خبرخوان جام نیوز
|
یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ الأحد ٧ ذو الحجّة ١٤٣٩ Sunday, August 19, 2018
 
کد خبر: 261491
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۲/۰۹/۱۷ - ۱۵:۳۹
شروع دوبارۀ بازرسی‌های آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای
این حقیقت وجود دارد که اطلاعات مختلف استخراج شده توسط این بازرسان، تنها در این سازمان بین‌المللی باقی نمی‌ماند و به دست نامحرمانی می‌افتد که لبخند به لب، دشنه در پشت پنهان کرده‌اند و منتظرند تا گرای طرف را گرفته تا تیر را سر جایش بنشانند.
شهید شروع دوبارۀ بازرسی‌های آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

 

به گزارش جام به نقل از بولتن، فکر نمی‌کنم کسی باشد که در ایران زندگی کند و به مسائل سیاسی کشور آگاه بوده اما آن دو سال تعلیق غنی‌سازی هسته‌ای در یک دهه پیش را فراموش کرده باشد. تعلیقی که همراه بود با حجم گسترده‌ای از بازرسی‌های بازرسان آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای. و البته این بازرسی‌ها در چند سال بعد که فعالیت‌های هسته‌ای دوباره اوج گرفت، اثرش را نشان داد.

 

نفر به نفر، این دانشمندان هسته‌ای ما بودند که هدف بغض استکبار قرار می‌گرفتند و به دست ترور امریکا و اسرائیل و مزدوران داخلی و خارجی‌شان، احمدی‌روشن‌ها و شهریاری‌ها تبدیل به قهرمانان ملی فراموش نشدنی شدند. شهیدانی که مرگ‌شان هم برای ما پیام داشت و آن اینکه: اگر دشمن را به خانه‌ات راه دهی، باید منتظر سرهای بریده‌ای باشی که بی‌جرم و جنایت به خاک پاک وطن می‌افتند.

 

حالا دوباره زمین و زمان چرخیده و قرار شده که بازرسی‌های خارج از حد متعارف آژانس از تأسیسات هسته‌ای ایران شروع شود. و این حقیقت وجود دارد که اطلاعات مختلف استخراج شده توسط این بازرسان، تنها در این سازمان بین المللی باقی نمی‌ماند و به دست نامحرمانی می‌افتد که لبخند به لب، دشنه در پشت پنهان کرده‌اند و منتظرند تا گرای طرف را گرفته تا تیر را سر جایش بنشانند.

 

در نتیجه، امنیت دانشمندان هسته‌ای ما امروز از اولویت بالایی برخوردار است. خودمان را گول نزنیم و واقع‌بین باشیم. نباید فریب لبخندها را بخورد و باید این موضوع را به طرف غربی شیرفهم کنیم که این شما هستید که باید اعتماد مردم ایران را جلب کنید. هرچند کارنامه‌ی‌تان سیاه است و چشم‌مان هم آب نمی‌خورد که این‌دفعه نیز با سر سلامت از این میدان امتحان خارج شوید. اما اینبار، این شمایید که در آزمون اعتماد سازی قرار دارید.

 

به نظر می‌رسد وزارت خارجه‌ی ما باید این مسئله را به آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای بفهماند که مردم ما از تکرار عواقب بازرسی‌های این سازمان در یک دهه‌ی پیش نگران‌ند. نگران از اینکه دوباره آرمیتاهایی بی‌پدر شوند و علیرضاهایی چشم به در بمانند. تیم دیپلماسی ما باید به نظام بین الملل بفهماند که اگر بنابه بازی برد-برد است و اقدام متقابل، الان موقع اعتماد‌سازی آنهاست. الان زمان آزمون دشوار قدرت‌های بین المللی در برابر چشم‌های دقیق و مشکوک ایرانی‌ست تا از اطلاعات هسته‌ای ایران، سوءاستفاده نکنند.

 

مسلما با توجه به آن گذشته و این فضا، اگر بلایی بر سر یکی از دانشمندان هسته‌ای ما بیاید، مسئولیت مستقیمش با بازرسانی‌ست که از امروز و فردا به ایران می‌آیند و حتما از پشتوانه‌ی سیاسی قدرت‌های غربی برخورداند. امیدواریم این بازرسی‌ها از سر منطق و بدون سوءاستفاده انجام شده تا هزینه‌ای برای نظام و مردم ما نداشته باشد. چون در غیر این صورت و خدای نکرده با اولین اختلالی که در فرایند اعتمادسازی ایجاد شود، اولین بازرسی آژانس، تبدیل به آخرین آن می‌شود.

 

و در انتها دو سه خطی برای سربازان گمنام امام زمان(عج) که مسئولیت‌های اطلاعاتی و امنیتی سنگینی بر دوش دارند. ما همه می‌دانیم که نه تنها شما که حتی خانواده‌ی‌تان هم در رنج زندگی می‌کنند. اما از شما می‌خواهیم که از امروز به بعد، چشم و دل‌تان بیشتر از پیش به دانشمندان هسته‌ای ما باشد. گویی که آنها در موقعیت مهمانی نقل و نبات‌های دوران دفاع مقدس قرار گرفته‌اند و شما چتر نجات آنهایید. به قول معروف: بعد از خدا، دانشمندان هسته‌ای‌مان را به شما می‌سپاریم.

 

 

0 نظر
کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top