خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ الاثنين ٨ ذو الحجّة ١٤٣٩ Monday, August 20, 2018
 
کد خبر: 261610
نظرات: 21
تاریخ مخابره : ۱۳۹۲/۰۹/۱۸ - ۰۷:۰۳
ادامه درخواست های مضحکانه؛ از دیدار پرز با روحانی تا پذیرش هولوکاست در ایران+ تصاویر
مقامات رژیم صهیونیستی همچنان بر سخنان طنز خود تأکید دارند. از طرفی نتانیاهو از فشار به ایران برای پذیرش هولوکاست می گوید از سویی دیگر شیمون پرز از منع ساخت موشک در ایران. جالب تر آن جاست که در این فضا پرز از آمادگی برای دیدار با دکتر روحانی خبر می دهد!
اوباما. نتانیاهو ادامه درخواست های مضحکانه؛ از دیدار پرز با روحانی تا پذیرش هولوکاست در ایران+ تصاویر
به این مطلب امتیاز دهید
0% 100% بازدید

 

 

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر سرزمین های اشغالی فلسطین بار دیگر در یک سخنرانی بر مواضع افراطی گذشته اش علیه ایران ادامه داد و خواستار افزایش تحریم ها و گزینه نظامی برای متوقف کردن برنامه هسته ای ایران شد؛ البته نتانیاهو این بار پا را فراتر نهاده، خواستار وادار کردن ایران به پذیرش هولوکاست شده است!

 

 

 

سایت رادیو فردا(radiofarda) نوشته است:

 


بنيامين نتانياهو نخست وزير [رژیم صهیونیستی]اسرائيل شرط جديدی برای پيمان نهايی اتمی شش قدرت جهانی با ايران مطرح کرده و خواهان آن شده است که کشورهای گروه ۱+۵، دولت ايران را «به تغيير سياست های انکار هولوکاست وادار کنند»

 

 

بنيامين نتانياهو اين درخواست را يکشنبه هفدهم آذر در سخنرانی ويديويی از بيت المقدس برای همايش "سابان" در مرکز مطالعات بروکينگز در واشينگتن مطرح کرد.

 

 

نتانياهو گفت: «مذاکرات برای پيمان نهايی با ايران نه تنها بايد سياست های اتمی اين کشور را تغيير دهد بلکه بايد با قاطعيت خواهان آن شد که سياست کشتار همگانی (انکار هولوکاست) از سوی ايران تغيير کند».

 

 

 

 

نخست وزير اسرائيل مدعی شد که جمهوری اسلامی ايران متعهد به نابودی اسرائيل است.

 

 

اين درحالی است که از زمان روی کار آمدن دولت حسن روحانی در ايران، اين دولت به انکار هولوکاست نپرداخته و کشتار يهوديان بدست آلمان نازی در سالهای جنگ جهانی دوم را واقعيتی تاريخی ناميده است.

 

 

محمد جواد ظريف وزير امور خارجه ايران نيز چند ماه پيش در توييتر خود نوشت «کسی که هولوکاست را انکار می کرد، رفته است». اشاره او به محمود احمدی نژاد رييس جمهوری پيشين ايران بود.

 

 

بنيامين نتانياهو در سخنرانی يکشنبه خود برای همآيش «سابان» با تکرار خطر جدی دستيابی ايران به توانايی اتمی نظامی، اين را نيز تکرار کرد که دولت او برای دفاع از موجوديت و مردم اسرائيل به هر اقدام لازم دست خواهد زد.

 

 

با وجود اين، نتانياهو در سخنان روز يکشنبه خود، اختلافات اسرائيل و آمريکا در مورد پيمان اتمی بدست آمده با ايران را بی اهميت دانست و گفت: «در ميانه تلاطم های سالهای اخير در خاورميانه، دوستی عميق اسرائيل و آمريکا، مانند صخره ای استوار و بدون تزلزل بوده است».

 

 

سخنرانی ويديويی نتانياهو برای همآيش سابان در واشينگتن يک روز پس از آن صورت گرفت که باراک اوباما شنبه شانزدهم آذر با حضور در اين همآيش، تاکيد کرد که هر راهکار ديگر به جای ديپلماسی در برابر ايران، بسيار پرهزينه خواهد بود.

 

 

 

 

به گفته اوباما، بايد واقع گرايی را ملاک عمل قرارداد و روياپردازی هايی را که نمی توان عملی کرد، کنار گذاشت.

 

 

اوباما گفت همانگونه که او نمی تواند همه لوايح مورد نظر خود را به تصويب کنگره آمريکا برساند، در مورد راهکار مقابله با برنامه اتمی ايران نيز قادر به عملی کردن همه آرزوهای خود نيست.

 

 

اوباما در اتاق فکر اسرائیلی/ روز گذشته

 

 

اوباما در مورد توافق اتمی بدست آمده ميان کشورهای ۱+۵ با ايران گفت اين پيمان، گسترش برنامه اتمی ايران را مدتی متوقف می کند و فرصتی بوجود می آورد که سنجيد آيا می توان معضل هسته ای ايران را از راهکار ديپلماتيک به فيصله نهايی رساند يا نه.

 

 

اوباما: تهدید و تحریم موضع ایران را تغییر نمی دهد

 

باراک اوباما گفت اگر در پايان دوره توافق موقتی اتمی با ايران معلوم شود که راهکار ديپلماتيک پاسخگو نيست، اوضاع وخيم تر نمی شود و نظام تحريم ها به طور کامل قابل احياست و حتی تحريم ها عليه ايران ممکن است شديدتر شود.

 

 

اوباما بخت دستيابی به توافق نهايی اتمی با ايران از راه ديپلماسی را پنجاه - پنجاه ارزيابی کرد.

 

 

 

 

بنيامين نتانياهو راهکار دولت آمريکا و ساير قدرت های مذاکره کننده در برابر ايران را اشتباهی تاريخی ناميده و خواهان آن شده است که اين اشتباه در زمان تنظيم معامله نهايی اتمی با ايران جبران شود.

 

 

در همين حال، شيمون پرز رييس جمهوری اسرائيل يکشنبه در همآيش "تجارت جهان" در تل آويو و در جريان مصاحبه با شبکه سی ان ان، برای ديدار با حسن روحانی ابراز آمادگی کرد.[!]

 

 

اما شيمون پرز نيز شرط تازه ای برای پيمان نهايی اتمی با ايران مطرح کرد و گفت ايران بايد وادار شود که برنامه موشک های دورپرواز خود را برچيند.

 

 

ايران تاکيد کرده است که مذاکرات اتمی را برای اطمينان دادن به جامعه جهانی در مورد مسالمت جويانه بودن برنامه هسته ای اش انجام می دهد و حاضر به پذيرش درخواست های جديد نيست.

 

 

 

 

سایت دویچه وله(dw.de) هم نوشته است:

 

 

بنیامین نتانیاهو روز یکشنبه (۸ دسامبر/ ۱۷ آذر) بار دیگر به جامعه جهانی توصیه کرد مراقب نیات ایران باشند. مخاطب پیام نخست‌وزیر [رژیم صهیونیستی] اسرائیل شرکت‌کنندگان در نشست همان اتاق فکری بودند که یک روز پیشتر سخنان رئیس‌جمهوری آمریکا را شنیده بودند. اوباما در سخنان خود از توافق ژنو دفاع کرده و گفته بود که برچیدن کامل برنامه هسته‌ای ایران واقع‌گرایانه نیست.

 

 

نخست‌وزیر اسرائیل با ابراز تردید دوباره در مورد اثربخشی توافق موقت ایران و قدرت‌های جهانی در ژنو، تأکید کرد که نابودی توان هسته‌ای ایران در عرصه نظامی باید نتیجه هرگونه توافق درازمدت با تهران باشد.

 

 

نتانیاهو در اتاق فکر اسرائیلی سابان

 

 

به گزارش خبرگزاری رویترز، نتانیاهو در سخنان روز یکشنبه از آمریکا و دیگر قدرت‌های جهانی خواست در قالب گفت‌وگوهای هسته‌ای از ایران بخواهند سیاست نسل کشی و ضداسرائیلی خود را تغییر دهد. وی که از اورشلیم برای حاضران در نشست یک اتاق فکر اسرائیلی در واشنگتن سخنرانی می‌کرد، بار دیگر مدعی شد که تهران در آستانه عبور از مرز خطر قرار دارد.

 

 

بنیامین نتانیاهو که پس از توافق نمایندگان گروه ۱+۵ با تهران این توافق را "اشتباه تاریخی" خوانده بود، در سخنان روز یکشنبه افزود: «این رژیم [جمهوری اسلامی] متعهد به نابودی ماست و به اعتقاد من باید صدایی واحد برای تغییر سیاست نسل‌کشی آن وجود داشته باشد. این کوچک‌ترین خواسته‌ای است که جامعه جهانی در مذاکره با ایران باید به دنبال آن باشد».

 

 

 

 

نتانیاهو ایران را متهم کرد که هزاران راکت در اختیار گروه‌های اسلامگرای ضد اسرائیلی از جمله حزب‌الله لبنان، حماس و جهاد اسلامی قرار می‌دهد. نخست‌وزیر اسرائیل این گروه‌ها را نمایندگان تروریستی تهران نامید. او همچنین به سخنان اخیر آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، اشاره کرد که در آن خامنه‌ای اسرائیل را "سگ هار" خاورمیانه خطاب کرده بود.

 

 

اختلاف آمریکا با اسرائیل بر سر ایران

 

سخنان روز یکشنبه نخست‌وزیر اسرائیل در حالی ایراد شدند که در همین روز شیمون پرز از آمادگی خود برای دیدار با حسن روحانی خبر داده بود. وی روز یکشنبه در حاشیه نشستی اقتصادی در تل‌آویو گفته بود که چنانچه انجام دیداری میان او و همتای ایرانی‌اش به کاهش تنش در خاورمیانه کمک کند، حاضر به انجام این دیدار است.

 

 

روابط بین آمریکا و اسرائیل که به‌طور سنتی عمیق‌تر از رابطه اسرائیل با دیگر متحدان است، تحت تأثیر توافق اخیر گروه ۱+۵ و تهران دچار تنش شد. نتانیاهو در سخنان روز یکشنبه مناسبات کشورش با ایالات متحده را "رابطه‌ای غیرقابل چشم‌پوشی" خواند، اما در عین حال تصریح کرد که اختلافات با اوباما در مورد ایران باقی هستند.

 

 

به اعتقاد نخست‌وزیر اسرائیل، راه‌حل دیپلماتیک در مناقشه هسته‌ای با ایران ارجح دانسته شده اما یک تهدید نظامی معتبر و تحریم‌های شدید به موفقیت دیپلماسی کمک می‌کند. نتانیاهو در سخنان یکشنبه گفت که برای جلوگیری از فرسایش تحریم‌های کنونی باید اقداماتی انجام شود. وی در عین حال افزود که تحریم‌های تازه همزمان با گفت‌وگوها ممکن است به "معامله بهتر" ختم شود.

 

 

 

 

یکی از سناتورهای پرنفوذ آمریکایی نیز روز یکشنبه از تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران دفاع کرده بود. رابرت منندز، رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا می‌خواهد تحریم‌های جدید، به‌ویژه در حوزه فروش نفت ایران، را هر چه سریع‌تر علیه جمهوری اسلامی به تصویب برساند، ولی تاریخ اجرای آنها را، در صورت شکست مذاکرات نهایی اتمی با ایران، به شش ماه دیگر موکول کند. از نظر این سناتور دمکرات، این تاکتیک به اوباما بیشتر فایده خواهد رساند تا زیان. وی می‌گوید: «برای ایرانی‌ها روشن خواهد شد که اگر به معامله تن ندهند، چه اتفاقی خواهد افتاد.»

 

 

نگرانی‌هایی وجود دارد مبنی بر این‌که انتقادهای مداوم نتانیاهو از توافق ژنو نمایندگان هوادار اسرائیل در کنگره آمریکا را به تصویب تحریم‌های تازه علیه ایران مصمم‌تر کند. دولت آمریکا از مجلس سنای این کشور خواسته همزمان با گفت‌وگوها با تهران از تصویب تحریم‌های جدید خودداری کند.

 

 

بر اساس توافق‌نامه ژنو، در طول ۶ ماه مهلت این توافق‌نامه تحریم جدید علیه برنامه هسته‌ای ایران وضع نمی‌شود.

 

444

فایل صوتی

 

 

 

برای دیدن اخبار رسانه های انگلیسی و رسانه های عربی کلیک کنید

 


 

21 نظر
خبرهای داغ
نمایش نظرات

مرگ بر امریکا .مرگ بر اسراییل1000000000000000000بار

پاسخ

۸

۶

اگه هیتلر بود نمیذاشت اینا انقد گستاخی کنن...

پاسخ

۰

۰

مرگ بر اسرائیل و آمریکا

پاسخ

۵۴

۹

قیافه هاشون رو ببینید. یاد چی می افتید؟

پاسخ

۲۰

۶

این صهیونیست ها از خوک هم کثیف ترند.

پاسخ

۳۹

۹

از هر چی افراطیه بدم میاد. واقعا این ها آدمند؟

پاسخ

۱۱

۰

مرگ بر رژیم صهیونیستی اسرائیل

پاسخ

۲۵

۱

نتانیاهو آدم خوبیه. معمولا حرفاش درست از آب در میاد.

پاسخ

۱

۳۴

۰

۰

بیخودی این بی ارزش ها را گنده نکنید

پاسخ

۲۱

۰

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top