خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸ الجمعة ١٥ رجب ١٤٤٠ Friday, March 22, 2019
آخرین مطالب کلید واژه
۳ ترفند برای غلبه بر ترس

بسیاری ازمادرزندگی خودحاضربه پذیرش خطرتاحدی مشخص هستیم،اما گاه لازم است کمی بیشتربه خودفشاربیاوریم تابتوانیم به قله ای که درافق دیدخودداریم صعودکنیم.

چگونه بر سختی‌های زندگی غلبه کنیم ؟

یک روانشناس گفت:واردشدن به لحظات سخت زندگی اتفاقی است که برای همه رخ می دهد،امانحوه برخوردباآن حائزاهمیت است.

چگونه کودکان را با احساساتشان آشنا کنیم ؟

یک متخصص اطفال گفت:بایدکودکان رابااحساساتشان آشناکردوازآن‌ها خواست درموردآنهاحرف بزنند.

جملاتی که پدران نباید به فرزندانشان بگویند

حرف پدر‌هاتاثیرزیادی روی فرزندان دارد،ازاین روبایددربیان حرف هایشان محتاط‌ترباشند.برخی جملات ازسم هم برای کودکان بدتراست به طوری که هرگزنبایدآن‌ها رابشنوند.

درمان بی‌خوابی شما اینجاست !

پژوهشگران اخیرامطالعه‌ای انجام داده‌اندکه طی آن اظهارداشته‌اندانواع بیخوابی‌های مختلف درمان‌های مختلفی دارد.

چگونه در زمستان شادتر باشیم ؟

بسیاری ازافرادباشروع فصل های سرداحساس افسردگی وبی رغبتی نسبت به ادامه زندگی راتجربه می کنند.امابه نظرمی رسدبرخی روشهاوجودداردکه می توانندبه سادگی بااین نوع احساسات مبارزه کنند.

تئوری ذهن یا توانایی ذهن خوانی چیست ؟

روانشناسان معتقدندطرزفکرمادرمورد اینکه درذهن فرددیگر چه می‌گذرددقیقاتئوری ذهن است.

چرا احساس انزوای وجودی در مردان بیشتر است ؟

روانشناسان دانشگاه آریزونابراین باورندکه مردان به علت ماهیت وجودی خودوتمایل غریزی به سرکوب وعدم بروزاحساسات،درحالت تنهایی تنش بسیاربیشتری رادرمقایسه بازنان تجربه می‌کنند.

ابراز احساسات موجب تقویت سیستم ایمنی می شود

طبق نتایج تحقیقات،نوجوانانی که مایل به سرکوب هیجانات یااسترس شان هستند،این مسئله درآینده برمیزان ایمنی بدن شان تاثیرمی گذارد.

هر ۷ سال چه تکاملی در شخصیت انسان رخ می‌دهد ؟

یک فیلسوف اتریشی باهمراهی یک تیم متخصص وپس ازتحقیقات عمیق، زندگی هرانسان رابه مراحل ۷ساله‌ای تقسیم کرده که هرمرحله،تغییروتحولاتِ چشمگیرِخودش راداردو مهم است درباره آن، آگاهی داشته باشیم.

چگونه احساسات خود را بیان کنیم ؟

اگرتاالان فکرمی‌کردیدبیان احساسات لوس‌بازی به حساب می‌آیداگرهمه چیزهای خوب وبدرامی‌ریختیدتوی خودتان ودم نمی‌زدیدبایداین مطلب رافراموش کنید.

آی کیو بالا چه نشانه ای دارد ؟

پژوهش‌های جدیدنشان می‌دهندکه افراد دارای ضریب هوشی بالاتحت تأثیررفتارهاونظرات دیگران قرارنگرفته وکمترازافراددیگرپیروی می‌کنند.درحقیقت افرادباهوش درتصمیمات خودکمتر تحت تاثیردیگران هستند.

چه رنگ هایی در خانه تاثیر منفی روی احساسات می گذارند ؟

مردم معمولا رنگ ها را بر اساس سلیقه شخصی یا هماهنگ با رنگ دیگر وسایل خانه انتخاب می کنند. اما هنگام انتخاب رنگ باید تاثیر آن روی احساسات مان را نیز در نظر بگیریم.

سرانجام ازدواج‌های اینترنتی چیست ؟

ازدواج‌های اینترنتی اغلب بر اساس انتخابی از روی احساسات و بدون شناخت کافی صورت می‌گیرند و جوانان باید از عواقب آن آگاه شوند.

چرایی خشم و چگونگی کنترل آن

یک روان درمانگر گفت:خشم از کانون خانواده به جامعه منتقل می‌شود؛همچنین راهکارهای امروزی در رابطه با کاهش خشم اکثرا راهکارهای آموزشی هستند که شامل مراحل شناخت و تفکیک و درجه بندی خشم می‌شود.

طراحی سیستمی برای کشف احساسات انسان با حرکات چشم !

دانشمندان موفق به ابداع سیستمی شده اند که با بررسی و رصد حرکات چشم به رایانه ها امکان می دهد به سرعت و با دقت احساسات افراد را تشخیص دهند.

بعد از تجربه شکست عاطفی دقیقا چه اتفاقی در بدن رخ می دهد ؟

روزهای غم انگیز بعد ازشکست عاطفی، برای عشاق همچون یک کابوس سپری می شود اماحقیقت آن است که حال بد روحی تنها پیامد شکست عاطفی نیست وبدن هم تحت فشار شدید ناشی از این تجربه است.

۱۴ فایده گریه کردن برای بدن که نمی دانید

انسان ها تنها گونه از موجودات زنده هستند که از روی احساس گریه می کنند، اما دانشمندان هنوز نمی دانند عمل فیزیکی گریه کردن دقیقا چطور به احساسات ما ارتباط پیدا می کند و چرا وقتی غمگین یا حتی خوشحال هستیم گریه می کنیم. اما تحقیقات علمی نشان می دهد گریه کردن فواید شگفت انگیزی برای جسم و روح ما دارد.

شایع‌ ترین علائم جسمی افسردگی

اثرات افسردگی می‌تواند از سلامت روان و احساسات فرد فراتر رفته و سلامت جسمی او را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

تصاویر برگزیده
آر اس اس ادامه
تصاویر / تظاهرات لبنانی ها در مخالفت با سفر «مایک پمپئو»
صدها تن از لبنانی ها در مخالفت با سفر «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا و حمایت از مقاومت به کشورشان و به دعوت احزاب سیاسی ائتلاف 8 مارس تظاهراتی در مقابل سفارت آمریکا در منطقه عوفر شمال بیروت برگزار کردند و که در آن شعارهایی علیه آمریکا و پمپئو سر دادند.
../../detail/Photo/943305
تصاویر/ مراسم سال تحویل در حرم امام رضا (ع )
مراسم سال تحویل در حرم امام رضا علیه السلام/ تسنیم
../../detail/Photo/943293
تصاویر/ کشته شدن یک خاخام اسرائیلی در عملیات شهرک ارئیل
رادیو اسرائیل امروز- دوشنبه- از کشته شدن یک خاخام یهود که در حمله روز گذشته به شمال کرانه باختری زخمی شده بود، خبر داد.
../../detail/Photo/943127
تصاوير / جلیقه زردها پاریس را به آتش کشیدند
برای چهارمین هفته متوالی معترضان فرانسوی که به جلیقه زرد ها شهرت یافته اند با تجمع در بسیاری از نقاط پاریس پایتخت دست به تخریب و آتش زدن برخی اماکن عمومی و خصوصی زدند که خسارت های مالی را در بر داشته است.
../../detail/Photo/942919
تصاویر/ رد مجدد برگزیت در پارلمان انگلیس
../../detail/Photo/942601
تصاویر/ نشست روحانی با سران اقوام و عشایر عراق
نشست صمیمی حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، رئیس‌جمهوری اسلامی ایران، با سران قومیت ها، مذاهب و نیز روسای عشایر عراق امروز سه‌شنبه در محل دارالضیافه بغداد برگزار شد.
../../detail/Photo/942532
ویدئوهای برگزیده
آر اس اس ادامه
ویدئو | بخشی از مستند BBC درباره سردار سلیمانی
بریده ای از مستند "فرمانده سایه" درباره سردار قاسم سلیمانی که از شبکه بی بی سی پخش شد.
../../detail/Video/943149
ویدئو | حمله جلیقه زردها به نمادهای سرمایه‌داری فرانسه
جلیقه زردهای فرانسه اعتراضات خود را دوباره از سر گرفته و در دور جدید اعتراضات، نمادهای سرمایه داری این کشور اروپایی در سیبل حملات قرار گرفته اند. بانک های فرانسوی که به نوعی نماد سرمایه داری و کاپیتالیسم تلقی می شوند امروز ساعت ها در آتش سوختند. همچنین...
../../detail/Video/942911
ویدئو | اعتراض تخم مرغی یک نوجوان به اظهارات نژادپرستانه سناتور استرالیایی
یک نوجوان استرالیایی با زدن تخم مرغ به سر سناتور "اَنینگ" به اظهارات نژادپرستانه وی اعتراض کرد. این سناتور استرالیایی بعد از عملیات تروریستی کشتار مسلمانان نیوزیلند، مسلمانان مهاجر را مقصر و سزاوار این مصیبت دانسته بود.
../../detail/Video/942867
ویدئو | محاکمه 10 زن در در دادگاه ویژه جرایم تروریستی عربستان!
نخستین جلسه دادگاه کیفری رسیدگی به اتهام‌های ده کنشگر سعودی، بار دیگر توجه نهادهای حقوق بشری جهان را به وضعیت زنان در عربستان جلب کرد. در این دادگاه که ویژه رسیدگی به جرایمی در پیوند با «تروریسم» است و معمولا احکام سنگینی صادر می‌کند، تنها خانواده متهمان...
../../detail/Video/942668
ویدئو | «نیما زم» باز هم عذرخواهی کرد!
چندین روز از پخش مستند «ایستگاه پایانی دروغ» می گذرد و نیما زم، مدیر کانال ضدانقلاب آمدنیوز هنوز در شوک قرار دارد. این رسوایی بزرگ باعث شده است تا زم با حضور در شبکه های مختلف ماهواره ای به عذرخواهی از اپوزیسیون بپردازد. این بار شبکه معاند آزادی میزبان نیما...
../../detail/Video/942609
ویدئو | اینجا ثروتمندترین کشور عربی است!
داوود الشریان، روزنامه نگار سعودی در مستندی به حاشیه نشینی در شهر «مکه» پرداخته است. در این مستند بی پرده می توان با لایه زیرین کشوری آشنا شد که از آن با عنوان ثروتمندترین کشور عربی نام برده می شود ولی در تامین آب و برق شهروندانش ناکام مانده است.
../../detail/Video/942508
آخرین خبر
Top