خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ الأربعاء ٣ ذو الحجّة ١٤٣٩ Wednesday, August 15, 2018
 
کد خبر: 209108
نظرات: 11
تاریخ مخابره : ۱۳۹۲/۰۴/۲۳ - ۰۹:۱۰
نبردی که سربازان انگلیسی را در هم شکست/ گزارش BBC
ویژه برنامه پانورامای شبکه بی‌بی‌سی درباره خودکشی سربازان بریتانیایی، با عنوان "در هم شکسته در نبرد" قرار است روز ۱۵ ژوئیه از این شبکه انگلیسی پخش شود.
سربازان اشغالگر نبردی که سربازان انگلیسی را در هم شکست/ گزارش BBC
به این مطلب امتیاز دهید
0% 100% بازدید

 

 

بی بی سی (BBC) رسانه دولتی انگلیس، گزارش داد: «در سال میلادی گذشته، شمار سربازان بریتانیایی که خود را کشته‌اند، از عده نیروهای کشته‌شده بریتانیا هنگام نبرد در افغانستان بیشتر بوده است.»

 

بنا بر این گزارش، «برنامه تحقیقاتی "پانوراما"ی بی‌بی‌سی دریافته است که در سال ۲۰۱۲ میلادی، ۲۱ سرباز در حال خدمت و ۲۹ سرباز جبهه رفته، یعنی در مجموع ۵۰ سرباز، خودکشی کرده‌اند. این در حالی است که آمار کشته‌شدگان نیروهای بریتانیایی در افغانستان در همین مدت، ۴۴ نفر بوده است.»

 

بستگان برخی از این سربازان می‌گویند که این افراد، حمایت کافی نشده‌اند. وزارت دفاع بریتانیا هم می‌گوید هریک از این خودکشی‌ها یک "تراژدی" بوده است.

 

 

 

 

برنامه پانوراما در قالب یک درخواست مبتنی بر آزادی اطلاعات، از وزارت دفاع بریتانیا درباره شمار سربازانی که در سال گذشته میلادی خودکشی کرده‌اند جویا شد و این وزارتخانه عدد ۲۱ نفر را اعلام کرد.

طبق این آمار رسمی، تأیید شده است که ۷ سرباز بریتانیایی در سال گذشته خودکشی کرده‌اند و پرونده مرگ ۱۴ نفر دیگر از سربازان که ظن خودکشی درباره آنان می‌رود، همچنان در دست بررسی است.

 

بی بی سی ادامه داد: «برعکس امریکا، دولت بریتانیا آمار خودکشی بین سربازان سابق را ثبت نمی‌کند. با این حال، بی‌بی‌سی به طور مستقل مطمئن شده است که دست‌کم ۲۹ سرباز سابق بریتانیایی در سال گذشته خود را کشته‌اند. این آمار بر اساس تماس و نامه‌نگاری با واحدهای پزشکی قانونی در سرتاسر بریتانیا و جمع‌آوری نام همه سربازان و جبهه رفته‌هایی که در سال گذشته خودکشی کرده‌اند و همین‌طور تحلیل گزارش‌های مطبوعات درباره تحقیقات قانونی تهیه شده است.»

 

 

 

 

رسانه دولتی انگلیس افزود: «درباره اغلب این خودکشی‌ها احتمال وجود "اختلال تنش پس از سانحه" (PTSD) جای بررسی دارد، ولی هیچ تصور دقیقی درباره میزان تأثیر این اختلال در خودکشی‌های اخیر سربازان بریتانیایی وجود ندارد. وزارت دفاع بریتانیا اعلام کرده است که ۳ درصد از سربازان در حال خدمت این کشور، دچار اختلال تنش پس از سانحه می‌شوند.»

 

طبق اطلاعاتی که برنامه پانورامای بی‌بی‌سی از وزارت دفاع بریتانیا به دست آورده، شمار سربازان این کشور در افغانستان که به اختلال تنش پس از سانحه دچار هستند، در سه سال گذشته بیش از دو برابر شده است.

 

دکتر "کلودیا هربرت" روان‌شناس بالینی، در توصیف تنش پس از سانحه می‌گوید: «این اختلال، واکنش طبیعی بدن انسان به وقایع تنش‌زا و دلشوره‌آفرین است... اختلال تنش پس از سانحه نمی‌تواند به تنهایی به خودکشی منجر شود.»

 

 

 

 

بر پایه گزارش بی بی سی، «وزارت دفاع بریتانیا می‌گوید نمی‌تواند درباره تک‌تک موارد اظهارنظر کند، ولی روی هم رفته ۷.۴ میلیون پوند (بیش از ۱۱ میلیون دلار) برای رسیدگی به بهداشت روانی سربازان در افغانستان در نظر گرفته است. به گفته این وزارتخانه، پس از حمله به افغانستان در سال ۲۰۰۱ تا کنون، حدود ۱۳۵ هزار سرباز بریتانیایی به این کشور اعزام شده‌اند.»

 

ژنرال "ریچارد دنت" فرمانده سابق ارتش بریتانیا، خواستار آن است که نرخ خودکشی در میان سربازان از جبهه برگشته هم ثبت و ضبط شود. او می‌گوید: «خیلی واضح است که باید چنین کاری صورت بگیرد، چون وقتی که آمار آن را داشته باشیم می‌توانیم کاری برایش بکنیم.»

 

 

گفتنی است ویژه برنامه پانورامای شبکه بی‌بی‌سی درباره خودکشی سربازان بریتانیایی، با عنوان "در هم شکسته در نبرد" قرار است روز ۱۵ ژوئیه از این شبکه انگلیسی پخش شود.

 

 

 

 

 

 


102


 

11 نظر
کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
نمایش نظرات

حرفمو تو اسمم زدم.

پاسخ

۲

۰

۳

۰

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top