خبرخوان جام نیوز
|
یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ الأحد ١٤ رمضان ١٤٤٠ Sunday, May 19, 2019
آخرین مطالب کلید واژه
یک توصیه تغذیه‌ای برای زنان باردار

پزشکان اسپانیایی دربررسی‌های خودمشاهده کردندکه مصرف آجیل دردوران بارداری توانایی شناختی رادرکودکان بهبودمی‌دهد .

ویدئو / تضمین سلامت کودکان در خودرو با محافظ بادی کوچک

محافظ بادی کوچکی مخصوصاکودکان طراحی وتولید شده که مکمل کمربند ایمنی است وعلاوه برتضمین سلامت آنهادرخودرو،وسیله‌ای برای استراحتشان محسوب می‌شود.

تصاویر / جشن نوازش مارهای سمی !

شرکت کنندگان دراین مراسم که شماری ازکودکان نیزحضوردارندپس ازدردست گرفتن مارهاونوازش کردنشان این مارهای زنده رابرروی سرمجسمه سان دومنیکومی گذارندودرنقاط مختلف شهرکوکولومی گردانند.

راهکارهایی برای جذب کودکان به مهدکودک

یک روانشناس گفت: اگرسن کودکتان درحدی است که حرف‌های شمارامتوجه شود،با نزدیک شدن روزاول مهد کودک بهتر است سعی کنیدموضوع آن رادرصحبت‌های روزانه خودبافرزندتان مطرح کنید.

تصمیم جنجالی شورای ایزدی‌ها برای کودکان داعشی

شورای معنوی ایزدی‌های عراق با این مساله مخالفت کرد که کودکانی که حاصل تجاوز نیروهای داعش به زنان ایزدی هستند، به جامعه ایزدی ملحق شوند.

تلویزیون برای کودکان زیر ۲ سال ممنوع شد

سازمان جهانی بهداشت تماشای تلویزیون یابازی باتلفن‌های هوشمندرابرای کودکان زیردوسال ممنوع اعلام کرده است وازخانواده‌هامی‌خواهدتامراقب فعالیت وخواب کافی کودکان خودباشند.

تأسیس شهر مستقل کودکان در قطر

کیدزانیاشهربازی نیست بلکه یک شهرواقعی است که به بچه هایادمی دهدچگونه زندگی وبامشکلات دست وپنجه نرم کنند،مشاغل مختلف رابشناسند ودرهمین راستابامؤسسه های مختلف قطری همکاری کنند.درکیدزانیا کودکان دست بندهای الکترونیکی دارندکه به والدینشان اجازه می‌دهدموقعیت کودکان خودراازراه دورمکان یابی کنند.

۶ نکته عملی برای آرام کردن کودکان بعد از حوادث طبیعی

دراین مطلب به معرفی چندراهکار ساده وعملی برای آرام کردن کودکان درهنگام بروزبلایای طبیعی پرداخته‌ایم.

ابزارهای تشخیص زود هنگام لکنت زبان در کودکان

رئیس انجمن گفتاردرمانی گفت: استفاده ازابزار‌های جدیددرگفتار درمانی دردرمان موثر است واستفاده ازآزمون وتست‌هاراه تشخیص راسریع‌ کرده است.

ویتامین‌های مورد نیاز کودکان

همزمان بارشدکودکان دریافت انواع ویتامین‌هاوموادمعدنی به میزان کافی به منظورتضمین سلامت آنان اهمیت به سزایی دارد.

ارتباط محل زندگی کودکان با رشد آنها

نتایج مطالعات نشان داده است کودکانی که در اطراف خیابان‌های اصلی زندگی می‌کنند با تاخیر رشد مواجه هستند.

حشره کش ها یادگیری کودکان را کم کرده اند

مطالعه ای که روی ۳۰۰جفت مادروکودک صورت گرفته، شواهدی ارائه کرده است که نشان می‌دهداستفاده گسترده ازحشره‌کشهاسبب به وجودآمدن مشکلات عصبی درانسان می‌شود.

آلمان نخستین گروه از کودکان اعضای داعش را پذیرفت

نخستین گروه از کودکان اعضای آلمانی گروه تروریستی داعش در آلمان پذیرفته شدند.

چگونه رازداری را به کودکان آموزش دهیم ؟

یک پزشک سلامت روان گفت:رازداری باید ازسال‌های اولیه زندگی به کودکان آموزش داده شود.

تشویق‌هایی که بچه‌ها نیاز دارند از والدین بشنوند

مطالعات نشان می‌دهدانگیزه بخش‌ترین تشویق‌هابرای بچه‌هاآنهایی هستند که سختکوشی راتحسین می‌کنند،یعنی کارهایی که بچه‌هابرای رسیدن به هدف خودانجام می‌دهندورفتارهایی چون فداکاری واستقامت.امابچه‌ها مطمئنابه تحسین‌های دیگری هم نیازدارند؛مثلا اینکه چقدرزیباوخوش تیپ‌اند.

قانون جنجالی پاپ ابلاغ شد

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان، با ابلاغ قانونی ممنوعیت سوء‌استفاده جنسی از کودکان در واتیکان و سایر اماکن دیپلماتیک متعلق به آن در سراسر جهان را اعلام کرد.

امام جمعه‌ای که همبازی کودکان سیل زده شد

حجت الاسلام سید ابوالفضل حسینی، امام جمعه شهرستان بندرگز لباس امدادگران هلال احمر را بر تن کرد و ضمن سرکشی از خانواده های سیل زده آق قلا با کودکان آنها نیز همبازی شد.

چند نکته درباره « ازدواج کودکان »

درحالی که قانون برای کودکان حقی برای رای دادن،دریافت گواهینامه ورانندگی قائل نیست،اما اجازه تشکیل خانواده وازدواج برای آن‌ها منعی نداردوهنوزقانونی برای جلوگیری ازازدواج آن‌ها تصویب نشده است، این درحالیست که ازدواج‌های زودهنگام کودکان ازنظربرخی کارشناسان تبعات وپیامد‌های اجتماعی داردومی‌تواند زندگی کودک را تاحد زیادی تحت تاثیرقراردهد.

تصاویر برگزیده
آر اس اس ادامه
تصاوير / نيروهای آمریکایی پایگاه «عین الاسد» را توسعه دادند
برخی از صفحات شبکه های اجتماعی عراقی تصاویری را منتشر کردند که نشان از اقدامات نیروهای آمریکایی برای توسعه پایگاه هوایی «عین الاسد» در غرب استان الانبار هستند.
../../detail/Photo/948307
کاریکاتور جدید تایمز درباره فریب جنگ در آمریکا
کاریکاتور جدید نشریه "تایمز تریبون" آمریکا: «بولتون جان»! یک بار ما مردم آمریکا را برای جنگ با عراق فریب دادی. حالا قصد داری ما را برای جنگ با ایران فریب بدی؟
../../detail/Photo/948262
گزراش تصویری / دیدار سران قوا، مسئولان و کارگزاران نظام، با رهبر انقلاب اسلامی
../../detail/Photo/948001
کاریکاتور؛ روستای ترامپ بر بلندی های جولان
مقامات اسرائیلی در بلندی های جولان محلی برای احداث روستا را مشخص کردند و به افتخار رئیس جمهور آمریکا، آنرا دونالد ترامپ نامگذاری می کنند.
../../detail/Photo/947967
تصاویر/ سفره مردم در یک دهه گذشته چقدر گرانتر شده است؟!
بی بی سی فارسی با انتشار طرح های گرافیکی به مقایسه قیمت تمام شده آبگوشت، زرشک پلو با مرغ، املت و چای قندپهلو در طول یک دهه گذشته پرداخت که حاکی از افزایش افسار گسخته قیمت ها دارد.
../../detail/Photo/947905
اولین تصاویر از انفجارها در بندر نفتی «فجیره» امارات
سحرگاه روزگذشته انفجارهای قدرتمند و مهیبی در بندر فجیره امارات رخ داد که بر اثر آن‌ها حداقل 7 تانکر نفتی دچار حریق شدند.
../../detail/Photo/947816
ویدئوهای برگزیده
آر اس اس ادامه
ویدئو | اظهار عجز مقام ارشد نظامی آمریکا در مقابل قدرت نظامی ایران
بی‌بی‌سی | دیوید ⁧پترائوس درباره حمله نظامی به ایران: وقتی ارتش و وزیر دفاع آمریکا واقعیت‌ها درباره حجم و توانایی های نیروهای ایران را ببینند فکر نکنم دچار همان احساساتی شوند که موقع تصمیم گیری درباره جنگ عراق وجود داشت.
../../detail/Video/948339
جعلی خواندن اسرائیل در شبکه من‌وتو توسط نجاح محمد علی
../../detail/Video/948319
ویدئو | توهین بی شرمانه مریم معمارصادقی به ملت ایران
مریم معمارصادقی، مدیر و موسس توانا در گفت و گو با شبکه ایران اینترنشنال، در توهینی گستاخانه، ملت ایران را به «سگ هار» تشبیه کرد. معمارصادقی چندی پیش نیز خواستار حمله نظامی به ایران شده بود. موسسه ضدانقلاب توانا وابسته به وزارت خارجه آمریکاست که فعالیت های...
../../detail/Video/948304
شکستی دیگر برای آمریکا؛ بارگیری دو میلیون بشکه نفت ایران توسط نفتکش‌های چینی
گزارش بی‌بی‌سی از سفر ظریف به چین؛ سفری که با بارگیری اولین محموله نفتی ایران از زمان لغو معافیت های آمریکا همزمان بوده است. آمریکا گفته چین بخاطر نقض تحریم هایش، پاسخی جدی خواهد گرفت.
../../detail/Video/948251
در گفتگو با BBC | شاهین نجفی با «مسیخ» به جنگ «مسیح» آمد!
خواننده مقیم اروپا در مصاحبه با بی بی سی فارسی به بهانه رونمایی از اثر جدیدش، توضیحاتی ارائه کرد که حاوی انتقادات شدید به «مسیح علینژاد» و رویکرد کاسبکارانه او در کمپین‌های ضدحجاب بود.
../../detail/Video/948141
ویدئو | پلیس آمریکا با شلیک 5 گلوله یک زن باردار را به قتل رساند
رفتار وحشیانه پلیس آمریکا با یک زن باردار با واکنش های گسترده ای همراه شده است. سی ان ان روز گذشته گزارش داد که پلیس آمریکا به مادر ٢ فرزند درحالیکه فریاد می‌زد "شلیک نکنید، حامله‌ام" 5 بار شلیک کرد و او را به قتل رساند.
../../detail/Video/948087
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top