خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ الخميس ٦ ذو القعدة ١٤٣٩ Thursday, July 19, 2018
 
کد خبر: 183465
نظرات: 3
تاریخ مخابره : ۱۳۹۲/۰۲/۲۸ - ۱۸:۱۹
جدایی دین از سیاست در بهائیت و تناقض ورود به انتخابات
رییس موسسه پژوهشی روشنگر گفت: تاثیر ورود بهائیت در سیاست را در فتنه ۸۸ به وضوح می توان دید، ماموریتشان بر ایجاد نفاق میان مردم بود. اوج این دخالت هم در ماجرای عاشورای ۸۸ بود که میان صهیونیست‌ها و فراماسون‌ها و بهائیان هماهنگی کامل بود.
سید کاظم موسوی مسئول موسسه روشنگر جدایی دین از سیاست در بهائیت و تناقض ورود به انتخابات
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

سید کاظم موسوی، رئیس موسسه پژوهشی روشنگر و فعال عرصه تاریخ‌نگاری فِرق در مراسم رونمایی از کتاب واکاوی در لجنه که به قلم مریم صادقی نوشته شده و به بررسی تاریخ بهائیت و تاثیر آن در تاریخ معاصر ایران می‌پردازد به سخنرانی پرداخت.

 

وی در این سخنرانی ضمن تشکر و قدردانی از نویسنده کتاب واکاوی در لجنه به خاطر بهره برداری مناسب و دقیق از منابع به بررسی عملکرد بهائیت در حال حاضر پرداخت.

 

به گزارش تسنیم؛ مدیر مسئول نخستین مجله تخصصی فرقه شناسی (شفافیت) در ایران گفت: جریان بهائیت در هر نقطه ای از جهان باشد مضر همان منطقه به شمار می‌رود و فرقی هم نمی کند که آن کشور اسلامی باشد یا غیر اسلامی. این جریان از بدو شکل گیری تا کنون مورد حمایت غرب و صهیونیسم بوده و برای همین نباید این جریان را به مثابه یک جریان اعتقادی تلقی کرد.

 

موسوی ضم توضیح وظیفه اصلی بهائیت در ایران گفت: بهائیت از همان اول برای ضربه زدن به هویت دینی و هویت ملی ما تلاش کرده است. چرا که ملجا اصلی‌‌اش چنین دستوری می داده است و باید توجه کرد که بهائیت امروز متفاوت تر از بهائیت قبل از پهلوی است.

 

تا دوره پهلوی این جریان احساس قدرت داشت. با اتفاقاتی هم که در کودتای 1290 شمسی به نفع این جریان رخ داده بود فضا برایشان جوری شده بود که مملکت را برای خودشان می دانستند. حکومت را ازآن خود می پنداشتند و تا 1362 شمسی هم برنامه ریزی سیستماتیک داشتند که در ایران خودشان را به عنوان یک جریان و حزب معرفی کرده به رسمیت شناخته شوند. علی رغم اینکه هیچ گاه جایگاهی در بدنه اجتماع نداشتند باز هم از تلاش و سعی خود دریغ نمی کردند.

 

وی خاطر نشان کرد: با وقوع انقلاب اسلامی ایران بهائیت عملا از صحنه حذف شد و گاهی اوقات هم که در فضاهای رسانه‌ای خبری شنیده می شود دال بر این است که این جریان یک جریان سوء استفاده کننده است. در حقیقت به منزله ستون پنجم دشمن شمرده می‌شود، هر گاه اربابشان دستور بدهد برنامه خود را اجرا خواهند کرد.

 

موسوی در خصوص وارد نشدن این جریان به عرصه سیاست گفت: به هیچ عنوان جریان بهائیت تا سال 1386 اجازه ورود به مسائل انتخابات را نداشته است. ادعایشان هم این بود که حق دخالت در سیاست را ندارند. البته پر واضح است که اینها از کارهای سیاسی دور نگه داشته می شدند. اما سال 1386 بیت العدل به اینها پیام و دستور ورود به انتخابات را داد. بایستی این مطلب هم گفته شود که در آن موقع هم دو هفته میان بهائیان ایران و بیت العدل تزاحم برقرار شد و مدتی طول کشید تا بهائیت ایران اقناع شود که به صحنه سیاسی وارد شوند.

 

وی در خصوص تاثیر ورود بهائیت در فتنه 88 گفت: تاثیر ورودشان را هم در فتنه 88 به وضوح می توان دید. دستورشان هم بر ایجاد نفاق میان مردم بود. اوج این دخالت هم در ماجرای عاشورای 88 بود. پیوندی که میان صهیونیست‌ها و فراماسون‌ها و بهائیان وجود داشت در قضیه هتک حرمت دیده شد. پیوند این سه گروه با سلطنت طلبان هم پیوند جالبی است.عملکرد این چهار گروه نشان می دهد که همه از یک آبشخور و دستور تشکیلاتی خود را از مرکز واحدی می‌گیرند.

 

این پژوهشگر تاریخ معاصر در خصوص وظیفه اصلی امروز بهائیت تصریح کرد: به اعتراف خود بهائیان همه آنها قبل از ماجرای هتک حرمت عاشورا از قضیه و عملیات با خبر بودند. این گروه از طریق پیامک آماده شده بودند. به زعم بهائیان، سال 88 زمانی بود که نظام ضعیف شده و وقت ضربه نهایی است تا نتیجه گرفته شود. حتی این توهم تا به جایی بود که بهائیانی که در پاکستان بودند اعلام کردند که در داخل نیروهایی دارند که با سقوط نظام می توانند از این نیروها در جای جای مملکت استفاده کنند.

 

وی در خصوص هدف بهائیان در انتخابات آینده گفت: بهائیت که عمله امریکا و غرب است از هر لحظه‌ای برای ضربه زدن به نظام بهره خواهد برد. البته که تا به امروز نتوانسته که چنین اقدامی انجام دهد. این ناتوانی هم مدیون دقت نظر و سنجیده عمل کردن افراد داخلی و مسئولین کشوری است. در انتخابات آینده هم باید همین توجه صورت بگیرد خصوصا کسانی که در حوزه خبری و رسانه‌ای فعال هستند باید نهایت بذل توجه را داشته باشند.

 

115

 

برای مشاهده اخبار انتخاباتی جام اینجا کلیک کنید

3 نظر
خبرهای داغ
نمایش نظرات

اینا چیشون درسته که سیاستشون درس باشه.

پاسخ

۲

۰

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top