خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ الخميس ٩ المحرّم ١٤٤٠ Thursday, September 20, 2018
آخرین مطالب کلید واژه
۲۵ مرداد یاد آور اولين فرار "محمدرضا پهلوی"

در ساعت ۲ بامداد فرمانده گارد شاهنشاهي فرمان را به مصدق ابلاغ كرد ولي وي هنگام خروج از منزل بازداشت شد، و راديو تهران اين اقدام را كودتا خواند. دراين هنگام شاه و همسرش با يك هواپيما از طريق عراق از ايران خارج شده و به ايتاليا رفت.

رسوخ شبکه عنکبوتی بی بی سی در رسانه های فارسی زبان معاند

بی بی سی فارسی چند سالی است که خط خبری خود را نه معارضه مستقیم با نظام جمهوری اسلامی بلکه سیاه نمایی و گزارش های یک جانبه و غلط از داخل کشور قرار داده تا به این وسیله بتواند مردم ایران را علیه حکومت بشوراند؛ شبکه ای که در تمامی حوزه های رسانه فعالیت گسترده دارد. شرکتی که تحت یک منشور سلطنتی تشکیل شده و از طریق فرمان سلطنتی در هر دوره ده ساله، نحوه اداره آن مشخص می شود.

کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ به روایت تصویر

کودتای ۲۸ مرداد با طرح و حمایت مالی و اجرائی سازمان مخفی اطلاعات بریتانیا و آمریکا و با همکاری دربار ایران بر ضد دولت محمد مصدق در ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ به انجام رسید. آرشیو امنیت ملی آمریکا اسنادی را منتشر کرد که ضمن نشان دادن نقش سازمان سیا در رهبری اقدام فوق ، آن را بخشی از فعالیت سیاست خارجی آمریکا به شمار آورد. چند ساعت پس از شروع تظاهرات، غوغاگران به سرکردگی شعبان جعفری و به پشتگرمی تانکها دفتر نزدیکان و روزنامه‌های هوادار مصدق را غارت کردند./ عکس: تسنیم

پایان شایعه درباره نقش آیت‌الله کاشانی در کودتا/ رمضان‌زاده از هول حلیم بی‌بی‌سی در دیگ افتاد؟!

خبرنگار بی‌بی‌سی که یکی از مطالب او منشا تصورات مبنی بر همراهی آیت‌الله کاشانی با کودتای ۲۸ مرداد شده، اعلام کرد که چنین چیزی نگفته است.

گفت‌وگو با حامل نامه آیت‌الله کاشانی به مصدق

ساعت ۵ عصر ۲۷ مرداد نزد مصدق رفتم که پیغام آقای کاشانی را به او برسانم تا خطر را احساس و واقعه را قبل از وقوع، علاج کند، دست زد به پشت من و گفت: «آقا! این حرف توده‌ای‌هاست».

ظریف: بررسی بد‌عهدی آمریکا در کمیسیون برجام/ شکایت ۲۵ساله ایران از آمریکا

محمدجواد ظریف: در آینده ای نزدیک نیز نشست دیگری با کمیسیون مشترک خواهیم داشت و بدعهدی آمریکا و موضوعات دیگر درآن بررسی می شود.

نگاهی به نامه آیت الله كاشانی به مصدق در ۲۷ مرداد ۳۲

آیت الله كاشانی در قسمتی از نامه خود به مصدق در ۲۷ مرداد ۳۲، به اعتماد بی جای مصدق به آمریكا اشاره كرد و نتیجه این اعتماد را چیزی جز غارت نفت ایران توسط غرب ندانست.

طوفان توئیتری برای عذرخواهی «بیسیم چی کودتا» از مردم ایران

تعدادی از کاربران فضای مجازی تصمیم گرفتند در سالگرد کودتای ۲۸ مرداد، با به راه انداختن یک موج توئیتری اعتراض خود را نسبت به نقش رسانه دولتی انگلیس اعلام کرده و خواستار عذرخواهی مسئولان این شبکه از مردم ایران شوند.

بازخوانی بخشی از بیانات رهبر معظم انقلاب درباره نتیجه اعتماد به آمریکا

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری در سالگرد کودتای ۲۸ مرداد کلیپ صوتی فرجام اعتماد را که بازخوانی بخشی از بیانات و هشدار های حکیمانه معظم له درباره نتیجه اعتماد به آمریکا است، منتشر کرد.

روزی که دست اعتماد آمریکا گریبان ایران را گرفت

از زمانی که قدرت های دنیا به وجود آمدند ایران برایشان قطب قابل توجهی بود که دست به استعمار آن بزنند و آشکارترین زمان هم کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ است.

از بی‌بی‌سی کودتا و آشوب تا بی‌بی‌سی فتنه و دروغ

آنچه در پی می‌آید، بخش دوم گفتگوی مفصل ما با دکتر «مجید تفرشی» کارشناس و پژوهشگر مسائل تاریخی است.

نقش انگلیس و بی‌بی‌سی در کودتای ۲۸ مرداد/ اعتصاب کارکنان ایرانی بی‌بی‌سی

اسناد منتشر شده از کودتای ۲۸ مرداد، جزئیات بیشتری از نقش انگلیس در این کودتا را افشا می‌کند.

انگلیس برای کودتا در ایران عذرخواهی نکرد/ بر قرن بیستم تمرکز نکنید

وزیر امور خارجه انگلیس درباره کودتای ۲۸ مرداد و دخالت این کشور در آن گفت: نمی توانیم آنچه که در گذشته اتفاق افتاده را برگردانیم و تاریخ را بازنویسی کنیم؛ باید رو به جلو حرکت کنیم و به دنبال برقراری روابط مثبت در قرن بیست و یکم باشیم.

بازگشت روباه پیر به کمین‎گاه!

پس از گذشت چند سال خبر بازگشایی سفارت انگلستان در تهران توسط بسیاری از خبرگزاری های جهان منتشر گردید و نکته جالب شور و هیجان غیرمنتظره رسانه هایی مانند بی بی سی، رادیو فردا و رویترز در انتشاراین خبر است.

ویدئو/ ۱۸ ثانیه با دکتر مصدق در دادگاه

پس از آنکه دکتر مصدق خود را از صف مردم و روحانیت جدا کرد، با دسیسه آمریکا و انگلیس کودتای ۲۸مرداد ۱۳۳۲رقم خورد. شاه پهلوی سرمست از کودتای آمریکا و انگیس، دستور داد مصدق را در دادگاه نظامی محاکمه کنند. مصدق به سه سال حبس انفرادی و تبعید به احمدآباد محکوم شد.

نامه منتشر نشده آیت الله کاشانی به مصدق/ ساواک را مصدق درست کرد

دکتر حسن سالمی، نوه آیت الله کاشانی، دکتر مصدق به راهی رفت که نباید می‌رفت و همه ما را فریب داد، همه وعده‌هایی که در زمان نخست‌وزیری در مجلس به مردم داده بود را عمل نکرد.

نامه‌ای که نویسندگانش را تا ابد روسیاه کرد!

غلامعلی حدادعادل، آیا هیچ ایرانی با شرف و وطن‌خواهی هست که با خواندن این نامه، به این همه خیانت و وطن فروشی و پستی و بیگانه‌پرستی لعنت و نفرین نکند.

ماموریت سفارت انگلستان به ۲۰۰ نفر در فتنه ۸۸

وزیر سابق اطلاعات گفت:‌ سفارت انگلستان به ۲۰۰ فرد مأموریت داده بود که فقط سراغ خواص بروند و راه‌های نفوذ بر آنها را شناسایی کنند. اینکه دیدیم ناگهان برخی خواص ساکت شدند و وقتی ما به آنها سند ارائه می‌دادیم، می‌گفتند ما متوجه نمی‌شویم.

تصاویر برگزیده
آر اس اس ادامه
عکس/ تلفات طوفان سهمگین فلورانس/ 12 کشته و یک میلیون آواره
طوفان فلورانس آمریکا با سرعت بیش از ۱۶۵ کیلومتر در ساعت در حرکت است و احتمال دارد سطح آب اقیانوس تا ۴ متر افزایش یابد. تاکنون 12 نفر کشته شده و حدود ۱۰ میلیون نفر تحت تاثیر قرار گرفته اند. یک و نیم میلیون نفر هم خانه هایشان را ترک کرده اند./ یورونیوز
../../detail/Photo/914857
گزارش تصویری ایندیپندنت از میزان نفرت شهروندان انگلیسی از رئیس جمهور آمریکا؛ بر روی برخی از پلاکاردها شعارهایی چون "مرگ بر ترامپ" و " ترامپ...
../../detail/Photo/914334
تصاویر/ حمله صهیونیست ها به جوانان فلسطینی
نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی به جوانان معترض فلسطینی در رام الله حمله کردند.
../../detail/Photo/912641
گزارش تصویری از زلزله روز یکشنبه کرمانشاه
../../detail/Photo/911502
تصاویر/ صحنه هایی تکان دهنده از غزه
مردم غزه با فقر شدید و مشکل انرژی، دست و پنجه نرم می کنند.
../../detail/Photo/906637
تصاویر/ یونان در آتش
../../detail/Photo/906158
ویدئوهای برگزیده
آر اس اس ادامه
ویدئو | گزارش بی بی سی از ربات‌های برانداز جمهوری اسلامی
شبکه بی بی سی در گزارشی به فعالیت ربات هایی پرداخته که در راه اندازی هشتگ های براندازم علیه حکومت جمهوری اسلامی فعالند.
../../detail/Video/916115
ویدئو | ترامپ؛ رئیس جمهوری که عاشق پورن است
درگیری لفظی وکیل استورمی دنیلز با مجری فاکس: مایکل آوناتی: چرا شما نمیخواهید اعتراف کنید که ترامپ یه رئیس جمهورعاشق پورن! اون همون کسیه که با موکل من در حضور پسر چهار ماهه‌اش رابطه جنسی داشته !
../../detail/Video/914961
ویدئو | استاد راهنمای حسن روحانی: از رای به روحانی پشیمانم
ایران اینترنشنال/ حسن امین، استاد دانشگاه گلاسکو و استاد راهنمای حسن روحانی: از رای دادن به روحانی پشیمانم؛ اگر می‌توانستم رای خودم را پس می‌گرفتم.
../../detail/Video/914959
ویدئو؛ توضیح علیزاده درباره حضور جنجالیش در شبکه من‌وتو
«خواستم به عنوان یک مرزبان منافع ملی، در شبکه من وتو به عنوان یک تخریبچی ظاهر شوم و مقر فرماندهی جنگ نرم علیه ایران را از داخل این شبکه منهدم کنم»
../../detail/Video/914819
ویدئو؛ افشاگری علیزاده درباره منابع مالی شبکه‌های ماهواره‎ای ضد ایرانی
افشاگری علیزاده، کارشناس سیاسی مقیم خارج درباره منابع مالی شبکه‌های ماهواره ای ضدایرانی و حقوق های نجومی مجریان و کارمندان این شبکه ها
../../detail/Video/914817
ویدئو | شبکه من و تو: آیا جمهوری اسلامی در صدد برنامه ریزی روی دوران "پساترامپ" است؟
../../detail/Video/914809
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز

ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top