خبرخوان جام نیوز
|
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ السبت ٢٩ جمادى الثانية ١٤٣٩ Saturday, March 17, 2018
سناریوی غربی ها برای تحقق برجام های جدید
در حالی که ترامپ به هر بهانه ای علیه برجام سخنرانی می کند، کشورهای اروپایی تلاش می کنند به نوعی حفظ برجام را در گروی محدود شدن برنامه دفاعی ایران جلوه دهند و با سخنان دو پهلو و تهدید آمیز زمینه را برای تحقق برجام های 2 و 3 و ... آماده کنند.
۱۳۹۶/۰۷/۲۵ - ۱۸:۴۱
یادداشت اسپوتنیک؛
تروریست قلمداد کردن «سپاه» به ضرر آمریکایی‌هاست
بحث قرار دادن سپاه در لیست تروریسم در دوره های مختلف روسای جمهوری آمریکا از زمان کلینتون تا به حال چندین بار مطرح شده اما هر بار آن‌ها مجبور شدند به دلیل خطراتی که ممکن است این تصمیم برای نیروهای آنها به وجود آورد از این تصمیم عقب نشینی کنند.
۱۳۹۶/۰۷/۲۲ - ۱۰:۴۴
یادداشت سرهنگ آمریکایی در نشنال اینترست؛
نباید با ایران وارد جنگ شد/ ترامپ به توافق نیاز دارد
«تمایل به تخریب توافق هسته ای باعث مشکلات جدی و تخریب تدریجی دیپلماسی آمریکا خواهد شد. به وضوح می توان گفت که لغو یکجانبه توافق هسته ای توسط آمریکا بر خلاف منافع ما خواهد بود...»
۱۳۹۶/۰۷/۱۷ - ۰۷:۰۰
مانیتورینگ جام؛
اوج‌گیری امپراتوری پارس/ حق وتو برای ایران!
«برای اندازه‌گیری قدرت ایران در خاورمیانه باید به تأثیری که این کشور تا امروز بر رویداد‌های آن و در تحمیل اراده‌اش بر دیگر کشور‌های منطقه گذاشته، توجه کنیم.»
۱۳۹۶/۰۶/۲۰ - ۱۷:۴۸
یادداشت؛
«حجاب» خاکریز آخر است
«در مسیر بازنویسی نظری شریعت، حجاب نقطه شروع عقب‌روی ماست و در نهایت خواه‌ناخواه به نفی نظری اصل اقامه حکومت اسلامی هم خواهیم رسید.»
۱۳۹۶/۰۶/۱۲ - ۱۲:۳۶
گزارش ویژه؛
پایگاه لوکس در قلب پایتخت؛ هدیه جدید ملکه انگلیس به تشیع لندنی
عبارت "شعائر حسینی" اصطلاحی است که آن‌ها برای اعمالی نظیر «قمه زنی»، «خودزنی با تیغ»، «توهین به مقدسات سایر مذاهب» و... به‌کار می‌برند.
۱۳۹۶/۰۵/۳۰ - ۲۳:۱۷
گزارش تحلیلی؛
بهشت بی‌سانسور! +فیلم
ساختار لیبرال سرمایه‌داری، ثروت را در انحصار شرکت‌های بزرگ چندملیتی و کارتل‌های عظیم اقتصادی قرار می‌دهد و به‌صورت عادلانه در راستای ریشه‌کنی فقر و رفع مشکلات اقشار جامعه هزینه نمی‌شود.
۱۳۹۶/۰۵/۲۹ - ۱۸:۳۱
گزارش تحلیلی؛
ضربه سرنوشت‌ساز سرلشکر ایرانی به ژنرال‌های چشم‌آبی
اولین سفر در سطح رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به ترکیه از ابتدای پیروزی انقلاب، با دعوت رسمی مقامات ترک و موافقت فرمانده معظم کل قوا انجام شد.
۱۳۹۶/۰۵/۲۸ - ۱۹:۱۳
گزارش رسانه آلمانی؛
دویچه‌وله: شیعیانی که تاوان کینه آل‌سعود از ایران را پس می‌دهند!
«ولیعهد جدید عربستان با سرکوب اهالی عوامیه می‌خواهد نشان دهد که از پس مخالفان شیعه در داخل عربستان برمی‌آید و خارج از مرزها هم توان برخورد با ایران را دارد.»
۱۳۹۶/۰۵/۲۵ - ۱۵:۱۱
نامه 48 شخصیت برجسته آمریکایی به ترامپ؛
بازی برجامی با هیولای تحریم و لولوی جنگ!
«تا زمانی که تهران به توافق هسته‌ای متعهد است، ترک برجام هیچ‌یک از اهداف واشنگتن را به‌ویژه در حوزه امنیت ملی تأمین نخواهد کرد.»
۱۳۹۶/۰۵/۱۹ - ۱۹:۱۷
تجزیه سوریه همچنان در دستورکار ائتلاف غربی-عربی؛
نقشه جایگزین برای دور زدن محور مقاومت
نشنال اینترست: «ما باید نشان دهیم که استفاده راهبردی مؤثر از اهرم قدرت اقتصادی می‌تواند به کلیه اهداف اصلی‌مان در سوریه جامه عمل بپوشاند.»
۱۳۹۶/۰۵/۱۸ - ۱۸:۴۸
یادداشت انتقادی؛
اوضاع مجلس خوب نیست!
کسانی که روزی پز لیست امید را می دادند و آن را حاصل تَکرار فلان و بهمان می دانستند، امروز به همان حضرات بگویند تشریف بیاورید و حاصل کار خود را ببینید!
۱۳۹۶/۰۵/۱۶ - ۱۵:۲۰
یادداشت؛
گریز از سنگر مقاومت به دربار سعودی!
ایران اسلامی در ادوار مختلف ثابت نموده که در سیاست خارجی خود بر مدار حزم و حکمت سیر می‌کند و ضمن تأکید بر اتحاد حداکثری در برابر دشمنان اصلی، تأمین مصالح عالیه جهان اسلام را در درجه نخست اولویت قرار می‌دهد.
۱۳۹۶/۰۵/۱۰ - ۱۶:۴۷
یادداشت تحلیلی؛
نقشه جدید براندازی ایران با فرمول «H.R.3364»
دشمنان مکار چنین وانمود می‌کنند که عامل این فشار مضاعف، اصرار بر استقلال و اقتدار نظامی است و لابد مقصر درجه اول آن نیروهای مسلح به‌ویژه سپاه پاسداران می‌باشد!
۱۳۹۶/۰۵/۸ - ۱۷:۰۸
نقدی بر اظهارات رئیس‌جمهور محترم؛
بدعت نگذارید و با چماق رأی «درو» نفرمایید!
متأسفانه رویکرد دولت یک رویکرد تقابلی و حذفی است و این تلقی را پررنگ می‌کند که آقای روحانی عملا (و نه لفظا) رئیس‌جمهور ۲۳ میلیون نفر است؛ نه رئیس جمهور ۸۰ میلیون نفر!
۱۳۹۶/۰۴/۲۹ - ۱۹:۴۵
آخرین خبر
Top