خبرخوان جام نیوز
|
شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ السبت ٢١ المحرّم ١٤٤١ Saturday, September 21, 2019
آخرین مطالب کلید واژه
بوریس جانسون عقب‌نشینی کرد/ جو جانسون استعفا داد

جو جانسون، برادر نخست وزیر انگلیس که یکی از نمایندگان حزب محافظه‌کار در پارلمان بود، از مقام خود استعفا داده است.

معترضان انگلیسی: کودتا را متوقف کنید +فیلم

دهها هزار نفر در سراسر انگلستان در اعتراض به تعلیق پارلمان این کشور با آمدن به خیابان‌ها دست به اعتراض زدند.

هشدار بی‌سابقه به ملکه انگلیس؛ کودتای نرم برای انجام برگزیت

یک نماینده حزب کارگر مجلس موافقت ملکه انگلیس با تعطیلی پارلمان را کودتا خواند و گفت که این اقدام الیزابت به پایان نظام سلطنتی در کشور منجر می شود.

تعطیلی پارلمان و ضربه مهلک به دموکراسی/ تکاپوی BBC برای توجیه فرمان ملکه

رسانه دولتی ـ سلطنتی انگلیس وقتی مواردی مشابه این فرمان ملکه انگلیس در سایر کشورها اتفاق می‌افتد، از واژه‌هایی نظیر "کودتا"، "قدرت مطلقه"، "اختیارات فراقانونی" و... برای توصیف ماجرا استفاده می‌کند!

فیلم| قول ترامپ برای درآوردن انگلیس از مشکلات برگزیت

ترامپ در ملاقات با بوریس جانسون وعده داد یکی از بزرگترین معاهدات تجاری را بعد از اجرای برگزیت با انگلیس خواهد بست. رئیس جمهور آمریکا نخست وزیر جدید انگلیس را فردی مناسب برای اجرای برگزیت دانست.

آینده سیاسی انگلستان با جانسون

سیاستمداران انگلیسی در سه سال گذشته استراتژی های گوناگونی را برای عملی کردن برگزیت امتحان کرده اند.اما همه این تلاش ها شکست خوردند و حالا، حزب محافظه کار حاکم بوریس جانسون، وزیر خارجه پیشین را به عنوان نخست وزیر جدید بریتانیا برگزیده، با این انتخاب آینده انگلیس چه خواهد شد؟

بی اعتنایی مجدد دونالد ترامپ به اصول دیپلماتیک

در حوزه دیپلماسی رایج نیست که میهمان خارجی در مسائل پرسنلی دولت میزبان دخالت کنند و یا نظر دهند اما این مقررات برای دونالد ترامپ بی‌اهمیت است.

افزایش فشارها به ترزا می برای کناره‌گیری از قدرت

نمایندگان حزب محافظه‌کار بریتانیا فشارهای خود بر ترزا می را افزایش داده‌اند و می‌خواهند او از نخست وزیری بریتانیا و رهبری حزب محافظه‌کار کنار برود.

دلایل برکناری وزیر دفاع انگلیس؛ بیماری ترزا می یا فرستادن ارتش به جنگ

وزیر دفاع انگلیس ممکن است به خاطر سخنانش در مورد بیماری نخست وزیر ترزا می و تلاش برای فرستادن ارتش به منظور شرکت در مداخله نظامی در خارج از کشور اخراج شده باشد.

سومین ناکامی ترزا می/ افت چشمگیر ارزش پوند در برابر دلار

پارلمان بریتانیا بار دیگر به توافق ترزا می با اتحادیه اروپا برای خروج از این اتحادیه رای مخالف داد. با سومین ناکامی نخست‌وزیر بریتانیا در مورد برگزیت، برخی مخالفان دولت خواستار انتخابات زودرس شدند.

نمایندگان مجلس عوام بریتانیا پیشنهادهای خود را رد کردند!

نمایندگان مجلس عوام بریتانیا هر هشت گزینه پیشنهادی خود برای برون رفت مذاکرات برکسیت از بن بست را رد کردند.

شکستی دیگر برای ترزا می/ برگزیت به مجلس عوام رسید

نمایندگان پارلمان بریتانیا (مجلس عوام) در راستای پایان دادن به بن بست موجود بر سر خروج از اتحادیه اروپا، برگزیت، به نقش بیشتر نهاد قانونگذاری در فرایند تصمیم گیری برای خروج از اروپا رای دادند.

طومار مخالفان برگزیت، رکورد ۵ میلیون امضاء را شکست

با استقبال بریتانیایی ها از لغو برگزیت و باقی ماندن در اتحادیه اروپا، موقعیت ترزا می، نخست وزیر این کشور بیش از پیش متزلزل شده است.

کودتا علیه خانم نخست وزیر/ پایان ترزا می بسیار نزدیک است

نارضایتی از سیاست برگزیت ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا بالا گرفته است. ۱۱ وزیر کابینه درصدد بودند او را مجبور به کناره‌گیری کنند.

راهپیمایی بزرگ مخالفان جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا

صدها هزار نفر از مردم بریتانیا که مخالف جدایی این کشور از بریتانیا هستند، روز شنبه ۳ فروردین با راهپیمایی در مرکز لندن خواستار برگزاری همه‌پرسی دیگری در این زمینه شدند.

موافقت اروپایی ها با به تاخیر انداختن برگزیت

رهبران اتحادیه اروپا با به تاخیر انداختن برگزیت به بعد از ۲۹ مارس موافقت کردند.

رای منفی پارلمان بریتانیا به خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا

نمایندگان پارلمان بریتانیا به خروج این کشور از اتحادیه اروپا یا برگزیت «بدون توافق» رای منفی دادند.

تصاویر برگزیده
آر اس اس ادامه
تصاویر/ در مرز لبنان و فلسطین اشغالی چه می گذرد
رسانه های لبنانی تصاویری منتشر کردند که در آن دیده می شود نیروهای ارتش اسرائیل به همراه یک تانک مرکاوا، لوله های تفنگ خود را به سوی نیروهای ارتش لبنان نشان رفته اند.
../../detail/Photo/961197
تصاویر/ مرتفع ترين منطقه جنگی در جهان
منطقه سیاشین واقع در کوه های هیمالایا در مرز بین هند و پاکستان مرتفع ترین نقطه جنگی در جهان است که در ان سربازان ارتش پاکستان از مرز کشورشان با کشور هند که با هم بر سر برخی مناطق سر جنگ دارد، حفاظت می کنند.
../../detail/Photo/961196
تصاوير/ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در تونس
رسانه های عربی امروز از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری تونس برای انتخاب رئیس جمهور جدید در این کشور بعد از در گذشت الباجی قائد السبسی رئیس جمهور سابق این کشور خبر دادند اما گفته می شود استقبال تونسی ها از این انتخابات بسیار ضعیف گزارش می شود.
../../detail/Photo/961049
آلبوم تصاویر برگزیده خبرگزاری reuters
آنچه مشاهده می‌فرمایید، تصاویر منتخب خبرگزاری رویترز در هفته اخیر است.
../../detail/Photo/959713
تصاوير / هتک حرمت حرم ابراهیمی توسط رئیس اسرائیل
«روین ریولین» رئیس رژیم صهیونیستی ساعتی پیش تحت تدابیر امنیتیبه همراه تعدادی از شهرک نشینان صهیونیست و نیروهای امنیتی با ورود به حرم ابراهیمی در شهر الخلیل، احساسات مسلمانان را جریحه دار کرد.
../../detail/Photo/959514
تصاویر / کشف یک گور جمعی در منطقه سنجار عراق
یک مسؤول پیگیری ایزدیان ناپدید شده در دوره اشغال منطقه سنجار توسط گروه داعش، از کشف یک گور جمعی جدید در این منطقه خبر داد و اعلام کرد تا کنون اجساد 6 تن شناسایی شده است.
../../detail/Photo/959206
ویدئوهای برگزیده
آر اس اس ادامه
فیلم/ شبکه من‌وتو: هرکس از «قاسم سلیمانی» حمایت کند «خائن» است!
مجریان شبکه من‌وتو ضمن ابراز تاسف و حیرت از حمایت‌های فعالان سیاسی و رسانه‌ای در داخل و خارج از سردار سلیمانی، مدعی شدند: این افراد در وجدان تاریخی مردم ایران در آینده به عنوان خائنین شناخته خواهند شد!!
../../detail/Video/961306
فیلم/ کارشناس بی‌بی‌سی: آمریکا پس از انهدام «گلوبال هاوک» و حمله به «آرامکو» تحقیر شد
مرتضی فیروزی، تحلیلگر روابط بین الملل: در قضیه انهدام پهپاد «گلوبال هاوک» و حمله به «آرامکو» به پستیژ ابرقدرتی آمریکا برخورده و بگونه‌ای تحقیر شده است. مشکل دیگر آمریکا، ضعف سامانه دفاعی است که با دلار بسیار گرانی به سعودی‌ها فروخته است؛ این سامانه هیچ نوع...
../../detail/Video/961301
فیلم| سرنوشت برجام در نبود ترامپ
«هوشنگ امیراحمدی» استاد دانشگاه "راتگرز" در گفتگو با تلویزیون ایران‌اینترنشنال: جان کری می‌گفت اگر ما هم بودیم بعد از برجام می‌رفتیم سراغ موشک ‌ها و حضور در سوریه و اگر درباره این موضوعات امتیاز نمی‌گرفتیم ما هم از توافق هسته‌ای خارج می‌شدیم/ دلیل اینکه چرا...
../../detail/Video/961261
فیلم| ناتوانی عربستان در استفاده از تجهیزات نظامی
مهدی‌ طلعتی در گفت‌و‌گو با بی‌بی‌سی: عربستان به دلیل نداشتن عقبه نیروی انسانی، علی‌رغم در اختیار داشتن سلاح های پیشرفته، برای استفاده از آن‌ها محتاج کشورهایی همچون آمریکاست.
../../detail/Video/961101
فیلم| پاسخ یمنی‌ها موجب سرعقل آمدن عربستان خواهد شد
داریوش سجادی تحلیلگر مسائل سیاسی مقیم آمریکا در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی: این حمله نشان داد که حاکمان عربستان در داخل کاخ شیشه‌ای نشسته‌اند که با سنگ ریزه‌ای آسیب می بینند؛ پاسخ پهپادی یمنی‌ها به عربستان می‌تواند باعث یک نوع آرامش منطقه‌ای با سر عقل آمدن دولت...
../../detail/Video/961253
فیلم| پژوهشکده امنیت اسرائیل: یمن ثابت کرد رژیم سعودی ببر کاغذی است
«احمد المؤید» تحلیلگر و کارشناس یمنی، در برنامه "اتجاه المعاکس" شبکه الجزیره: طبق روایت سعودی‌ها تا الان باید یمنی‌ها تبخیر شده بودند؛ ولی آن‌ها فعلا توانسته‌اند سه فرودگاه عربستان را از کار بیندازند.
../../detail/Video/961159
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top