خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ الأربعاء ١٨ المحرّم ١٤٤١ Wednesday, September 18, 2019
آخرین مطالب کلید واژه
فیلم | پاسخ کارشناس من‌و‌تو به انتقادها درباره تبلیغ فرزندآوری

در یکی از برنامه های منوتو، که کارشناسان این شبکه سیاست های «افزایش جمعیت» را در ایران زیر سوال می‌بردند، «ملیحه محمدی» درمخالفت با آنها در اظهارنظری متفاوت گفت: کاهش نرخ رشد، مسئولان هر کشوری را نگران می‌کند، امروز مسئله نرخ رشد و جمعیت، یک مسئله کاملا اجتماعی و اقتصادی است.

جذابیت ژنتیکی است

مطالعات محققان دانشگاه دانشگاه ویسکانسین - مدیسون نشان می‌دهدعوامل ژنتیکی مختلفی درجذابیت صورت اشخاص نقش دارند.

سایکوپات کیست و روابط عاطفی با او چه خطراتی دارد ؟

می‌دانیدسایکوپات کیست؟یک انسان کاملا بی‌مسئولیت،بی‌قید،بی‌ترس،کسی که هیچ احتیاطی درزندگی خودنداردورفتارهای ضداجتماعی ازخودنمایش می‌دهد.

انواع مختلف دروغ گو‌ها را بشناسید

دروغ گفتن یک چیزمخرب ووحشتناک است.دروغ گفتن برای هردو طرف دردبوجود آورده وصدمه واردمی‌کند.دروغ گفتن چیزی است که مردم درحال مبارزه باآن هستند،ولی شایددرجریان نباشیدکه درواقع انواع مختلفی ازدروغ‌گو‌ها وجوددارند.

تاپ ترین تصاویر سیاسی اجتماعی از نگاه مجله آمریکایی آتلانتیک

مجله آتلانتیک تصاویری از مشکلات مهاجران و شرایط بد زندگی آنها و همچنین برخی تحرکات مهم سیاسی سال اخیر را به عنوان تصاویر سال سیاسی اجتماعی خود برگزید.

یک سالمند به ازای هر ۳ نفر جمعیت ایران تا سال ۲۰۵۰

رئیس انجمن مددکاری کشوربا اشاره به افزایش نرخ سالمندی درکشوربراساس آخرین سرشماری انجام شده گفت:پیش‌بینی می‌شود تاسال ۲۰۵۰به ازای هر ۳نفریک سالمند در کشور وجود داشته باشد.

رتبه ایران در حوزه نشاط و شادی اجتماعی

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران ازرتبه ۱۰۹ایران درحوزه نشاط وشادی اجتماعی درمیان ۱۵۷کشورجهان خبردادوگفت:پرونده‌های مربوط به خشونت جزو پرونده‌های بافراوانی بسیاربالاومراجع قضایی هستند.همچنین میانگین زمان گفت‌وگو درخانواده‌ها تنها ۱۵دقیقه است.

عادات نادرست اجتماعی از نظر خبرگزاری روسی

خبرگزاری روسی اسپوتنیک به بررسی آداب نادرست اجتماعی یا به عبارت دیگر آنچه در اجتمع بی‌ادبی محسوب می‌شود، پرداخته است.

آیا انسان در همه سنین ، موجودی اجتماعی است ؟

علیرغم شکل گیری جوامع انسانی بر اساس مشارکت عمومی و اجتماعی بودن تک تک آحاد جامعه، نتایج یک تحقیق نشان می دهد که این موضوع در برخی سنین صدق نمی نماید.

آواری به نام طلاق / اثرات مخرب طلاق بر فرزندان کدامند ؟

طلاق به عنوان یک پدیده تلخ اجتماعی تأثیر بسزایی بر شکل‌گیری شخصیت و آینده فرزندان می‌گذارد.

چرا کمپین‌ها در ایران موفق نمی‌شوند ؛ « کار گروهی بلد نیستم ! »

مروری بر دلایل و زمینه‌های شکل‌گیری کمپین‌های اجتماعی به خصوص در یک دهه اخیر نشان میدهد، اثربخشی کارزارهای اجتماعی در ایران با چالش‌های جدی روبروست.

انتخابات سراسری ایتالیا؛ دولت بعدی باید به جنگ فقر و نابرابری اجتماعی برود

فقر بطور چشمگیری در ایتالیا افزایش یافته است. طی ۳۵ سال گذشته نابرابری توزیع درآمد در ایتالیا نسبت به سایر کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعهٔ اقتصادی افزایش داشته است. بین سالهای ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۴ میلادی، متوسط درآمد بیش از ۱۱ درصد کاهش داشته است و کسانی که درآمدشان کمتر از میانگین بود ۲۴ درصد کاهش درآمد داشتند. از میان بردن نابرابری اجتماعی و کاهش فقر یکی از معضلات دولت بعدی خواهد بود.

مردان جذاب خودخواه ترندیازنان جذاب؟

پژوهش اجتماعیِ منتشر شده در دانشگاه برونل نشان می‌دهد که مردان جذاب تمایل کمتری به همسان کردن «نابرابری اجتماعی» دارند.

فرانسه به جنگ شبکه‌های اجتماعی می‌رود

رئیس‌جمهور فرانسه می‌گوید قصد معرفی لایحه‌ای برای «دفاع از حیات دموکراسی» در برابر فعالیت رسانه‌هایی دارد که اقدام به انتشار اخبار جعلی و نادرست در فضای مجازی می‌کنند.

فتنه بعدی قرار است اجتماعی باشد

فعال سیاسی اصولگرا گفت: فتنه بعدی قرار است اجتماعی باشد، روی مشکلات مردم دست گذاشته‌اند و کارگران بیکار، معلمان و کارمندان ناراضی را علیه نظام تحریک می‌کنند و می‌گویند برای احیای حقوقتان تلاش کنید.

تعطیلی ۸ ربیع لغو شد!

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت:‌ اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس با مصوبه امروز خود تعطیلی ۸ ربیع را لغو کردند.

چراباهوش ها اجتماعی نیستند؟

اگرکلا آدم تنهایی هستید،چند دوست صمیمی انگشت شمار دارید،وچندان از بودن درجمع لذت نمی‌برید، احتمالا هوش شما نمره منفی می‌گیرد. ولی حقیقت چیست؟

واکنش رئیس اورژانس اجتماعی کشور به انتشار فیلم دختران اصفهانی ایران

همزمان با بهبود یکی از دختران نوجوان اصفهانی که در سقوط از پل چمران اصفهان از مرگ حتمی گریخته است، رئیس اورژانس اجتماعی کشور انتشار فیلم قبل از مرگ خودخواسته آنها را در فضای مجازی اشتباه دانست.

تصاویر برگزیده
آر اس اس ادامه
تصاویر/ در مرز لبنان و فلسطین اشغالی چه می گذرد
رسانه های لبنانی تصاویری منتشر کردند که در آن دیده می شود نیروهای ارتش اسرائیل به همراه یک تانک مرکاوا، لوله های تفنگ خود را به سوی نیروهای ارتش لبنان نشان رفته اند.
../../detail/Photo/961197
تصاویر/ مرتفع ترين منطقه جنگی در جهان
منطقه سیاشین واقع در کوه های هیمالایا در مرز بین هند و پاکستان مرتفع ترین نقطه جنگی در جهان است که در ان سربازان ارتش پاکستان از مرز کشورشان با کشور هند که با هم بر سر برخی مناطق سر جنگ دارد، حفاظت می کنند.
../../detail/Photo/961196
تصاوير/ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در تونس
رسانه های عربی امروز از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری تونس برای انتخاب رئیس جمهور جدید در این کشور بعد از در گذشت الباجی قائد السبسی رئیس جمهور سابق این کشور خبر دادند اما گفته می شود استقبال تونسی ها از این انتخابات بسیار ضعیف گزارش می شود.
../../detail/Photo/961049
آلبوم تصاویر برگزیده خبرگزاری reuters
آنچه مشاهده می‌فرمایید، تصاویر منتخب خبرگزاری رویترز در هفته اخیر است.
../../detail/Photo/959713
تصاوير / هتک حرمت حرم ابراهیمی توسط رئیس اسرائیل
«روین ریولین» رئیس رژیم صهیونیستی ساعتی پیش تحت تدابیر امنیتیبه همراه تعدادی از شهرک نشینان صهیونیست و نیروهای امنیتی با ورود به حرم ابراهیمی در شهر الخلیل، احساسات مسلمانان را جریحه دار کرد.
../../detail/Photo/959514
تصاویر / کشف یک گور جمعی در منطقه سنجار عراق
یک مسؤول پیگیری ایزدیان ناپدید شده در دوره اشغال منطقه سنجار توسط گروه داعش، از کشف یک گور جمعی جدید در این منطقه خبر داد و اعلام کرد تا کنون اجساد 6 تن شناسایی شده است.
../../detail/Photo/959206
ویدئوهای برگزیده
آر اس اس ادامه
بی‌بی‌سی: تحریم زیادی نمانده که آمریکا علیه ایران اعمال نکرده باشد
بی بی سی درباره این دستور جدید ترامپ برای اعمال تحریم جدید علیه ایران گفت: «این دستور بیشتر مصرف داخلی دارد برای اینکه بگوید من کاری کردم. بیشتر کارشناسان می گویند تحریم زیادی نمانده که آمریکا اعمال نکرده باشد.»
../../detail/Video/961207
فیلم | حضور کشورهای غربی، عامل تنش در خلیج فارس است
مهدی طلعتی، تحلیلگر مسایل امنیتی و نظامی در بی بی سی گفت: ایران طرح خوبی برای امنیت منطقه [خاورمیانه] داده است. مشکل بزرگ منطقه این است که قدرت های بزرگ خارجی، سیاست و استراتژی این منطقه را تدوین و اجرا می کنند...
../../detail/Video/961199
فیلم | آمریکا و عربستان تصمیمی برای جنگ با ایران ندارند
../../detail/Video/961205
فیلم | ترس عربستان از درگیری با ایران به روایت کارشناس ایران اینترنشنال
رضا تقی زاده، کارشناس شبکه سعودی ایران اینترنشنال در خصوص اینکه چرا عربستان همچون آمریکا به صراحت ایران را در حادثه آرامکو متهم نمی کند اظهار داشت: سعودی ها می دانند که [در صورت درگیری] ایران ابزار لازم را برای لطمه زدن به ظرفیت های نفت عربستان دارد و حوادث 5...
../../detail/Video/961194
فیلم| سخنان متفاوت زیباکلام در مورد مذاکره با آمریکا
صادق زیباکلام در گفت‌وگو با شبکه سعودی ایران‌اینترنشنال: ترامپ نشان داده است مثل آب خوردن مواضعش را تغییر می‌دهد و اصلا نمی‌شود روی قول‌ها و وعده‌وعیدهایش حساب کرد؛ و از نظر ایران همانطور که آیت الله خامنه‌ای گفتند هرگونه مذاکره با آمریکا منتفی است.
../../detail/Video/961193
فیلم | فیصل قاسم خطاب به کارشناس سعودی: عربستان بزرگترین دشمن اتحاد یمن است
فیصل قاسم، مجری سرشناس قطری در پاسخ به کارشناس سعودی ضمن بیان قدرت انصارالله یمن در هدف قرار دادن فرودگاه های عربستان اظهار داشت: عربستان بزرگترین دشمن اتحاد یمن است و با حمایت از مزدوران، یمن را به فساد کشیده است.
../../detail/Video/961189
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top