توقف پخش سریال سرزمین کهن و برخورد قاطعانه با سازنده آن
۶ نماینده مجلس در تذکر کتبی خواستار توقف سریال سرزمین کهن و برخورد قاطعانه با سازنده آن شدند.

 

به گزارش جام نیوز؛ ضرغام صادقی عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را در صحن علنی قرائت کرد.

 

متن بخشی از این تذکرات بدین شرح است:

عزیزی فارسانی و حیدرپور نمایندگان اردل و شهرضا به هیئت نظارت بر صدا و سیما و ریاست سازمان صداوسیما ضرورت برخورد قاطعانه با سازنده فیلم موهن سرزمین کوهن و توقیف پخش این سریال به دلیل توهین به قوم شهید پرور بختیاری.

 

جلیلی سرقلعه نماینده لردگان به ریاست سازمان صدا و سیما و شورای نظارت بر صدا و سیما توقف سریال سرزمین کهن.

 

تذکری که به امضای 25 نماینده رسیده به رئیس جمهور رئیس جمهور نسبت به عدم حمایت از برگزاری رزمایش‌های نظامی و موشکی که نشانه اقتدار ملی است و اثر بازدارندگی در تهدیدهای نظامی دارد. این تذکر به امضای کریمی قدوسی، کوثری، حسینیان، بیراموند،‌ آریایی نژاد، جوکار، اسماعیلی، آصفری، حسینی، آشتیانی، نبویان،‌ کوچک‌‌زاده، سامری، موسوی، آقامحمدی، زاکانی،‌ صابری، علیلو، آقاجری، تمیمی، طلا، افهمی، ذوالانوار و رسایی رسیده است.

 

دوگانی نماینده فسا به وزیر راه و شهرسازی تخریب محورهای مواصلاتی میان شهرستان فسا و شهرستان‌های اطراف در چند سال گذشته و عدم پیشرفت در ساخت و ساز مسکن مهر شهرستان فسا و به وزیر جهاد کشاورزی کمبود شدید کود شیمیایی جهت کاشت گندم در شهررضا.

 

کریمی قدوسی نماینده مشهد به وزیر صنعت نظارت بیشتر بر عملکرد اتاق بازرگانی و جلوگیری از فعالیت برخی ویژه خواران در اتاق بازرگانی و جلوگیری از خروج ارز برای واردات کالاهای غیرضرور گروه دهم که همگی از کالاهایی که در کشور تولید می‌شود هستند.

 

حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تذکر به جهت اهانت به قوم بختیاری در سریال سرزمین کهن و به رئیس صدا و سیما و شورای نظارت بر صدا و سیما.

 

علیپور نماینده سوادکوه به رئیس جمهور چه موقع مشکل بازنشستگان فولاد کشور خصوصا البرز مرکزی حل می‌شود و به وزیر صنعت علت عدم پرداخت حقوق بازنشستگان البرز مرکزی و سوادکوه چیست.

 

شفیعی نماینده ممسنی به وزیر نفت تبعیض وزارت نفت در کمک به مناطق محروم و نفت خیز کشور.

 

جوکار نماینده یزد به وزیر ورزش و جوانان اختصاص بودجه برای تکمیل سالن‌های ورزشی روستایی.

 

قائدرحمت نماینده درود و ازنا به ریاست صدا و سیما و شورای نظارت بر صداو سیما پیش بینی تمهیدات لازم جهت حفظ حرمت کلیه اقوام ایرانی در برنامه‌های تولیدی صدا و سیما و پاسخگویی در مورد اهانت به قوم بختیاری در سریال سرزمین کن.

 

چاردولی و شیری نمایندگان ملایر و هشترود به وزیر اموزش و پرورش ضرورت تسریع در پرداخت مطالبات فرهنگیان و سرانه مدارس شبانه روزی

 

پاپی‌زاده نماینده دزفول به ریاست صدا و سیما و شورای نظارت بر صداو سیما توقف فوری پخش سریال موهن سرزمین کهن و عذرخواهی سازمان صدا و سیما به خاطر اقدامات خودسرانه و تفرقه برانگیز و توهین به اقوام مختلف ایرانی از جمله قوم ولایت مدار و سرافراز بختیاری.

تسنیم

 

کد خبر: 295994
تاریخ مخابره : ۱۳۹۲/۱۱/۲۱ - ۰۷:۱۸
چاپ خبر

جام نیوز
اخبار رسانه های برون مرزی