خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ الأربعاء ١٨ شعبان ١٤٤٠ Wednesday, April 24, 2019
آخرین مطالب کلید واژه
ایران تا سه سال از بحران آب فاصله گرفت

مسوولان می‌گوینددغدغه برای آب شرب درمکان‌هایی که ازآب‌های سطحی استفاده می‌کنند،حداقل یک سال ودربرخی مناطق دو تاسه سال برطرف شده وپیش‌بینی می‌شود که مشکلی از این بابت وجودنخواهند داشت،اما این مساله به معنای جبران منابع آب زیرزمینی نیست.

وزیر نیرو : مشترکان کم مصرف پاداش می‌ گیرند

وزیرنیرو با اشاره به طراحی الگوی مصرف آب وبرق برای همه مشترکان گفت:مشترکانی که ازالگوی طراحی شده کمترمصرف کنندمبلغی رابه عنوان پاداش دریافت خواهندکرد.

ویدئو/ گندم‌ زارى زیر دریا!

فقط یک هفته فرصت می خواست تا خروار خروار طلا درو کند اما در چند ساعتی همه چیز زیر آب رفت و همه رؤیاها بر باد شد.

بیماری های که با نوشیدن آب قابل کنترل هستند

نوشیدن آب بسیارمهم است ومی تواندبه مقابله بابسیاری ازبیماری هاکمک کند.

ساخت شهرهایی که می‌توانند شنا کنند !

همزمان با افزایش ارتفاع آب اقیانوس‌ها به علت گرم شدن کره زمین،یک معمارخوش ذوق ازساخت شهرهایی خبرداده که می‌توانند شناکنند وشرایط باثباتی برروی آب داشته باشند.

هنگام وقوع سیلاب چه اقداماتی باید انجام دهیم ؟

محمدرضاذوالقدری‌ها،شهردارابهراظهارکرد:خطرناک‌ترین نوع سیل،سیلاب شهری است که به دلیل آسفالت خیابان‌هاووجودانواع موادمختلف حل شده درآب واشیای شناوروکثرت انسان‌هابسیار خطرناک است.

تهیه دفترچه شناسایی برای سیل‌زدگان پلدختر

استاندارلرستان ازتهیه دفترچه شناسایی برای سیل‌زدگان پلدخترخبرداد.

گزارش سازمان ملل درباره جنایات اسرائیل؛ از گلوله های جنگی تا محروم کردن از آب

کمیسیون مستقل تحقیق سازمان ملل درباره تظاهرات‌های فلسیطینی‌ها، با انتشار گزارشی اعلام کرد که برخی از اقدام‌های ارتش اسرائیل در برخورد با فلسطینی‌های معترض، نقض مقررات حقوق بین‌الملل است و ممکن است مصداق «جرایم جنگی» باشد.

یک خبر خوش برای منابع آب ایران

یکی ازمعضلاتی که همیشه دربخش آب ایران مطرح می‌شود،نبودذخایر برفی است واین درشرایطی است که امسال شاهدافزایش ۲۰درصدی منابع آبی حاصل ازذخایربرف هستیم.

حقایق علمی در مورد سلامتی‌تان که نمی‌دانستید !

سلامتی مهم‌ترین سرمایه‌ی آدمی است وبه همین دلیل بسیاری از ما سعی می‌کنیم هر روز چیز‌های جدیدی یاد بگیریم که تا جایی که ممکن است سلامت خود را حفظ کنیم. شاید تصور کنید که دیگر راز کشف نشده‌ای در مورد بدن انسان باقی نمانده است، اما در واقع اینطور نیست.

۵ توصیه برای سلامت قلب زنان شاغل

طبق اعلام مرکزکنترل و پیشگیری ازامراض آمریکا،بیماری‌های قلبی قاتل شماره یک زنان،استرس عامل اصلی بیماری‌های قلبی-عروقی وکارمنبع اصلی استرس برای بزرگسالان است.

افزایش بهای آب ، گاز و برق در سال آینده

به موجب تصویب مجلس، بهای آب،گاز وبرق درسال آینده افزایش می‌یابد.

کدام آب برای نوشیدن گواراتر است ؟

علی بن موسی الرضادرکتاب طب الرضا(رساله ذهبیه)به بررسی فوایدآب پرداخته اند.

ویدئو / دستگاهی که با فتوسنتز آب را تصفیه می کند

به تازگی فیلتری برای تصفیه آب ساخته شده که به وسیله گیاهان فعال می شوددستگاه Drop by Dropآب های خاکستری مربوط به سینک وماشین های ظرفشویی راپاکسازی می کند.درهمین راستا گیاهانی زیریک گنبد شیشه ای قراردارندو یک لامپ روشن درگنبد به ایجاد فرایند فتوسنتز منجر می شود.به هرحال پس ازرد شدن آب خاکستری از این گنبد،آب مقطری تولیدمی شودکه با افزودن نمک خوراکی قابل آشامیدن می شود.

نکات طلایی برای آن که تا عید لاغر شوید

اگرتابه‌ حال دست روی دست گذاشته ایدوبرای شروع کاهش وزن منتظر شنبه‌ای هستید که انگار هرگز قرارنیست بیاید،این مطلب رابخوانید.

رشد ۲۰ درصدی بارش‌های زمستانی نسبت به پاییز

درحالی که متوسط بارش‌های کشورازابتدای سال آبی جاری تا هفدهم بهمن‌ماه ۱.۰۹ میلیمتردرروز است، این رقم برای بارش‌های پاییز امسال ۱.۰۲ میلیمتر وبرای بارش‌های زمستان امسال (تا ۱۷ بهمن) ۱.۲۲میلیمتربوده است.

استفاده زیاد از خمیردندان موجب پوسیدگی دندان ها می شود

طبق نتایج یک مطالعه جدید،بسیاری ازکودکانی که بیش ازاندازه خمیردندان مصرف می کننددرمعرض ریسک بالا«فلوئوروزیس دندانی»درسنین بالاترقراردارند.

چگونه از پوست در زمستان مراقبت کنیم ؟

برای جلوگیری ازحساسیت،خشکی والتهاب پوست وبه منظور سالم نگه داشتن پوست درفصل زمستان توصیه‌های زیرراعملی کنید.

شفافیت آب ، معیار کیفیت آن نیست

مدیرکنترل کیفیت وبهداشت شرکت آب وفاضلاب تهران گفت:شفافیت آب ازویژگی‌های ظاهری آن است واگرآب لوله کشی به اندازه آب بسته‌بندی یاآبی که توسط دستگاه‌های تصفیه آب به دست می‌آید،شفاف نباشد،لزوما به‌معنای پایین بودن کیفیت آن نیست.

هواشناسی : بارورسازی ابرها را کنار بگذارید

رئیس سازمان هواشناسی کشورگفت:بارورسازی ابرها عددقابل توجهی به میانگین بارش سالانه اضافه نمی‌کندوفقط توقع رادرسطح جامعه افزایش می‌دهد،بایدکنارگذاشته شودومدیریت وفرهنگسازی درمصرف آب صورت گیرد.

تصاویر برگزیده
آر اس اس ادامه
تصاویر/ رقابت دموکرات‎ها برای انتخابات 2020 آمریکا
../../detail/Photo/946066
تصاوير / همه پرسی متمم قانون اساسی در مصر
همه‌پرسی درباره تمدید ریاست جهوری عبدالفتاح السیسی تا سال ۲۰۳۰ روز شنبه ۳۱ فروردین آغاز شده است.
../../detail/Photo/945797
تصاویر / آماده باش در مصر برای اجرای رفراندوم قانون اساسی
نیروهای مسلح مصر خود را برای تامین امنیت رفراندوم در کشورشان آماده می کنند. منابع آگاه از پارلمان مصر اعلام کردند رفراندوم قانون اساسی این کشور از روز شنبه ۲۰ آوریل (۳۱ فروردین) تا روز دوشنبه ۲۲ آوریل (۲ اردیبهشت) در داخل کشور برگزار خواهد شد.
../../detail/Photo/945670
تصاوير / قتل خانم معلم فلسطینی توسط یک صهیونیست
فاطمه سلیمان خانم معلم فلسطینی 42 ساله امروز عصر توسط خودرویی که یک شهرک نشسین صهیونیست در بیت لحم زیر گرفته شد و به شهادت رسید.
../../detail/Photo/945666
تصاویر منتخب خبری از نقاط مختلف جهان
../../detail/Photo/945632
تصاویر استقبال «بشار اسد» از «محمد جواد ظریف» در دمشق
../../detail/Photo/945424
ویدئوهای برگزیده
آر اس اس ادامه
ویدئو | انتقاد کارشناس بی بی سی از نقش این شبکه در بحران سازی برای اقتصاد ایران
علی قلیزاده، کارشناس اقتصادی شب گذشته با حضور بر روی خط شبکه بی بی سی فارسی، ادعای آمریکا مبنی بر به صفر رساندن صادرات نفت ایران را یک بازی رسانه ای دانست و در ادامه گریزی هم به نقش بی بی سی در افزایش التهابات ارزی سال گذشته زد.
../../detail/Video/946038
ویدئو| ایرانی‌هایی که به جای کمک به سیل‌زده ها، از تحریم هلال احمر حمایت کردند!
نجاح محمدعلی، خطاب به دیگر کارشناسان شبکه لندنی من و تو گفت: شما که خارج از کشور هستید چه کمکی به سیل زده ها کردید؟! شما که از تحریم هلال احمر و.. دفاع میکنید حق دخالت ندارید!
../../detail/Video/946000
هشدار جدی درباره استفاده از اعداد «123456» به عنوان رمز عبور | فیلم
تحقیقات مرکز نظارت برامنیت سایبری بریتانیا نشان می‌دهد، بیش از ۲۳ میلیون نفر در جهان از اعداد " ۱۲۳۴۵۶" به عنوان رمز عبور استفاده می‌کنند، انتخابی که کار را برای هکرها آسان می‌کند. این مرکز می‌گوید باید در انتخاب رمز عبور دستکم از سه کلمه تصادفی، اما به یاد...
../../detail/Video/945868
تصویربرداری هوایی پس از آتش‌سوزی کلیسای نوتردام
تصاویر هوایی پس از آتش‌سوزی اخیر در کلیسای نوتردام توسط پهپاد گرفته شده است. این تصاویر زوایای تازه‌ای از خسارت وارد آمده به این بنای تاریخی را نشان می‌دهد. قدمت کلیسای نوتردام به قرن هشتم میلادی می‌رسد. در آتش‌سوزی اخیر بخش‌هایی از این بنا آسیب دیده که بنا...
../../detail/Video/945657
نوتردام به چه معناست؟
اطلاعات بیشتر درمورد کلیسای نوتردام که در آتش سوخت
../../detail/Video/945653
نجاح محمدعلی: نیروهای حشدالشعبی حاضرند جانشان را فدای ایران کنند
نجاح محمدعلی تحلیلگر سیاسی عراقی که به عنوان کارشناس در «بی‌بی‌سی» حاضر شده بود بیان داشت: حضور حشدالشعبی در ایران با دستور فرمانده کل قوا و دولت عراق بوده تا ثابت شود عراقی ها در غم و شادی در کنار ایرانی ها هستند. پیام حضور حشدالشعبی در ایران این است که اگر...
../../detail/Video/945360
آخرین خبر
Top