خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ الأربعاء ١٤ ذو القعدة ١٤٤٠ Wednesday, July 17, 2019
ماهی شگفت‌ انگیز که طعمه‌های چند برابر خود را می‌ بلعد !
این ماهی ردیفی ازدندان های نازک وتیزدرفک بالا و پایین داردکه آنها را بربدن شکارهایش فرو می برد.بلعنده ی بزرگ می تواند شکاری ده برابر بزرگتر ازوزن خودرامانندگرداب ببلعدبه طوریکه معده ماهی مثل بادکنک کشیده می شودوطعمه رادرخودجای می دهد.شکم این ماهی قابلیت کشیدگی وانبساط تاسه برابراندازه اصلی رادارد.
۱۳۹۸/۰۲/۱۸ - ۱۲:۲۳
طرز تهیه چیکن کیف یا سینه مرغ سوخاری مغزدار
دراین مطلب بادستورالعمل تهیه چیکن کیف یاسینه مرغ سوخاری مغزدارکه یکی ازغذا‌های معروف اکراینی می‌باشدآشناخواهیدشد.
۱۳۹۸/۰۲/۱۸ - ۱۰:۲۲
دانستنی‌های جالب و اشتهاآور درباره اسپاگتی
اسپاگتی نزدیک به یک هزارسال قبل و به عنوان بخشی از تهاجم فرهنگی ومذهبی به اروپا آمد.درسال ۸۲۷ میلادی به دنبال اشغال جزیره سیسیل توسط مسلمانان،آنان علاوه بربادام ولیمو،گندم راهم ازآفریقای شمالی به سیسیل آوردند.
۱۳۹۸/۰۲/۱۷ - ۱۶:۵۰
10 فرهنگ غذایی عجیب از سراسر جهان
عادات غذایی متفاوت حتی دربین شهر‌های مختلف کشورمانیزوجودداردودرسفر‌های داخلی هم می‌توانیدشکلی ازتفاوت فرهنگی راتجربه کنید.اما این سفر‌های بین‌المللی است که می‌تواند نگاه شمارابه آداب و رسوم مصرف مواد غذایی تغییردهد.
۱۳۹۸/۰۲/۱۶ - ۱۶:۵۵
خاگینه مغزدار تبریزی + طرز تهیه
خاگینه مغزدارتبریزیکی از انواع دسرخوشمزه و مقوی به شمارمی رودکه مناسب ماه مبارک رمضان است.مهمترین نکته درتهیه خاگینه این است که بایددمای خاگینه وشربتش متضادباشند.
۱۳۹۸/۰۲/۱۵ - ۲۱:۰۳
بوتان ؛ کشوری که هیچ بی‌ خانمانی ندارد !
این کشور زیباو اسرارآمیز بین هند و چین واقع شده و تاسال ۱۹۷۴ به روی گردشگران بسته بود.اما امروزه همه کسانی که آماده عبور ازتشریفات بسیارهستند وپول کافی دارندمی‌توانند ازبوتان دیدن کنند.
۱۳۹۸/۰۲/۱۵ - ۱۷:۳۵
دانشمندان بالاخره جواب سوالات همیشگی ما را پیدا کردند !
بسیاری ازافراد به سوالات قدیمی علاقه دارند،مثل اینکه اول مرغ بود یاتخم مرغ؟، گورخرچه رنگی است؟، نقاطی که هنگام دیدن نورظاهرمی‌شوند،چه هستند؟،و چرا گربه‌ها به یک نقطه خیره می‌شوند؟‌
۱۳۹۸/۰۲/۱۵ - ۱۷:۲۴
بدن شما در خواب چه کار‌هایی می‌ کند ؟
مااغلب فکرمی‌کنیم خواب حالتی غیرفعال وبسیارآرام است. اماهمانطور که دراین مطلب می‌بینید،این اصلا درست نیست واگربدانیدچه اتفاقاتی دربدنتان می‌افتدمتعجب می‌شوید.اما نیازنیست نگران باشید.همه این‌هاکاملا طبیعی هستندوبه بدن کمک می‌کننددربیداری درست عمل کند.
۱۳۹۸/۰۲/۱۲ - ۱۹:۲۵
حقایقی جالب که ۵ دقیقه قبل آن‌ها را نمی‌دانستید
دراین مطلب شمارا باحقایقی جالب ازانواع مختلفی ازموضوعات آشنامی‌کنیم که ممکن است تا همین چنددقیقه قبل اطلاعی ازآن‌ها نداشتیدوباعث تعجب وحیرت شمامی‌شود.
۱۳۹۸/۰۲/۶ - ۲۳:۳۳
ژست گرفتن گوریل‌ها برای سلفی در کنگو
جامعه امروزروش‌های مختلف زیادی رابرای نابودی این سیاره درپیش گرفته است، ازجمله آسیب زدن به حیواناتی که نمی‌توانندازخودشان دربرابرسلاح‌های قدرتمند وذهن‌های بی رحم ماحفاظت کنند.
۱۳۹۸/۰۲/۴ - ۱۱:۴۲
بزرگ‌ترین مجسمه دنیا به شکل پرنده در هند
به تازگی یک فیلمسازهندی با ساخت مجسمه بزرگ یک عقاب،جاذبه گردشگری دیگری به هنداضافه کرده است.این مجسمه که ساختن آن ۱۰ سال طول کشیددرکرالا قراردارد.این مجسمه با الهام ازافسانه رامایانا،ساخته شده است.
۱۳۹۸/۰۲/۲ - ۱۹:۱۸
بالاترین دستمزد‌ها در کدام کشور‌ها پرداخت می‌ شود ؟
برای همه مابار‌هااین سوال پیش آمده که به کدام کشور مهاجرت کنیم تا حقوق و دستمزد بالاتری دریافت کنیم. حتی گاهی به این موضوع فکر کرده‌ایم که درکدام سوی جهان کارکمتروپول بیشتری وجود دارد!
۱۳۹۸/۰۲/۲ - ۱۸:۲۵
تأسیس شهر مستقل کودکان در قطر
کیدزانیاشهربازی نیست بلکه یک شهرواقعی است که به بچه هایادمی دهدچگونه زندگی وبامشکلات دست وپنجه نرم کنند،مشاغل مختلف رابشناسند ودرهمین راستابامؤسسه های مختلف قطری همکاری کنند.درکیدزانیا کودکان دست بندهای الکترونیکی دارندکه به والدینشان اجازه می‌دهدموقعیت کودکان خودراازراه دورمکان یابی کنند.
۱۳۹۸/۰۱/۲۹ - ۱۳:۲۴
خورش گوجه سبز ؛ یک خورش بهاری خوشمزه + دستور تهیه
خورش گوجه سبز ازجمله غذا‌هایی است که با فرارسیدن بهاروورود نوبرانه‌های آن به بازاررونق می‌یابدوبسیاری ازخانم‌ها به تهیه این خورش اقدام می‌کنند.در این مطلب قصدداریم به آموزش تهیه این خورش بپردازیم.
۱۳۹۸/۰۱/۲۹ - ۱۳:۱۱
بلو جاوا، موز آبی با طعم بستنی وانیلی
ارتفاع درخت موزآبی به ۶ مترمی رسد، نرم ترازموزهای زرد است و ۱۵ تا ۲۴ ماه پس ازکاشت،گل می دهدوپس از ۱۱۵ تا ۱۵۰ روز نیزمیوه هایش قابل چیدن هستندومی توان به شکل های مختلف ازآن استفاده کرد؛مثلا می توان تازه آن رامصرف کردویاباشیر،ماست ویا آبمیوه های دیگرآن راخورد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۹ - ۱۲:۰۸
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top