خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸ الجمعة ٢١ ذو الحجّة ١٤٤٠ Friday, August 23, 2019
تیتر داغ هاآرتص: هم از ترامپ بیزاریم، هم از اسرائیل +عکس
روزنامه اسرائیلی رفتارهای نامتعادل رئیس‌جمهور امریکا را مغایر منافع ملی امریکا خوانده و توضیح داده است که رژیم صهیونیستی نیز از تبعات منفی چنین رویکردی مصون نخواهد ماند.
۱۳۹۸/۰۵/۳۱ - ۲۳:۰۴
چرا ایران باید از انگلیس «شکایت» کند و «غرامت» بگیرد؟
با حکمی که دادگاه جبل الطارق درباره رفع توقیف گریس 1 صادر کرد بیش از گذشته غیرقانونی بودن اقدام انگلیس در توقیف نفتکش ایرانی آشکار شد. بنابر این مقامات دولت بویژه دستگاه دیپلماسی کشور و وزارت نفت ایران باید با تهیه شکواییه‌ای از انگلیس به دادگاه عمومی اتحادیه اروپا شکایت نمایند و خواستار دریافت غرامت از انگلیس شوند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۶ - ۱۴:۴۳
چالش همیشگی بی‌بی‌سی با مخاطبان +تصاویر
بیش از ده سال از راه‌اندازی بخش فارسی رسانه دولتی انگلیس می‌گذرد. در طول این سالها، بی بی سی همواره سعی کرده است که خود را بیرون از گود و روایت‌گری بیطرف نشان دهد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۴ - ۱۹:۳۵
ذوالنوری در پاسخ به سؤال جام‌نیوز:
حملات رژیم صهیونیستی تلافی خواهد شد؛ منتظریم چوب‌خط اسرائیل پر شود
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: «ایران و گروه‌های مقاومت سنجیده عمل کرده و در فرصت مناسبی که خودشان انتخاب می‌کنند، با ابتکار عمل به اقدامات تحریک‌آمیز رژیم صهیونیستی پاسخ درخور می‌دهند.»
۱۳۹۸/۰۵/۲۴ - ۰۰:۱۵
گزارشی از یک پژوهش رسانه‌ای؛
هشت شگرد بی‌بی‌سی برای فریب مخاطب +تصاویر
بی‌بی‌سی عنوان "کهن‌ترین سازمان رسانه‌ای جهان" را یدک می‌کشد و مدعی صداقت و بیطرفی است؛ اما بررسی تکنیک‌های این بنگاه خبرپراکنی برای القای مطلب به مخاطب، نشان می‌دهد که دستکم تا وقتی سیاست لندن اقتضا نکند، به آگاهی‌بخشی متعهد نیست.
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ - ۱۹:۱۳
یادداشت؛
تکلیف‌گرایان بلاتکلیف!
تجربه نوبت‌های قبلی انتخابات گواه روشنی بر این مدعاست که اصولگرایان نمی‌توانند و نباید در مصادیقی از قبیل آزادی‌های اجتماعی، هنر و فرهنگ، پدیده فساد و... درگیر رودربایستی بمانند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۰ - ۲۳:۴۳
گزارش ویژه؛
فرمول چندمرحله‌ای بی‌بی‌سی در پروپاگاندا علیه حجاب +تصاویر
در این شبکه، تمامی محتواهای تولیدی ـ اعم از خبر و گزارش ـ فقط بازتاب یک پدیده طبیعی نبوده، بلکه زائیده ایدئولوژی مدیران ارشد شبکه و نوع نگاه آن‌ها به موضوعات هستند.
۱۳۹۸/۰۵/۱۹ - ۱۸:۲۵
تحلیلگران درباره تنش های اخیر چه می گویند:
از ضعف انگلیس در تقابل دریایی با ایران تا نقش عربستان در تنش‌های اخیر
دور جدید تشدید تنش‌ها در خلیج فارس بازتاب زیادی در رسانه‌های بین‌المللی داشته است. تحلیلگران در یادداشت‌هایی در روزنامه‌ها و وب‌سایت‌های خبری گوناگون به این موضوع پرداخته‌اند.
۱۳۹۸/۰۵/۹ - ۱۱:۲۰
راستی‌آزمایی؛ آیا «بی‌بی‌سی‌فارسی» بی‌طرف و صادق است؟
شبکه بی بی سی فارسی و وب‌سایت آن از جمله رسانه‌هایی هستند که از شگردهای عملیات روانی، برای تاثیرگذاری بر مخاطب و جا انداختن مطالب و تحلیل های خود بهره می برند.
۱۳۹۸/۰۵/۸ - ۱۰:۳۶
پمپئو هم از شبکه‌های ماهواره‌ای قطع امید کرد
جنگ تبلیغاتی جدید پمپئو، به نوعی رسانه های فارسی زبان خارج کشور را ضایع کرد!
۱۳۹۸/۰۵/۷ - ۱۷:۲۸
روایتی ویژه از نشریه تایمز؛
آیا نفوذی‌ها نفتکش ایران را به انگلیس فروختند؟!
«گریس1 پس از دور زدن قاره افریقا بر خلاف انتظار به‌سمت جانب انگلیسی تنگه متمایل شد و شگفت‌آور آنکه در کنار قرارگاه دریایی انگلیس در همان منطقه لنگر انداخت!»
۱۳۹۸/۰۵/۷ - ۱۲:۵۹
«ایران اینترنشنال» یا «سعودی اینترنشنال»
ایران اینترنشنال در ماه مه ۲۰۱۷ کمی پیش از انتخابات ریاست جمهوری ایران، در لندن آغاز به کار کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۵ - ۱۸:۲۸
مکثی بر عکس‌های خبری بنگاه خبرپراکنی بریتانیا؛
بی‌بی‌سی چگونه به ذهن مخاطبان حمله می‌کند؟
از جمله تکنیک های به کار گرفته شده توسط وبسایت بی بی سی فارسی که تاکنون کمتر مورد توجه قرار گرفته است انتخاب عکس های معنادار در اخبار در جهت تحت تاثیر قرار دادن و القای پیام دلخواه در ضمیر ناخودآگاه مخاطبان می باشد که در گزارش زیر به تعدادی از تکنیک های مورد استفاده توسط این رسانه در انتخاب عکس برای تاثیرگذاری بر اذهان مخاطبان اشاره می شود.
۱۳۹۸/۰۵/۳ - ۱۷:۱۸
بازگشت شاه مهره ‌جنگ اقتصادی؛ همسر مفسد اقتصادی به بی‌بی‌سی | عکس و فیلم
مهدی خلجی که چندین ماه به دلیل فساد اقتصادی همسرش پنهان شده و در رسانه ها حضور نمی یافت، مجددا به بی‌بی‌سی فارسی بازگشت.
۱۳۹۸/۰۵/۲ - ۱۹:۴۹
گزارشی از یک پژوهش رسانه‌ای؛
از بی‌بی‌سی یاد نگیریم! +تصاویر
بی‌بی‌سی عنوان "کهن‌ترین سازمان رسانه‌ای جهان" را یدک می‌کشد و مدعی صداقت و بیطرفی است؛ اما بررسی تکنیک‌های این بنگاه خبرپراکنی برای القای مطلب به مخاطب، نشان می‌دهد که دستکم تا وقتی سیاست لندن اقتضا نکند، به آگاهی‌بخشی متعهد نیست.
۱۳۹۸/۰۵/۲ - ۰۱:۲۲
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top