهره شگفت‌انگیز یک شهر برفی در ایران

سی‌سخت شهری در ۳۵کیلومتری شمال غربی شهریاسوج ودراستان کهگیلویه وبویراحمداست.

هواپیماها بارش برف و باران را تشدید می کنند

نتایج یک تحقیق علمی نشان می دهدهواپیماهادرمسیرحرکت خودمی توانندبرروی ابرهاتاثیرگذار باشندواحتمال بارش باران وبرف شدیددرمسیرحرکت خود راتا ۱۰برابرافزایش دهند.

تصاویر/ برف و سرما آمریکا را در نوردید

مجله آتلانتیک نوشت: برف و یخبندان به حدی است که بسیاری از شهرهای آمریکا دچار یخ زدگی شده اند و برخی از راه های مهم نیز همچنان مسدود اند.

موج جدید برف و باران در کشور از فردا

مدیرکل پیش‌بینی وهشدارسریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورودسامانه بارشی به کشورطی فردا(۱۳ بهمن ماه)گفت:ازفردابارش برف وباران ووزش باددرکشورآغازمی‌شود.

تصاویر/ برف و سرمای شدید در آمریکا

رویترز: بسیاری از نقاط و ایالت های آمریکا با سرمای شدید مواجه شده است و برق بسیاری از مناطق در برخی از ایالت ها نیز قطع شده اند.

از فردا هوا سردتر و بارندگی بیشتر می‌شود

استادعلم هواشناسی گفت:ازنظرعلم هواشناسی وبابررسی‌های صورت گرفته از ۷بهمن تا ۱۴یا ۱۵بهمن ماه یک دوره زمانی تحت تاثیر امواجی ازبارندگی برف وباران قرارمی‌گیرد.

کاملا سفید ، کاملا زمستان ؛ برف در ۲۹ استان

سازمان هواشناسی کشوربرای امروزدر ۲۹استان کشورمان بارش "برف وباران" پیش‌بینی کرد.

سلفی یکتا ناصر و ساره بیات در روز برفی تهران

یکتا ناصر وساره بیات هم مثل بسیاری ازچهره‌های سینمایی وهنری دیگر،عکسی ازخودرادرنخستین روزبرفی تهران درسال ۹۷ به اشتراک گذاشتند.

آسمان ۸ استان ایران برفی و بارانی است

مدیرکل پیش‌بینی وهشدارسریع سازمان هواشناسی گفت:سامانه بارشی که امروز(۱۲ دی)واردکشورمی‌شود،فردا( ۱۳ دی)تقویت وسبب بارش باران و برف دردامنه‌های جنوبی البرزدراستان‌های قزوین،البرز، تهران و برخی مناطق مرکزی خواهدشد.

برف و کولاک در ۱۵ استان ؛ بارش‌ها ادامه دارد

رئیس سازمان امدادونجات با اشاره به وقوع برف وکولاک در ۱۵استان کشورگفت:بیش از ۴۴۰۰نفربه دلیل این حادثه امدادرسانی شده‌اند.همچنین مسئول عملیات مرکزمدیریت راه های کشور گفت:بارش برف وباران اکنون دربرخی ازمسیرهای ۹ استان ادامه داردوداشتن تجهیزات زمستانی برای عبورومرور ازاین محورهاالزامی است.

دانستنی‌های جالب در مورد برف که شاید نمی‌دانستید !

درزمستان سال گذشته شاهدبارش برف سنگینی درکلان‌شهر تهران بودیم.دانه‌های زیبای برف بخش‌های زیادی ازپایتخت ایران راسفیدپوش کردوبرای بسیاری ازشهروندان اتفاق مبارک وخوشایندی رارقم زد.

پیش بینی بارش برف در برخی مناطق کشور

ازفردا برابرباسوم دی ماه،سامانه بارشی جدیدی واردکشورمی‌شودکه حاصل فعالیت این سامانه، "بارش برف"دربرخی مناطق غربی کشوراست.

ویدئو | سردترین منطقه زمین و شرایط متفاوت زندگی

شروع فصل زمستان برای خیلی از مناطق دنیا شروع فصل بارش و پر آبی است، اما در سردترین منطقه زمین شرایط متفاوت است و ساکنان آن برای فصل سرما باید یخ جمع کنند تا بتوانند با ذوب آن آب آشامیدنی داشته باشند.

بارش باران و برف در شش استان کشور

مدیرکل پیش‌بینی وهشدارسریع سازمان هواشناسی ازباران وبرف دراستان‌های آذربایجان شرقی،آذربایجان غربی،اردبیل،گیلان،کردستان وزنجان طی امروزوفردا(۲۱ و ۲۲آذرماه)پیش‌بینی کرد.

رصد پوشش برف در کشور با تصاویر ماهواره‌ای

رئیس سازمان فضایی ایران گفت:مساحت ومحدوده پوشش برف درکشوربه صورت روزانه بااستفاده ازداده های ماهواره ای پایش می شودواین اطلاعات به صورت رایگان دراختیارکاربران قرارمی گیرد.

هواشناسی : برف و باران در راه است

مدیرکل پیش بینی وهشدارسریع سازمان هواشناسی ضمن اعلام استان‌های پربارش جنوبی طی امروز،ازورودسامانه بارشی فعال به کشور ازجمعه خبردادوگفت:دراثرورود این سامانه مناطق جنوب غرب، غرب، مرکز، ‌جنوب، دامنه‌های جنوبی البرز دراستان‌ها زنجان، ‌قزوین، ‌تهران و سمنان بارانی می‌شود.

ورود هوای سرد به کشور / برف در ارتفاعات می بارد

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به بارش باران، رعد و برق و وزش باد شدید در اکثر مناطق کشور طی دو روز آینده گفت: با ورود توده هوای سرد به کشور، کاهش قابل ملاحظه دما در نیمه شمالی و غربی کشور پیش‌بینی می‌شود، همچنین در گردنه‌ها و ارتفاعات استان‌های واقع در شمال غرب و ارتفاعات البرز بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

تصاویر برگزیده
آر اس اس ادامه
گزارش تصویری/ اعتراض جلیقه زردها به خشونت پلیس فرانسه
../../detail/Photo/938460
تصاویری از انفجار در مسیر نیروهای آمریکایی در سوریه
../../detail/Photo/937020
آمفی‌تئاتر پالمیرا، سبک معماری منحصر به فرد
آمفی‌تئاتر پالمیرا یک تئاتر متعلق به رم باستان است که در بیابان شام واقع شده‌است. این تئاتر نیم دایری است که در دوران سلسله امپراتوری رم در قرن دوم بنا شد.
../../detail/Photo/936900
گزارش تصویری از خیابان ها و بازارهای دمشق
خبرگزاری رسمی سوریه در گزارشی حال و هوای این روزهای خیابان ها و بازارهای پایتخت این کشور دمشق را به تصویر کشیده است که نشان از وجود استقرار و امنیت در این شهر است
../../detail/Photo/936041
عکس/ جهان در هفته ای که گذشت
../../detail/Photo/924961
عکس/ تلفات طوفان سهمگین فلورانس/ 12 کشته و یک میلیون آواره
طوفان فلورانس آمریکا با سرعت بیش از ۱۶۵ کیلومتر در ساعت در حرکت است و احتمال دارد سطح آب اقیانوس تا ۴ متر افزایش یابد. تاکنون 12 نفر کشته شده و حدود ۱۰ میلیون نفر تحت تاثیر قرار گرفته اند. یک و نیم میلیون نفر هم خانه هایشان را ترک کرده اند./ یورونیوز
../../detail/Photo/914857
ویدئوهای برگزیده
آر اس اس ادامه
ویدئو؛ گزارش بی‌بی‌سی از جاسوسی افسر آمریکایی برای ایران
«مونیکا ویت در یک عملیات جاسوسی اینترنتی علیه افسران اطلاعاتی امنیتی آمریکا با سپاه قدس همکاری داشته.آنچه آمریکا را نگران کرده سطح بالای دسترسی اطلاعاتی این فرد به اسناد محرمانه بوده است.»
../../detail/Video/939573
ویدئو/ وقتی بی بی سی هم حوصله شلوغ بازی مسیح علینژاد را ندارد
../../detail/Video/939450
ویدئو | ویژه برنامه های المیادین برای چهل سالگی انقلاب
شبکه المیادین، دو روزی است که پوشش خبرى بسیار گسترده اى از ایران به مناسب چهلمین سالگرد انقلاب اسلامى آغاز کرده است که تا ٢٢ بهمن ادامه خواهد یافت.
../../detail/Video/938802
ویدئو | کشف تسلیحات به جا مانده از تروریست ها در حومه قنیطره
../../detail/Video/938602
ویدئو/ توهین کشیش مسیحی به عرب ها
یکی از پروژه هایی که مدت هاست از سوی رسانه های وابسته به غرب پیگیری می شود، ایجاد اختلاف میان ایرانیان و اعراب است و به روش های مختلف تلاش می کنند این دو قوم اصیل، با فرهنگی غنی را علیه یکدیگر تحریک کنند.
../../detail/Video/938449
ویدئو | پاسخ پدافند هوایی سوریه به تجاوز رژیم صهیونیستی
../../detail/Video/937030
آخرین خبر
Top