خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ الثلاثاء ٢٤ المحرّم ١٤٤١ Tuesday, September 24, 2019
کد خبر: 103974
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۰۵/۳۰ - ۱۳:۲۸
سوریه بهانه ای برای جولان وهابیون تکفیری /شیوخ عرب به دنبال جنگ شیعه وسنی/سلفی ها چه نقشه ای دارند؟
سوریه سوریه بهانه ای برای جولان وهابیون تکفیری /شیوخ عرب به دنبال جنگ شیعه وسنی/سلفی ها چه نقشه ای دارند؟
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

سوریه بهانه ای برای جولان وهابیون تکفیری /شیوخ عرب به دنبال جنگ شیعه وسنی/سلفی ها چه نقشه ای دارند؟

جام نیوز به نقل از افکار

"هک شده توسط ارتش آزاد سوریه" این عبارتی بود که صبح دیروز به زبان انگلیسی برروی پایگاه اینترنتی آیت الله سیستانی درج شده بود.

صبح روز گذشته در حالی که مراجعان برای اطلاع از نظر آیت الله سیستانی درباره مسائل عید فطر به سایت ایشان به آدرس «Sistani.org» مراجعه کردند با عبارت "هک شده توسط ارتش آزاد سوریه" مواجه شدند.

در این صفحه جدید ضمن درج توهین هایی به آیت الله سیستانی پرچم عربستان سعودی نیز قرار گرفته بود.

این در حالی است که آیت الله سیستانی مرجع شیعیان عراق بوده و هک سایت ایشان نشانه روحیه تکفیری وهابی گروه های موسوم به ارتش آزاد سوریه است.

گروه هایی که طی ماه های اخیر با انجام عملیات تروریستی در سوریه دست به کشتارو حشیانه مردم زده و با جلب حمایت از کشورهای غربی و هم پیمانانشان در منطقه همچون قطر و عربستان جنایات هولناکی را مرتکب شده اند.

گروه های موسوم به ارتش آزاد در تلاش برای براندازی نظام حاکم سوریه و بشار اسد هستند تا حکومت را در این کشور به دست گیرند.

این گروه ها طی ماه های خیر به ویژه به مناطق شیعه نشین سوریه حمله کرده و ضمن ربودن افراد شاخص این مناطق، اعضای این خانواده ها را به طرز وحشیانه ای قتل عام کرده اند.

این گروه ها طی هفته های اخیر همچنین تلاش کرده اند تا با تشکیل حلقه پیرامونی برای نابودی کامل اسد؛ تمامی هتل های بیروت، اردن و ترکیه را رزرو کرده تا با استقرار کامل در مرزهای سوریه دستورات دول خارجی برای حمله انتحاری به این کشوررا اجرا کنند.

ارتش آزاد سوریه عمدتا از گروه های تکفیری ضد شیعی تشکیل شده و با حمایت قطر و عربستان دست به این گونه جنایات می زنند؛ جنایاتی که از دید متحدان غربی و داعیه داران حقوق بشر مخفی و بدون موضع گیری صریح باقی مانده است.

سلفی هایی که رویای جنگ شیعه وسنی را در سر می پرورانند و در پی اختلاف افکنی میان گروه های مسلمان هستند؛ درصددند تا از این رهگذر وهابی گری را میان مسلمانان رواج دهند.

کشتار مردم بحرین توسط نظامیان آل سعود و ارسال قطعنامه ضد سوری عربستان به مجمع عمومی سازمان ملل برگ دیگری از سناریوی وهابیون برای نفوذ کامل در منطقه است.

راه اندازی گردان های شمر و یزیدبن معاویه و تلاش برای تخریب مقبره حضرت زینب(س) نیز بخش دیگری از این سناریو برای اختلاف افکنی میان شیعه و سنی است.

سناریویی که درگیری طایفه ای در کویت و سقوط حکومت آل صباح را نیز در سر می پروراند.

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top