همیشه از دعوا فرصت بسازید!
اختلافات نوجوانان با والدین می تواند برای رشد مهارت های نوجوانان فرصت خوبی باشد.

جام خانواده به نقل از "باشگاه خبرنگاران" و به نقل از ای بی سی هلت؛ والدین باید از این فرصت ها استفاده کند و شیوه ی صحیح صحبت کردن درباره ی موضوع های مورد اختلافشان را به فرزندانشان بیاموزند.

 

گفتنی است، اعضای خانواده اول از همه باید خونسردی و آرامش خود را حفظ کنند تا در فضایی آرام بتوانند به یک نتیجه مثبت برسند در دعواها نوجوانان و اعضای کوچک تر خانواده باید در ورای آن چیزی بیاموزند.

 

همیشه به جای جنجال بهتر است در مورد اختلافات با هم صحبت کنید و بیشتر در مورد اختلاف نظریات و سلایق هم بحث و گفتگو کنید.

 

گفتنی است، در دعوا رسیدن به نتیجه ای که هر دو طرف را راضی کند امری آسان نیست اما در این شرایط افراد بحث کردن را یاد می گیرند پس باید منطقی بود و هیچ وقت برخورد احساسی نباید کرد.

 

"بیتوته" نیز در رابطه با نصیحت فرزندان نوشت: اگر کودکان بنابر اقتضای سن و شرایط خاص تحول روانی، دچار مشکلات رفتاری می گردند قبل از آنکه برای معالجه و تغییر رفتار آن ها از طریق کلامی و نصیحت اقدام کنیم بهتر است به روش های عملی و فراهم کردن موقعیت های تربیتی تکیه کنیم تا خود به خود مشکل مورد نظر مرتفع گردد.

 

ما باید زبان «کردار» را جایگزین زبان «گفتار» کنیم. زیرا زبان رفتار، زبان حال، زبان احساس، عواطف و هیجان است. بدون تردید بخش عظیمی از حالات و هیجانات ناخودآگاه ما در هنگامی که در حال انتقال پیام کلامی هستیم به دیگران منتقل می شود و آنچه را که در «پس گفتار» ما ارسال می شود قوی تر و گویاتر از تمامی عباراتی است که در «متن گفتار» بیان می شود.

121

کد خبر: 135824
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۰۹/۲۲ - ۲۱:۰۶
چاپ خبر

جام نیوز
اخبار رسانه های برون مرزی