خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ الأربعاء ١٤ ذو القعدة ١٤٤٠ Wednesday, July 17, 2019
آخرین مطالب کلید واژه
ایران دوباره لرزه بر تن آمریکا انداخت

نشریه نشنال اینترست آمریکا نوشت: برخلاف لشکر کشی های آمریکا به منطقه توانمندی ایران در حوزه جنگ الکترونیک که چند سالی است در فضای مجازی جایگاهی پیدا کرده است سبب نگرانی واشنگتن شده است.

هجمه غرب علیه برنامه موشکی ایران

نشریه آمریکایی نشنال اینترست در گزارشی به تحلیل دلایل وجود هجمه های بین المللی علیه برنامه موشکی ایران پرداخت.

کپی سلاحهای روسی در آمریکا

ارتش آمریکا می‌خواهد تولید سلاح روسی را که یک کپی از اصل آن است، در خاک آمریکا راه‌اندازی کند.

جنگ با ایران را از سرتان بیرون کنید

من و همکارانم یک جنگ فرضی علیه ایران را به تصویر کشیده ایم؛ باید تلاش کنیم تا چنین جنگی هیچ گاه به واقعیت تبدیل نشود. سئوال این است که آیا جنگ علیه ایران اجتناب ناپذیر است؟ من که در واشنگتن و تنها با فاصله چند خیابان از کاخ سفید هستیم می توانم دست کم یک چیز را به صورت قطعی بگویم: این جنگ محتمل است.

چرا حمله به ایران ناممکن است؟

سایت آمریکایی "نشنال‌ اینترست" در تحلیلی به بررسی دلایل جغرافیایی ناممکن‌بودن حمله آمریکا به ایران پرداخته است.

ترامپ در نهایت باید با ایران مذاکره کند

بسیاری بر این باروند که ترامپ بعد از این اقدام خود در صدد تغییر رژیم در ایران بوده است در حالی که باید در پاسخ آنها گفت آن ها تلقی اشتباهی را از سیاست ترامپ در قبال ایران داشته اند.

آمریکا بازنده هر نوع تقابل با ایران است

تارنمای 'نشنال اینترست' روز دوشنبه نوشت: خروج آمریکا از توافق هسته ای درصورتی که مقدمه ای برای حمله نظامی به ایران باشد، کاری اشتباه است زیرا ایران می تواند برخلاف عراق در برابر حمله آمریکا ضربات مهلکی به نیروهای آمریکایی در منطقه وارد کند.

واشنگتن باید در سیاست فروش سلاح تجدیدنظر کند

تارنمای نشنال اینترست نوشت: آمریکا باید در سیاست فروش سلاح تجدید نظر کند تا تضمینی برای منافع راهبردی خود و مانعی در برابر پیامدهای منفی ناخواسته فروش تسلیحات، داشته باشد.

تا کی دنبال شخم زدن جهان با بمب‌هایمان هستیم؟!

«گویا طراحان نقشه حمله به عراق فراموش کرده اند به ما بگویند که این جنگ موجب تقویت جایگاه ایران شده و متحدی جدید را به ایران هدیه می کند...»

کار آمریکا در سوریه تمام است/ به خانه بازگردید

«واقعیت آن است که واشنگتن نمی تواند مداخله نظامی خود سوریه را توجیه نماید... این یک سیاست دیوانه وار است که هیچ دولتی نباید اقدام به آن نماید.»

رویکرد خطرناک درقبال ایران/ درخواست نشریه آمریکایی از قانون‌گذاران

«قانون‌گذاران و سیاستگذاران جدی و واقع نگر باید میانجی شوند و نسبت به مسیری که ترامپ و پادوهایش در کنگره آمریکا در پیش گرفته اند هشدار دهند ...»

باید ایران را پای میز مذاکرات «برجام ۲» بکشانیم!

« اگر قرار است توافقی مکمل و جدید در کار باشد، آمریکا نباید بر اجرای آن به صورت بلافاصله تاکید کند چرا که در این صورت ایرانیان به هیچ وجه آن را نخواهند پذیرفت...»

هواپیمای آبی نیروی دریایی سپاه از نگاه «نشنال اینترست»

در شرایط وقوع جنگ در منطقه خلیج فارس هواپیماهای آبی ایران می توانند برای ناوگان این کشور بسیار مفید واقع شوند.

بی اعتنایی عراق به «تیلرسون» به خاطر ایران/ اعتبار آمریکا پایمال شد

«دولت عراق به صورت روز افزونی به سوی ایران متمایل شده و به جای واشنگتن رو به سوی تهران کرده است؛ باید گفت ایالات متحده هیچ راهی برای مقابله با از دست دادن نفوذ خود در عراق پیدا نکرده است...»

نشریه آمریکایی: جنگ با ایران منافع آمریکا را خواهد بلعید

در صورتی که ترامپ معتقد باشد ارتش آمریکا می‌تواند با شیوه‌ای مقرون به صرفه ایران یا حکومت آنرا نابود کند باید گفت که این عدم درکی خطرناک است.

نباید با ایران وارد جنگ شد/ ترامپ به توافق نیاز دارد

«تمایل به تخریب توافق هسته ای باعث مشکلات جدی و تخریب تدریجی دیپلماسی آمریکا خواهد شد. به وضوح می توان گفت که لغو یکجانبه توافق هسته ای توسط آمریکا بر خلاف منافع ما خواهد بود...»

اقدام نسنجیده ترامپ/ حرکت ایران به سوی بمب اتمی!

«اگر بمب هسته ای در آینده ایران جایی داشته باشد، وجود آن به خاطر تفکری که به رهبران ایران نسبت داده می شود و مسخره و غیر واقعی به نظر می رسد، نخواهد بود؛ بلکه علت آن می تواند چانه زنی و دبه درآوردن دولت آمریکا نسبت به تعهدات خود و نابود کردن توافق هسته ای باشد...»

پشت‌پرده جنگ‌افروزی‌ها علیه ایران/ با «هاسبارا» آشنا شوید

«درگیری در خلیج فارس، به تلاش های اسرائیل برای معرفی ایران به عنوان منشا تمام مشکلات و بی ثباتی های خاورمیانه کمک می کند؛ و البته این موضوع می تواند توجه جهانی را از بی ثباتی هایی که خود اسرائیل در آن نقش دارد، منحرف سازد...»

بازی برجامی با هیولای تحریم و لولوی جنگ!

«تا زمانی که تهران به توافق هسته‌ای متعهد است، ترک برجام هیچ‌یک از اهداف واشنگتن را به‌ویژه در حوزه امنیت ملی تأمین نخواهد کرد.»

تصاویر برگزیده
آر اس اس ادامه
تصاویر / کشف یک شهر 9000 ساله در نزدیکی بیت المقدس
هزاران ابزار، طلا و جواهر، مجسمه ها، غلات و غیره در سایت یک منطقه مسکونی بزرگ که به گفته باستان شناسان قدمت 9000 ساله دارد در نزدیکی شهر بيت المقدس اشغالي یافت شد.
../../detail/Photo/953908
تصاوير / نسخه نادر از توافقنامه صلح مصر و اسرائیل
یک نسخه نادر «کپی اصلی» توافقنامه صلح بین اسرائیل و مصر، که 40 سال از امضای آن می گذرد در یک مزایده به فروش گذاشته شده است. پوشش سند تاریخی که جایزه صلح نوبل را به دست آورد به مبلغ 35000 دلار به فروش گذاشته شده است. این سند توسط انور سادات رئیس جمهور مصر و...
../../detail/Photo/953775
عبور 50 دانش آموز از رودخانه سهمگین با کیسه‌های پلاستیکی
در یکی از روستاهای ویتنام جنوبی به خاطر عدم رسیدگی مسئولین 50 دانش آموز برای رفتن به مدرسه با کیسه های پلاستیکی از رودخانه سهمگین عبور داده می شوند.
../../detail/Photo/953761
تصاویر/ شهر «نیویورک» در تاریکی فرو رفت
بخشی از شهر نیویورک، بزرگترین و معروف ترین شهر آمریکا است به دلیل قطع خطوط برق رسانی برای ساعت ها در در تاریکی غرق شد، خیابان های منطقه مشهور منهتن به منطقه ای متروکه مبدل شد.
../../detail/Photo/953669
تصاوير / گفتگوی یمنی ها روی عرشه کشتی سازمان ملل متحد
نمایندگان گروه های یمنی روز یکشنبه به عرشه کشتی سازمان ملل متحد در دریای سرخ رفتند تا درباره پیگیری خروج نیروهای نظامی از بندر حدیده مذاکره کنند.
../../detail/Photo/953667
تصاویر / تفنگ «اسامه بن لادن» در موزه سازمان «CIA»
سازمان اطلاعات آمریکا در موزه خود غنائم خود را به معرض دید عموم می گذارد و در روز های گذشته تفنگ مشهور «اسامه بن لادن» رهبر سابق القاعده است که در کنار بقایای آدولف هیتلر جای گرفته است.
../../detail/Photo/953660
ویدئوهای برگزیده
آر اس اس ادامه
ویدئو | ترامپ، کاخ سفید را اشغال کرده است!
../../detail/Video/953897
ویدئو | اروپا باید به دنبال دور زدن تحریم های آمریکا باشد
تحلیلگر بلژیکی: اروپا اگر می‌خواهد بازیگری قدرتمند باشد، باید برای نجات برجام کاری کند... اروپا باید به دنبال دور زدن تحریم های آمریکا باشد.
../../detail/Video/953893
ویدئو| برخورد پلیس با شوکر برقی و اسپری فلفل مقابل چشمان فرزندان!
یک مرد به دلیل فیلمبرداری از توقف پلیس در شیکاگو، مقابل چشمان خانواده با شوکر و اسپری فلفل از پای درآمد.
../../detail/Video/953882
ویدئو | اعتراف صریح ترامپ به شکست 40 ساله آمریکا در برابر جمهوری اسلامی
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز گذشته اعتراف کرد که اوباما و دیگر روسای جمهور آمریکا به دنبال براندازی بودند اما نتوانستند. رئیس جمهور آمریکا در ادامه ادعا می کند که من به دنبال چنین چیزی نیستم. این در حالی است که ترامپ تحریم های بسیار شدیدی را برعلیه...
../../detail/Video/953868
گزارش بی‌بی‌سی از تاثیر«نهیب رهبر انقلاب به انگلیس» در رفت‌وآمد کشتی ها در خلیج فارس / فیلم
آیت الله خامنه‌ای گفت که ایران به کاهش تعهداتش در برجام ادامه می دهد. رهبر ایران توقیف نفتکش این کشور توسط بریتانیا را دزدی‌دریایی خوانده و گفته این اقدام انگلیس بی پاسخ نمی ماند؛ سخنانی که نگرانی‌ها را در رفت‌ و آمد کشتی ها در خلیج فارس و تنگه هرمز افزایش...
../../detail/Video/953817
ویدئو | نگرانی سازمان ملل از اقدام اخیر آمریکا علیه ایران
../../detail/Video/953762
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top