خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ الأربعاء ١٨ المحرّم ١٤٤١ Wednesday, September 18, 2019
آخرین مطالب کلید واژه
اسکناس پول‌های بلوکه‌شده به ایران نمی‌آید

معاون ارزی اسبق بانک مرکزی با بیان اینکه نقل و انتقال فیزیکی ارز مرسوم نیست؛گفت: اسکناس دلارهای بلوکه‌شده‌ای که آزاد شد،به ایران نمی‌آید و بانک مرکزی به مرور آن را طبق قانون مصرف می‌کند.

کره‌جنوبی دلارهای بلوکه شده ایران را آزاد کرد

رئیس انجمن صنفی کارفرمایان صنعت پتروشیمی اعلام کرد: کره جنوبی بخش عمده‌ای از دلارهای بلوکه شده حاصل از صادرات محصولات پتروشیمی ایران در دوران تحریم را آزاد کرد.

اعلام جدیدترین رقم پولهای آزاد شده ایران

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۵ گفت: لایحه دو دوازدهم بودجه ۹۵ دوشنبه در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد و سعی می‌‌کنیم، بررسی بودجه همان روز پایان یابد.

ادامه ضد و نقیض‌گویی درباره دارایی‌های آزاد شده ایران

سخنگوی دولت دارایی‌های آزاد شده ایران را افزون بر ۱۰۰میلیارد دلار اعلام کرد و گفت، این دارایی‌ها به طور کلی آزاد شده است و ما می‌توانیم از آن استفاده کنیم.

نمی‌توان گفت چه زمانی پول‌های بلوکه شده آزاد می‌شود!

قائم‌مقام بانک مرکزی پس از هیاهوی فراوان رسانه‌های حامی دولت روحانی مبنی بر آزادی پول‌های بلوکه شده پس از برجام گفت: نمی‌توان با قطعیت اعلام کرد چه زمانی این پول‌ها آزاد می‌شود!

پول های آزاده شده کجا هزینه می شود؟

در تزریق این منابع آزاد شده به پیمانکاران و طرح‌های عمرانی هم دولت باید اولویت‌بندی داشته باشد و ابتدا طرح‌های نزدیک به بهره‌برداری و تولید را فعال کند، برای مثال خودروسازانی را که بشدت آسیب دیده‌اند دریابد تا بدهی‌شان به قطعه‌سازان را بپردازند.

۲۲ میلیارد یورو بلوکه‌شده در چین آزاد شد

«پول ایران در چین بلوکه نیست»؛ این جمله را مجیدرضا حریری، نایب‌‌رئیس اتاق مشترک ایران و چین، می‌گوید و تأکید می‌کند اکنون زمانی است که مقامات سیاست‌گذار پولی کشور باید تصمیم بگیرند این پول را به ایران انقال دهند یا خیر؛

پول‌های بلوکه‌شده بانک ملی در آلمان آزاد شد

مدیرعامل بانک ملی با اشاره به دریافت مجوز فعالیت شعبه بانک ملی در هامبورگ آلمان، گفت: بانک ملی ۱۷ مجموعه در خارج از کشور دارد که برای ارائه خدمات به فعالان اقتصادی آماده می‌شوند.

سرانجام پولهای بلوکه شده داخلی

میلیارد دلار رقم تقریبی است که در دست مردم وجود دارد و از چرخه اقتصاد خارج شده است

زیمنس تجهیزات بلوکه شده پتروشیمی‌های ایرانی را آزاد کرد

مدیر طرح‌های شرکت ملی پتروشیمی گفت: همکاری‌های خوبی درباره آزاد شدن تجهیزات بلوکه شده پتروشیمی‌های ایران انجام شده و زیمنس همه تجهیزات پتروشیمی‌های ایرانی را آزاد کرده است.

رقم دارایی‌های بلوکه شده ایران از سوی بانک جهانی اعلام شد

این نهاد بین المللی با اعلام رقم کل دارایی های بلوکه شده ایران گفت: در صورت لغو تحریم ها ۲۹ میلیارد دلار از این دارایی ها بلافاصله آزاد خواهد شد و در دسترس ایران قرار خواهد گرفت.

انبوه‌سازان خانه‌نشین شدند

عضو انجمن انبوه‌سازان با تاأکید بر اینکه در دو سال اخیر رکود بخش ساخت‌وساز مسکن سنگین‌تر شده است، گفت: این وضعیت باعث شده تا بسیاری از انبوه‌سازان قید این کار را بزنند و خانه‌نشین شوند.

گزارش "دویچه وله" از تأثیر پول های بلوکه شده در اقتصاد ایران

میزان دارایی‌های بلوکه شده ایران از ۲۹ تا بیش از ۱۸۰ میلیارد دلار اعلام شده. اکنون رئیس بانک مرکزی می‌گوید از این پول‌ها فقط ۶ میلیارد دلار به دولت می‌رسد. عده‌ای نیز اثر این دارایی‌ها در اقتصاد ایران را ناچیز می‌دانند.

راز اختلاف آمار "پول‌های بلوکه شده" مشخص شد

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی گفت: تمامی آمارهای اعلامی در رابطه با میزان ارقام پول‌های بلوکه شده در خارج از کشور صحیح است.

پول‌های بلوکه‌ باز هم آب رفت

مسؤولان هر روز آمار جدیدی را از پول‌های بلوکه شده‌ اعلام می‌کنند و با هر بار ارائه آمار، پول‌هایی که آزاد و تبدیل به ریال خواهد شد آب می‌رود!

اعلام رقم دارایی‌های بلوکه شده ایران

بعد از گمانه‌زنی‌های متفاوت درباره میزان دارایی‌های بلوکه شده ایران در خارج از کشور، معاون ارزی بانک مرکزی مجموع دارایی های ارزی بلوکه شده ای که قابلیت آزادسازی داشته و دارایی هایی که توانایی بازپرداخت آنها وجود ندارد را حدود ۸۹.۶ میلیارد دلار اعلام کرد.

میزان دارایی‌های بلوکه شده ایران؟!/ نظر شما چیست؟

از میزان دارایی‌های بلوکه شده ایران در بانک‌های جهانی به دلیل تحریم‌ها، نقل‌های مختلفی وجود دارد

آینده روشن اقتصاد در پی آزاد شدن پول‌های بلوکه شده

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: اگر توافقنامه اجرا شود و طرفین به تعهدات خود عمل کنند پول‌های بلوکه شده مملکت آزاد می‌شود، شرکت‌های صنعتی و تجاری مراودات خود را گسترده می‌کنند.

نسخه‌ مجلسی‌ها برای پول‌های بلوکه شده

یحیی آل‌اسحاق، رئیس اتاق بازرگانی تهران اعلام کرد که ۱۰۸ میلیارد دلار پول بلوکه‌شده در خارج وجود دارد که در صورت نبود مدیریت صحیح، خطر تورم در پی دارد.

جزئیات نقل و انتقال پول‌های بلوکه شده ایران

اظهارات امروز رئیس کل بانک مرکزی درباره رقم ۲۹ میلیارد دلاری پول‌های بلوکه شده ایران که تا کنون بالغ بر ۱۰۰ میلیارد دلار اعلام می‌شد،ابهاماتی را به وجود آورد که هنوز درباره آن توضیحات رسمی کاملی ارائه نشده است، اما بررسی‌ نقل و انتقال دارایی‌های کشور در چند سال اخیر تا حد زیادی به این ابهامات پاسخ می‌دهد.

تصاویر برگزیده
آر اس اس ادامه
تصاوير/ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در تونس
رسانه های عربی امروز از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری تونس برای انتخاب رئیس جمهور جدید در این کشور بعد از در گذشت الباجی قائد السبسی رئیس جمهور سابق این کشور خبر دادند اما گفته می شود استقبال تونسی ها از این انتخابات بسیار ضعیف گزارش می شود.
../../detail/Photo/961049
آلبوم تصاویر برگزیده خبرگزاری reuters
آنچه مشاهده می‌فرمایید، تصاویر منتخب خبرگزاری رویترز در هفته اخیر است.
../../detail/Photo/959713
تصاوير / هتک حرمت حرم ابراهیمی توسط رئیس اسرائیل
«روین ریولین» رئیس رژیم صهیونیستی ساعتی پیش تحت تدابیر امنیتیبه همراه تعدادی از شهرک نشینان صهیونیست و نیروهای امنیتی با ورود به حرم ابراهیمی در شهر الخلیل، احساسات مسلمانان را جریحه دار کرد.
../../detail/Photo/959514
تصاویر / کشف یک گور جمعی در منطقه سنجار عراق
یک مسؤول پیگیری ایزدیان ناپدید شده در دوره اشغال منطقه سنجار توسط گروه داعش، از کشف یک گور جمعی جدید در این منطقه خبر داد و اعلام کرد تا کنون اجساد 6 تن شناسایی شده است.
../../detail/Photo/959206
تصاویر/ ماکت ها جایگزین سربازان اسرائیلی در مرز با لبنان
ارتش اسرائیل از ترس عملیات انتقامی حزب الله به جای سربازان حقیقی از ماکت به عنوان سرنشین جیب نظامی در مرزهای فلسطین اشغالی و لبنان است، استفاده می کند.
../../detail/Photo/959059
تصاویر / قصر ریاست جمهوری جدید مصر
عبدالفتاح السیسی بعد از به قدرت رسید دستور احداث یک قصر ریاست جمهوری جدید را در شهر شمال این کشور صادر کرده و این کار در حال انجام است و قرار است بعد از تکمیل به مکان استقبال مهمانان و سران کشورها تبدیل شود.
../../detail/Photo/959057
ویدئوهای برگزیده
آر اس اس ادامه
فیلم | وزیر انرژی دولت اوباما: ایران درب‌ها را برای بازگشت به برجام باز گذاشته است
ارنست مونیز، وزیر انرژی دولت اوباما و از اعضای تیم مذاکره کننده آمریکا در برجام در گفتگو با بی بی سی گفت: ایران درب‌ها را برای بازگشت همه به توافقنامه باز گذاشته است.
../../detail/Video/961164
فیلم | آمریکا از عربستان حمایت خواهد کرد؟!
فرشته پزشک، تحلیلگر مسایل بین الملل، در گفتگو با بی بی سی گفت: تردید دارم آمریکا در حمایت از عربستان حمله تلافی‌جویانه انجام دهد.
../../detail/Video/961163
فیلم | روایت کارشناس بی‌بی‌سی از خطر جنگ با ایران برای آمریکایی‌ها
منصور فرهنگ، استاد روابط بین الملل در گفتگو با بی بی سی تاکید کرد: حمله به ایران، اولین قدم آمریکا در ورود به چالش جنگ منطقه ای است که می تواند فاجعه بارتر از جنگ عراق و افغانستان باشد.
../../detail/Video/961162
فیلم | ترامپ، عملا ارتش آمریکا را مواجب بگیر عربستان می‌کند
../../detail/Video/961153
فیلم | واکنش جالب کارشناس آمریکایی به جنایات رژیم صهیونیستی
چندی پیش قانونی کنگره آمریکا تصویب کرد که در صورت تشبیه رفتار وحشیانه رژیم صهیونیستی به نازی ها، فرد مورد نظر به اتهام یهودی ستیزی مورد محاکمه قرار خواهد گرفت. حال کارشناس شبکه آمریکایی «ترونیوز»، واکنش جالبی به این قانون و جنایات رژیم صهیونیستی نشان می دهد.
../../detail/Video/961147
فیلم| فرزند پروفسور سمیعی: منزلت پزشکان متخصص در ایران از آلمان بالاتر است
دکتر «امیر سمیعی» که خود از جمله پزشکان متخصص معروف ساکن آلمان می‌باشد، در گفتگو با خبرنگار شبکه بی بی سی از دانشجویان پزشکی و پزشکان متخصص هموطن خود خواست که دنبال مهاجرت نباشند؛ زیرا نسبت به آلمان و بسیاری از کشورها، در ایران از منزلت بیشتری برخوردارند.
../../detail/Video/961114
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top