خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ الخميس ١٨ رمضان ١٤٤٠ Thursday, May 23, 2019
آخرین مطالب کلید واژه
آیا خون دادن می‌ تواند جایگزین حجامت شود

اثرات "حجامت" دردرمان بیماریهایی ازقبیل کبد چرب‌،آلرژی‌، آسم ونفس‌تنگی‌،سردردهای میگرنی‌،غلظت خون‌،دیسکوپاتی وسیاتالژی‌،جوش صورت وبدن‌،پسوریازیس‌، آفت دهان‌،حتی هپاتیت و... کاملاً آزموده شده است اما آیا خون دادن نیز این اثرات رادارد؟!

چه کسانی باید با مشاوره پزشک « حجامت » کنند

متخصص طب سنتی بااشاره به ضرورت خارج کردن اخلاط زائد ازبدن،گفت: افراددارای کم‌خونی،کودکان و افراددارای سن ۶۰ سال به بالا بهتراست تحت نظریک متخصص طب سنتی حجامت کنند.

کی ، کجا و چگونه حجامت را انجام دهیم ؟

یک متخصص طب سنتی توضیح داد:حجامت روشی است که درشرایطی خاص برای پیشگیری ویادرمان بیماری تجویزمی‌شود.

اگر میخواهید حجامت چندین برابر بیشتر اثر کند ، بخوانید

انجام "حجامت" بارعایت زمان صحیح آن،تدابیر،ملاحظات وآداب آن نقش چشمگیری درپیشگیری ازبسیاری ازامراض وبیماریهاداردهمچنین منجربه درمان و بهبودطیف گسترده‌ای از بیماریها می‌شودکه درادامه به آداب ویژه آن پرداخته شده است.

نامناسب‌ترین اوقات برای « حجامت » را بشناسید

یکی ازملاحظات ضروری برای انجام«حجامت»توجه به «زمان وفصل» انجام آن است؛در این مطلب،نامناسب‌ترین ونامساعدترین اوقات برای انجام حجامت بیان شده است.

توصیه‌های طب اسلامی در مواجهه با شرایط آلودگی هوا

یک محقق طب اسلامی به بیان راهکارهای مؤثر در عدم ورود آلودگی‌ها به بدن و دفع آن بر مبنای طب سنتی در قالب حجامت، پوشاندن ملاج سر، عدم یبوست و باز نگاه داشتن منافذ پوست پرداخت.

قبل از حجامت چه نکاتی را باید رعایت کرد ؟

متخصص طب سنتی باید‌ها و نباید‌های انجام حجامت را تشریح کرد و گفت: تأثیرات مثبت حجامت در مطالعات بالینی تأیید شده و قطعی است.

این بیماری‌ها را به راحتی با حجامت درمان کنید

یک پژوهشگر طب سنتی با بیان اینکه حجامت در درمان بسیاری از بیماری‌ها مفید بوده گفت: به منظور پیشگیری ازبروزبیماری‌هاوتقویت سیستم ایمنی بدن حجامت را درزمان‌های خاص باید انجام دادوبرخی افرادبه دلیل شرایط جسمی نباید این روش درمانی راانجام دهند.

انجام « حجامت » در فصل گرم سال مناسب نیست

به طور کلی باید گفت حجامت در فصل حزیران لازم نیست؛ در فصل سرد (پاییز و زمستان ) و فصل گرم (تابستان) حجامت مناسب نیست مگر برای درمان بیماری طبق تجویز طبیب طب سنتی‌.

چگونه از شر حشرات در تابستان خلاص شویم ؟

یک متخصص طب سنتی گفت:افرادبرای رهایی از نیش حشرات اول ازهمه باید به سلامت بدن خود رسیدگی کنند که این کاربا تغذیه سالم،حجامت و زالو درمانی میسر است.

پاکسازی بدن از چه راه‌هایی امکان‌ پذیر است ؟

متخصص طب ایرانی اظهارکرد:تغییردررونداین مواردمی‌تواندباعث ایجادمشکلات مختلفی شود؛برای مثال بروزیبوست وعدم کارکردمناسب روده‌ها علت مهم بسیاری از مشکلات همانندسردردها،تشدید کمردرد،بروزمشکلات پوستی مثل جوش‌ها می‌شود.

خوراکی‌های ماه رمضانی که دشمن پوست شما می‌شوند

متخصص طب سنتی با اشاره به تاثیر خوراکی‌های رایج ماه رمضان در ایجاد جوش صورت توصیه‌هایی برای کاهش این عارضه پوستی ارائه کرد.

از بایدها و نبایدهای حجامت بیشتر بدانیم

حجامت یا cupping به یک روش خون‌گیری درطب سنتی اطلاق می‎شودکه باایجادخلأبرروی نقاطی ازپوست بدن به دوروش تروخشک، برای درمان برخی بیماری‎ها به کار می‎رود،این روش درمانی،ریشه درطب چینی دارد.

راهکار‌هایی که برای مقابله با آلرژی بهاری باید بدانیم

محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری با اشاره به آغاز فصل بهار، بایدها و نبایدهای این فصل را عنوان کرد.

حجامت برای این افراد خطرناک است!

رئیس سلامتکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نسبت به شیوع انجام حجامت توسط افراد غیرمتخصص در شیراز ابراز نگرانی کرد.

اثرات آزموده‌شده«حجامت»دردرمان«کبدچرب‌ وغلظت خون»

اثرات«حجامت» دردرمان بیماریهایی ازقبیل کبدچرب‌،آلرژی‌،‌آسم و نفس‌تنگی‌،سردردهای میگرنی‌،غلظت خون‌، جوش صورت وبدن‌،و... کاملاًآزموده شده است.

حجامت برای چه بیماری‌هایی مفیداست؟

پزشکان اعتقاد دارندحجامت نقش مهمی درپیشگیری ازبیماری ها،مخصوصا بیماری های مزمن ومرتبط باسبک زندگی دارد.ازدیربازهدف اصلی درحجامت ارتقای سلامتی جسمی وروحی بوده است.

چه افرادی نمی‌توانند «حجامت» کنند

اگربیمار،هموفیلی است یاکم خونی شدیدداردیا به تازگی پیوندعضوداشته یا دچارغشوه شدید وصرع است یااخیراًسکته قلبی کرده یادچارشوکهای شدیدعاطفی شده بایداز حجامت اوپرهیز کرد و ...

اصولی که باید قبل, بعد وحین حجامت رعایت شود

هرگزبا شکم گرسنه حجامت نکنید،چند روز پیش ازانجام حجامت،به خوردن انار شیرین، سیب شیرین وسرکه انگبین همت کنید.

چه روزهایی درپاییز برای حجامت مناسب است؟

درفصل پاییزاگرهواسرد نباشد،روزهای خوبی برای حجامت می‌توان یافت؛دراین مطلب به برخی از روزهای مناسب برای حجامت در این ماه اشاره شده است.

تصاویر برگزیده
آر اس اس ادامه
تصاویر/ جنگ در پایتخت لیبی
../../detail/Photo/948703
تصاویر / شورای امنیت سازمان ملل از نمایی نزدیک
../../detail/Photo/948606
تصاویر / تظاهرات دانشجویان الجزایری در مخالفت با انتخابات
هزاران نفر از دانشجویان الجزایری که خواهان تغییر اساسی ساختار نظام در کشورشان هستند در اعتراض به اجرای انتخابات ریاست جمهوری که قرار است در 4 جولای اینده برگزار شود، در خیابان های پایتخت تظارات کردند.
../../detail/Photo/948603
تصاویر/ وضعیت کمپ مهاجران در آمریکا
../../detail/Photo/948382
تصاوير / نيروهای آمریکایی پایگاه «عین الاسد» را توسعه دادند
برخی از صفحات شبکه های اجتماعی عراقی تصاویری را منتشر کردند که نشان از اقدامات نیروهای آمریکایی برای توسعه پایگاه هوایی «عین الاسد» در غرب استان الانبار هستند.
../../detail/Photo/948307
کاریکاتور جدید تایمز درباره فریب جنگ در آمریکا
کاریکاتور جدید نشریه "تایمز تریبون" آمریکا: «بولتون جان»! یک بار ما مردم آمریکا را برای جنگ با عراق فریب دادی. حالا قصد داری ما را برای جنگ با ایران فریب بدی؟
../../detail/Photo/948262
ویدئوهای برگزیده
آر اس اس ادامه
ویدئو | برنی سندرز: جنگ با ایران فاجعه خواهد بود
برنی سندرز روز گذشته و پس از پایان جلسه محرمانه نمایندگان مجلس و سنای آمریکا با دولتمردان این کشور که با موضوع ایران برگزار شده بود، جنگ با ایران را فاجعه خواند و ابراز امیدواری کرد که مردم آمریکا اجازه چنین کاری را به دولت ندهند. این در حالی است که دونالد...
../../detail/Video/948678
ویدئو | اقدام اخیر آمریکا یعنی فروپاشی برجام
شهیر شهید ثالث، کارشناس بی بی سی با اشاره به تحریم های اخیر آمریکا علیه ایران گفت عدم تمدید معافیت ایران در تبادل اورانیوم غنی شده با کشورهای دیگر، به معنای فروپاشی برجام بوده است.
../../detail/Video/948670
کارشناس بی‌بی‌سی: توییت ترامپ علیه ایران «توهین‌آمیز» و «نابخردانه» بود
بی‌بی‌سی | تحلیل آرش آرامش، کارشناس امنیت ملی از آمریکا درباره توییت توهین آمیز ترامپ علیه ایران: توییت ترامپ بسیار نابخردانه، توهین آمیز و عصبی بود؛ توییت های ترامپ بازگو کننده سیاست‌های رسمی آمریکا نیست!
../../detail/Video/948459
ویدئو | اظهار عجز مقام ارشد نظامی آمریکا در مقابل قدرت نظامی ایران
بی‌بی‌سی | دیوید ⁧پترائوس درباره حمله نظامی به ایران: وقتی ارتش و وزیر دفاع آمریکا واقعیت‌ها درباره حجم و توانایی های نیروهای ایران را ببینند فکر نکنم دچار همان احساساتی شوند که موقع تصمیم گیری درباره جنگ عراق وجود داشت.
../../detail/Video/948339
جعلی خواندن اسرائیل در شبکه من‌وتو توسط نجاح محمد علی
../../detail/Video/948319
ویدئو | توهین بی شرمانه مریم معمارصادقی به ملت ایران
مریم معمارصادقی، مدیر و موسس توانا در گفت و گو با شبکه ایران اینترنشنال، در توهینی گستاخانه، ملت ایران را به «سگ هار» تشبیه کرد. معمارصادقی چندی پیش نیز خواستار حمله نظامی به ایران شده بود. موسسه ضدانقلاب توانا وابسته به وزارت خارجه آمریکاست که فعالیت های...
../../detail/Video/948304
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top