خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ الاثنين ٨ ذو الحجّة ١٤٣٩ Monday, August 20, 2018
 
کد خبر: 261434
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۲/۰۹/۱۷ - ۱۳:۵۲
نخستین قطار گردشگران اروپایی در راه ايران
قطار گردشگران چندملیتی اروپا به‌زودی به تهران می‌رسد تا بدین‌ترتیب بوداپست نخستین مبدا حرکت با قطار به سمت ایران شناخته شود.
قطار نخستین قطار گردشگران اروپایی در راه ايران
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز به نقل از سایت ایرانیان بلژیک، سفر با قطار یکی از قدیمی‌ترین شیوه‌های سفر در اروپاست که جذابیت زیادی برای گردشگران دارد.

 

به همین دلیل است که نخستین گروه از گردشگران چندملیتی اروپا سال2014 با قطار گردشگری ویژه‌ای وارد کشور ما می‌شوند.

 

به گفته رئیس جامعه تورگردانان ایران، این قطار که خدمات کشتی‌های کروز را به گردشگران می‌دهد، از مرزهای روسیه عبور می‌کند تا گردشگران اروپایی 20 روز به ایران سفر کنند. این نخستین بار است که در هماهنگی با راه‌آهن ایران گردشگران چندملیتی می‌توانند با قطار گردشگری اروپا به ایران سفر کنند.

 

براساس آنچه رئیس جامعه تورگردانان ایران اعلام کرده است در نخستین سفر، 120 گردشگر اروپایی از کشورهای مختلف این قاره به ایران سفر کرده و پس از رسیدن به تهران از مسیر هوایی ایران را به مقصد بوداپست ترک می‌کنند.

 

ابراهیم پورفرج که سفر قطار گردشگری چندملیتی اروپا به ایران را تنظیم کرده است، می‌گوید که قطار حامل گردشگران اروپایی یک قطار چارتر شده است. به گفته وی، قطار گردشگری اروپا به مقصد تهران، پس‌ از آغاز سفر با چند روز توقف در کشورهای ترکیه و روسیه در شهرهای مختلف ایران که مسیر ریلی دارند تردد می‌کند تا گردشگران چندملیتی اروپا به تماشای جاذبه‌های گردشگری ایران بنشینند.

 

همکاری سازمان راه‌آهن ایران در اجرای این برنامه گردشگری، یکی از فعالیت‌های مثبت در صنعت گردشگری کشور و گامی در مسیر سفرهای ریلی گردشگران خارجی به ایران شناخته شده است.قطار گردشگری چندملیتی اروپا نخستین بار نیست که گردشگران علاقه‌مند به سفرهای ریلی را در جهان جابه جا می‌کند. اما نخستین بار است که این قطار توقف پایانی خود در روسیه و ترکیه را پشت سر می‌گذارد و گردشگران اروپایی را به ایران می‌آورد.

 

قطار گردشگری اروپا پس از آنکه مسافران اروپایی با هواپیما از تهران به بوداپست بازمی‌گردند در ایران خواهد ماند تا 120 گردشگر دیگر را که با هواپیما به ایران سفر کرده بودند به بوداپست بازگرداند. گروه دوم گردشگرانی که با قطار چندملیتی گردشگری به اروپا سفر می‌کنند نیز پس از 20روز گشت وگذار در کشور ایران را به مقصد اروپا ترک می‌کنند.

 

بدین‌ترتیب نخستین قطار از گردشگران چندملیتی پس از یک‌ماه که با 240 گردشگر چندملیتی در مسیرهای ریلی کشور تردد کرده است، ایران را ترک می‌کند. آنطور که رئیس جامعه تورگردانان ایران گفته است توافق کنونی تنها برای 2 گروه 120 نفری از گردشگران خارجی ورودی به ایران انجام شده است.

 

قرار است سفر با قطار چندملیتی اروپا به ایران، براساس مذاکرات انجام شده با بخش خصوصی گردشگری ایران و اروپا به سفر 700 گردشگر خارجی به ایران در سال2014 بینجامد.

 

گفتنی است نخستین گروه از گردشگران ریلی اروپا در ایران از شهرهای آذربایجان، تبریز، زنجان و قزوین بازدید و پس از سفر به یزد، شیراز و اصفهان از تهران به بوداپست پرواز می‌کنند. گروه دوم نیز که با هواپیما به ایران سفر می‌کنند با همان قطار چندملیتی ایران را پس از 20‌روز ترک می‌کنند.

 

115

1 نظر
خبرهای داغ
نمایش نظرات

http://media.jamnews.ir/comments/jamnews/1386578881284mic.flv

پاسخ

۰

۰

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top