خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ الثلاثاء ١٣ جمادى الثانية ١٤٤٠ Tuesday, February 19, 2019
آخرین مطالب کلید واژه
وقتی متر و معیارمان اشتباه است !

بالارفتن سن ازدواج، افزایش آمارطلاق وکاهش میزان ازدواج درکشورباعث شده زنگ خطر‌هابه صدادربیایدوهرروزراهکار‌های جدیدی برای حل این مشکلات ارائه شود.

اقتصاد ، دلیل پایین آمدن آمار ازدواج

بانک مرکزی باافزایش هرگونه وام‌های تکلیفی ازجمله وام ازدواج مخالف است. بااین تفاسیرهمه اعضای کمیسیون تلفیق تمام جوانب رادرنظرگرفتندوسپس روی به افزایش وام ازدواج از ۱۵به ۳۰میلیون تومان آوردند.

چه کسانی « جشن طلاق » می‌ گیرند ؟

یک کارشناس ومشاورخانواده معتقد است،عموما «جشن‌های طلاق»توسط خانواده‌هایی برگزارمی‌شودکه مراسم‌های ازدواجشان راباتجملات افسارگسیخته واسراف شروع کرده‌انداین درحالیست که برخی افرادنیزکه برای جدایی از همسرخود ازرنج‌هاومشکلات زیادی عبورمی‌کنندبرای رسیدن به خواسته‌شان این اتفاق راجشن می‌گیرند.

مهمترین معضلات جوانان ایرانی برای ازدواج

مدیرکل دفترهماهنگی وساماندهی امورجوانان وزارت ورزش وجوانان مهمترین معضل ازدواج جوانان ۱۵ساله وبیشتررانداشتن شغل دائم با ۳۳درصد،بیکاری با ۳۰.۳درصد،وضع نامناسب مالی سرپرست با ۱۲.۷درصدومشکل تهیه مسکن با ۶.۲درصدعنوان کرد.

ازدواج با چه افرادی ممنوع است ؟

یک روانشناس معتقد است که هرفرددرزندگی بایددرتصمیم‌گیری امرازدواج نهایت دقت رابه کارگیرد،چراکه یکی ازمراحل مهم هرفرددرزندگی انتخاب شریک زندگی و ازدواج است که می‌تواندتمام ابعاد زندگی فردراتحت تاثیر قراردهد.

ابتکار : مانع ازدواج‌های زیر ۱۳ سال می‌ شویم

معاون رییس‌جمهوردرامورزنان وخانواده درباره انتشار کلیپ‌هایی درخصوص ازدواج نوجوانان درفضای مجازی گفت:انتشاراین کلیپ‌هابه نظرم آدرس اشتباه دادن است چراکه اصلا کسی مخالف ازدواج یک دختروپسر ۱۸ساله و ۱۶ ساله نیست ومسئله مادرحال حاضر ازدواج‌های اجباری زیر ۱۳سال است.

آیا نوع مزاج بر زندگی زناشویی تاثیر دارد ؟

‌برخلاف تصور برخی افراد،نوع مزاج وشناخت آن ازاهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده ودرجنبه‌های مختلف زندگی انسان تأثیرگذاراست.

ازدواج نکردن و تحصیل اجباری است اما حجاب اختیاری +فیلم و عکس

با وجود حاکم بودن فرمول حداقل فاصله میان سن ازدواج و بلوغ جنسی بر بسیاری از قوانین و ۱۱ میلیون جوان ایرانی مجرد، بازی بالاترین برد سن ازدواج به دنبال چیست؟

اختلاف سن در ازدواج چقدر اهمیت دارد ؟

یک روان شناس گفت:مشکلات دربین زوجین بااختلاف سنی زیادنمودبیشتری دارد.

متلک تصویری به سخنان ازدواجیِ رحیم‌پور ازغدی

صحبت های اخیر رحیم پور ازغدی درباره سن ازدواج سوژه طنز صفحه بی قانون شد.

ابتکار : همه مخالف ازدواج کودکان زیر ۱۳ سال‌اند

ابتکاردرادامه بااشاره به طرح کودک همسری گفت:این طرح دارای دوبعد مهم است؛مباحث حقوقی که همه تلاش خودراانجام می‌دهیم ونبایدناامیدشد.همه درباره ازدواج زیر ۱۳سال متفق القول هستندکه بایدمتوقف شود،چراکه آسیب‌های جسمی وروحی برای کودکان ایجادمی‌کند.

مخالفت با طرح ممنوعیت ازدواج کودکان در مجلس

باوجودتلاش های فعالان مدنی وفراکسیون نمایندگان زن مجلس شورای اسلامی برای تصویب ممنوعیت ازدواج دختران زیر۱۳سال وپسران زیر ۱۵سال، این طرح بامخالفت اعضای کمیسیون حقوقی وقضایی مجلس ازحرکت باز ماند.

بسیج زنان : قانون منع کودک همسری اجرا نمی‌شود

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشورگفت:قانون،ازدواج زیر ۱۳سال دختران راممنوع کرده است اگرهم جایی انجام شود،خلاف است،البته این ممنوعیت به فرهنگ سازی نیازداردوهنوزدرنقاطی این نوع ازدواج‌ها رخ می‌دهد.

هشدار ! میانگین سن ازدواج به ۳۱ سال می‌ رسد

معاون ساماندهی امورجوانان وزارت ورزش و جوانان درخصوص افزایش سن جوانی درکشورگفت:درایران کف سن جوانی ۱۵سال وسقف آن ۲۹سال بودوعملا سن ۱۵تا ۱۸رده‌ای بودکه مانمی‌توانستیم هیچ کاری برای جوانان انجام دهیم ودرواقع آنهانیزنمی‌توانستندواردعرصه قانونی کارواشتغال شوند،ازاین رودرخواست افزایش سن جوانی درکشوررامطرح کردیم.

تابعیت برای فرزندان با مادر ایرانی و پدر خارجی

نایب رییس کمیسیون حقوقی وقضایی مجلس بابیان این که نداشتن هویت برای فرزندان حاصل ازدواج زنان ایرانی بااتباع بیگانه موجب مشکلاتی می‌شود،ازتصویب طرحی خبردادکه قراراست این مشکل راحل کند.

ویژگی‌های یک مرد ایده آل برای خانم‌ها

مردانی که قصدازدواج دارندبایدبدانندکه یک مرد ایده آل از نظرخانم‌هاچه خصوصیات اخلاقی داردتابتوانندفردموردنظررابه خودعلاقه‌مندکنند.

پدیده « ازدواج » از دید جوانان امروزی

ازدواج،امرزیربنایی ومهمی است که دوام جوامع وهمچنین رشدوتوسعه آینده کشورها،بستگی زیادی به آن دارد.پژوهشگران کشورمان باتوجه به کاهش این امردرایران،درپژوهشی به واکاوی دلالت‌های معنایی ازدواج نزدجوانان پرداخته‌اند.

عجیب و غریب‌ترین رسوم ازدواج در سراسر دنیا + تصاویر

کشورهای مختلف دنیابرای برگزاری جشن عروسی آداب گوناگونی دارندکه شمارابا آنهاآشناخواهیم کرد.

تصاویر برگزیده
آر اس اس ادامه
تصاوير تاریخی همنشینی وزرای خارجه عرب با نتانیاهو در ورشو
در نشست ورشو نتانیاهو داماد بود و شرکت کنندگان عرب که بیشتر آن ها وزیران خارجه این کشورها بودند سیاهی لشکری بودند که توسط آمریکا و برای عادی سازی روابط با اسرائیل و تامین هزینه های مالی جنگ آینده احضار شده بودند.
../../detail/Photo/939893
گزارش تصویری/ اعتراض جلیقه زردها به خشونت پلیس فرانسه
../../detail/Photo/938460
تصاویری از انفجار در مسیر نیروهای آمریکایی در سوریه
../../detail/Photo/937020
آمفی‌تئاتر پالمیرا، سبک معماری منحصر به فرد
آمفی‌تئاتر پالمیرا یک تئاتر متعلق به رم باستان است که در بیابان شام واقع شده‌است. این تئاتر نیم دایری است که در دوران سلسله امپراتوری رم در قرن دوم بنا شد.
../../detail/Photo/936900
گزارش تصویری از خیابان ها و بازارهای دمشق
خبرگزاری رسمی سوریه در گزارشی حال و هوای این روزهای خیابان ها و بازارهای پایتخت این کشور دمشق را به تصویر کشیده است که نشان از وجود استقرار و امنیت در این شهر است
../../detail/Photo/936041
عکس/ جهان در هفته ای که گذشت
../../detail/Photo/924961
ویدئوهای برگزیده
آر اس اس ادامه
ویدئو | کشف تسلیحات و مهمات اسرائیلی در حومه دمشق
نیروهای ارتش سوریه پس از پاکسازی مناطق حومه دمشق پایتخت موفق شدند مقادیر زیادی از مهمات، خمپاره ها و وسایل نقلیه متوسط و سبک که بیشتر اسرائیلی وآمریکایی بودند را در مخفیگاه های تروریست های جبهه النصره کشف و ضبط کنند. به گفته یکی از افسران ارتش سوریه این...
../../detail/Video/940022
ویدئو | اولین تصاویر از انفجار امروز در ادلب سوریه
منابع محلی به خبرگزاری اسپوتنیک گفتند دو انفجار در نزدیکی یکی از مقرهای اصلی تحریر الشام رخ داده و تا کنون ۲۱ نفر کشته و بیش از ۳۵ نفر زخمی شده‌اند.
../../detail/Video/940023
ویدئو | فرار وزرای خارجه عربستان و بحرین از سوالات خبرنگاران
بعد از خروج وزرای خارجه عربستان و عربستان از نشست ورشو که به گفته برخی منابع با بنیامین نتانیاهو همنشین شده و بر علیه ایران موضع گرفته اند از پاسخ به سوالات خبرنگاران پیرامون تلاش هایشان برای طبیعی سازی روابط با اسرائیل فرار کردند.
../../detail/Video/939889
ویدئو | گزارش بی‌بی‌سی: به اوج رسیدن تقابل آمریکا با اروپا بر سر ایران
گزارش بی‌بی‌سی از تقابل آمریکا با اروپا بر سر ایران در کنفرانس امنیتی مونیخ: اختلاف‌ها دارد به اوج تازه‌ای می‌رسد؛ نه اروپا و آلمان به درخواست آمریکا برای خروج از توافق هسته‌ای.
../../detail/Video/939812
ویدئو؛ گزارش بی‌بی‌سی از جاسوسی افسر آمریکایی برای ایران
«مونیکا ویت در یک عملیات جاسوسی اینترنتی علیه افسران اطلاعاتی امنیتی آمریکا با سپاه قدس همکاری داشته.آنچه آمریکا را نگران کرده سطح بالای دسترسی اطلاعاتی این فرد به اسناد محرمانه بوده است.»
../../detail/Video/939573
ویدئو/ وقتی بی بی سی هم حوصله شلوغ بازی مسیح علینژاد را ندارد
../../detail/Video/939450
آخرین خبر
Top