خبرخوان جام نیوز
|
یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ الأحد ٧ ذو الحجّة ١٤٣٩ Sunday, August 19, 2018
 
کد خبر: 261548
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۲/۰۹/۱۸ - ۰۷:۰۸
جزئیات برنامه های جک استراو در ایران
دعوتنامه جک استراو برای سفر به ایران ارسال شده و قصد داریم در جریان این سفر، وی را برای بازدید به شهرهای اصفهان، کاشان و شیراز ببریم.
جک استراو جزئیات برنامه های جک استراو در ایران
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

 

به گزارش سرویس گیشه جام نیوز؛

مهر نوشت: عباسعلی منصوری آرانی نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل با اشاره به ارسال دعوتنامه برای جک استراو رئیس هیات دوستی پارلمانی انگلستان و ایران گفت: احتمالاً این سفر اویل دی ماه و همزمان با تعطیلات ژانویه انجام خواهد شد.

 

وی با اشاره به اینکه هنوز درباره جزئیات این سفر و اینکه این هیات چند روز در ایران خواهد بود و چه برنامه هایی خواهد داشت به توافق نرسیده ایم افزود: فقط درباره کلیات آن بحث شده و بنده به عنوان رئیس گروه دوستی پارلمان ایران ضمن دعوت از کشورهای مختلف از جک استراو هم به عنوان رئیس گروه دوستی پارلمان انگلستان به ایران دعوت کردم.

 

این نماینده مجلس با اشاره به اهمیت دعوت از گروه های دوستی پارلمانی گفت: از وظایف گروه های دوستی پارلمانی توسعه روابط بین دو کشور و تقویت آن است. از طرف دیگر مجلس می تواند توسعه روابط دولتی را روانسازی کند چرا که با وزارت امور خارجه نیز در ارتباط است.

 

وی ادامه داد: گروه های پارلمانی می تواند مشکلات بخش خصوصی را بررسی و برطرف کنند.

 

منصوری آرانی به اشاره به این که از گروه دوستی پارلمان انگلستان و آقای جک استراو دعوت کردم تا از نزدیک به آنها نشان دهیم که تحریم ها و فشارها تاثیری بر حرکت فزاینده ملت و انقلاب نداشته است ادامه داد: آنها باید از نزدیک ببینند که زبان مردم ما زبان تهدید و تحریم نیست، ملت ما خواهان استدلال و منطق است از این رو قصد داریم در سفر این هیات پارلمانی به ایران آنها را به چند شهر اصفهان، کاشان و شیراز ببریم تا از نزدیک شاهد آرامش، امید و نشاط در بین مردم باشند.

 

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلستان همچنین ادامه داد: جک استراو در ماه های اخیر مواضع خوبی درباره ایران اتخاذ کرده از جمله اینکه عنوان کرده در حق ایران و ایرانیان ظلم شده، ایرانی ها نبست به انگلیس ها به دلیل برخوردهای بد در قرون گذشته بدبین هستند و این که صهیونیست ها افزون خواه هستند از مواضعی است که وی طی ماه های اخیر یا به صورت مقاله نوشته و یا مصاحبه کرده است.

 

وی گفت: اگر در سفر جک استراو یک نشست مطبوعاتی یا مناظره تلویزیونی برای او ترتیب دهیم تا این حقایق را که در بی بی سی مطرح کرد در این جا هم بگوید تاثیر بسیاری خواهد داشت.

 

نماینده مردم کاشان با اشاره به این که دعوتنامه ها ارسال شده و نامه دعوت از گروه دوستی پارلمان انگلیس نیز فرستاده شده است، گفت: این مساله باید مایه افتخار آنها باشد که به کشور جمهوری اسلامی ایران دعوت شده اند، مهم این است که ما در مسیر توسعه روابط قدم برداشتیم.

 

وی همچنین درباره دعوت از سفیر غیرمقیم انگلستان به مجلس گفت: گروه پارلمانی این دعوت را انجام می دهد، ما به سفرای کشورها صحبت هم کرده ایم به طوری که دو هفته قبل با سفرای کشورهای بلژیک، یونان و سوئیس گفتگو کردیم.

 

این نماینده مجلس ادامه داد: هنوز دعوت از سفر غیرمقیم انگلستان انجام نشده و منتظر هستیم تا او کمی در مسئولیت خود جا بیافتد.

 

وی درباره اهداف ملاقات و گفتگو با وی گفت: برای ارتقای روابط بین دو کشور، تشریح چارچوب های نظام و توضیح ارزش های جمهوری اسلامی ایران و اینکه در مدت ماموریتشان اعتماد مردم را جلب کند گفتگو و مذاکره خواهیم کرد.

 

1 نظر
کلیدواژه ها:
جک استراو  |  مهر  |  ایران  | 
خبرهای داغ
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top