خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ الجمعة ١٠ المحرّم ١٤٤٠ Friday, September 21, 2018
آخرین مطالب کلید واژه
خرمشهر، مقاومت یا مذاکره؟!

مذاکره آن هم با کسانی که بارها و بارها ثابت کرده اند که از اساس با جمهوری اسلامی دشمنی داشته و دارند. به رغم مخالفت ها اما مذاکرات پی گیری شد تا آنجا که جمهوری اسلامی هر چه داشت و نداشت در منظر و دید جهانیان گذاشت؛ اسمش شد بیانیه سعد آباد اما حاصلش هیچ نشانی از سعادت و آبادنی برای این مرز و بوم نداشت.

اشراف اطلاعاتی ایران بر پایگاه‌های نظامی اردن، امارات و عربستان

انقلاب اسلامی یک ادبیات با خود آورده بود و آنها می‌دانستد این ادبیات در مرزهای ایران محصور نمی‌ماند و آمریکایی‌ها می ترسیدند که این ادبیات در بیرون ایران توسعه یابد و برای همین توطئه های خود برای براندازی را اجرا کردند.

فروش نقدی و اقساطی ایران خودرو به مناسبت سالروز آزادی خرمشهر

بنابر اعلام ایران خودرو شرایط فروش پژو ۲۰۷ دنده‌ای و پژو پارس بنزینی از روز شنبه ۹۶/۰۳/۰۶ لغایت ۹۶/۰۳/۳۱ و یا تا زمان تکمیل به شرح جدول زیر است.

۱۰ لحظه‌ی ماندگار از سوم خرداد +تصاویر

شاید دغدغه ی آزادسازی خاکِ اشغال شده، کم‌تر برای صاحبان ذوق، مجالی برای اندیشیدن به ثبت و ضبط لحظات تاریخی باقی نمی گذاشت.

روایت حماسه آفرینی شهید حاج احمد کاظمی

آنقدر نخوابیده بود که موقع راه رفتن تلوتلو می‌خورد. طاقت ایستادن نداشت. با این حال، نمی‌توانست دست روی دست بگذارد. رفت سراغ بچه‌های زرهی و مهندسی. چند راننده‌ لودر و بلدوزر انتخاب کرد. گفت کسانی را می‌خواهد که داوطلب شهادت باشند.

روایت روزهای خونین خرمشهر از زبان اولین اسیر زن ایرانی

فاطمه ناهیدی اولین زن اسیر ایرانی در خرمشهر گفت: عراقی‌ها معتقد بودند که دستگیری‌ام مثل به تله انداختن شاه ماهی است چون اولین زن اسیر بودم. سربازان عراقی از خوشحالی گرفتن یک زن به عنوان اسیر، ۱۰ دقیقه پایکوبی کردند

عراقی‌ها قبل و بعد از فتح خرمشهر + عکس

نیروهای عراقی وقتی هم به خرمشهر آمده بودند روی دیوارهای شهر نوشته بودند: «آمده‌ایم تا بمانیم».

وقتی جهان‌آرا گریه کرد

برای اولین بار بود که گریه کردن جهان‌آرا را می‌دیدم. آن روز در مهرماه بود و هنوز مصائب زیادی بود که آغوش‌شان را به سوی ما باز کرده بودند.

من متوسلیان می‌ایستم تا خرمشهر آزاد شود

برادرهای من هر کس که می‌خواهد از منطقه برود مختار است ولی من متوسلیان می‌ایستم تا خرمشهر آزاد شود، من با چه رویی می‌توانم بروم تهران و به مردم بگویم که خرمشهر را نگرفتیم و آمدیم.

قهرمان ۱۳ ساله خرمشهر

ریزه بود و استخوانی، اما فرز، چابک، بازیگوش و سر و زبان دار ده ساله بود کشتی می گرفت به بزرگ تر از خودش هم گیر می داد شر راه می انداخت و هوارکشان می گریخت و سالن کشتی را به هم می ریخت.

تشریح عملیات آزاد‌سازی خرمشهر به‌روایت یک فرمانده

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا شمال‌غرب کشور گفت: آنچه در عملیات بیت‌المقدس بارها مشاهده عینی کردیم امدادهای الهی بود و این امر را امام راحل با بیان جمله به یادماندنی «خرمشهر را خدا آزاد کرد» به بهترین نحو تبیین فرمود.

احدی حق بخشش فتنه‌گران ۸۸ را ندارد

امام جمعه ارومیه با تاکید بر اینکه احدی حق بخشش فتنه‌گران ۸۸ را ندارد، گفت: فتنه ۸۸ دشمنان این ملت را شاد کرد، به آنها امید و جرأت داد تا به این کشور تعدی کنند و در زمان خود پیروزی یک ملت را به کامشان تلخ کرد.

وضعیت نیروهای ایران و عراق در عملیات آزادسازی خرمشهر

وضعیت آمادگی گردان‌های مستقر تیپ ۲۷ در عقبه متوسط بوده و یک تیپ پیاده مصری که یک گردان مکانیزه به او داده شده در شلمچه عراق مستقر شده است.

نمایش"چ" در دانشگاهی در مالزی

همزمان با سوم خرداد سالروز آزادی خرمشهر ، فیلم سینمایی "چ" از سوی رایزنی فرهنگی کشورمان در دانشگاه یو ام (um) مالزی به نمایش در می آید.

عملیات آزادسازی خرمشهر در چه شرایطی انجام شد؟

وضعیت آمادگی گردان‌های مستقر تیپ ۲۷ در عقبه متوسط بوده و یک تیپ پیاده مصری که یک گردان مکانیزه به او داده شده در شلمچه عراق مستقر شده است.

بیت المقدس از عملیات تا آزادسازی در یک تصویر

عمليات آزاد سازي خرمشهر و توان نظامي نيروهاي دشمن و نيروهاي خودي را دريك تصوير ببينيد.

روایت روزهای طلایی آزادسازی خرمشهر

سیدصالح موسوی رزمنده دوران دفاع مقدس و روزهای اوج و طلایی آزادسازی خرمشهر است؛ وی هیچگاه جبهه و جنگ را در دوران هشت ساله دفاع مقدس ترک نکرد و به خاطر ندارد خاطره‌ای را که با این دوران آمیخته نباشد.

روایت شهید صیاد شیرازی از خرمشهر اردیبهشت ۶۱

مردم با اینکه می‌دانند حدود پنج هزار کیلومتر مربع آزاد شده و بیش از پنج‌ هزار نفر هم اسیر گرفته‌ایم و عمده‌ سرزمین‌های اشغالی ما در استان خوزستان آزاد شده، ولی مرتب تکرار می‌کنند: خونین‌شهر چه شد.

تصاویر برگزیده
آر اس اس ادامه
عکس/ تلفات طوفان سهمگین فلورانس/ 12 کشته و یک میلیون آواره
طوفان فلورانس آمریکا با سرعت بیش از ۱۶۵ کیلومتر در ساعت در حرکت است و احتمال دارد سطح آب اقیانوس تا ۴ متر افزایش یابد. تاکنون 12 نفر کشته شده و حدود ۱۰ میلیون نفر تحت تاثیر قرار گرفته اند. یک و نیم میلیون نفر هم خانه هایشان را ترک کرده اند./ یورونیوز
../../detail/Photo/914857
گزارش تصویری ایندیپندنت از میزان نفرت شهروندان انگلیسی از رئیس جمهور آمریکا؛ بر روی برخی از پلاکاردها شعارهایی چون "مرگ بر ترامپ" و " ترامپ...
../../detail/Photo/914334
تصاویر/ حمله صهیونیست ها به جوانان فلسطینی
نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی به جوانان معترض فلسطینی در رام الله حمله کردند.
../../detail/Photo/912641
گزارش تصویری از زلزله روز یکشنبه کرمانشاه
../../detail/Photo/911502
تصاویر/ صحنه هایی تکان دهنده از غزه
مردم غزه با فقر شدید و مشکل انرژی، دست و پنجه نرم می کنند.
../../detail/Photo/906637
تصاویر/ یونان در آتش
../../detail/Photo/906158
ویدئوهای برگزیده
آر اس اس ادامه
ویدئو | گزارش بی بی سی از ربات‌های برانداز جمهوری اسلامی
شبکه بی بی سی در گزارشی به فعالیت ربات هایی پرداخته که در راه اندازی هشتگ های براندازم علیه حکومت جمهوری اسلامی فعالند.
../../detail/Video/916115
ویدئو | ترامپ؛ رئیس جمهوری که عاشق پورن است
درگیری لفظی وکیل استورمی دنیلز با مجری فاکس: مایکل آوناتی: چرا شما نمیخواهید اعتراف کنید که ترامپ یه رئیس جمهورعاشق پورن! اون همون کسیه که با موکل من در حضور پسر چهار ماهه‌اش رابطه جنسی داشته !
../../detail/Video/914961
ویدئو | استاد راهنمای حسن روحانی: از رای به روحانی پشیمانم
ایران اینترنشنال/ حسن امین، استاد دانشگاه گلاسکو و استاد راهنمای حسن روحانی: از رای دادن به روحانی پشیمانم؛ اگر می‌توانستم رای خودم را پس می‌گرفتم.
../../detail/Video/914959
ویدئو؛ توضیح علیزاده درباره حضور جنجالیش در شبکه من‌وتو
«خواستم به عنوان یک مرزبان منافع ملی، در شبکه من وتو به عنوان یک تخریبچی ظاهر شوم و مقر فرماندهی جنگ نرم علیه ایران را از داخل این شبکه منهدم کنم»
../../detail/Video/914819
ویدئو؛ افشاگری علیزاده درباره منابع مالی شبکه‌های ماهواره‎ای ضد ایرانی
افشاگری علیزاده، کارشناس سیاسی مقیم خارج درباره منابع مالی شبکه‌های ماهواره ای ضدایرانی و حقوق های نجومی مجریان و کارمندان این شبکه ها
../../detail/Video/914817
ویدئو | شبکه من و تو: آیا جمهوری اسلامی در صدد برنامه ریزی روی دوران "پساترامپ" است؟
../../detail/Video/914809
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز

ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top