خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ الأربعاء ١٩ ذو الحجّة ١٤٤٠ Wednesday, August 21, 2019
کد خبر: 140636
نظرات: 19
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۱۰/۱۷ - ۱۸:۱۲
اتهامی عجیب به آیت الله مصباح یزدی
کارشناس شبکه صدای آمریکا به اتهام عجیب مجری این شبکه درباره آیت الله مصباح یزدی پاسخ داد.
مصباح یزدی اتهامی عجیب به  آیت الله مصباح یزدی
به این مطلب امتیاز دهید
30.8% 69.2% بازدید

جام سیاسی: مجری شبکه "صدای آمریکا" در برنامه ای که به بررسی انجمن حجتیه می پرداخت، در راستای تبلیغات منفی سالیان اخیر علیه آیت الله مصباح یزدی از کارشناس برنامه درباره وابستگی و ارتباط آیت الله مصباح با این جریان  پرسید.

 

کارشناس این برنامه در پاسخ به این پرسش گفت:

«آقای مصباح نمی تواند (حجتیه ای) باشد کسی که "نگاهی گذرا به ولایت فقیه" ایشان را دیده باشد و همچنین کتاب دیگر ایشان که در اخلاق است را دیده باشد (اعتراف می کند) که ایشان نمی تواند(حجتیه ای)  باشد.»

 

البته کارشناس صدای آمریکا برای اینکه از قافله تخریب آیت الله مصباح عقب نمانده باشد افزود: «می توانیم اسم ایشان را اقتداریه ای[!؟] بگذاریم.»

 

مجری صدای آمریکا که گویی انتظار چنین پاسخی را از کارشناس خود نداشت با مطرح کردن پرسشی دیگر تلاش کرد اتهام انتساب آقای مصباح یزدی به انجمن حجتیه را از زبان کارشناس برنامه بشنود. وی پرسید: «ولی خوب فارغ از اینکه عضو انجمن بوده یا نبوده آیا آن تفکر را از آنها عاریه نگرفته؟»

 

اما کارشناس برنامه که نمی خواست حیثیت کارشناسی و تحقیقی خود را با همنوایی با این اتهام خلاف واقع لطمه دار کند گفت:

«نه! وقتی ایشان به این نحو از ولایت فقیه و نیابت از امام صحبت می کند(چه طور ممکن است تفکرش را از انجمن حجتیه گرفته باشد؟)، خودشان هم گفت یکی از اول کسانی (بوده است) که در این مورد اظهار نظر کرد که: آقا این مساله ظهور( که جریان انحرافی مطرح کرده است) دارد ولایت فقیه را ازبین می برد، خود آقای مصباح یزدی بود، بعد چه طوری می تواند عضو حجتیه باشد؟! عضو که نه، ایشان به طور گذری اگر تماسی داشته یا اگر در یک جلسه ای در اوان جوانی شان  حضور یافته باشد این دلیل نمی شود که ایشان حتما(عضو حجتیه) بوده است.»

 

فایل تصویری

فایل صوتی

 

شایان ذکر است جریانات غربگرا و اصلاح طلب پس از آنکه متوجه شدند از لحاظ نظری و فکری قادر به مقابله با دفاع مستدل و علمی آیت الله مصباح یزدی از ولایت فقیه و حکومت اسلامی نیستند، موجی از تخریب و تبلیغات منفی را علیه ایشان به راه انداختند که از جمله این اتهامات، انتساب به جریان مطرود امام یعنی انجمن حجتیه بود و درحالی که بر کسانی که اندک آشنایی با آقای مصباح داشتند نادرستی و دروغ این اتهام روشن بود، اما جریان پروپاگاندای تخریبی با مطرح کردن مکرر این دروغ، سعی در واقع نمایی و جاانداختن آن داشت.

 

گفتنی است انجمن حجتیه که ابتدا با شعار مقابله با فرقه ضاله بهائیت توسط شیخ محمود حلبی در دهه 30  راه اندازی شد، در دوران قبل از انقلاب با جذب جوانان مومن و نخبه  تلاش کرد جریانی را به موازات حرکت انقلابی حضرت امام ایجاد کند و به جای آنکه تمام فریادها و انرژی ها صرف مقابله با رژیم شاهنشاهی شود، افکار عمومی جوانان انقلابی و متدینین را معطوف به جریانی دست چندم که از شاخه های کوچک حاکمیت طاغوتی پهلوی بود، کند.

 

 

پس از پیروزی انقلاب اسلامی و برچیده شدن ریشه و مادر تمام جریانات استعماری و ضددین یعنی حکومت شاهنشاهی پهلوی و به  زباله دان افکنده شدن تمام فرقه های ضاله از جمله بهائیت، انجمن حجتیه به جای درس گرفتن از مواضع نادرستش و همراهی با ملت و امام امت، در حالی که حضرت امام، آمریکا را بزرگترین دشمن اسلام و انقلاب و شیطان بزرگ معرفی  می کرد، این انجمن، این بار هم با دادن آدرسی جدید، شوروی و نظام کمونیستی را شیطان اکبر نامید و باز هم کوشید جریانی جدید را به موازات جبهه امام و انقلاب تشکیل دهد.

 

اما با سقوط جماهیر متحده شوروی و به زباله دان تاریخ افکنده شدن کمونیسم، بازهم دید الهی و ضمیر روشن بین و تحلیل های دقیق حضرت امام بر همگان ثابت شد، و امید می رفت جریاناتی همچون انجمن حجتیه و نهضت آزادی به جای تقابل با مواضع رهبری فرزانه نظام اسلامی، راه همراهی را در پیش گیرند ، امیدی که مواضع بعدی این جریانات آن را مبدل به یاس کرد.

 

اکنون نیز در حالی که رهبری معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای ریشه تمام مصائب امت اسلامی را آمریکا و نظام استکباری می داند و بارها جریانات سیاسی را از دادن آدرس غلط برحذر داشته اند، و دامن زدن به اختلافات میان شیعه و سنی را حرام و خیانتی بزرگ و خدمت به سیاست های شیطانی دشمنان اسلام دانسته اند، جریانات متحجر این بار هم تلاش می کنند جبهه ای جدید را به موازات نظام اسلامی و ولی امر مسلمین، تشکیل دهند و با دامن زدن به اختلافات مذهبی و توهین علنی به مقدسات اهل تسنن و معرفی سنی ها به عنوان خطری بزرگ برای شیعیان، آتش تفرقه و جنگ مذهبی که موجب تقویت جبهه استکبار و تضعیف امت اسلامی و جمهوری اسلامی می شود را برپا کنند.

 

مجموعه این مواضع انحرافی بود که موجب شد حضرت امام برخوردی تند با این جریان داشته باشد و علی رغم حمایت بعضی از ساده اندیشان از این جریان، هیچ گاه روی خوش به آنها نشان ندهد بلکه همواره خطر آنان را گوشزد می کرد. از جمله در نامه تاریخی خود به حوزه های علمیه و روحانیت (منشور روحانیت)، شدیدا خطر انجمن حجتیه و جریانات متحجر را هشدار می دهند:

 

«امروز عده ‏اى با ژست مقدس مآبى چنان تيشه به ريشه دين و انقلاب و نظام مى‏زنند كه گويى وظيفه‏ اى غير از اين ندارند. خطر تحجرگرايان و مقدس نمايان احمق در حوزه‏ هاى علميه كم نيست.

 

طلاب عزيز لحظه‏ اى از فكر اين مارهاى خوش خط و خال كوتاهى نكنند، اينها مروّج اسلام امريكايى ‏اند و دشمن رسول اللَّه. آيا در مقابل اين افعيها نبايد اتحاد طلاب عزيز حفظ شود؟......

 

در شروع مبارزات اسلامى اگر مى ‏خواستى بگويى شاه خائن است، بلافاصله جواب مى ‏شنيدى كه شاه شيعه است! عده ‏اى مقدس نماى واپسگرا همه چيز را حرام مى ‏دانستند و هيچ كس قدرت اين را نداشت كه در مقابل آنها قد علم كند. خون دلى كه پدر پيرتان از اين دسته متحجر خورده است هر گز از فشارها و سختيهاى ديگران نخورده است. وقتى شعار جدايى دين از سياست جا افتاد و فقاهت در منطق ناآگاهان غرق شدن در احكام فردى و عبادى شد و قهراً فقيه هم مجاز نبود كه از اين دايره و حصار بيرون رود و در سياست [و] حكومت دخالت نمايد، حماقت روحانى در معاشرت با مردم فضيلت شد.

 

.....ولى طلاب جوان بايد بدانند كه پرونده تفكر اين گروه همچنان باز است  ..... ديروز مقدس‏نماهاى بيشعور مى‏ گفتند دين از سياست جداست و مبارزه با شاه حرام است، امروز مى ‏گويند مسئولين نظام كمونيست شده‏ اند! تا ديروز مشروب فروشى و فساد و فحشا و فسق و حكومت ظالمان براى ظهور امام زمان- ارواحنا فداه- را مفيد و راهگشا مى ‏دانستند، امروز از اينكه در گوشه ‏اى خلاف شرعى كه هرگز خواست مسئولين نيست رخ مى ‏دهد، فرياد «وا اسلاما» سر مى ‏دهند! ديروز «حجتيه‏ اى» ها  مبارزه را حرام كرده بودند و در بحبوحه مبارزات تمام تلاش خود را نمودند تا اعتصاب چراغانى نيمه شعبان را به نفع شاه بشكنند، امروز انقلابى ‏تر از انقلابيون شده ‏اند! «ولايتى» هاى ديروز كه در سكوت و تحجر خود آبروى اسلام و مسلمين را ريخته ‏اند، و در عمل پشت پيامبر و اهل بيت عصمت و طهارت را شكسته‏ اند و عنوان ولايت برايشان جز تكسب و تعيش نبوده است، امروز خود را بانى و وارث ولايت نموده و حسرت ولايت دوران شاه را مى‏ خورند! ... فرياد تحريم نبرد با دشمنان خدا و به سخره گرفتن فرهنگ شهادت و شهيدان و اظهار طعنها و كنايه‏ ها نسبت به مشروعيت نظام كار كيست؟ كار عوام يا خواص؟ خواص از چه گروهى؟»

108

      

خبرهای داغ
مشاهده نظرات

همچین عجیب هم نیستااااااااااااااااااااا

پاسخ

۱

۸

درود بر امام خمینی

پاسخ

۱۶

۱

خداوند انشا الله آقای مصباح را برا یما نگه دارد.

پاسخ

۱۸

۶

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top