خبرخوان جام نیوز
|
شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ السبت ١٠ جمادى الثانية ١٤٤٠ Saturday, February 16, 2019
آخرین مطالب کلید واژه
نامناسب‌ترین اوقات برای « حجامت » را بشناسید

یکی ازملاحظات ضروری برای انجام«حجامت»توجه به «زمان وفصل» انجام آن است؛در این مطلب،نامناسب‌ترین ونامساعدترین اوقات برای انجام حجامت بیان شده است.

توصیه‌های طب اسلامی در مواجهه با شرایط آلودگی هوا

یک محقق طب اسلامی به بیان راهکارهای مؤثر در عدم ورود آلودگی‌ها به بدن و دفع آن بر مبنای طب سنتی در قالب حجامت، پوشاندن ملاج سر، عدم یبوست و باز نگاه داشتن منافذ پوست پرداخت.

قبل از حجامت چه نکاتی را باید رعایت کرد ؟

متخصص طب سنتی باید‌ها و نباید‌های انجام حجامت را تشریح کرد و گفت: تأثیرات مثبت حجامت در مطالعات بالینی تأیید شده و قطعی است.

این بیماری‌ها را به راحتی با حجامت درمان کنید

یک پژوهشگر طب سنتی با بیان اینکه حجامت در درمان بسیاری از بیماری‌ها مفید بوده گفت: به منظور پیشگیری ازبروزبیماری‌هاوتقویت سیستم ایمنی بدن حجامت را درزمان‌های خاص باید انجام دادوبرخی افرادبه دلیل شرایط جسمی نباید این روش درمانی راانجام دهند.

انجام « حجامت » در فصل گرم سال مناسب نیست

به طور کلی باید گفت حجامت در فصل حزیران لازم نیست؛ در فصل سرد (پاییز و زمستان ) و فصل گرم (تابستان) حجامت مناسب نیست مگر برای درمان بیماری طبق تجویز طبیب طب سنتی‌.

چگونه از شر حشرات در تابستان خلاص شویم ؟

یک متخصص طب سنتی گفت:افرادبرای رهایی از نیش حشرات اول ازهمه باید به سلامت بدن خود رسیدگی کنند که این کاربا تغذیه سالم،حجامت و زالو درمانی میسر است.

پاکسازی بدن از چه راه‌هایی امکان‌ پذیر است ؟

متخصص طب ایرانی اظهارکرد:تغییردررونداین مواردمی‌تواندباعث ایجادمشکلات مختلفی شود؛برای مثال بروزیبوست وعدم کارکردمناسب روده‌ها علت مهم بسیاری از مشکلات همانندسردردها،تشدید کمردرد،بروزمشکلات پوستی مثل جوش‌ها می‌شود.

خوراکی‌های ماه رمضانی که دشمن پوست شما می‌شوند

متخصص طب سنتی با اشاره به تاثیر خوراکی‌های رایج ماه رمضان در ایجاد جوش صورت توصیه‌هایی برای کاهش این عارضه پوستی ارائه کرد.

از بایدها و نبایدهای حجامت بیشتر بدانیم

حجامت یا cupping به یک روش خون‌گیری درطب سنتی اطلاق می‎شودکه باایجادخلأبرروی نقاطی ازپوست بدن به دوروش تروخشک، برای درمان برخی بیماری‎ها به کار می‎رود،این روش درمانی،ریشه درطب چینی دارد.

راهکار‌هایی که برای مقابله با آلرژی بهاری باید بدانیم

محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری با اشاره به آغاز فصل بهار، بایدها و نبایدهای این فصل را عنوان کرد.

حجامت برای این افراد خطرناک است!

رئیس سلامتکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نسبت به شیوع انجام حجامت توسط افراد غیرمتخصص در شیراز ابراز نگرانی کرد.

اثرات آزموده‌شده«حجامت»دردرمان«کبدچرب‌ وغلظت خون»

اثرات«حجامت» دردرمان بیماریهایی ازقبیل کبدچرب‌،آلرژی‌،‌آسم و نفس‌تنگی‌،سردردهای میگرنی‌،غلظت خون‌، جوش صورت وبدن‌،و... کاملاًآزموده شده است.

حجامت برای چه بیماری‌هایی مفیداست؟

پزشکان اعتقاد دارندحجامت نقش مهمی درپیشگیری ازبیماری ها،مخصوصا بیماری های مزمن ومرتبط باسبک زندگی دارد.ازدیربازهدف اصلی درحجامت ارتقای سلامتی جسمی وروحی بوده است.

چه افرادی نمی‌توانند «حجامت» کنند

اگربیمار،هموفیلی است یاکم خونی شدیدداردیا به تازگی پیوندعضوداشته یا دچارغشوه شدید وصرع است یااخیراًسکته قلبی کرده یادچارشوکهای شدیدعاطفی شده بایداز حجامت اوپرهیز کرد و ...

اصولی که باید قبل, بعد وحین حجامت رعایت شود

هرگزبا شکم گرسنه حجامت نکنید،چند روز پیش ازانجام حجامت،به خوردن انار شیرین، سیب شیرین وسرکه انگبین همت کنید.

چه روزهایی درپاییز برای حجامت مناسب است؟

درفصل پاییزاگرهواسرد نباشد،روزهای خوبی برای حجامت می‌توان یافت؛دراین مطلب به برخی از روزهای مناسب برای حجامت در این ماه اشاره شده است.

حجامت چه تاثیری درکم شدن جوش صورت دارد؟

حجامت هیچ گونه تاثیری در برطرف کردن جوش‌های صورت نداشته، چراکه روش درمان جوش‌ها متفاوت است.

بایدها و نبایدهای مهم حجامت

یک کارشناس طب سنتی گفت: حجامت به‌عنوان یک روش درمانی کارآمد برای پاکسازی بدن محسوب می‌شود، هرچند باید توجه داشت که هریک از روش‌های پاکسازی از جمله حجامت قواعد، موارد کاربرد و موارد منع استفاده خاص خود را دارند که رعایت آنها بسیار ضروری است.

ارتباط حجامت با درمان سرطان!

یک متخصص در رابطه با ارتباط حجامت با درمان سرطان گفت: در برخی مقالات کار شده در سایر کشورها بیان شده که حجامت در بیماران سرطانی می تواند باعث تاثیر بیشتر داروهای شیمی درمانی و افزایش پاسخ به درمان شود. البته بازهم تاکید می شود که در کنار سایر داروها می تواند کمک کننده باشد، در متون طب سنتی به قوت مریض و وضعیت گوارشی و کم خونی و ... هم توجه شده که درصورت وجود شرایط لازم می توان حجامت را انجام داد.

چرا باید حجامت کنیم؟

حجامت، باعث کاهش و از بین رفتن بسیاری از بیماریهای مربوط به سلامت می‌شود.

تصاویر برگزیده
آر اس اس ادامه
گزارش تصویری/ اعتراض جلیقه زردها به خشونت پلیس فرانسه
../../detail/Photo/938460
تصاویری از انفجار در مسیر نیروهای آمریکایی در سوریه
../../detail/Photo/937020
آمفی‌تئاتر پالمیرا، سبک معماری منحصر به فرد
آمفی‌تئاتر پالمیرا یک تئاتر متعلق به رم باستان است که در بیابان شام واقع شده‌است. این تئاتر نیم دایری است که در دوران سلسله امپراتوری رم در قرن دوم بنا شد.
../../detail/Photo/936900
گزارش تصویری از خیابان ها و بازارهای دمشق
خبرگزاری رسمی سوریه در گزارشی حال و هوای این روزهای خیابان ها و بازارهای پایتخت این کشور دمشق را به تصویر کشیده است که نشان از وجود استقرار و امنیت در این شهر است
../../detail/Photo/936041
عکس/ جهان در هفته ای که گذشت
../../detail/Photo/924961
عکس/ تلفات طوفان سهمگین فلورانس/ 12 کشته و یک میلیون آواره
طوفان فلورانس آمریکا با سرعت بیش از ۱۶۵ کیلومتر در ساعت در حرکت است و احتمال دارد سطح آب اقیانوس تا ۴ متر افزایش یابد. تاکنون 12 نفر کشته شده و حدود ۱۰ میلیون نفر تحت تاثیر قرار گرفته اند. یک و نیم میلیون نفر هم خانه هایشان را ترک کرده اند./ یورونیوز
../../detail/Photo/914857
ویدئوهای برگزیده
آر اس اس ادامه
ویدئو؛ گزارش بی‌بی‌سی از جاسوسی افسر آمریکایی برای ایران
«مونیکا ویت در یک عملیات جاسوسی اینترنتی علیه افسران اطلاعاتی امنیتی آمریکا با سپاه قدس همکاری داشته.آنچه آمریکا را نگران کرده سطح بالای دسترسی اطلاعاتی این فرد به اسناد محرمانه بوده است.»
../../detail/Video/939573
ویدئو/ وقتی بی بی سی هم حوصله شلوغ بازی مسیح علینژاد را ندارد
../../detail/Video/939450
ویدئو | ویژه برنامه های المیادین برای چهل سالگی انقلاب
شبکه المیادین، دو روزی است که پوشش خبرى بسیار گسترده اى از ایران به مناسب چهلمین سالگرد انقلاب اسلامى آغاز کرده است که تا ٢٢ بهمن ادامه خواهد یافت.
../../detail/Video/938802
ویدئو | کشف تسلیحات به جا مانده از تروریست ها در حومه قنیطره
../../detail/Video/938602
ویدئو/ توهین کشیش مسیحی به عرب ها
یکی از پروژه هایی که مدت هاست از سوی رسانه های وابسته به غرب پیگیری می شود، ایجاد اختلاف میان ایرانیان و اعراب است و به روش های مختلف تلاش می کنند این دو قوم اصیل، با فرهنگی غنی را علیه یکدیگر تحریک کنند.
../../detail/Video/938449
ویدئو | پاسخ پدافند هوایی سوریه به تجاوز رژیم صهیونیستی
../../detail/Video/937030
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز

ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top