خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ الجمعة ٢٠ المحرّم ١٤٤١ Friday, September 20, 2019
آخرین مطالب کلید واژه
مناطق آزاد تجاری- صنعتی جدید کدام‌ اند ؟ + ویژگی‌ها

بر اساس لایحه ایجاد مناطق آزاد تجاری – صنعتی جدید، این مناطق از ۸ منطقه به ۱۵ منطقه افزایش می‌یابند که هریک دارای مزیت های تجاری، استراتژیکی، گردشگری و.. ارزشمندی هستند که در اقتصاد محلی، ملی و فراملی نقش ویژه‌ای را ایفا می کنند.

چه درآمدهایی می‌ تواند جایگزین درآمد نفتی شود ؟

یک کارشناس اقتصادی معتقد است درآمدهای ناشی از توسعه صنعت گردشگری و صادرات غیرنفتی می‌تواند جایگزین درآمد نفتی شوند. به اعتقاد وی برای کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی باید از پول نفت برای سرمایه‌گذاری هر چه بیشتر برای توسعه و صنعتی کردن کشور استفاده شود.

پردرآمدترین مشاغل ایران و جهان را بشناسید

در این مطلب قصد داریم نگاهی به مشاغل پردرآمد ایران و جهان بیاندازیم و دلایل پردرآمدی آن‌ها را بررسی کنیم.

تأثیر ماه رمضان بر اقتصاد کشورهای اسلامی

رمضان تنها اتفاقی دینی وفرهنگی نیست،این ماه اقتصادوسیاست رادرکشورهای مسلمان به شدت تحت تأثیرقرارمی‌دهد.

تصاویر / بندر زیبای انزلی !

بندر انزلی،شهری واقع درمرکزشهرستان انزلی و غرب استان گیلان است.مسافت این شهرتامرکزاستان گیلان یعنی شهررشت درحدود ۴۰کیلومتر است. این شهرباحدود ۱۵۰هزارنفرجمعیت، به علت بندری بودن، ازدیربازاهمیت تجاری وهمچنین گردشگری فراوانی داشته است.بندرانزلی دارای هوای مرطوب بوده ونیزیکی ازپربارش‌ترین شهرهای ایران است.

تصاویر / قبرهای عجیب و قبرستان‌های زیبا

وقتی صحبت ازگردشگری وسفرباشد،اکثر افرادبه طبیعت زیباومکان‌های تفریحی فکرمی‌کننداما همیشه این گونه نیست وگاهی اوقات رفتن به گوشه‌ فراموش شده شهرمی‌تواندیک تجربه متفاوت والبته زیباوغافلگیرکننده باشد.

فرانسه همچنان پربازدیدترین مقصد گردشگری جهان

حتی آشوب‌های ناشی ازشورش «‌جلیقه زردها»‌ همچون،گازهای اشک‌آورو فروشگاه‌های به آتش کشیده شده شانزلیزه هم نتوانست فرانسه را ازداشتن عنوان پربازدیدترین مقصدگردشگری جهان محروم کند.

تصاویر / هفتمین جشنواره لاله‌ها در کرج

برای هفتمین سال متوالی جشنواره لاله هادرباغ گلهای کرج از ۱۵فروردین سال ۱۳۹۸درحال برگزاریست.دراین جشنواره ۲۵۰هزارشاخه گل لاله با ۴۸واریته مختلف کاشته شده است.باغ گلهای کرج دارای وسعت ۸ هکتاری میباشدودرپارک شهید چمران کرج واقع شده است معرفی باغ گلهابه عنوان یک منطقه گردشگری،‌ترغیب حس زیباپسندانه شهروندان،ایجادروحیه شادابی ونشاط درمردم وتوجه به گل وگیاه ازاهداف اصلی برگزاری این جشنواره عنوان شده است.

تصاویر / تصاویری که تا به‌ حال از اراک ندیده‌اید

شهراراک نسبت به سایرشهرهای کشورمان شهری جوان محسوب می‌شودچراکه تاریخ تأسیس آن به دوران قاجار برمی‌گرددوتنهاکمی بیش ازدو قرن قدمت دارد.علی رغم قدمت کوتاه این شهردارای آثارفرهنگی وتاریخی بسیار همچنین طبیعت زیبایی است که آن را به محلی مناسب برای گردشگری تبدیل می‌کند.

تصاویر / سفر به اولین شهر خشتی جهان

شهرستان یزددردره‌ای وسیع وخشک ومحصوربین رشته کوه‌های شیرکوه وخرانق قـرارگـرفته واولین شهرخشتی جهان به شمارمی‌آید.تعدداماکن تاریخی یزد ازعوامل تبدیل این شهر به عنوان دومین شهرتاریخی جهان است و هرساله گردشگران داخلی وخارجی مهمان این ستاره کویرهستند.

تصاویر / جاذبه‌های گردشگری چهار محال و بختیاری

سفربه چهارمحال و بختیاری همیشه برای گردشگران همراه باشگفتی هایی همراه بوده است.مکان های تاریخی وطبیعت بکرودست نخورده آن دل هربیننده ای رامی رباید.گرداب بن یک تفرجگاه خانوادگی بامنظره بسیارچشم نوازدرنزدیکی شهرکرداست.

بزرگترین آینه طبیعی ایران کجاست ؟

منظره حیرت‌انگیز انعکاس پهنه بزرگ آسمان دربزرگ‌ترین آینه طبیعی ایران دریک دریاچه نفس رادرسینه هربیننده حبس می‌کند.

تصاویر / مسجدی با بلندترین مناره جهان اسلام

مسجدجامع یزد،یکی اززیباترین, بی نظیرترین ومهمترین جاذبه‌های گردشگری ایران است که درقرن ۶هجری قمری ساخته شده ودارای بلندترین مناره جهان اسلام است.

روند اشتغال‌زایی گردشگری در ۱۰ کشور

براساس اعلام سازمان بین‌المللی کار(ILO)، انتظارمی‌رود ۸/ ۴۱میلیون جوان دررده سنی ۱۵تا ۲۴سال بین سال‌های ۲۰۱۷تا ۲۰۳۰وارد بازارکارشوند.این رشدمی‌تواندموجب تشدید بیشتربیکاری جوانان درکشورهایی که درحال مقابله بااین چالش هستندشود.

تصاویر / عجیب‌ترین هتل ترکیه

طراحی وساخت این هتل به گونه‌ای است که یک بنازیریک تپه همانندفیلم خانه هابیت ها درارباب حلقه هامی باشد.این جاذبه گردشگری در ۷کیلومتری مرکزشهرسیواس ترکیه واقع شده است.

افزایش رقم « وام ضروری » بازنشستگان کشوری

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوربا اشاره به افزایش وام ضروری بازنشستگان ازچهار به پنج میلیون تومان و افزایش ۱۰۰ نفری درتعداد،گفت: امسال ۲۰درصدبه ظرفیت‌های رفاهی وخدماتی این مجموعه اضافه شده است.

بهترین هتل های شیراز از نگاه مسافران

هتل بزرگ شیراز هتل پنج ستاره شهر روبرو دروازه قرآن دیدنی و بروی دامنه کوهی سنگی می باشد این هتل نوساز دیدی وسیع به دروازه قرآن و طاووس بزرگ این میدان دارد.

نوروز ۹۸ با سه عید مقارن می‌شود

معاون گردشگری کشورباتشریح وضعیت قیمت خدمات سفربه گردشگران نوروز ۹۸،درباره اسکان فرهنگیان که ماننداسکان زمان سیل وزلزله است،گلایه کردوگفت:هزینه اماکن اقامتی نهادهای دولتی نیزباهزینه مسافرخانه‌ها برابرشده است.

چرا یک روز به تعطیلی موزه‌ها اضافه شد ؟

درشرایطی که سه سال قبل،سازمان میراث فرهنگی دربخشنامه‌ای تعطیلی هفتگی موزه‌هاواماکن تاریخی تحت پوشش این سازمان رالغوواعلام کرده بودکه فقط در ۶روز ازسال تعطیل می‌شونداماامسال این بخشنامه‌ عملا لغو و یک روزدیگربه تعطیلی‌های موزه‌ای اضافه شد.

زمان اجرای « سفر قسطی » اعلام شد

معاون گردشگری بااین توضیح که طرح«سفر ارزان»همان سفراقساطی است که باهدف آسان‌سازی مسافرت درداخل کشورقراراست اجراشود،گفت‌: این طرح پس ازتعطیلات نوروز ۹۸،رسماًاجرامی‌شود.

تصاویر برگزیده
آر اس اس ادامه
تصاویر/ در مرز لبنان و فلسطین اشغالی چه می گذرد
رسانه های لبنانی تصاویری منتشر کردند که در آن دیده می شود نیروهای ارتش اسرائیل به همراه یک تانک مرکاوا، لوله های تفنگ خود را به سوی نیروهای ارتش لبنان نشان رفته اند.
../../detail/Photo/961197
تصاویر/ مرتفع ترين منطقه جنگی در جهان
منطقه سیاشین واقع در کوه های هیمالایا در مرز بین هند و پاکستان مرتفع ترین نقطه جنگی در جهان است که در ان سربازان ارتش پاکستان از مرز کشورشان با کشور هند که با هم بر سر برخی مناطق سر جنگ دارد، حفاظت می کنند.
../../detail/Photo/961196
تصاوير/ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در تونس
رسانه های عربی امروز از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری تونس برای انتخاب رئیس جمهور جدید در این کشور بعد از در گذشت الباجی قائد السبسی رئیس جمهور سابق این کشور خبر دادند اما گفته می شود استقبال تونسی ها از این انتخابات بسیار ضعیف گزارش می شود.
../../detail/Photo/961049
آلبوم تصاویر برگزیده خبرگزاری reuters
آنچه مشاهده می‌فرمایید، تصاویر منتخب خبرگزاری رویترز در هفته اخیر است.
../../detail/Photo/959713
تصاوير / هتک حرمت حرم ابراهیمی توسط رئیس اسرائیل
«روین ریولین» رئیس رژیم صهیونیستی ساعتی پیش تحت تدابیر امنیتیبه همراه تعدادی از شهرک نشینان صهیونیست و نیروهای امنیتی با ورود به حرم ابراهیمی در شهر الخلیل، احساسات مسلمانان را جریحه دار کرد.
../../detail/Photo/959514
تصاویر / کشف یک گور جمعی در منطقه سنجار عراق
یک مسؤول پیگیری ایزدیان ناپدید شده در دوره اشغال منطقه سنجار توسط گروه داعش، از کشف یک گور جمعی جدید در این منطقه خبر داد و اعلام کرد تا کنون اجساد 6 تن شناسایی شده است.
../../detail/Photo/959206
ویدئوهای برگزیده
آر اس اس ادامه
فیلم| سرنوشت برجام در نبود ترامپ
«هوشنگ امیراحمدی» استاد دانشگاه "راتگرز" در گفتگو با تلویزیون ایران‌اینترنشنال: جان کری می‌گفت اگر ما هم بودیم بعد از برجام می‌رفتیم سراغ موشک ‌ها و حضور در سوریه و اگر درباره این موضوعات امتیاز نمی‌گرفتیم ما هم از توافق هسته‌ای خارج می‌شدیم/ دلیل اینکه چرا...
../../detail/Video/961261
فیلم| ناتوانی عربستان در استفاده از تجهیزات نظامی
مهدی‌ طلعتی در گفت‌و‌گو با بی‌بی‌سی: عربستان به دلیل نداشتن عقبه نیروی انسانی، علی‌رغم در اختیار داشتن سلاح های پیشرفته، برای استفاده از آن‌ها محتاج کشورهایی همچون آمریکاست.
../../detail/Video/961101
فیلم| پاسخ یمنی‌ها موجب سرعقل آمدن عربستان خواهد شد
داریوش سجادی تحلیلگر مسائل سیاسی مقیم آمریکا در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی: این حمله نشان داد که حاکمان عربستان در داخل کاخ شیشه‌ای نشسته‌اند که با سنگ ریزه‌ای آسیب می بینند؛ پاسخ پهپادی یمنی‌ها به عربستان می‌تواند باعث یک نوع آرامش منطقه‌ای با سر عقل آمدن دولت...
../../detail/Video/961253
فیلم| پژوهشکده امنیت اسرائیل: یمن ثابت کرد رژیم سعودی ببر کاغذی است
«احمد المؤید» تحلیلگر و کارشناس یمنی، در برنامه "اتجاه المعاکس" شبکه الجزیره: طبق روایت سعودی‌ها تا الان باید یمنی‌ها تبخیر شده بودند؛ ولی آن‌ها فعلا توانسته‌اند سه فرودگاه عربستان را از کار بیندازند.
../../detail/Video/961159
کارشناس روابط بین‌الملل: هیچکس از سخنان سخنگوی ارتش عربستان علیه ایران قانع نشد/ عربستان آسیب پذیرترین کشور منطقه است/ فیلم
«هیچکسی از سخنان سخنگوی وزارت دفاع عربستان علیه ایران قانع نشد. حمله به آرامکو نشان داد عربستان از لحاظ امنیت سیاسی، انرژی و امنیت کشورش بسیار آسیب پذیر و ضربه پذیر است. در صورت جنگ گسترده در منطقه، بیشترین آسیب اساسی را عربستان می‌بیند.»
../../detail/Video/961216
فیلم | سوالی که عربستان درباره ایران بی پاسخ گذاشت
../../detail/Video/961204
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top