خبرخوان جام نیوز
|
شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ السبت ٦ ذو الحجّة ١٤٣٩ Saturday, August 18, 2018
 
کد خبر: 209134
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۲/۰۴/۲۳ - ۲۳:۳۲
بهترین نوع کرم ضد چروک کدام است؟
اگر تنوع محصولات بهداشتي موجود در داروخانه ها و سوپرماركت ها باعث شده نتوانيد به راحتي تصميم بگيريد چه محصولي مناسب شماست، اول اين مطلب را بخوانيد، بعد با خيال راحت سري به داروخانه يا فروشگاه لوازم بهداشتي محل تان بزنيد.
زیبایی  بهترین نوع کرم ضد چروک کدام است؟
به این مطلب امتیاز دهید
37.5% 62.5% بازدید

حدیث هفته/ امام صادق علیه السلام: آنگاه كه روزه می گیرى باید چشم و گوش و مو و پوست تو هم روزه‏ دار باشند.«یعنى از گناهان پرهیز كند.»

جام خانواده؛


 پوست تان معمولاً خشك، چروكيده و پوسته پوسته است؟ مي دانيد راه حل مشكل تان يك كرم مرطوب كننده و ضد چروك مناسب است اما نمي دانيد كدام نوع بهتر است؟ امروز به دليل تقاضاي بالا، توليدكنندگان محصولات بهداشتي، رقابت تنگاتنگي با هم دارند و سعي مي كنند محصولات متنوع تر و موثرتري به بازار عرضه كنند اما گاهي اين مسئله باعث مي شود بعضي از آنها براي برنده شدن دست به تبليغات عجيب و غريب بزنند و حتي ادعا كنند به فرمول نهايي بسياري از مشكلات پوست و مو دست پيدا كرده اند.

 

احتمالاً اخيراً در تلويزيون زياد ديده ايد كه در هر آگهي بازرگاني مربوط به اين محصولات كلي مطالب به ظاهر علمي و موثق به بينندگان و شنوندگان عزيز! اما اين ادعاها تا چه حد واقعي اند؟ يك كرم مناسب بايد حاوي چه تركيباتي باشد؟ آيا محصولات گران تر حتماً كيفيت بهتري دارند؟ اگر مي خواهيد بهترين و مناسب ترين كرم ضد چروك و مرطوب كننده را انتخاب كنيد، اين توصيه ها به دردتان مي خورد.

 

۱. تاثير ويتامين ها و عصاره هاي گياهي هنوز تحت بررسي است

ادعاي توليدكنندگان:
كرم هاي ضد چروك و مرطوب كننده مناسب بايد حاوي تركيبات متعدد و موثري باشند؛ مانند مواد مرطوب كننده از نوع گليسيرين يا روغن گياهي تا بتوانند آسيب هاي ناشي از خشكي پوست را برطرف كنند. اين كرم ها همچنين بايد حاوي آنتي اكسيدان ها باشند تا با اثرهاي مخرب راديكال هاي آزاد مقابله كنند. ويتامين هاي E و C، همچنين عصاره گياهي، مانند عصاره چاي يا جينكوبيلوبا به خوبي از عهده اين راديكال هاي شوم بر مي آيند. يك كرم ضد چروك مناسب مي تواند حاوي تركيبات ضد آفتابي نيز باشد. تركيباتي مانند اسيد هيالورينك، گلايكوليك اسيد و امگا۳ ها نيز باعث بهبود كيفيت پوست مي شوند.

 

 نظر متخصص :
درباره افزودن مواد آنتي اكسيدان مانند ويتامين هاي C و E بحث هايي در جريان است. اينكه آيا ميزان جذب پوستي اين مواد كافي است و يا آيا آنچه در شرايط آزمايشگاهي و در فرضيه رخ مي دهد در بدن انسان و در عمل نيز به واقعيت مي پيوندند، هنوز در حال بررسي است و نمي توان به طور قطعي نظر داد. جذب مولكول هاي درشتي مانند ويتامين E به سختي و به كندي صورت مي گيرد. در اين ميان آنچه ثابت شده نقش آفتاب در ايجاد راديكال هاي آزاد در پوست است و اينكه ضد آفتاب ها مي توانند با جلوگيري از جذب پرتو ماوراي بنفش خورشيد مانع از تشكيل راديكال هاي آزاد در پوست شوند. بنابراين مي توان ضد آفتاب ها را ثابت شده ترين فراورده هاي ضد پيري پوست دانست.

 

با آنكه مولكول هايي مانند اسيد هيالورونيك، كراتين و كلاژن از اجزاي مهم تشكيل دهنده پوست هستند و با آنكه اسيد چرب امگا۳ از مواد ضروري بدن است اما هنوز شواهد قطعي و محكمي وجود ندارد كه افزودن اين مواد به فراورده بهداشتي اثرهاي مشخصي روي پوست دارد و آنچه توسط توليدكنندگان بيان مي شود براساس يك سري فرضيه ها و بررسي هاي تجربي در شرايط آزمايشگاهي و روي حيوانات و يا بررسي روي تعداد كمي از افراد است. «گلايكوليك اسيد» يك اسيد ميوه است و اثرهاي ضد چروك و جوان سازي آن كاملاً ثابت شده و روشن است؛ طوري كه پس از ضد آفتاب ها و مستندترين فراورده هاي درمان كننده و جلوگيري كننده از چروك هستند.

 

۲. پيشگيري، سن و سال نمي شناسد

 ادعاي توليدكنندگان:
از ۲۰ سالگي به فكر استفاده از كرم ضد چروك و مرطوب كننده باشيد. افراد بالاي ۳۰ سال نيز مي توانند با گوماژ صورت شروع كنند. پس از ۴۵ سالگي نياز به استفاده از يك كرم ضد چروك احساس مي شود تا روي الاستين و كلاژن پوست تاثير بگذارد.

 

 نظر متخصص پوست:
شروع مراقبت از پوست و چين و چروك هاي آن سن مشخصي ندارد. درباره استفاده از مواد و فراورده هاي ساينده، عقايد و سليقه ها متفاوت است ولي به طور كلي كمتر توصيه مي شود. شروع پيشگيري و درمان چروك هاي صورت از ۳۰ تا ۴۰ سالگي منطقي به نظر مي رسد.

 

۳. حواس تان به تركيباتي مانند پارابن باشد
 ادعاي توليدكنندگان:
ديگر زمان نگراني و ترس از تركيباتي مانند پارابن، فتالات ها، اتر گليكول و... به پايان رسيده است. بيشتار محققان معتقدند كه انباشتگي پارابن و تركيبات شيميايي ديگر مي تواند خطرناك باشد چون نظم عملكرد بدن را به هم مي ريزد. با اين حال، سازمان هاي بهداشتي بين المللي استفاده از بعضي از اين حلال ها و مواد نگهدارنده را مجاز اعلام كرده اند. بنابراين در محصولات جديد ديگر از اين محصولات استفاده نمي شود.

 

 نظر متخصص پوست:
اين ادعا تا حدي درست است اما اين نگراني كمتر در بين مصرف كنندگان ايراني مطرح است و محصولات بهداشتي استاندارد ساخت داخل كمتر حاوي اين تركيبات هستند.

 

۴. پوست چرب نياز به مرطوب كننده ندارد
ادعاي توليدكنندگان:
معمولاً افرادي كه پوست چربي دارند هميشه از برق زدن پوست شان گله مي كنند اما خبر خوب اينكه چين و چروك و پيري ديرتر سراغ اين گونه پوست ها مي آيد. با اين حال، اين افراد نيز نياز به يك مرطوب كننده قوي دارند. كرم ها و امولسيون هاي مخصوص پوست هاي چرب تهيه شده است. استفاده از آب هاي فلورال نيز به اين افراد توصيه مي شود.

 

نظر متخصص پوست:
اينكه افراد با پوست چرب كمتر دچار چين هاي ناشي از خشكي پوست مي شوند و نيز بيشتر از بقيه از بروز جوش هاي غرور جواني شكايت دارند، درست است ولي اينكه اين افراد نياز به يك مرطوب كننده قوي دارند، صحيح نيست. بيشتر آنها نيازي به مرطوب كننده ندارند، مگر در شرايط خاص كه آن هم بهتر است توسط متخصصان پوست تجويز شود. بيشتر فراورده هاي مرطوب كننده اي كه ويژه پوست چرب طراحي شده و در بازار موجود است باعث تشديد جوش هاي صورت و ساير مشكلات ناشي از چرب بودن صورت مي شود.

 

۵. مراقب تركيبات حساسيت از باشيد
ادعاي توليدكنندگان:
اگر پوست حساسي داريد بهتر است حواستان به تركيبات كرم هاي ضد چروك باشد. محصولات ما فاقد اورژنول، بنزيل ساليسيلات يا لينالول هستند. براي راحتي مصرف كنندگان تركيباتي مانند رتينول، اسيدهاي ميوه و سديم لوريل سولفات به مقدار كنترل شده در محصولات وجود دارند تا به لايه خارجي پوست آسيب نرسانند.

 

نظر متخصص پوست:
اين نكته كه هر ماده شيميايي مي تواند حساسيت از باشد صحيح است. بهتر است فراورده را روي سطح كوچكي به مدت كوتاهي آزمايش كنيد و از نبود حساسيت مطمئن شويد.
اسيدهاي ميوه و سديم لوريل سولفات با برداشتن لايه اي از سطح پوست، آن را در برابر عوامل محيطي مانند آفتاب، شستشو و... آسيب پذير مي كنند. بنابراين اين حساس شدن بايد كنترل شده باشد.
رتينول از مشتقات ويتامين A است و احتمال بروز حساسيت به آن بسيار كم است. اينكه وجود تركيبات متعدد احتمال بروز حساسيت به يك يا چند مورد از آنها را افزايش مي دهد نيز كاملاً صحيح است.

 

۶. اسيد چرب، بهترين مرطوب كننده
 ادعاي توليدكنندگان:
براي پوست هاي خشك اولويت با فرمول هايي بر پايه روغن و موم است. موم جلوي بخار شدن آب را مي گيرد و جايگزين مناسبي براي كمبود سبوم است. امولسيون هاي چربِ آب در روغن و كرم هاي حاوي اسيدهاي چرب ضروري امگا۳ و ۶ نيز جزو انتخاب هاي خوب محسوب مي شوند. ضد چروك هاي حاوي هيالورونيك اسيد نيز باعث رطوبت رساني خوب به پوست مي شوند.

 

نظر متخصص پوست:
پوست هاي خشك نمي توانند رطوبت را به خوبي حفظ كنند. خشكي پوست يكي از دلايل شايع پير نشان دادن پوست است.در صورتي كه اين گونه باشد مي توان با ماليدن مرتب و صحيح فراورده هاي مرطوب كننده، رطوبت را به پوست برگرداند و به شكل غير مستقيم با چروكيدگي پوست مقابله كرد.

مي توان اين مرطوب كننده را از ميان مرطوب كننده هاي طبيعي مانند اسيدهاي چرب انتخاب كرد. درباره ميزان نفود هيالورونيك اسيد و ميزان اثر قابل انتظار از آن بحث هايي وجود دارد كه هنوز به طور كامل اثبات نشده است.

 

نكته:
كرم هاي ضد چروك و مرطوب كننده از پوست و نرمي آن محافظست مي كنند اما درخششي كه يك پوست سالم دارد، نتيجه رعايت بهداشت و تغذيه درست است. مراقبت هاي بيرون ردپاي آسيب ها را كاهش مي دهند اما كاري براي چين چروك هاي عمقي نمي كنند. قبل از پيدايش اين خطوط بايد مراقب باشيد. تنها تاثير استفاده از كرم ها اين است كه نمي گذارند وضعيت از آنچه هست بدتر شود؛ وگرنه هيچ كرمي معجزه نمي كند.

 

مجله تندرستی/ 2007

«برای مشاهده  جدیدترین اخبار جذاب و خواندنی کلیک کنید»

1 نظر
خبرهای داغ
نمایش نظرات

برای چروک ص وقت چه خوب استفاده

پاسخ

۲

۰

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top