خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷ الجمعة ٧ ذو القعدة ١٤٣٩ Friday, July 20, 2018
 
کد خبر: 164875
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۲/۰۱/۱۷ - ۱۶:۴۰
جنایات وحشتناک نظام برضد اقلیتهای مذهبی
رادیو فردا درمطلبی تحت عنوان حذف نوکیشان مسیحی از خوانواده ایرانی به بررسی ناجوانمردانه ای از وضعیت اقلیتهای مذهبی در ایران پرداخت.
اقلیتهای مذهبی جنایات وحشتناک  نظام برضد اقلیتهای مذهبی
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

[جام دینی به نقل از رادیو فردا؛

رادیو فردا درمطلبی تحت عنوان حذف نوکیشان مسیحی از خوانواده ایرانی به بررسی وضعیت اقلیتهای مذهبی در ایران پرداخت.

در این مقاله مسيحيان ايران را به دوبخش   تقسيم کرده ومیگوید. مسيحيان قومی مانند ارمنی ها و آشوری ها و ايرانی هايی که در چند دهه گذشته  به مسيحيت گرويدند و به نام نوکيشان مسيحی شهرت دارند. و به مشکلات وچالشهایی که نظام اسلامی برای آنها بوجود آورده است, اشاره میکند.

البته در این مقاله هنگامی که نوبت به بیان مصادیق ومستندات میرسد؛ به گزارش" احمد شهید" گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل اشاره می شود.

او در گزارش اخير خود با اشاره به وضعيت اقليت های دينی در ايران نوشته است: «نزديک به يکصد بهايی در زندان‌های ايران به‌سر می‌برند و اين عدد رو به افزايش است.»

همچنین گفته است: « مسلمانان سنی، دراويش و مسيحيان در ايران با تبعيض و آزار روبه‌رو هستند و از اواسط سال ۲۰۱۰ بيش از ۳۰۰ مسيحی در ايران دستگير شده‌اند.»

ودر ادامه می گوید:  نظام حاکم فقهی و قضايی، اجازه ترک دين به شهروندان نمی دهد. هرکس که مرتکب اين کار شود در صورت تعقيب قضايی، ممکن است با مجازات هايی سنگين از جمله اعدام روبرو شود.

در این موارد ذکر چند نکته لازم به نظر می رسد؛

1-نام بردن از بهائیت مثال آن کسی است که میگفت: ما سه تا رو کجا می برید. از نظر نظام اسلامی بهائیت یک جریان ضاله وغیر قانونیست که البته بتا بر فتوای مراجع تقلید بهائیها نجس میباشند؛ و این جریان به هیچ عنوان یک دین ومکتب ومذهب به حساب نمی آید.  دلیل آن هم معلومست، زیرا دین به مجموعه دستوراتی که از طریق وحی به پیامبران الهی رسیده وبرای هدایت بشر می باشد گفته میشود. شخص بهاءالله با بالای سقف خانه خود هم ارتباط نداشت چه برسدبه وحی وارتباط وحیانی. اتفاقا مسئولین مربوطه در برخورد با این معضل بسیاراغماض کرده اند. وگرنه در شهرهایی مثل شیراز وشهرستانهای کوچک مثل شهر اندیشه کرج ودر خیلی مناطق دیگر بهائیها جرأت نمیکردند به راحتی عقائد خود را تبلیغ کنند.

2-چرا در بحث دفاع از حقوق بشر وقتی بحث مسلملنان غزه وبحرین ولبنان وبقیه مظلومین عالم که میرسد آقایان بشر دوست ساکتند؛ اما وقتی بحث از فرقه های خاصی از همین به ظاهر مسلملنان مثل دراویش می رسد یاد حقوق بشر می افتند. مگر نه اینکه سیاستهای بزرگترین نهادهای فرهنگی دنیا مثل هالیوود درراستای  اسلام ستیزی و خصوصا شیعه ستیزی ست؟ پس چطور اگر همین شیعیان که دم از اهل بیت میزنند؛ نامشان درویش باشد وبه خدایی این اهل بیت ومزخرفات وبدعتهای دیگری اعتقاد داشته باشند از آنها دفاع می کند؟ آیا دلشان برای اهل بیت سوخته است؟ یا اینکه اهل بیت واقعا خدا هستند واین بشر دوستان از کم معرفتی ما نسبت به معصومین ناراحتند ودر صدد اصلاح عقائد ما هستند؟

3-در مورد اهل سنت, آیا بشر دوستان یادشان رفته است که محمد رضا شاه وپدرش وماقبل آن سلسله قاجار برخوردشان با این اهل سنت جگونه بود؟ آیا آنها برای  اهل سنت  به اندازه حیوان ارزش وحقوق شهروندی قائل بودند؟ اینها اعتراف خود برادران سنی مذهبی است که آن زمان را دیده اند. آن زمان بشر دوستان کجا بودند؟  آیا غیر از این است که وهابیت که نه با شیعه ونه باسنی هیچ عقد اخوتی ندارد هر تبلیغی که دلش میخواهد با آن بودجه های نجومی در همین کشور میکند و متأسفانه با آنها برخورد لازم صورت نمی گیرد؟ اتفاقا مسئولین مربوطه  در این موارد زیادی اغماض کرده اند  نه اینکه ظلم کرده باشند.

4- در مورد اقلیتهای مذهبی هم اسلام برای آنها حقوق شهروندی قائل است. ولی اجازه تبلیغ دین به آنها نمیدهد. البته با اینکه اجازه نمیدهد باز هم آنها هر چقدر که میتوانند از خود تبلیغ میکنند. برخی از بزرگترین شرکتهای تجاری وصنعتی تحت نظارت وریاست اقلیتهای مذهبی اداره می شود. هاکوپیان  از آن کیست؟ آیا یکی از بزرگترین بیمارستانهای کودکان تهران متعلق به زرتشتیها نیست؟ اینها مماشات است یا سختگیری؟ اگر بحث فقر ومشکلات  معیشتی است که فقط مختص به  اقلیتها نیست؛ همه  مردم اعم از مسلمان وغیر مسلملن از این معضلات رنج می برند.

5-در مورد ارتداد و برگشت از دین هم که جزو مندرجات خلاف حقوق بشری این مقاله است باید بگوییم :

آیا شیطان پرستان با جسارت کامل چندین بار در همین تهران کنسرت موسیقی ومحفلهای آنچنانی برگزار نکردند؟ آیا الآن در زندانند؟ آیا جوانانی که عقائدشان را خودشان هم نمی دانند که واقعا چه خدایی را می پرستند یا  مکتبی که به آن گرویده اند زیر کدام بته ای عمل آمده است، الآن  در حصر و شکنجه به سر می برند؟ آیا جوانان همجنس باز در بعضی از نقاط این کشور خصوصا شهرهای بزرگ محافل آنچنانی ندارند؟  در خیابانهای  تهران  امنیت جوانان فشن وشیطان پرست بیشتر است یا آخوندها؟  کدامشان بیشتر در یک روز متلک وفحش می شنوند؟

آقایان بشر دوست اعم از رادیو فردا و سازمان ملل را ارجاع می دهیم به وجدان بینی.
 

0 نظر
خبرهای داغ
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top