خبرخوان جام نیوز
|
یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ الأحد ٢٢ المحرّم ١٤٤١ Sunday, September 22, 2019
آخرین مطالب کلید واژه
کنکور برای محرومان غول‌تر است

بی‌عدالتی آموزشی وقتی به اوج خودش می‌رسد که در مناطقی از کشور دانش‌آموزانی هستند که توانایی خرید یک کتاب تست ندارند؛ اما برخی خانواده‌ها میلیون‌ها تومان هزینه برای یک جلسه مشاوره کنکور می‌کنند.

اندر حکایات مسیر کاردانشی‌ها پس از کنکور

جامعه‌ای موفق خواهد بود که همراه با آموزش، مهارت را نیز در نظر گیرد؛ شاخه‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش دو شاخه آموزشی همراه با مهارت؛ اما مهجور در جامعه آموزشی کشور هستند.

تخصیص سهمیه مازاد برای کنکوری‌های سیل‌زده

جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

موضوع حذف کنکور در دست بررسی است

یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ازبررسی طرحی درکمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس شورای اسلامی خبرداد که طبق آن گزینش ازطریق دانشگاه‌ها انجام می‌شودوبه موجب آن کنکورحذف خواهدشد.

زمان کنکور کارشناسی تغییر نمی‌کند

دبیرکل شورای عالی آموزش‌وپرورش گفت:‌درخواست‌‌های بسیاری برای تغییرزمان کنکورکارشناسی وجودداشت که مامنتقل کردیم اماموافقت نشد.

تعویق تاریخ کنکور سراسری ۱۳۹۸ در دستور کار مجلس قرار گرفت

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی گفت:با توجه به تقاضاهای رسیده درخصوص تعویق درتاریخ کنکورسراسری ۱۳۹۸،درمجلس شورای اسلامی این موضوع رادردستورکارقرارداده‌ایم.

نکات طلایی برای کنکوری‌ ها ۹۸

فروردین‌ماه همیشه غیر ازآغازسال جدید،نزدیکی یک رویدادبزرگ دیگررانیزیادآوری می‌کند؛کنکورسراسری،کنکورامسال نیزمانندسال‌های گذشته دراوایل تیرماه برگزارمی‌شود.

سازمان سنجش: زمان برگزاری کنکور ارشد ۹۸ تغییر نمی‌کند

بنا بر اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور، زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ تغییری نخواهد کرد و در روزهای ۵ و ۶ اردیبهشت برگزار خواهد شد.

جزئیات زمان‌بندی کنکورهای سال ۹۸ + جدول

آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته ۹۸روزهای ۵ و ۶اردیبهشت‌ماه ۹۸وکنکور سراسری روزهای ۱۳و ۱۴تیر ۹۸برگزارمی‌شود.

نحوه درس خواندن در تعطیلات نوروز

تعطیلات عیدیکی ازدلچسب‌ترین تعطیلات بعدازگذراندن ۶ ماه درس ومدرسه رفتن است،اما افرادی هستندکه درتعطیلات نوروزنه تنهاتعطیل نیستندبلکه بایدازاین فرصت برای مطالعه ومروردرس‌هانهایت استفاده راببرند.

آخرین آمار داوطلبان کنکور اعلام شد

مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشورازثبت‌نام بیش ازیک میلیون و ۱۱۸ هزارداوطلب درکنکور ۹۸ خبردادوگفت:این آزمون روزهای پنج‌شنبه ۱۳وجمعه ۱۴ تیر ماه سال آینده برگزارخواهد شد.

چه کسانی می‌توانند در کنکور ۹۸ ثبت نام کنند ؟

ضوابط شرکت درکنکور ۹۸اعلام شدودارندگان دیپلم فنی وحرفه ای وکاردانش که فاقدمدرک پیش دانشگاهی یاکاردانی هستندحق ثبت‌نام درآزمون سراسری سال ۱۳۹۸راندارند.

کنکور ۹۸ | تکنیک‌های طلایی حفظ تمرکز برای کنکوری‌ها

حفظ تمرکزواعتماد به نفس یکی ازنکات مهم وکلیدی برای داوطلبان کنکوردرکسب بهترین نتیجه وموفقیت درکنکوراست.

اعلام زمان ثبت‌ نام‌ در کنکور سراسری سال ۹۸

ثبت‌نام‌ وشرکت‌ درآزمون‌ سراسری سال ۱۳۹۸برای پذیرش دررشته‌های باآزمون دردوره‌های روزانه،نوبت دوم (شبانه‌)، نیمه حضوری،مجازی،پردیس خودگردان دانشگاه هاومؤسسات‌ آموزش‌ عالی،دانشگاه‌ پیام‌ نورومؤسسات‌ آموزش‌ عالی غیرانتفاعی وغیردولتی و دانشگاه آزاد اسلامی ازروزچهارشنبه ۲۴بهمن آغازمی شود.

آخرین مهلت ثبت نام در پذیرش بدون کنکور بهمن ۹۷

متقاضیان تحصیل دررشته‌های مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی ودانشگاه پیام نوربرای پذیرش بدون کنکورنوبت بهمن ماه ۹۷تاچهارشنبه ۱۰بهمن فرصت دارنددراین مراکزثبت نام کنند.

توضیح در مورد شرایط حذف کنکور

رئیس سازمان سنجش درخصوص شرایط حذف کنکورگفت:آن چیزی که درقانون به عنوان جایگزین کنکورمطرح شده،سوابق تحصیلی آموزش متوسطه است.

اعلام شیوه جدید پذیرش دانشجو بدون کنکور

شیوه پذیرش داوطلبان ورودبه دانشگاه بر اساس مصوبه شورای سنجش وپذیرش دانشجو ازبهمن ماه امسال تغییرکرده است؛ ازاین روداوطلبان بایدباشیوه جدیدی برای ورودبه دانشگاه اقدام کنند.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور از ۲۹ دی

مدیرکل روابط عمومی دانشگاه پیام نورازآغازثبت نام بدون کنکوردردانشگاه پیام نور از ۲۹دی ماه خبرداد.

وزیر آموزش و پرورش : خداحافظ کنکور !

وزیرآموزش وپرورش بعدازبرگزاری جلسه تعیین‌تکلیف نهایی درباره کنکورسال ۱۳۹۸، ازخداحافظی بابرگزاری آزمون سراسری ورودبه دانشگاه‌هاوموسسات آموزش عالی یاهمان "کنکورسراسری" خبرداده است.

تصاویر برگزیده
آر اس اس ادامه
تصاویر/ در مرز لبنان و فلسطین اشغالی چه می گذرد
رسانه های لبنانی تصاویری منتشر کردند که در آن دیده می شود نیروهای ارتش اسرائیل به همراه یک تانک مرکاوا، لوله های تفنگ خود را به سوی نیروهای ارتش لبنان نشان رفته اند.
../../detail/Photo/961197
تصاویر/ مرتفع ترين منطقه جنگی در جهان
منطقه سیاشین واقع در کوه های هیمالایا در مرز بین هند و پاکستان مرتفع ترین نقطه جنگی در جهان است که در ان سربازان ارتش پاکستان از مرز کشورشان با کشور هند که با هم بر سر برخی مناطق سر جنگ دارد، حفاظت می کنند.
../../detail/Photo/961196
تصاوير/ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در تونس
رسانه های عربی امروز از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری تونس برای انتخاب رئیس جمهور جدید در این کشور بعد از در گذشت الباجی قائد السبسی رئیس جمهور سابق این کشور خبر دادند اما گفته می شود استقبال تونسی ها از این انتخابات بسیار ضعیف گزارش می شود.
../../detail/Photo/961049
آلبوم تصاویر برگزیده خبرگزاری reuters
آنچه مشاهده می‌فرمایید، تصاویر منتخب خبرگزاری رویترز در هفته اخیر است.
../../detail/Photo/959713
تصاوير / هتک حرمت حرم ابراهیمی توسط رئیس اسرائیل
«روین ریولین» رئیس رژیم صهیونیستی ساعتی پیش تحت تدابیر امنیتیبه همراه تعدادی از شهرک نشینان صهیونیست و نیروهای امنیتی با ورود به حرم ابراهیمی در شهر الخلیل، احساسات مسلمانان را جریحه دار کرد.
../../detail/Photo/959514
تصاویر / کشف یک گور جمعی در منطقه سنجار عراق
یک مسؤول پیگیری ایزدیان ناپدید شده در دوره اشغال منطقه سنجار توسط گروه داعش، از کشف یک گور جمعی جدید در این منطقه خبر داد و اعلام کرد تا کنون اجساد 6 تن شناسایی شده است.
../../detail/Photo/959206
ویدئوهای برگزیده
آر اس اس ادامه
فیلم/ شبکه من‌وتو: هرکس از «قاسم سلیمانی» حمایت کند «خائن» است!
مجریان شبکه من‌وتو ضمن ابراز تاسف و حیرت از حمایت‌های فعالان سیاسی و رسانه‌ای در داخل و خارج از سردار سلیمانی، مدعی شدند: این افراد در وجدان تاریخی مردم ایران در آینده به عنوان خائنین شناخته خواهند شد!!
../../detail/Video/961306
فیلم/ کارشناس بی‌بی‌سی: آمریکا پس از انهدام «گلوبال هاوک» و حمله به «آرامکو» تحقیر شد
مرتضی فیروزی، تحلیلگر روابط بین الملل: در قضیه انهدام پهپاد «گلوبال هاوک» و حمله به «آرامکو» به پستیژ ابرقدرتی آمریکا برخورده و بگونه‌ای تحقیر شده است. مشکل دیگر آمریکا، ضعف سامانه دفاعی است که با دلار بسیار گرانی به سعودی‌ها فروخته است؛ این سامانه هیچ نوع...
../../detail/Video/961301
فیلم| سرنوشت برجام در نبود ترامپ
«هوشنگ امیراحمدی» استاد دانشگاه "راتگرز" در گفتگو با تلویزیون ایران‌اینترنشنال: جان کری می‌گفت اگر ما هم بودیم بعد از برجام می‌رفتیم سراغ موشک ‌ها و حضور در سوریه و اگر درباره این موضوعات امتیاز نمی‌گرفتیم ما هم از توافق هسته‌ای خارج می‌شدیم/ دلیل اینکه چرا...
../../detail/Video/961261
فیلم| ناتوانی عربستان در استفاده از تجهیزات نظامی
مهدی‌ طلعتی در گفت‌و‌گو با بی‌بی‌سی: عربستان به دلیل نداشتن عقبه نیروی انسانی، علی‌رغم در اختیار داشتن سلاح های پیشرفته، برای استفاده از آن‌ها محتاج کشورهایی همچون آمریکاست.
../../detail/Video/961101
فیلم| پاسخ یمنی‌ها موجب سرعقل آمدن عربستان خواهد شد
داریوش سجادی تحلیلگر مسائل سیاسی مقیم آمریکا در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی: این حمله نشان داد که حاکمان عربستان در داخل کاخ شیشه‌ای نشسته‌اند که با سنگ ریزه‌ای آسیب می بینند؛ پاسخ پهپادی یمنی‌ها به عربستان می‌تواند باعث یک نوع آرامش منطقه‌ای با سر عقل آمدن دولت...
../../detail/Video/961253
فیلم| پژوهشکده امنیت اسرائیل: یمن ثابت کرد رژیم سعودی ببر کاغذی است
«احمد المؤید» تحلیلگر و کارشناس یمنی، در برنامه "اتجاه المعاکس" شبکه الجزیره: طبق روایت سعودی‌ها تا الان باید یمنی‌ها تبخیر شده بودند؛ ولی آن‌ها فعلا توانسته‌اند سه فرودگاه عربستان را از کار بیندازند.
../../detail/Video/961159
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top