ورزش هایی که جوانی صورتتان را ماندگار می کند
این ورزش ها که به فشیال اکسرسایز معروف هستند. با اکسیژن رسانی و تغذیه بهتر و بیشتر سلول های زیر پوست و تحریک عروق خونی نواحی مختلف صورت ، باعث تخریب سلول های آسیب دیده و ترمیم سلول های در معرض آسیب می شوند و روند سلول سازی را بهبود می بخشند.

حدیث هفته/ پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

جام خانواده؛

 

آیا می دانستید که ورزش صورت می تواند به شکل دادن به آن ، سفت شدن و نرم شدن آن کمک کند؟ و آیا می دانستید که به کمک ورزش می توانید چروک های پوستتان را نیز کاهش دهید.

 

ورزش های صورت برای بهبود پوست عبارت است از حرکاتی زنجیره ای و منقبض کننده و محرک برای تحت فشار گذاشتن و آزاد سازی عضلات صورت است که شکلی از بدنسازی ،اما برای صورت و گردن است.این نرمش ها علاوه بر افزایش حجم عضلات صورت ،باعث بالا کشیدن و به اصطلاح لیفتینگ ملایم پوست صورت هم می شوند.در واقع با این نرمش ها گردش خون زیر پوست بیشتر می شود و در نتیجه اکسیژن و مواد مغدی بیشتری به سلول های مختلف در همه قسمت های صورت می رسد.

 

ورزش صورت چگونه عمل می کند؟

این ورزش ها که به فشیال اکسرسایز معروف هستند. با اکسیژن رسانی و تغذیه بهتر و بیشتر سلول های زیر پوست و تحریک عروق خونی نواحی مختلف صورت ، باعث تخریب سلول های آسیب دیده و ترمیم سلول های در معرض آسیب می شوند و روند سلول سازی را بهبود می بخشند ؛در نتیجه پوست حالتی تمیز تر و شفاف تر پیدا می کند.این نرمش ها پوست را قادر می سازند تا هنگام استفاده از مرطوب کننده ،آن را بهتر و بیشتر جذب کند و چروک ها با روند بسیار کند تری ظاهر شوند ؛ یعنی به نوعی پیری پوست را به تعویق می اندازند. مهم ترین ویژگی آن ها هم این است که هر لحظه قابل اجرا و کاملا رایگان است.

 

ورزش برای پیشانی
پیشانی یکی از بارزترین محل های ایجاد چروک است که به راحتی دچار عارضه ی پیری پوست می شود. با انجام تمرینات زیر به بهبود این ناحیه از صورت کمک زیادی می کنید و از تعداد چروک های سطحی آن می کاهید.


۱-به پشت روی تخت دراز بکشید ؛ طوریکه سرتان از لبه ی تخت آویزان باشد.تا حد امکان ابروهایتان را بالا بکشید تا حلقه ی چشمانتان باز تر شود. دوباره به حالت اولیه برگردید.این تمرین را ۱۰بار تکرار کنید.

 

۲-صاف بنشینید. در حالیکه صورت خود را به جلو می کشید ، ابروهایتان را روی چشمانتان بفشارید و روی بینی تان تا حد امکان چین بیندازید. تا ۱۰ بشمارید و بعد ریلکس شوید. این تمرین را ۵بار تکرار کنید.

 

۳-تا آنجا که می توانید ،روی پیشانی تان چروک بیندازید و ابروهایتان را تا حدامکان به سمت هم فشار دهید. سپس آنها را تا آنجا که می شود ، از هم باز کنید ؛ انگار دچار حیرت شده اید. این تمرین را ۵ بار تکرار کنید.

 

ورزش های مخصوص چانه
حتما می دانید که دو سمت چانه محل خوبی برای ذخیره چربی های مازاد بدن هستند که پس از مدتی به شکل غبغب با آویزان شدن دو سمت آرواره ها خود را نشان می دهد.روزانه می توانید در دو نوبت این نرمش ها را برای بهبود ظاهر دو سمت چانه انجام دهید:

۱-صاف بنشینید.سرتان را عقب بکشید و نگاهتان به سقف باشد.در حالیکه لب هایتان کاملا بسته اند ، سعی کنید حرکات هنگام جویدن را انجام دهید.در این حال حس می کنید عضلات گردن و اطراف گلویتان فعال و درگیر می شوند .این نرمش را ۲۰ بار تکرار کنید.

 

این ورزش بسیار ساده، لب ها را نرم و صاف می کند و قسمت چانه را نیز سفت می کند.
بگویید ” اُ ” و آرام آرام کشیدگی لب ها را افزایش دهید. این منقبض بودن عضلات را به مدت ۵ ثانیه نگاه دارید و سعی کنید که روی لب ها چروک نیفتد. این عمل را ۱۰ بار انجام دهید.

بهتر است این ورزش ها را بعد از پاک کردن آرایش روی پوستی تمیز و مرطوب انجام دهید.

 

۲-طوری به شکل طاق باز روی تخت بخوابید که سرتان از ناحیه ی گردن از یک سمت تخت آویزان شود. به آرامی سرتان را بالا بیاورید و به سمت قفسه ی سینه تان نگه دارید. در همین حالت تا ۱۰ بشمارید، سرتان را به آرامی آزاد کنید و به سمت عقب و حالت اولیه اش برگردانید. این نرمش را ۵ بار انجام دهید.

 

۳-صاف بنشینید و صورتتان را به سمت جلو ببرید. در حالیکه لب هایتان بسته است، سعی کنید دندان هایتان را از هم فاصله بدهید؛ طوریکه آرواره هایتان به سمت بالا و پایین بروند.تا ۱۰ بشمارید و دوباره به حالت اول برگردید. این تمرین را ۵بار تکرار کنید.

 

۴-صاف بنشینید و سرتان را تا جایی که می توانید به عقب خم کنید. در این حالت چند بار دهانتان را کاملا باز و بسته کنید تا کشیدگی ماهیچه های گردن و صورت خود را حس کنید.

 

ورزش گردن

ورزش گردن، مهم ترین ورزش محسوب می شود، زیرا گردن اولین جایی است که نشانه های پیری به خصوص در خانم ها در آن بروز می کند. برای تقویت عضلات گردن، ابتدا روی صندلی راحت بنشینید. بدون اینکه بدنتان را کش بدهید، به آرامی گردنتان را تا جایی که می توانید به عقب خم کنید. برای چند لحظه در همین حالت بمانید و انقباض و کشیدگی را در عضلات گردن حس کنید. بعد به آرامی سرتان را بلند کنید. بهتر است این ورزش را چندین بار در روز تکرار کنید. به مرور زمان پوست گردن شما صاف و بدون چروک می شود.

 

ورزش برای گونه ها
افتادگی گونه ها و شل شدن چربی های زیر پوست این قسمت از بدن به همراه کاهش ویژگی الاستیکی پوست صورت باعث بروز چروک و ایجاد فرم سگینک می شود. انجام این تمرین ها به شما کمک می کند تا گونه هایتان دیرتر به این حالت طبیعی پیری برسند:

 

۱-با لب های بسته آرام لبخند بزنید؛ سپس گونه هایتان را روی لثه ها و دندان هایتان منقبض کنید. تا ۱۰ بشمارید، دوباره آرام شوید و این حرکت را ۱۰ بار تکرار کنید.

 

۲-برای انجام این تمرین جلوی آیینه بنشینید و به چهره خود نگاه کنید. در حالیکه دهانتان بسته است، تا جایی که می توانید لبخند کشیده ای بزنید تا گوشه های لب تان باز و دندان هایتان نمایان شود. آنقدر عضلاتتان را منقبض کنید تا کشش عضلات را کاملا حس کنید. تا ۵ بشمارید و به حالت اول کمی صبر کنید و بعد ۱۰ بار این نرمش را تکرار کنید.

 

۳-در حالیکه لب هایتان بسته است، پشت لب های بالاییتان باد بیندازید.در همان حالت تا ۱۰ بشمارید؛ سپس این باد را به پشت لپ چپ و قسمت بالای آن هدایت کنید؛ طوریکه لبتان باد کند.۱۰ ثانیه به همین حالت بمانید و این کار را با لپ راستتان نیز به همین ترتیب تکرار کنید. بعد باد را به سمت پایین خود بفرستید و ۱۰ ثانیه صبر کنید. سپس باد را خارج کنید و کمی ریلکس شوید، این تمرین را ۵ بار تکرار کنید.

 

سفت شدن پوست چشم ها
انگشت های اشاره ی خود را روی گیجگاهتان قرار دهید و سپس پوستتان را به آرامی به سمت عقب و بالا بکشید. سپس چشمانتان را ببندید و سعی کنید که پلک های زیرینتان راتا بالاترین حد ممکن بکشید. دستتان را نگه دارید و پوست باید زیر انگشتانتان بلغزد. این حرکت را دو بار در روز و هر بار به مدت ۲۰ ثانیه انجام دهید.

 

گروه خانواده جام نیوز/ 2006

«برای مشاهده  جدیدترین اخبار جذاب و خواندنی کلیک کنید»

کد خبر: 254606
تاریخ مخابره : ۱۳۹۲/۰۸/۲۸ - ۱۹:۲۰
چاپ خبر

جام نیوز
اخبار رسانه های برون مرزی