آیفون و اینترنت نجس اند!/ ارائه پسوندهای جدید اینترنتی ایرانی/ احمدی نژاد و اهالی رسانه های آمریکا

 

آیفون و اینترنت نجس اند!

جام به نقل از فارس: روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» نوشت:  خاخام‌های ارتودوکس افراطی اسرائیل به دنبال آن هستند تا استفاده از گوشی‌های تلفن همراه هوشمند و اینترنت را ممنوع کنند.

 

این هفته روزنامه صهیونیستی «یاتد نیمن» با سرمقاله‌ای به نقل از «حییم کانیوسکی» خاخام ارشد ارتودوکس‌های افراطی (شخصی که 4 سال قبل پیش‌بینی کرده بود که تا چند ماه بعد جنگی میان ایران و اسرائیل اتفاق می‌افتد و اسرائیل بر ایران غلبه می‌کند) منتشر شد که در آن نوشته بود: «آیفون‌ها را به آتش بکشید».


این خاخام‌ها که از شاخه ارتودوکس‌های افراطی «هاردیم» هستند، همچنین استفاده از تلویزیون، پیام کوتاه، اینترنت، و فیلم‌های ویدئویی را ممنوع می‌دانند. در چند وقت اخیر علیرغم تلاش‌های این گروه از خاخام‌ها، فناوری‌های جدید محبوبیت زیادی میان پیروان شاخه هاردیم به دست آورده است. با فراگیر شدن استفاده از این فناوری‌ها، چند ماهی است که خاخام‌های این شاخه مخالفت‌های خود را افزایش داده‌اند.

 

اخیرا در مراسمی هم که به مناسبت ختم «تلمود» (مجموعه تحریفاتی که تحت تاثیر آموزه‌های شرک‌آلود بابلیان وارد دین یهود شده و صهیونیست‌ها آن را تورات شفاهی می‌نامند) در بیت‌المقدس برگزار شده بود، چند تن از خاخام‌های حزب «شاس» (شاخه سیاسی ارتودوکس‌های افراطی در اسرائیل به رهبری خاخام «عوادیا یوسف») استفاده از آیفون (تلفن‌های همراه هوشمند) را محکوم کردند. 2 هفته قبل نیز خاخام‌های هاردیم در خانه کانیوسکی جمع شدند تا در مورد مشکل به فساد کشیده شدن جوانان و استفاده از این ابزارها بحث کنند.

 

یهودیان ارتودوکس افراطی یا فوق سنتی با انجام تکالیف سنتی و نیز پوشیدن کلاه، لباس و کلاه‌گیس‌های آویز برای مردان، و نیز دامن‌ و آستین‌های بلند برای زنان، خود را از جریان اصلی جامعه متمایز می‌کنند.
بحث مخالفت‌های خاخام‌ها با تلفن‌های هوشمند و اینترنت زمانی گرمتر شد که روز دوشنبه روزنامه «یادت نیمن» همزمان با روز «یوم‌کیپور» (عید یهودیان؛ معروف به روز آمرزش که روز دهم از ماه «تیشری» در تقویم «عبری» است) لیستی از خاخام‌هایی را که استفاده از فناوری‌های نوین ارتباطی را محکوم کرده‌اند، منتشر کرد.

 

خاخام «شموئل وسنر» در این‌باره می‌گوید: «هرکس که بلغزد و وارد اینترنت شود، چشمان، قلب و تمام حس خود نسبت به مقدسات را از دست می‌دهد. کاربران (این ابزارها) هیچ جایی در جهان دیگر نخواهند داشت».

وی همچنین اینترنت را موجب بیماری و مصیبت می‌داند و می‌گوید که استفاده از این ابزار موجب بروز خشکسالی می‌شود.

 

«عوادیا یوسف» خاخام تندروی صهیونیست‌ها و رهبر حزب شاس اسرائیل هم که به مواضع بسیار افراطی (نظیر مار خواندن فلسطینی‌ها) مشهور است، اینترنت را ریشه تمام ناپاکی‌ها می‌داند.
«یوسف شالوف الباشیف» نیز دیگر خاخام شاخه هاردیم است که اینترنت را نجس می‌داند و عنوان می‌کند که هرکس که به اینترنت وصل شود، نجاست را به خانه خود آورده است.

سران این شاخه که بیشتر فعالیت آن در اسرائیل، آمریکا و بخش‌هایی از آفریقای جنوبی است، فناوری‌های ارتباطی جدید را شیطانی می‌دانند و خواستار حذف آن از جامعه هستند.

 

******

 

ارائه پسوندهای جدید اینترنتی ایرانی

جام به نقل از مهر: درخواست ثبت پسوندهای جدید مطابق با فرهنگ و مورد علاقه ایرانیان در راستای سومین دوره ثبت پسوندهای اینترنتی جدید در گروه پسوندهای عمومی به موسسه بین المللی آیکان- مرکز مدیریت اینترنت- ارائه شد.

 

ثبت دامنه‌های اینترنتی برای سومین بار است که در تاریخ اینترنت اتفاق می‌افتد و براین اساس سازمان نظارت بر نام‌ها و ارقام اینترنت (آیکان) به پذیرش پسوندهای اینترنتی جدید در گروه پسوندهای عمومی (TOP LEVEL DOMAIN) یا (TLD) اقدام کرده است.این یک برنامه جهانی است و هر شخص و هر سازمانی در جهان می‌تواند برای دریافت نام TLD درخواست دهد؛ اما موضوعی که از حساسیت ویژه‌ای برای دولت‌ها برخوردار است نامهای مورد درخواست درباره اسامی ملی، فرهنگی و مشاهیر کشور‌ها است.با آغاز پذیرش درخواست‌های ثبت پسوندهای جدید اینترنتی از سوی سازمان مدیریت نام‌ها و ارقام اینترنتی – آیکان- که به نوعی مدیریت کل اینترنت را در دست دارد همان‌طور که انتظار می‌رفت، این اقدام پس از ۹ سال وقفه (بعد از اضافه شدن پسوندهایی مانند دات آسیا و…) با استقبال گسترده فعالان اینترنتی در سراسر جهان روبرو شد.مهدی عباس نیا- مدیرعامل شرکت Asia Green IT System با اعلام رسمی ارائه پسوندهای درخواستی و دلایل آنان به موسسه آیکان، بر لزوم حمایت مردمی از ثبت پسوندهای مربوط به ایران در اینترنت تاکید کرد و گفت: پسوندهای دات پارس (. PARS)، دات خلیج فارس (. PersianGulf)، دات نوروز (. Nowruz) و دات همراه (. همراه) از جمله پسوندهای ایرانی درخواست شده توسط این شرکت هستند که هم اکنون در مرحله ارزیابی اولیه قرار دارند.وی گفت: در این مرحله از ارزیابی، آیکان از کلیه ذینفعان اینترنت می‌خواهد که نظرات خود را در قالب کامنت در وب سایتی که برای همین منظور در نظر گرفته شده ثبت کنند؛ جمع بندی این نظرات می‌تواند در تصمیم نهایی آیکن برای قبول یا رد درخواست یک پسوند تأثیرگذار باشد.عباس نیا خاطرنشان کرد: در این راستا اعراب از همین فرصت استفاده کردند و مخالفتهایی را در خصوص ثبت پسوند اینترنتی خلیج فارس در قالب نظر در سایت آیکان ابزار داشتند. براین اساس ایرانیان هم می‌توانند نسبت به ثبت نظرات مثبت خود در مورد پسوندهای ایرانی درخواستی اقدام کنند.وی ادامه داد: برای ثبت نظر باید از طریق آدرس https: //gtldcomment. icann. org/ اقدام کرد؛ همچنین اطلاعات کامل درباره نحوه ثبت نام و ثبت نظر، در این وبسایت از طریق پایگاه اینترنتی www. DotPars. org، پایگاه اینترنتی رسمی راه اندازی شده برای این منظور ارائه شده است.

به گزارش مهر، نظرات ثبت شده در وب سایت آیکن به نام درج کننده نظر نمایش داده شده و با رعایت اصول عمومی مربوط شامل رعایت نکات ادبی، عدم توهین به سایرین و ارائه منطق و دلیل برای حمایت و به هر زبانی امکان‌پذیر است؛ لذا ایرانیان می‌توانند به زبان فارسی مطالب خود را ارسال کنند.همچنین توجه به این نکته الزامی است که ثبت نظر برای هر پسوند باید به صورت جداگانه انجام پذیرد و برای پنل‌های مختلف Community Evaluation و Community Objection و Geographic Names (برای خلیج فارس) به صورت جداگانه ثبت شود.یکی از ملاک‌های آیکان برای انتخاب یک پسوند از میان دو پسوند پارس و پاریس، میزان حمایت اعلام شده از سوی جامعه‌ای ست که آن پسوند برای آن‌ها در نظر گرفته شده است.

در این راستا چندی پیش کمپین حمایت از پسوندهای اینترنتی با نامهای «دات خلیج فارس» و «دات پارس» در راستای ثبت دامنه‌های جدید اینترنتی که از سوی موسسه جهانی نام‌ها و ارقام اینترنتی در حال انجام است، تشکیل شد.

 

******

 

احمدی نژاد و اهالی رسانه های آمریکا

 

کد خبر: 116338
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۰۷/۵ - ۰۸:۱۳
چاپ خبر

جام نیوز
اخبار رسانه های برون مرزی