خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸ الجمعة ١٦ ذو القعدة ١٤٤٠ Friday, July 19, 2019
آخرین مطالب کلید واژه
بحران جمعیت در اتحادیه اروپا؛ نرخ مرگ از تولد پیشی گرفت

نرخ مرگ و میر برای دومین سال متوالی از میزان زاد و ولد در کشورهای عضو اتحادیه پیشی گرفته است.

ماهانه چند میلیون نفر یارانه می‌ گیرند ؟

براساس آمار منتشر شده از سوی مرکز مرکز آمار ۸۱ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر جمعیت داریم که از این میزان به ۷۷ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر یارانه دریافت می‌کنند.

اگر پول نفت را به مردم بدهند ، نفری چقدر می‌ رسد ؟

چرا مردم ایران، با وجود منابع سرشار خدادادی، نمی‌توانند مانند کشورهای کوچک حاشیه جنوبی خلیج فارس، با عایدی فروش نفت، زندگی مرفهی داشته باشند؟

بررسی آماری : رشد ۶۰ میلیونی جمعیت در ۶۰ سال در ایران

بررسی آمارهای قدیمی از این حکایت دارد که از سال ١٣٣٥ تا ١٣٩٥ بیش از ٦٠ میلیون نفر به جمعیت کشور اضافه شده، بعد خانوارها کوچک‌تر شده و میانگین سن زنان و مردان هم حدود هشت سال اضافه شده است.

موج خودکشی ماجراجویان ترک وطن کرده در استرالیا

در حال حاضر حدود ۸۰۰ پناهجو در شرایط بسیار سخت در نائورو و مانوس زندگی می کنند. فرمانده پلیس محلی جزیره مانوس می‌گوید شخصا در جریان ۱۰ مورد اقدام به خودکشی قرار گرفته که چهار موردش هفته گذشته روی داده است.

افزایش جمعیت زیر خط فقر مطلق در ایران

مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی اعلام کرد: در شرایط کنونی بهترین راه حل برای جبران قدرت خرید خانوارها این است که کارت یارانه خرید کالای اساسی در اختیار آنها قرار گیرد.

جمعیت اسرائیل از ۹ میلیون نفر گذشت

این گزارش افزوده که در ۱۰ سال گذشته تعداد یهودیان اسرائیل یک میلیون تن افزایش یافته است.

چقدر از فارغ‌ التحصیلان بیکارند ؟

ازبین جمعیت بیش ازسه میلیونی بیکارکشورحدود ۳۸درصدازفارغ‌التحصیلان آموزش عالی هستند.

وزیر بهداشت : موضوع جمعیت ، دغدغه رهبری است

وزیر بهداشت تاکیدکرد:فرزندآوری وموضوع جمعیت یکی ازدغدغه‌هاونگرانی‌های بزرگان نظام ازجمله مقام معظم رهبری است چون تعدادسالمندان روبه افزایش ورشدجمعیت به سمت منفی شدن درحال حرکت است.

تهیه نقشه تراکم جمعیت جهان با هوش مصنوعی فیس بوک

تازه‌ترین برنامه جاه طلبانه فیس بوک، استفاده ازهوش مصنوعی برای اندازه گیری تراکم جمعیت درجهان است. این شرکت ازسال ۲۰۱۶ درحال برنامه ریزی دراین زمینه است.

بحث رشد جمعیت ، دغدغه‌ای جدی و ملی است

وزیر بهداشت با اشاره به دغدغه مقام معظم رهبری درخصوص رشدجمعیت،گفت:بایدگروه‌های هدف برای رشد جمعیت وفرزندآوری رابازتعریف وتسهیلاتی برای آنهاایجادکردتادرسنین مطمئن باروری،تشویق به فرزندآوری شوند.

در آینده چه غذا‌هایی خواهیم خورد ؟

دانشمندان وآینده پژوهان پیش بینی می‌کنندکه باتوجه به مشکلاتی که رشدبیش ازحدجمعیت ومنایع محدودپیش می‌آورد،بایدهر روز به چیز‌های که می‌خوریم فکرکنیم.

انتقاد آیت‌الله سبحانی از تک فرزندی در ایران

مرجع تقلید شیعیان تک فرزندی را فرهنگی غلط دانست وگفت:کاهش نرخ جمعیت درکشورخطرناک است وبایددرنیروهای مسلح برای مقابله بافرهنگ تک فرزندی تلاش شودتانسل کشورمان جوان باشد.

خصوصیاتی که زنان را در مدیریت ، موفق‌تر از مردان می‌کند

همواره برسربرتری زنان ومردان بحث‌هایی وجودداشته است.مدافعان حقوق زنان می‌گویندزنان دربرخی امورخصوصاًدرتوانایی‌های مدیریتی دست کم گرفته شده‌اند.

چند درصد از ایرانی‌ها اینترنت دارند ؟

تعدادمشترکان اینترنت درایران طی سال‌های اخیر به بیش از ۷۱میلیون رسیده که ضریب نفوذ اینترنت رابه بیش از ۸۶درصدرسانده است.

انجام ۶ هزار جراحی تغییر جنسیت در ایران

فرشیدمسعودی رییس انجمن حمایت ازافرادتراجنسی آمارجراحی تغییرجنسیت درایران می گوید:در ۱۰سال گذشته پنج تا ۶ هزارنفرمجوز عمل جراحی گرفته باشند.مثلا پزشکی قانونی فقط کسانی را درآمار خودش داردکه عمل جراحی کرده باشند.آمارهای جهانی هم جمعیت‌های متفاوتی نشان می‌دهد.

آمار سیم‌کارت‌ها از جمعیت ایران فراتر رفت

اگرچه برخورداری ازسیم‌کارت درابتدای ظهورش،لوکس وگران به نظرمی‌رسید،امااکنون تعدادسیم‌کارت‌ها ازجمعیت موجوددرایران هم پیشی گرفته است.

تصاویر / شمالی‌ترین شهر جهان اینجاست

گرینلندسرزمینی اندازه اروپای غربی که ۸۰ درصدآن پوشیده ازیخ است ودرآن جمعیت ولایه‌های یخی پراکنده هستند.«نوک»،پایتخت گرینلند است که ۱۸هزارسکنه دارددرحالی که سکنه کل گرینلند ۵هزارنفراست.

همزیستی خطرناک حاشیه‌نشینان چابهار با پشه‌ها

سرپرست معاونت سیاسی واجتماعی استاندارگفت:خطرشیوع تب دانگ ازطریق پشه ناقل آئدس درچابهاروجوددارد،چراکه دو سوم جمعیت این شهرحاشیه‌نشین هستندو این پشه بیشتردرلاستیک‌های فرسوده لانه می‌کند.

چهار آمریکایی در فکر حمله تروریستی به مسلمانان آرام یک روستا +عکس

ساکنان مسلمان این روستا مردمانی آرام با رفتاری دوستانه توصیف شده اند، اما رسانه های راستگرای تحت هدایت پردازندگان نظریه های توطئه بدون ذکر شواهد مدعی شده اند که اسلامبرگ اردوگاه آموزشی پیکارجویان اسلامگراست.

تصاویر برگزیده
آر اس اس ادامه
تصاویر / کشف یک شهر 9000 ساله در نزدیکی بیت المقدس
هزاران ابزار، طلا و جواهر، مجسمه ها، غلات و غیره در سایت یک منطقه مسکونی بزرگ که به گفته باستان شناسان قدمت 9000 ساله دارد در نزدیکی شهر بيت المقدس اشغالي یافت شد.
../../detail/Photo/953908
تصاوير / نسخه نادر از توافقنامه صلح مصر و اسرائیل
یک نسخه نادر «کپی اصلی» توافقنامه صلح بین اسرائیل و مصر، که 40 سال از امضای آن می گذرد در یک مزایده به فروش گذاشته شده است. پوشش سند تاریخی که جایزه صلح نوبل را به دست آورد به مبلغ 35000 دلار به فروش گذاشته شده است. این سند توسط انور سادات رئیس جمهور مصر و...
../../detail/Photo/953775
عبور 50 دانش آموز از رودخانه سهمگین با کیسه‌های پلاستیکی
در یکی از روستاهای ویتنام جنوبی به خاطر عدم رسیدگی مسئولین 50 دانش آموز برای رفتن به مدرسه با کیسه های پلاستیکی از رودخانه سهمگین عبور داده می شوند.
../../detail/Photo/953761
تصاویر/ شهر «نیویورک» در تاریکی فرو رفت
بخشی از شهر نیویورک، بزرگترین و معروف ترین شهر آمریکا است به دلیل قطع خطوط برق رسانی برای ساعت ها در در تاریکی غرق شد، خیابان های منطقه مشهور منهتن به منطقه ای متروکه مبدل شد.
../../detail/Photo/953669
تصاوير / گفتگوی یمنی ها روی عرشه کشتی سازمان ملل متحد
نمایندگان گروه های یمنی روز یکشنبه به عرشه کشتی سازمان ملل متحد در دریای سرخ رفتند تا درباره پیگیری خروج نیروهای نظامی از بندر حدیده مذاکره کنند.
../../detail/Photo/953667
تصاویر / تفنگ «اسامه بن لادن» در موزه سازمان «CIA»
سازمان اطلاعات آمریکا در موزه خود غنائم خود را به معرض دید عموم می گذارد و در روز های گذشته تفنگ مشهور «اسامه بن لادن» رهبر سابق القاعده است که در کنار بقایای آدولف هیتلر جای گرفته است.
../../detail/Photo/953660
ویدئوهای برگزیده
آر اس اس ادامه
ویدیو| پرنده‌های آهنین سپاه، زنگ خطر را در واشنگتن به صدا درآورده‌اند
در این گزارش با اشاره به استفاده هم‌پیمانان ایران در منطقه از تکنولوژی پیشرفته پهپادی، نسبت به تبعات این قدرت راهبردی برای نیروهای فرامنطقه‌ای ابراز نگرانی شده است.
../../detail/Video/954046
ویدئو | اولین فیلم از نفتکش توقیف شده توسط سپاه
../../detail/Video/954040
ویدئو | واکنش ظریف به محدودیت تردد در آمریکا
محمدجواد ظریف در جمع خبرنگاران در واکنش به اعمال محدودیت‌های دولت امریکا بر او و هیات همراهش گفت: «برای من مشکلی نیست، من هیچ جا به جز همین سه ساختمانی که به آن محدود شده‌ام کاری ندارم.»
../../detail/Video/954033
ویدئو | بی بی سی: سازمان ملل، به مکانی برای فشار به دیپلمات های ایرانی تبدیل شده است
../../detail/Video/954031
ویدئو | قدرت نظامی ایران در بی‌بی‌سی فارسی
../../detail/Video/954022
ویدئو| شعارهای نژادپرستانه‌ هواداران ترامپ در میتینگ انتخاباتی او
هوادارن ترامپ در کمپین انتخاباتی او در ایالت کارولینای جنوبی با حمایت از موضع نژاد پرستانه رئیس جمهور آمریکا در برخورد با نمایندگان زن این کشور شعار «اخراجش کنید» ( اشاره به الحان عمر نماینده مینه‌سوتا، یکی از چهار نماینده‌ای که ترامپ آنها را جوخه نامیده است!...
../../detail/Video/953960
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top