خبرخوان جام نیوز
|
یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ الأحد ١٢ شوّال ١٤٤٠ Sunday, June 16, 2019
 
کد خبر: 261406
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۲/۰۹/۱۸ - ۰۷:۲۱
چند خبر از سارقین اینترنتی
در پی شکایت شخصی مبنی بر برداشت غیر مجاز از حساب بانکی شهروندی موضوع در دستور کار مأموران قرار گرفت.
اینترنت چند خبر از سارقین اینترنتی
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

 

به گزارش سرویس حوادث جام نیوز؛

پلیس فتا از چهار سرقت اینترنتی با شیوه های مختلف ناشی از بی توجهی به رعایت اصول حفظ اسرار کارت بانکی در فضاهای خانوادگی، کافی نت، خرید و کافی نت در چهار استان تهران،لرستان،اذربیاجان شرقی و سیتان و بلوچستان خبر داد.


پلیس فتا 4 مورد  کلاهبرداری و سرقت اینترنتی را گزارش کرد که هر یک در عین اینکه اینترنتی بوده اند اما با شیوه های متفاوت و در استانها مختلف(تهران،لرستان،اذربیاجان شرقی و سیتان و بلوچستان) انجام شده است. سرقت اینترنتی ناشی از عم رعایت اطلاعات شخصی کارت در خانواده، عدم رعایت نکات ایمنی اطلاعات شخصی ، کافی نت و خرید اینترنتی و در نهایت اعتماد در شبکه اجتماعی بوده است. این چهار خبر به شرح زیر است.

 

رئیس پلیس فتا استان لرستان از دستگیری سه سارق اینترنتی که اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی همشهریان در خرم آباد می‌کردند، خبر داد.


رئیس پلیس فتا استان لرستان در مصاحبه با خبرنگار پلیس گفت: در پی شکایت سه همشهری مبنی بر برداشت غیرمجاز 16 میلیون و 400 هزار ریال از حساب بانکی‌شان، موضوع در دستور کار، کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.


وی افزود : در بررسی‌های اولیه مشخص شد، که برداشت از حساب بانکی مراجعه کنندگان به صورت خرید اینترنتی صورت گرفته است.


رئیس پلیس فتا لرستان ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا با انجام تحقیقات و بکارگیری شیوه‌های ویژه پلیسی در کشف جرم در نهایت موفق شدند سه نفر متهم با مشخصات معلوم را شناسایی و ضمن هماهنگی با مقام قضایی در یک اقدام منسجم دستگیر و جهت تحقیقات بیشتر به این پلیس منتقل کنند.


این مقام انتظامی اظهارداشت: متهمان در بازجویی‌های اولیه منکر هرگونه جرمی شدند، اما در مواجهه با مستندات پلیس به برداشت غیر مجاز از حساب اینترنتی شاکیان اعتراف کردند.


رئیس پلیس فتا لرستان خاطرنشان کرد: تحقیق از سارقان دستگیر شده با تشکیل پرونده جهت کشف دیگر اعمال مجرمانه آنان با جدیت ادامه دارد.

 

​دست کاربر متخلف کافی نت در زاهدان رو شد

با تلاش مأموران پلیس فتا سیستان و بلوچستان کاربر متخلف کافی نتی که از حساب مشتریان خود برداشت غیر مجاز می‌کرد، دستگیر شد.


رئیس پلیس فتا سیستان و بلوچستان در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت شخصی مبنی بر برداشت غیر مجاز از حساب بانکی شهروندی موضوع در دستور کار مأموران قرار گرفت.

 

وی افزود: در تحقیقات مأموران پلیس فتا مشخص شد شاکی چند ماه قبل جهت دریافت خدمات اینترنتی به کافی نتی مراجعه و در آن محل رمز دوم کارت خود را در اختیار کاربر کافی نت قرار داده است که با دریافت این سر نخ پرونده وارد مرحله جدیدی شد.


این مقام انتظامی افرود: در تحقیقات مأموران مشخص شد که برداشت‌های غیر مجاز به صورت خردید کارت‌های شارژ تلفن همراه بوده است و با هماهنگی مراجع قضایی کاربر کافی نت احضار و و مورد تحقیق قرار گرفت که در ابتدا منکر هر گونه جرمی شد ولی به دلیل مواجهه با دلایل جمع آوری شده پلیس، لب به اعتراف گشود و گفت: به دلیل داشتن اطلاعات بانکی و رمز دوم کارت شاکی اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب وی کرده‌است.

 

رئیس پلیس فتا سیستان و بلوچستان در پایان از مردم خواست پس از انجام هر گونه خدمات اینترنتی رمز دوم کارت خود را تغییر دهند تا از هر گونه سوء استفاده احتمالی جلوگیری شود.

 

​سارق حساب بانکی، همسر مالباخته از آب در آمد

با اقدامات کارشناسانه پلیس فتا شرق استان تهران، زنی که از حساب عابر بانک همسرش بنج میلیون و 500 هزار ریال برداشت کرده بود، به مراجع قضایی معرفی شد.

 

رئیس پلیس فتا شرق استان تهران در تشریح این خبر گفت: در پی اعلام شکایت فردی مبنی بر این که از حساب بانکی‌اش مبلغ بنج میلیون و 500 هزار ریال برداشت غیر مجاز شده است؛ کارشناسان پلیس فتا تحقیقات خود را آغاز کردند.


وی افزود: در بررسی به عمل آمده از حساب شاکی مشخص شد برداشت‌ها به صورت خرید شارژ تلفن بوده است که کارشناسان با انجام اقدامات فنی و بررسی اسناد موجود توانستند به این نکته برسند، همسر شاکی با بدست آوردن اطلاعات حساب و فعال کردن رمز دوم، اقدام به برداشت از حساب وی کرده است.


این مقام انتظامی با اشاره به اینکه دو نفر از اقوام نزدیک متهمه نیز در این ارتباط با وی همکاری داشته اند؛ تصریح کرد: مأموران پس از ردیابی های اطلاعاتی متهم اصلی پرونده را جهت سیر مراحل قانونی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان ورامین معرفی کردند.


رئیس پلیس فتا شرق استان تهران در پایان با اشاره به هوشیاری و آگاهی شهروندان در خصوص سرقت‌های اینترنتی خاطرنشان کرد: شهروندان ضمن عدم ارائه اطلاعات حساب‌های بانکی خود به دیگران، هشدارهای پلیس سایبری را جدی بگیرند.

 

​اخاذی اینترنتی از طریق جلب اعتماد
فردی که از طریق یکی از شبکه‌های اجتماعی با اغفال دختران اقدام به اخاذی از آنها می‌کرد، دستگیر شد.

 

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی در تشریح این خبر اظهار داشت: چندی پیش در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه از طریق یکی از شبکه‌های اجتماعی با یک پسر که خود را تاجر معرفی می‌کرده است، آشنا شده و نامبرده با وعده و وعیدهای واهی وی را اغفال و بیش از دویست و هشتاد میلیون ریال اخاذی کرده و حاضر به برگرداندن این مبلغ نیست؛ رسیدگی به این موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

 

وی افزود: در پی این شکایت، اقدامات فنی لازم معمول و در نهایت هویت اصلی کاربر متخلف شناسایی و به این پلیس احضار و با ارائه مستندات فنی به اتهام وارده اعتراف و اعلام داشت که به جهت نیاز مالی اقدام به اینکار نموده و با اطلاعاتی که از شاکی داشته و می‌دانسته که وی می‌تواند مبالغی را در اختیارش بگذارد، از وی وجه مورد نظر را دریافت کرده است .


این مقام انتظامی گفت: پرونده با برگشت وجه اعلامی به حساب شاکیه پیگیری و نتیجه تحقیقات به عرض مقام محترم قضایی منعکس گردید.


رئیس پلیس فتا استان در پایان خاطرنشان کرد: با عنایت به اینکه هویت ارائه شده از طرف کاربران اینترنتی در فضای مجازی، همیشه واقعی نیست، اعتماد بی‌مورد نیز می‌تواند موجبات سوء استفاده بعضی از کاربران متخلف را به همراه داشته باشد.

 

0 نظر
کلیدواژه ها:
بانک  |  سارق  |  اینترنت  | 
خبرهای داغ
پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top