خبرخوان جام نیوز
|
یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ الأحد ٢٢ المحرّم ١٤٤١ Sunday, September 22, 2019
آخرین مطالب کلید واژه
تراز سطحی آب دریاچه ارومیه به هزار و ٢٧١ متر رسید

حجم آب دریاچه ارومیه نسبت به دراز مدت با افت ١١.٩۵ میلیارد متر مکعبی روبرو بود از طرفی نسبت به سال گذشته شاهد رشد ٢.۶۶ میلیارد مترمکعبی بوده است.

رشد ۸۹۸ کیلومتر مربعی وسعت دریاچه ارومیه

وسعت دریاچه ارومیه تا تاریخ ۱۱ تیرماه سال جاری رقم ۳۱۴۰.۹۲ کیلومتر مربع بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد بیش از ۸۹۸ کیلومتر مربعی روبرو بوده است.

ویدئو / پرواز فلامینگوها بر فراز دریاچه ارومیه

باتوجه به بارش‌های اخیردراستان آذربایجان غربی،دریاچه ارومیه جان تازه‌ای گرفته است.این دریاچه میزبان فلامینگوهادراین فصل ازسال می‌باشد.

« آرتمیا » پس از ۷سال در دریاچه ارومیه شناور شد

رییس دفتراستانی ستاداحیای دریاچه ارومیه درآذربایجان غربی بااشاره به اینکه ترازدریاچه ارومیه طبق آخرین پایش یکهزارو ۲۷۱مترو ۳۲سانتی متراست،گفت:کشتی آرتمیاکه ازسال ۱۳۹۱به دلیل پایین رفتن سطح آب دریاچه زمین گیرشده بود،درسایه افزایش ترازطی روزهای اخیرشناورشد.

دریاچه ارومیه ۲۷۰ کیلومتر مربع بزرگ‌تر شد

مدیردفتراستانی ستاداحیای دریاچه ارومیه درآذربایجان‌غربی گفت:وسعت دریاچه ارومیه هم اکنون دو هزار و ۵۰۰کیلومترمربع است که نسبت به سال گذشته ۲۷۰ کیلومترمربع افزایش رانشان می‌دهد.

وسعت دریاچه ارومیه افزوده شد

رئیس ستاداحیای دریاچه ارومیه درآذربایجان‌غربی گفت:هم اینک وسعت دریاچه ارومیه دوهزار و ۱۵۰کیلومترمربع است که نسبت به سال گذشته ۳۷۹ کیلومتر بروسعت آن افزوده شده است.

فناوری جدید باروری ابرها برای احیای دریاچه ارومیه

محققان کشور موفق به ساخت دستگاهی شدند که می تواند باعث باروری ابرها شود. این طرح برای بارورسازی ابرهای آسمان دریاچه ارومیه قابل کاربرد است.

پیشنهاد وزیر ارتباطات برای نجات دریاچه ارومیه

وزیرارتباطات وفناوری اطلاعات گفت: با هوشمندسازی آبیاری کشاورزی درمنطقه دریاچه ارومیه ۳۵درصد درمصرف آب کشاورزی صرفه جویی می‌شود که بر اساس محاسبات، میزان آب صرفه جویی شده از موجودی آب این دریاچه بیشتر خواهد بود.

دریاچه ارومیه فدای چه شد ؟

دریاچه ارومیه یکی از جاذبه‌های ایران واز آن مهم‌تر یکی ازنمادهای مهم کشورشناخته می‌شدکه کم‌جان شدن آن درطول سال‌های گذشته واکنش های متعددی ازسوی آب شناسان بین المللی رادربرداشت امامتاسفانه با گذشت زمان طولانی ازنفس زدن های این دریاچه هنوزمشکل به طورریشه ای برطرف نشده است.

دریاچه ارومیه در انتظار تولد جوجه فلامینگوها

رئیس اداره نظارت بر حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: بیش از ۳۰ هزار قطعه فلامینگو در دریاچه ارومیه و تالاب های اقماری منطقه مشغول آشیانه سازی هستند.

تصاویر برگزیده
آر اس اس ادامه
تصاویر/ در مرز لبنان و فلسطین اشغالی چه می گذرد
رسانه های لبنانی تصاویری منتشر کردند که در آن دیده می شود نیروهای ارتش اسرائیل به همراه یک تانک مرکاوا، لوله های تفنگ خود را به سوی نیروهای ارتش لبنان نشان رفته اند.
../../detail/Photo/961197
تصاویر/ مرتفع ترين منطقه جنگی در جهان
منطقه سیاشین واقع در کوه های هیمالایا در مرز بین هند و پاکستان مرتفع ترین نقطه جنگی در جهان است که در ان سربازان ارتش پاکستان از مرز کشورشان با کشور هند که با هم بر سر برخی مناطق سر جنگ دارد، حفاظت می کنند.
../../detail/Photo/961196
تصاوير/ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در تونس
رسانه های عربی امروز از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری تونس برای انتخاب رئیس جمهور جدید در این کشور بعد از در گذشت الباجی قائد السبسی رئیس جمهور سابق این کشور خبر دادند اما گفته می شود استقبال تونسی ها از این انتخابات بسیار ضعیف گزارش می شود.
../../detail/Photo/961049
آلبوم تصاویر برگزیده خبرگزاری reuters
آنچه مشاهده می‌فرمایید، تصاویر منتخب خبرگزاری رویترز در هفته اخیر است.
../../detail/Photo/959713
تصاوير / هتک حرمت حرم ابراهیمی توسط رئیس اسرائیل
«روین ریولین» رئیس رژیم صهیونیستی ساعتی پیش تحت تدابیر امنیتیبه همراه تعدادی از شهرک نشینان صهیونیست و نیروهای امنیتی با ورود به حرم ابراهیمی در شهر الخلیل، احساسات مسلمانان را جریحه دار کرد.
../../detail/Photo/959514
تصاویر / کشف یک گور جمعی در منطقه سنجار عراق
یک مسؤول پیگیری ایزدیان ناپدید شده در دوره اشغال منطقه سنجار توسط گروه داعش، از کشف یک گور جمعی جدید در این منطقه خبر داد و اعلام کرد تا کنون اجساد 6 تن شناسایی شده است.
../../detail/Photo/959206
ویدئوهای برگزیده
آر اس اس ادامه
فیلم/ شبکه من‌وتو: هرکس از «قاسم سلیمانی» حمایت کند «خائن» است!
مجریان شبکه من‌وتو ضمن ابراز تاسف و حیرت از حمایت‌های فعالان سیاسی و رسانه‌ای در داخل و خارج از سردار سلیمانی، مدعی شدند: این افراد در وجدان تاریخی مردم ایران در آینده به عنوان خائنین شناخته خواهند شد!!
../../detail/Video/961306
فیلم/ کارشناس بی‌بی‌سی: آمریکا پس از انهدام «گلوبال هاوک» و حمله به «آرامکو» تحقیر شد
مرتضی فیروزی، تحلیلگر روابط بین الملل: در قضیه انهدام پهپاد «گلوبال هاوک» و حمله به «آرامکو» به پستیژ ابرقدرتی آمریکا برخورده و بگونه‌ای تحقیر شده است. مشکل دیگر آمریکا، ضعف سامانه دفاعی است که با دلار بسیار گرانی به سعودی‌ها فروخته است؛ این سامانه هیچ نوع...
../../detail/Video/961301
فیلم| سرنوشت برجام در نبود ترامپ
«هوشنگ امیراحمدی» استاد دانشگاه "راتگرز" در گفتگو با تلویزیون ایران‌اینترنشنال: جان کری می‌گفت اگر ما هم بودیم بعد از برجام می‌رفتیم سراغ موشک ‌ها و حضور در سوریه و اگر درباره این موضوعات امتیاز نمی‌گرفتیم ما هم از توافق هسته‌ای خارج می‌شدیم/ دلیل اینکه چرا...
../../detail/Video/961261
فیلم| ناتوانی عربستان در استفاده از تجهیزات نظامی
مهدی‌ طلعتی در گفت‌و‌گو با بی‌بی‌سی: عربستان به دلیل نداشتن عقبه نیروی انسانی، علی‌رغم در اختیار داشتن سلاح های پیشرفته، برای استفاده از آن‌ها محتاج کشورهایی همچون آمریکاست.
../../detail/Video/961101
فیلم| پاسخ یمنی‌ها موجب سرعقل آمدن عربستان خواهد شد
داریوش سجادی تحلیلگر مسائل سیاسی مقیم آمریکا در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی: این حمله نشان داد که حاکمان عربستان در داخل کاخ شیشه‌ای نشسته‌اند که با سنگ ریزه‌ای آسیب می بینند؛ پاسخ پهپادی یمنی‌ها به عربستان می‌تواند باعث یک نوع آرامش منطقه‌ای با سر عقل آمدن دولت...
../../detail/Video/961253
فیلم| پژوهشکده امنیت اسرائیل: یمن ثابت کرد رژیم سعودی ببر کاغذی است
«احمد المؤید» تحلیلگر و کارشناس یمنی، در برنامه "اتجاه المعاکس" شبکه الجزیره: طبق روایت سعودی‌ها تا الان باید یمنی‌ها تبخیر شده بودند؛ ولی آن‌ها فعلا توانسته‌اند سه فرودگاه عربستان را از کار بیندازند.
../../detail/Video/961159
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top