خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ الأربعاء ١٨ المحرّم ١٤٤١ Wednesday, September 18, 2019
آخرین مطالب کلید واژه
نشانه‌های بیماری های انگلی را بشناسید

ورود انگل به بدن،همواره علایم ونشانه‌هایی رابه همراه خواهدداشت که این علایم تشخیص بیماری انگلی رابسیارآسان می‌کند.

مهم‌ترین خوردنی‌های ضد التهاب

سیستم ایمنی بدن به گونه‌ای است که ازطریق فرآیندی موسوم به التهاب باعوامل تهدیدزا همچون آلودگی‌های عفونت‌زامقابله می‌کند.

ارتباط بین ویروس HPV و بروز بیماری های قلبی عروقی

مطالعات نشان می دهدبین ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) وبیماری های قلبی عروقی ارتباط وجوددارد.

کشف روشی جدید برای مقابله با اوتیسم

نتایج یک بررسی دوساله که دردانشگاه آریزونا صورت گرفته،نشان می دهدکه حل مشکلات وعفونت های روده ای به خصوص از طریق عمل جراحی وپیوندمی توانددردهای بیماران مبتلا به اوتیسم راکاهش دهد.

با افزایش سن منتظر این بیماری‌ها باشید

چهاردهه نخست زندگی خودراممکن است بدون این که رویداد‌های پزشکی بزرگ یا مکرر راتجربه کنید،پشت سربگذارید.در این مدت شاید برای تولد فرزند خود یایک شکستگی استخوان به بیمارستان مراجعه کنید.

خواص سیاه دانه و درمان هزار درد

سیاه دانه راپیامبر اکرم (ص)درمان هردردی به جزمرگ می‌دانست.خواص وفواید “سیاه دانه” وعسل به قدری فراوان هستند که ازدردناخن پاتادردوبیماری‌های نوک موی سررامی‌توان باآن درمان کرد.

ساخت کلیه مینیاتوری با استفاده از سلول‌های ادرار

محققان دانشگاه اوترخت درهلندبااستفاده ازسلول‌های ادرارموفق به ساخت ارگانویدکلیه شده‌اند،این دستاوردمی‌تواندبه توسعه روش‌های درمانی موثربرای انواع بیماری‌های کلیه منجرشود.

ازدواج فامیلی یکی از مهم ترین علل کم شنوایی در ایران

عضوهیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی،گفت:یکی ازمهم‌ترین علل کم شنوایی درایران،ازدواج‌های فامیلی است.

۳۰ درصد کودکان گرفتار اختلال خواب هستند

یک فلوشیپ خواب بااشاره به اینکه ۳۰درصدکودکان دچارمشکل خواب هستند،گفت: برخی ازبیماری‌های زمینه‌ای می‌تواندسبب این مشکل درکودکان شود.

ترکیبات خمیردندان موجب کاهش تاثیر درمانی آنتی بیوتیک ها می شود

محققان دریافتندترکیب متداول موجوددرخمیردندان وشوینده های دست می تواندموجب کاهش تاثیرآنتی بیوتیک هادردرمان مشکلاتی نظیر عفونت های مجاری ادراری شود.

نمک هایی که به جنگ عفونت می روند

همه می دانندکه مصرف نمک زیادی برای سلامتی مضر است.امابه تازگی یک مطالعه نشان می دهدکه نمک می تواندبه مبارزه با عفونت هاکمک کندوبه بهبودآن هامنجرشود.

عفونت را با « خواب » درمان کنید !

پژوهشگران آلمانی در بررسی جدیدی،دلیل تاثیرخواب رابرکاهش عفونت نشان دادند.

عوارض کشیدن دندان‌های عقل

متخصص جراحی دهان،فک وصورت با اشاره به شیوع مشکلات مزمن مفاصل فکی گفت:صدمات عصبی،بازشدن سینوس،باقی ماندن ریشه،خونریزی وعفونت ازجمله شایع‌ترین عوارض کشیدن دندان‌های عقل است.

۱۴ تفاوت سرماخوردگی و آنفولانزا

سرما خوردگی و آنفولانزا هردو نوعی عفونت تنفسی هستند و به همین دلیل بسیاری ازمردم تصورمی‌کنند که شیوه درمان آنها یکسان است،درحالیکه این طور نیست.

مواد شیمیایی مرتبط با کار از طریق پوست جذب می شوند

طبق اعلام موسسه سلامت وامنیت شغلی آمریکا،برخی ازکارگران درمعرض برخی موادشیمیایی قرارمی گیرندکه ازطریق پوست می توانندجذب شوند.

اعتیاد تزریقی ، مهم‌ترین علت ابتلا به هپاتیت

رییس شبکه کشوری هپاتیت بااشاره به بروز بیماری هپاتیت درمعتادان تزریقی گفت:استفاده ازسرنگ مشترک درمعتادان موادمخدرمی‌تواندبه انتقال انواع عفونت‌هاازجمله هپاتیت Bو Cو ایدزمنجرشود.

تغییرات ایجاد شده در ناخن ها را جدی بگیرید

طبق اعلام آکادمی درماتولوژی آمریکا، تغییر در شکل ناخن ها ممکن است جای نگرانی نداشته باشد اما برخی تغییرات باید جدی گرفته شوند.

راه های پیشگیری از عفونت های تنفسی در فصل زمستان

ریه هادارای سیستم دفاعی طبیعی هستند که ازآلودگی ومیکروب هامحافظت می کنداماتنهااین سیستم ایمنی برای پیشگیری ازتمامی بیماری های ریوی کافی نیست.

استفاده شبانه روزی از لنز چشمی موجب عفونت و نابینایی می شود

استفاده طولانی مدت وشبانه روزی ازلنزهای چشمی موجب بروزعفونت های خطرناک ونابینایی چشم هامی شود.

عفونتی خطرناک که در دندان هایتان نهفته است

یک دندانپزشک بااشاره به آثار منفی عفونت‌های دهان ودندان درباره علل بروزاین ناهنجاری‌هاتوضیح داد.

تصاویر برگزیده
آر اس اس ادامه
تصاویر/ در مرز لبنان و فلسطین اشغالی چه می گذرد
رسانه های لبنانی تصاویری منتشر کردند که در آن دیده می شود نیروهای ارتش اسرائیل به همراه یک تانک مرکاوا، لوله های تفنگ خود را به سوی نیروهای ارتش لبنان نشان رفته اند.
../../detail/Photo/961197
تصاویر/ مرتفع ترين منطقه جنگی در جهان
منطقه سیاشین واقع در کوه های هیمالایا در مرز بین هند و پاکستان مرتفع ترین نقطه جنگی در جهان است که در ان سربازان ارتش پاکستان از مرز کشورشان با کشور هند که با هم بر سر برخی مناطق سر جنگ دارد، حفاظت می کنند.
../../detail/Photo/961196
تصاوير/ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در تونس
رسانه های عربی امروز از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری تونس برای انتخاب رئیس جمهور جدید در این کشور بعد از در گذشت الباجی قائد السبسی رئیس جمهور سابق این کشور خبر دادند اما گفته می شود استقبال تونسی ها از این انتخابات بسیار ضعیف گزارش می شود.
../../detail/Photo/961049
آلبوم تصاویر برگزیده خبرگزاری reuters
آنچه مشاهده می‌فرمایید، تصاویر منتخب خبرگزاری رویترز در هفته اخیر است.
../../detail/Photo/959713
تصاوير / هتک حرمت حرم ابراهیمی توسط رئیس اسرائیل
«روین ریولین» رئیس رژیم صهیونیستی ساعتی پیش تحت تدابیر امنیتیبه همراه تعدادی از شهرک نشینان صهیونیست و نیروهای امنیتی با ورود به حرم ابراهیمی در شهر الخلیل، احساسات مسلمانان را جریحه دار کرد.
../../detail/Photo/959514
تصاویر / کشف یک گور جمعی در منطقه سنجار عراق
یک مسؤول پیگیری ایزدیان ناپدید شده در دوره اشغال منطقه سنجار توسط گروه داعش، از کشف یک گور جمعی جدید در این منطقه خبر داد و اعلام کرد تا کنون اجساد 6 تن شناسایی شده است.
../../detail/Photo/959206
ویدئوهای برگزیده
آر اس اس ادامه
بی‌بی‌سی: تحریم زیادی نمانده که آمریکا علیه ایران اعمال نکرده باشد
بی بی سی درباره این دستور جدید ترامپ برای اعمال تحریم جدید علیه ایران گفت: «این دستور بیشتر مصرف داخلی دارد برای اینکه بگوید من کاری کردم. بیشتر کارشناسان می گویند تحریم زیادی نمانده که آمریکا اعمال نکرده باشد.»
../../detail/Video/961207
فیلم | حضور کشورهای غربی، عامل تنش در خلیج فارس است
مهدی طلعتی، تحلیلگر مسایل امنیتی و نظامی در بی بی سی گفت: ایران طرح خوبی برای امنیت منطقه [خاورمیانه] داده است. مشکل بزرگ منطقه این است که قدرت های بزرگ خارجی، سیاست و استراتژی این منطقه را تدوین و اجرا می کنند...
../../detail/Video/961199
فیلم | آمریکا و عربستان تصمیمی برای جنگ با ایران ندارند
../../detail/Video/961205
فیلم | ترس عربستان از درگیری با ایران به روایت کارشناس ایران اینترنشنال
رضا تقی زاده، کارشناس شبکه سعودی ایران اینترنشنال در خصوص اینکه چرا عربستان همچون آمریکا به صراحت ایران را در حادثه آرامکو متهم نمی کند اظهار داشت: سعودی ها می دانند که [در صورت درگیری] ایران ابزار لازم را برای لطمه زدن به ظرفیت های نفت عربستان دارد و حوادث 5...
../../detail/Video/961194
فیلم| سخنان متفاوت زیباکلام در مورد مذاکره با آمریکا
صادق زیباکلام در گفت‌وگو با شبکه سعودی ایران‌اینترنشنال: ترامپ نشان داده است مثل آب خوردن مواضعش را تغییر می‌دهد و اصلا نمی‌شود روی قول‌ها و وعده‌وعیدهایش حساب کرد؛ و از نظر ایران همانطور که آیت الله خامنه‌ای گفتند هرگونه مذاکره با آمریکا منتفی است.
../../detail/Video/961193
فیلم | فیصل قاسم خطاب به کارشناس سعودی: عربستان بزرگترین دشمن اتحاد یمن است
فیصل قاسم، مجری سرشناس قطری در پاسخ به کارشناس سعودی ضمن بیان قدرت انصارالله یمن در هدف قرار دادن فرودگاه های عربستان اظهار داشت: عربستان بزرگترین دشمن اتحاد یمن است و با حمایت از مزدوران، یمن را به فساد کشیده است.
../../detail/Video/961189
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top