خبرخوان جام نیوز
|
شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ السبت ٦ ذو الحجّة ١٤٣٩ Saturday, August 18, 2018
 
کد خبر: 209333
نظرات: 5
تاریخ مخابره : ۱۳۹۲/۰۴/۲۳ - ۱۶:۴۸
قلعه‌نویی هم نمی‌تواند بگوید چرا جباری را کنار گذاشتی
مدیرعامل استقلال می‌گوید بردن دینامو بزرگترین دستاورد باشگاهی تاریخ فوتبال ایران است!
علی فتح الله زاده قلعه‌نویی هم نمی‌تواند بگوید چرا جباری را کنار گذاشتی
به این مطلب امتیاز دهید
52.4% 47.6% بازدید

جام ورزشی؛ علی فتح‌الله‌‌زاده می‌گوید استقلال با سازمان لیگ گاوبندی نکرده و هیچ‌کس حق ندارد گناه تعویق بازی‌های لیگ را گردن تیم او بیندازد. فتح‌الله‌‌زاده خیلی صریح به اتهامات جدید علیه تیمش پاسخ می‌دهد. او که کلاً شاکی است، خیلی شفاف از قراردادهایی که بسته می‌گوید. از اردوی اوکراین و این برنامه‌های سازمان لیگ که بسیاری از آنها به سود تیم اوست.

 

* کلاً اعتقادی به زمان تمدید قراردادها ندارید. تیم‌‌تان را یک روز بعد از پایان مهلت به تهران برگرداندید و حالا هم که برای شما مهلت را 3 روز تمدید کردند.

- این حرف‌ها کدام است؟ من تا چهارشنبه تهران بودم که کارهای تیمم را انجام بدهم. اینکه کار سختی نیست، بروید از آقای تاج بپرسید. من صبح چهارشنبه مدارک همه بازیکنان‌مان را بردم به ایشان تحویل دادم اما گفتند حق ثبت قراردادهای‌‌تان را ندارید. اینجا گناه من چه بوده؟ چه کار می‌توانستم بکنم؟

 

* به‌هر‌حال شما 1.2 میلیارد تومان بدهی دارید و باید تکلیف این بدهی‌ها مشخص می‌شد. اینکه قانون برگزارکننده لیگ است.

- بله اما بخش عمده از این بدهی‌ها بدهی‌های قبلی است.

 

* مطمئنید؟ اما این‌ها فقط بدهی‌هایی هستند که احکام‌شان فصل قبل صادر شده است.

- بله حق با شماست اما این بدهی‌ها برای چه ایجاد شدند؟ پول‌های‌مان را که کامل ندادند، از سال‌های قبل هم که کلی بدهی روی دست‌مان مانده بوده. کلی هم که باید هر سال بازیکن بخریم. ما هر سال باید بدهی سال قبلش را بدهیم و بعد یکسری از این بدهی‌ها می‌ماند. ما چاره‌ای نداشتیم غیر از اینکه بدهی مدیران قبلی را بدهیم. وقتی آن پول‌ها را می‌دهیم، از پول‌های خودمان می‌مانیم و بدهکار می‌شویم.

 

* سؤال ما این است که دیدارهایی از این دست که مدیران ما انجام می‌دهند چه فایده‌ای برای فوتبال‌مان دارد؟ همین خواهرخواندگی با دینامو یا روبین‌کازان که بین شما و آقای رویانیان مد شده و اصلاً شده چشم و هم‌چشمی.

- الان شما دارید روبین‌کازان را با تیمی مثل دیناموکیف یکی می‌کنید؟ تیمی که دو بار قهرمان جام یوفا بوده و یکی از بهترین‌های اروپاست؟ ما رفتیم این تیم بزرگ را در خانه‌‌اش بردیم. آن هم با همه قدرتش. بعد می‌نویسند این تیم تیم دومش بوده و یا...

 

* ولی این را حتی سایت این باشگاه نوشته بود که تیم جوانان‌شان با شما بازی کرده. البته ما این را ننوشتیم ولی در آن بازی اولک بلوخین روی نیمکت نبوده...

- بوده. بلوخین بوده، خوب هم بوده است. این‌ها را یک عده می‌نویسند. یک عده هم مثل شما سکوت می‌کنند. علایق رنگی را در روزنامه‌نگاری باید کنار گذاشت. باید نوشت، نباید گذاشت یک عده جر بزنند مگر آقای انصاری‌فرد رفت بایرن را آورد تهران و با تیمش بازی کرد، ما جر زدیم؟ ما گفتیم آنها کار بزرگی کردند. بعد ما رفتیم آنجا تیم بزرگ دینامو را بردیم، دوستان دارند جر می‌زنند. باورتان نمی‌شود، مدیر دینامو با 6 تا پاجروی تشریفات و 10 نفر اسکورت به ورزشگاه آمد. هواداران‌شان از اینکه به ما و یک تیم ایرانی باخته‌اند شاکی بودند و اعتراض می‌کردند. آنها باورشان نمی‌شد که ما پیشتر و در زمان مربیگری مرحوم حجازی تیم زنیت سنت پترزبورگ را برده‌ایم. این واقعاً کار بزرگی نیست؟ این برد تا ابد در تاریخ باشگاه ثبت می‌شود. در تاریخ فوتبال ایران. این یکی از بزرگترین دستاورد‌های تاریخ فوتبال ایران است. اصلاً آمدن و رفتن بایرن به ایران چه دستاوردی داشت که این بازی نداشته باشد. یا مثلاً این همه تیم بزرگ که می‌آیند دبی چه دستاوردی برای این تیم‌ها دارد؟

 

* هم بازی دوستانه می‌کنند و هم برای این سفرها از شیوخ عرب کلی پول می‌گیرند؟

- حاجی‌جان کجا پول می‌گیرند؟ این حرف‌ها ظلم است به فوتبال. آنها می‌آیند اردو که تیم‌های‌شان را آماده کنند.

 

* ما مشکل‌مان با اردوی تیم نیست. داریم درباره این نمایش قدرت مدیران دو تیم می‌پرسیم. این عکس‌های تزئینی که فقط برای دفتر کارتان به کار می‌آیند؟

- من کاری به دوستان دیگر ندارم. تیمم به اردو رفته بود و باید می‌رفتم ببینم خریدهای جدیدم چه وضعیتی دارند. شرایط بچه‌ها به چه صورت است و اصلاً مسیرمان درست است یا نه. در حاشیه این سفر دو دیدار هم داشتم. یکی برای تشکر از آقای تدیف قهرمان کشتی المپیک که همه او را می‌شناسید و دیگری هم با ریئس باشگاه دینامو. این اردو برای ما هیچ هزینه‌ای نداشت چون اسپانسر برای سفرمان داشتیم. این دوستان یعنی آقایان گلستانی، حدادیان و عبدالله‌پور همه هزینه‌های تیم را دادند، ما در کمپ دینامو تمرین کردیم، با این تیم مسابقه دادیم و از همه مهمتر اینکه با مدیر دینامو حرف زدم. حرف‌مان درباره بحث نقل‌وانتقالات بود. گفتم بیایید از ما بازیکن بگیرید. می‌روید 10 میلیون دلار می‌دهید از آفریقا و برزیل بازیکن می‌خرید درحالی که می‌توانید بهترین بازیکن ایرانی را بخرید با 5 میلیون دلار!

 

* حاج‌آقا گران حساب می‌کنید دیگر؟

- ما اینیم دیگه (‌می‌خندد).

 

* همین کارها را می‌کنید که بازیکنان‌‌تان هم ارقام نجومی می‌خواهند. بی‌دلیل نیست می‌گویند شما قیمت‌ها را گران کردید!

- باز برای همین است که می‌گویم در حق استقلال کم‌لطفی می‌شود. این همه تیم رفتند ترکیه حتی یکی از آنها نتوانستند با یک تیم دسته اولی این کشور بازی کنند، کسی صدایش درنیامد بعد برای تیم ما این‌قدر جنجال ساختند. تیمی که مجانی رفت اردو به این خوبی و برگشت. ما رفتیم با 14 یار، تیم اصلی دینامو را بردیم و این برد در تاریخ فوتبال ایران ثبت می‌شود. این برد بزرگترین دستاورد باشگاه‌های فوتبال ماست که استقلالی‌های باغیرت به‌دست‌آوردند.

 

* بحث‌مان درباره پول بازیکنان بود و قیمت‌ها. مثلاً می‌گویند شما که از بی‌پولی می‌نالید و بعد می‌روید اردوی خارجی؟

- برای 4 تا بازیکن که پول داریم. ما پول مفت نداریم به کسی بدهیم. 20 میلیارد پارسال هزینه کردیم اما پول حیف و میل نمی‌کنیم. 40 میلیارد هزینه نمی‌کنیم که آخرش هیچی هم نشویم.

 

* الان به پرسپولیس طعنه زدید؟

- نه من بحثم اصلاً پرسپولیس نیست. ما پول داریم اما ریخت و پاش نمی‌کنیم. آقای مدیر چرا به بازیکن 900 میلیونی، یک و نیم میلیارد می‌دهید؟ بازیکن 500 میلیونی را چرا با یک‌میلیارد و 100 میلیون هوایی می‌کنید؟ ما با قناعت خرج می‌کنیم. ما این‌ها را می‌گوییم، یک عده‌ای هم دور این آقایان افتادند و برای‌شان ذهنیت می‌سازند. یک روزی تاریخ می‌گوید که کدام تیم با کمترین پول قهرمان لیگ شده. تا این تبعیض‌ها هست، فوتبال‌مان همین مشکلات را دارد. من سرم را انداختم پایین و در خودم می‌ریزم. برای چه باید شرایط طوری باشد که یک مدیر برای گرفتن بازیکن ماشین زیر پایش را ببخشد؟ من گفتم از رسانه‌ها شکایت نمی‌کنم چون یکی از آنها هستم اما بعضی‌ها را آن دنیا هم نمی‌بخشم. مطمئن باشید که نمی‌بخشم‌شان.

 

* معاون شما مصاحبه کرده و از پیشنهاد دوبرابری شما به انصاری‌فرد سخن گفته است.

- شما بهتر از من می‌دانید که آن حرف‌ها یک واکنش همراه با مزاح بود به بحث‌های چیپ مطرح شده درباره مجتبی جباری. بحث‌هایی که برای به حاشیه بردن باشگاه ما مطرح شدند. من می‌خواهم بپرسم علی کریمی بازیکن کمی بود؟ وقتی او را فرستادند و فراری دادند، ما موضعی گرفتیم؟ ما یاد نگرفتیم این طوری دعوا کنیم. یا مثلاً قصه انصاری‌فرد را نمی‌شد داغش کنیم؟ ولی من اعتقاد دارم آنجا یک مربی بزرگ مثل علی دایی است که همه باید برای کارش احترام قائل باشیم. اگر به او کمک نمی‌کنیم، نباید برایش مشکل‌ساز شویم. ولی رقیب و دوست خوب من به جای حمایت از ما آمد و یک‌سویه به قاضی رفت. گفت بارک‌ا... به غیرت مجتی. اتفاقاً من هم همین را درباره مجتبی می‌گویم و خیلی هم دوستش دارم. ولی بهتر است دوستان بگذارند ما برای تیم‌مان تصمیم بگیریم. نه اینکه حتی بازیکنان‌شان هم این حرف‌ها را بزنند ولی بازیکنان ما حرفی نزدند. اینجا فرق‌ها مشخص می‌شود.

 

* ولی حتی امیر قلعه‌نویی هم از رفتن مجتبی جباری گلایه کرده. او که سرمربی تیم خودتان است؟

- امیرخان از ما هیچ گلایه‌ای نکرده. ایشان گفته ‌شأن مجتبی باید حفظ شود و او یکی از سرمایه‌های تیم است که من هم دقیقاً همین نظر را دارم.

خبرآنلاین

109

5 نظر
خبرهای داغ
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top