خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ الخميس ١٥ جمادى الثانية ١٤٤٠ Thursday, February 21, 2019
آخرین مطالب کلید واژه
تاثیر مصرف غذاهای کنسروشده در بارداری بر سلامت باروری کودک

محققان دریافتندمصرف غذاهای کنسروشده درطول بارداری موجب می شودنوزاددرمعرض ماده شیمیایی «بیسفنول A» (BPA)قرارگیردکه برقوه باروری اش در اینده تاثیرمی گذارد.

سن استفاده از تصاویر غیراخلاقی به دبستان رسید/ فرهنگ سازی یا قدغن کردن

به نظر برخی از کارشناسان امور تربیتی استفاده از گوشی‌های هوشمند باید برای بچه‌های زیر ۱۴ سال قدغن شود.

تجاوز به دستکم ۲۹ کودک در یک خیریه و خشم مردم آلمان +عکس

آزارجنسی ۲۹ کودک در یک کمپ خیریه خشم افکار عمومی آلمان را برانگیخت.

چگونه حسادت به فرزند دوم را در کودک‌ مان کنترل کنیم ؟

یک روان شناس گفت:مادردرحین بارداری بایدبه فرزنداول نسبت به فرزند دوم حس مسئولیت دهد.

روش‌هایی که جلوی لوس‌ شدن فرزندتان را می‌گیرد

اگردرحال لوس کردن فرزندتان هستید،خیلی راحت ازرفتارهای آنها متوجه خواهید شد.آنهادربرابرشماوبزرگسالان دیگررفتارگستاخانه ای خواهندداشت.

عجیب‌ترین روش‌های تربیتی والدین در کشور‌های مختلف

این روزها،میلیون‌ها نکته تربیتی کوچک وبزرگ توسط والدین درسراسرجهان برای کودکان اعمال می‌شود.پدرومادر‌هابافرهنگ‌هاوباور‌های مختلف،دردوران رشدفرزندانشان شیوه‌های عجیبی رابه کارمی‌گیرند.

ارتباط دیابت بارداری و افزایش ریسک چاقی کودک

مطالعات نشان می دهدکودکان ۱۰تا ۱۴سال مادرانی که مبتلا به دیابت بارداری درمان نشده هستندبیشترباریسک ابتلا به چاقی یاپیش دیابت مواجه هستند.

استفاده بیش از حد موبایل برای کودکان چه خطراتی دارد ؟

دراین مطلب بامشکلاتی که کودکان‌مان به علت استفاده بیش ازحدموبایل باآن‌هامواجه می‌شوندآشناخواهیدشد.

ازدواج نکردن و تحصیل اجباری است اما حجاب اختیاری +فیلم و عکس

با وجود حاکم بودن فرمول حداقل فاصله میان سن ازدواج و بلوغ جنسی بر بسیاری از قوانین و ۱۱ میلیون جوان ایرانی مجرد، بازی بالاترین برد سن ازدواج به دنبال چیست؟

چگونه کودکانی خلاق تربیت کنیم ؟

خلاقیت یاآفرینندگی وجه تمایزانسان باسایرموجودات است،والدین می‌توانندبابه کارگیری راهکار‌هایی ساده کودکانی خلاق تربیت کنند.

عامل اصلی چاقی در کودکان زیر دو سال چیست ؟

میانگین وزن کودکان امروزی درمقایسه باسال‌ها قبل تاحدزیادی افزایش پیدا کرده واین می‌تواندزنگ‌خطری برای والدین باشدتابیشترمراقب نوع تغذیه کودکان‌شان باشند.

تاثیر مهد‌های کودک بر رشد همه جانبه کودکان

یک روان شناس گفت:مهدکودک خوب مکانی است که فضای فیزیکی متناسب بااستاندارد‌های جهانی رابرای کودک فراهم آوردوکودک رادرتنگناقرارندهد.

کمبود آهن بهره هوشی کودک را کاهش می‌دهد

رئیس انجمن تغذیه کودکان ایران بااشاره به اینکه کمبودآهن بهره هوشی کودک راکاهش می‌دهد،گفت:مادران بارداری که فقرآن داشته باشندخط مرگ درآنهاچندین برابرمادران باشرایط عادی است.

فضای مجازی با فرزندانمان چه می‌ کند ؟

امروزه یکی ازضروریات فضای مجازی که می‌توانددرکاهش آسیب‌های این فضاتأثیرات چشم‌گیری داشته باشد،طرح سالم‌سازی فضای مجازی است.

راه های کاهش استرس دوره کودکی

به گفته متخصصان،علائم استرس درکودکان شامل نوسانات اخلاقی،تغییردرالگوی خواب وشب ادراری است.علائم دیگرآن نیزشامل معده درد،سردرد،مشکل درتمرکزیاکناره گیری کردن ازدیگران است.

تاثیر مدت شیردهی بر راست دست یا چپ دست شدن کودک

نتایج یک تحقیق جدیدنشان می دهدطول مدتی که کودکی ازشیرمادرتغذیه می شودمی تواندتعیین کننده دست راست یادست چپ بودن کودک باشد.

ناخن جویدن و انگشت مکیدن کودکان نشانه چیست ؟

یک روانشناس گفت:یک سوم کودکان دبستانی ونیمی ازنوجوانان ناخن می‌جوندوحدودیک چهارم نوجوانان مادچاراین عادت ناپسندهستند.

هدیه شوم فیلترینگ به کودکان ایرانی !

این روزهاباهمان سرعتی که اپلیکیشن‌هاتولیدمی‌شوندتلفن‌های همراه وتبلت‌ها به زندگی کودکان ونوجوانان ایرانی واردشده‌اند.آنچنان که کمتر کودک ونوجوانی است که به محض آشنایی بانحوه کارگوشی‌ها و تبلت‌ها آرزوی داشتن یکی ازآنهارانداشته باشد.

فواید در آغوش گرفتن کودک چیست ؟

شیرمادراثرات فراوانی دررشد جسمی کودک دارد،امابسیاری ازروانشناسان معتقدندکه درکنار آن،درآغوش گرفتن و بغل کردن کودک هنگام شیر دادن عامل اصلی رشد جسمی وروانی کودک به شمارمی‌رود.

تصاویر برگزیده
آر اس اس ادامه
تصاویر/ انتقال ساکنین آخرین قلمرو داعش در سوریه
غیرنظامیان ساکن آخرین روستایی که در سوریه در اختیار گروه تروریستی داعش باقی مانده، از این منطقه تحت محاصره تخلیه شدند. بنا به گزارش‌ها کاروانی از دست کم ۱۵ کامیون دیده شد که زنان و کودکان را از باغوز، در نزدیکی مرز عراق، خارج می‌کرد.
../../detail/Photo/940302
تصاوير منتخب از لیبی در هشتمین سالگرد انقلاب
17 فوریه سالگرد انقلاب مردم لیبی علیه دیکتاتور سابق این کشور معمر قذافی است، با وجود گذشت 8 سال از انقلاب و برکناری حکومت پیشین هنوز لیبی دولت یکپارچه ای به قدرت نرسیده و جنگ در برخی مناطق این کشور ادامه دارد.
../../detail/Photo/940281
تصاویر خانوادگی «صدام حسین» که توسط نوه اش منتشر شد
«حریر» نوه دختری صدام حسین از دخترش «رغد» در مصاحبه با خبرگزاری روسی اسپوتیک با بیان خاطرات کودکی خود تعدادی از تصاویر خانوادگی خود را برای اولین بار به وسیله این خبرگزاری منتشر کرده است. در این تصاویر قدیمی فرزندان و همسر صدامو دامادها و نوه های صدام دیده می...
../../detail/Photo/940159
تصاویر/ تمرین نظامی نیروهای آمریکایی وکشورهای شرق آسیا
در این تمرین مشترک که «کبرای طلایی» خوانده می شود، به نیروهای شرکت کننده آموزش داده می شود که خود را با شرایط سخت که با کمبود آب و غذا مواجهند عادت داده و خود زنده نگه دارند و برای زنده ماندن از خوردن مارها و عقرب ها و موش ها و حشرات پرهیز نکنند.
../../detail/Photo/940158
تصاوير تاریخی همنشینی وزرای خارجه عرب با نتانیاهو در ورشو
در نشست ورشو نتانیاهو داماد بود و شرکت کنندگان عرب که بیشتر آن ها وزیران خارجه این کشورها بودند سیاهی لشکری بودند که توسط آمریکا و برای عادی سازی روابط با اسرائیل و تامین هزینه های مالی جنگ آینده احضار شده بودند.
../../detail/Photo/939893
گزارش تصویری/ اعتراض جلیقه زردها به خشونت پلیس فرانسه
../../detail/Photo/938460
ویدئوهای برگزیده
آر اس اس ادامه
ویدئو/ فریادهای مجری الجزیره بر سر کارشناس اسرائیلی/ قاسم سلیمانی به مرز فلسطین رسید
فیصل قاسم، ضمن توهین های همراه با عصبانیت به ایران، خطاب به تحلیلگر اسرائیلی گفت: قاسم سلیمانی به مرزهای فلسطین رسیده. ایران اکنون 100 گروه مثل حزب الله لبنان را وارد سوریه کرده است.
../../detail/Video/940305
ویدئو | لبخند قهرمانانه دو زن فلسطینی هنگام دستگیری توسط ماموران اسرائیلی
لبخند های دو زن فلسطینی پس از بازداشت توسط نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی، بازتاب گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی عربی داشته است.
../../detail/Video/940288
ویدئو | کشف تسلیحات و مهمات اسرائیلی در حومه دمشق
نیروهای ارتش سوریه پس از پاکسازی مناطق حومه دمشق پایتخت موفق شدند مقادیر زیادی از مهمات، خمپاره ها و وسایل نقلیه متوسط و سبک که بیشتر اسرائیلی وآمریکایی بودند را در مخفیگاه های تروریست های جبهه النصره کشف و ضبط کنند. به گفته یکی از افسران ارتش سوریه این...
../../detail/Video/940022
ویدئو | اولین تصاویر از انفجار امروز در ادلب سوریه
منابع محلی به خبرگزاری اسپوتنیک گفتند دو انفجار در نزدیکی یکی از مقرهای اصلی تحریر الشام رخ داده و تا کنون ۲۱ نفر کشته و بیش از ۳۵ نفر زخمی شده‌اند.
../../detail/Video/940023
ویدئو | فرار وزرای خارجه عربستان و بحرین از سوالات خبرنگاران
بعد از خروج وزرای خارجه عربستان و عربستان از نشست ورشو که به گفته برخی منابع با بنیامین نتانیاهو همنشین شده و بر علیه ایران موضع گرفته اند از پاسخ به سوالات خبرنگاران پیرامون تلاش هایشان برای طبیعی سازی روابط با اسرائیل فرار کردند.
../../detail/Video/939889
ویدئو | گزارش بی‌بی‌سی: به اوج رسیدن تقابل آمریکا با اروپا بر سر ایران
گزارش بی‌بی‌سی از تقابل آمریکا با اروپا بر سر ایران در کنفرانس امنیتی مونیخ: اختلاف‌ها دارد به اوج تازه‌ای می‌رسد؛ نه اروپا و آلمان به درخواست آمریکا برای خروج از توافق هسته‌ای.
../../detail/Video/939812
آخرین خبر
Top