خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸ الجمعة ١٥ رجب ١٤٤٠ Friday, March 22, 2019
 
کد خبر: 261185
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۲/۰۹/۱۶ - ۲۲:۵۰
جريمه سنگين بانکها در اروپا به علت دستکاري در نرخ بهره
چند بانک به علت تبانی بر سر نرخ بهره بین بانکی به پرداخت یک میلیارد و هفتصد میلیون یورو جریمه محکوم شدند.
 بانک جريمه سنگين بانکها در اروپا به علت دستکاري در نرخ بهره
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز به نقل از شبکه تلویزیونی یورونیوز، این سنگین ترین جریمه ای است که اتحادیه اروپا بر بانکها تحمیل می کند. برخی از این بانکها پیش از آن نیز جریمه شده اند و اتحادیه اروپا می گوید به تحقیقاتش ادامه خواهد داد.


کمیسیون اروپا هشت نهاد مالی را به علت دست کاری نرخ بهره بانکی جریمه کرد. دویچ بانک به تنهایی هفتصد و بیست و پنج میلیون یورو جریمه شده است.


خواکیم المونیا کمیسر اروپا در امور رقابت شرکتها گفت آنچه در زمینه نرخ بهره بین بانکی شوکه آور است، شکل گیری کارتلهای واقعی با بازیگران مالی است. با تصمیم اخیر می خواهیم این پیام را بدهیم که کمیسیون اروپا مصمم است با این کارتلها مبارزه کند.


بانک سوسیته ژنرال فرانسه به پرداخت 446 میلیون یورو و رویال بانک آف اسکاتلند به پرداخت 391 میلیون یورو محکوم شده اند. بانکهای آمریایی جی پی مورگان و سیتی گروپ نیز مجازات شده اند.


نیرا جهیچ تحلیلگر اقتصادی موسسه بلومبرگ در این باره گفت نرخ بهره بین بانکی تاثیر زیادی بر وامها، کارتهای اعتباری، وام مسکن و ابزارهای پیچیده ای نظیر محصولات جانبی سرمایه گذاری دارند.


آنها با دستکاری در نرخ بهره بین بانکی، می خواهند از ابزارها و محصولات مالی مرتبط با این نرخ مرجع بهره مند شوند. بانکها با اندکی تغییر این نرخ پول کلانی به جیب می زنند./ واحد مرکزی خبر /110
 

0 نظر
کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top