خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ الجمعة ٥ ذو الحجّة ١٤٣٩ Friday, August 17, 2018
 
کد خبر: 157127
نظرات: 4
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۱۲/۱۷ - ۱۷:۰۶
درگیری فیزیکی در مجلس ترکیه به خاطر سوریه
نماینده مجلس ترکیه: موضوع کشتار مردم سوریه توسط "بشار اسد" یک دروغ بزرگ است و دولت ترکیه با برجسته نمودن این موضوع بی اساس، بحران را عمیق تر می کند.
 درگیری فیزیکی در مجلس ترکیه به خاطر سوریه
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

جام بین الملل؛ وب سایت "ستار" ترکیه نوشت: «در مجلس ملی ترکیه به خاطر سوریه درگیری فیزیکی رخ داد.»

 

این وب سایت نوشت: «نمایندگان حزب "جمهوری خلق" و حزب "عدالت و توسعه" در حال بحث بر سر بحران سوریه به جان هم افتادند.

 

دیروز در مجلس ملی ترکیه بحث مفصلی در خصوص سیاست خارجی دولت اردوغان در بحران سوریه در گرفت و چند تن از نمایندگان حزب "جمهوری خلق"، علیه سیاست های "اردوغان" و "داوداوغلو" سخنرانی کردند.

 

"اُزگوموش" از نمایندگان مخالف اردوغان در سخنرانی خود گفت: «همچنان که موضوع دستیابی "صدام حسین" به سلاح های کشتار جمعی به عنوان یک دروغ بزرگ و بی اساس بهانه ای برای حمله عراق شد، موضوع کشتار مردم سوریه توسط "بشار اسد" نیز یک دروغ بزرگ است و دولت ترکیه هم با برجسته نمودن این موضوع بی اساس، بحران را عمیق تر می کند.

 

دیدیم که پیش بینی های داوداوغلو در خصوص سقوط بشار اسد هم غلط از آب درآمد و شواهد نشان می دهد که بشار ضدامپریالیست، دست کم تا 4 سال دیگر در مسند قدرت باقی خواهد ماند.»

 

دفاع تمام قد "مهمت متین اَر" نویسنده و سیاستمدار کُرد و نماینده حزب "عدالت و توسعه" از سیاست های اردوغان در حوزه سوریه، خشم نمایندگان بزرگترین حزب مخالف را برانگیخت.

 

 این نماینده به سوی کرسی مجلس رفته و با اُزگوموش برای لحظاتی کوتاه به صورت فیزیکی درگیر شدند. وساطت نمایندگان حزب "صلح و دموکراسی" و سایر نمایندگان هم نتوانست به این غائله پایان دهد و جدال چنان بالا گرفت که رییس مجلس ناچار شد برای چند دقیقه نشست مجلس را تعطیل کند.»520

kurdpress

4 نظر
کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top