خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ الأربعاء ٣ ذو الحجّة ١٤٣٩ Wednesday, August 15, 2018
 
کد خبر: 152895
نظرات: 17
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۱۲/۵ - ۱۴:۵۰
فرح پهلوی در بی بی سی(1)
چگونه محمد رضا پهلوی با فرح آشنا شد؟ + عکس و فیلم
در مستند "ملکه و من" که از شبکه بی بی سی پخش می شد، فرح پهلوی بدون اشاره به ظلم های رژیم پهلوی، با لحنی مظلومانه به بیان خاطرات گذشته خود و حمایت از سیاست های خود و شوهرش پرداخت.
فرح پهلوی.محمد رضا شاه چگونه محمد رضا پهلوی با فرح آشنا شد؟ + عکس و فیلم
به این مطلب امتیاز دهید
36.7% 63.3% بازدید

جام سیاسی؛ بی بی سی فارسی با پخش دوباره مستندی از "فرح پهلوی" بار دیگر تلاش نمود، خاندان سلطنتی سابق ایران را زنده کند.

 

این مستند با نام "ملکه و من" را "ناهید پرسون سروستانی" که خود در اوایل انقلاب از گروهک های چپ مارکسیستی و مخالف پهلوی ها بوده، ساخته است.

 

سروستانی

ناهید پرسون سروستانی

در ابتدای این مستند، "ناهید پرسون" گفت: «وقتی در ایران بچه بودم یک شاه داشتیم و یک ملکه. اولین خاطره ای که از آن ها دارم وقتی بود که مراسم تاج گذاریشان را در تلویزیون نشان می دادند. آن وقت وضع مالی خانواده مان خیلی خوب نبود. پدرم سخت بیمار بود و مادرم مجبور بود با قالی بافی خرج یک خانواده ده نفری را بدهد.»

 

وی در ادامه افزود: «از نظر من داشتن ملکه ای با چنین زندگی ای بسیار رؤیایی بود. در یک رؤیای واقعی کاملا مجذوب ملکه و زندگی افسانه ای او شده بودم.»

 

فرح پهلوی

 

در بخشی از این مستند، فرح پهلوی بدون اشاره به هزینه های ازدواجش، تنها ماجرای چگونگی ازدواجش با محمد رضا پهلوی را تعریف کرد:

 

*برای تعطیلات به ایران آمدم، آن موقع آقای اردشیر زاهدی مسؤول رسیدگی به امور دانشجویان خارج کشور بود. عمویم به من گفت که می برمت تا بورس تحصیلی بگیری.

 

ازدواج فرح

 

*ایشان[زاهدی] را دیدیم، بعد که برگشتیم به من گفت که دلم می خواهد شما با زنم یعنی والاحضرت شهناز آشنا شوید. خوشحال بودم که آشنا می شوم. پیش ایشان رفتم. یکهو اعلی حضرت آمدند که دل من تاپ تاپ می کرد، منتظر نبودیم...بعد خیلی ساده در سالن نشستیم.

 

*ایشان[محمد رضا پهلوی] از من سؤال کردند چه کار می کنی؟ من از دانشجوئیم و پاریس گفتم...این تمام شد.

 

ازدواج شاه و فرح

 

*با خوشحالی به همه می گفتم اعلی حضرت را دیدم، مهربان بود، خندان بود و خنده اش قشنگ بود و چشمش قشنگ بود.

 

*دعوت ها بیشتر شد حتی یک بار دعوتم کرد به استخر کاخ برای شنا بیایم. یک شبی منزل شهناز دعوت کردند، بعد از شام میهمانان و مدعوین رفتند. شاه از من پرسید زن من می شوی؟ من هم گفتم بله.

444

فیلم مربوط به خبر

 

 

17 نظر
کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
نمایش نظرات

خوبه تو کتابای خاطرات خودشون... همین فرح تو کتاب خاطرات کهن دیاراش... به بخشی از کارای کثیف خودشون اشاره کرده...

خاک بر سر اونایی که اینا رو میخوان... یعنی واقعا بی لیاقتی محضه که بخوای کسی بهت حکومت کنه زن بازه و معلوم نیست تو زندگیش چند تا بچه سقط شده داره که تازه این ها شرعی ام نبوده یعنی زحمت صیغه کردن زن ها رو هم به خودش نمیداده.... و هرزگی می کرده.... و فرحم که بدتر از شاه... مشغول عیش خودش بوده...

لیافت همچین آدمایی همونه که کسی مثل فرح که خودش چپ بوده بیاد تو کتاب خاطراتش بگه ما از همون اول شاه دوست بودیم به دروغ... لیاقت این آدم ها دروغه!!!!

این کورها چند کتاب خاطره ای که معشوقه های شاه چاپ کردن بخونن... از معشوقه ی انگلیسی شاه که کتابی به نام عشق من شاه ایران چاپ کرده تا پروین غفاری معشوقه ی مشهور شاه... که تو همین ایران کتابش و چاپ کرد..

و البته خاطرات دربیاریان از فساد اشرف...و....

فسادها و ریخت و پاش های مالی به کنار...

اینایی مدام برای وضع اقتصادی طرف شاه و میگیرنن!!! تاریخ بخونن.... روزنامه ها و اخبار همون دوران و بخونن... از خانواده هاشون بپرسن که مردم در اون زمان اکثریت فقیر بودن ولی الان اکثر مردم قشر متوسط هستند... فقیر یعنی نون بخورن و غدای شاهونه شون آبگوشت باشه و سالی یه بار رنگ برنج ببینن... تو همین فامیل ما پدربزرگ من وضعش خوب بوده اونم تازه بچگی هاش کلی فقیر بوده طوری که همیشه شعر ولایت یه شب پلوئه تهران هر شب پلوئه رو می خوند.. چون یه دوره ی سخت و گذرونده بود اما بالاخره با تلاش و کار تونسته بود یه زندگی متوسط تو کل فامیل جوز کنه برای خودش و خانواده اش.... اعیون فامیل پدربزرگ من بوده که زندگی متوسطی داشته... اما بخاطر شکر خدا و معتقد بودنش پر برکت...

بهتر بخوابید... ابله بودن که شاخ و دم نداره... دو تا کتاب نمیخونن هی نشستن یا پای ماهواره یا تو شبکه ها اجتماعی چرت و پرت می خونن و میگن....

بی سوادی که شاخ و دم نداره شماها راجع به مملکت نظر ندید بهتره چون سطحتون در حد خوندن پ ن پ و د ن د و اینطور خزعبلاته!!!

پاسخ

۳

۱۰

http://stream.jamnews.ir/jammediacomment/streams/jamnews/1361676076208mic.flv

پاسخ

۲

۶

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top