خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ الثلاثاء ٩ ذو الحجّة ١٤٣٩ Tuesday, August 21, 2018
 
کد خبر: 261788
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۲/۰۹/۱۸ - ۲۰:۲۰
وسیله ای زیبا و ضروری اما بسیار خطرناک برای زنان شیک
بررسي ها نشان مي دهند دانشمندان با انجام آزمايشات و مطالعه روي سلامت زنان دريافتند ساعت هاي مچي بزرگ كه اغلب سفت و محكم بسته مي شوند باعث ...
ساعت وسیله ای زیبا و ضروری اما بسیار خطرناک برای زنان شیک
به این مطلب امتیاز دهید
0% 100% بازدید
پيامبر خدا (ص) فرمود: پسرم حسين در سرزمينى به خاك سپرده مى‏شود كه به آن كربلا گويند، زمين ممتازى كه همواره گنبد اسلام بوده است، چنانكه خدا ياران مؤمن حضرت نوح را در همانجا از طوفان نجات داد.

جام خانواده؛

 


ساعت مچي هنگامي كه در دست چپ بسته مي شود باتري آن مستقيماً روي نبض قرارمي گيرد وآن را درگير خواهد كرد.
بررسي ها نشان مي دهند دانشمندان با انجام آزمايشات و مطالعه روي سلامت زنان دريافتند ساعت هاي مچي بزرگ كه اغلب سفت و محكم بسته مي شوند باعث كاهش ضربان قلب خانم ها خواهند شد در نهايت باعث به وجود آمدن مشكلات و بيماري قلبي زيادي نيز خواهند شد.


گفتني است ساعت مچي حتماً بايد روي دست طوري قرار بگيرد كه با نبض و محل اتصال رگ هاي پشت دست ارتباط نداشته باشد.
مدت زمان استفاده ازساعت براي زنان محدود است و هر 2 ساعت بايد از دست باز شود اما براي مردان استفاده از آن محدوديتي ندارد زيرا پوست مردان ضخيم تر است و باتري ساعت نمي تواند تاثيري روي نبض آقايان داشته باشد.

 

نبض حركت شريان ها را گويند، هر انقباض بطن چپ مقداری خون وارد آئورت مي نمايد كه موجب انبساط آن مي گردد. اين انبساط مانند موجی در طول تمام شرائين انتشار می يابد زیرا بافت شرائین(و کلا همه عروق )ارتجاعی و کش می آید. برای اينكه عبور موج را حس كنيم بهتر است انگشت را روی شريانی بگذاريم كه روی يك سطح استخوانی قرار گرفته باشد تا آنكه بالا و پائين آمدن جدار شريان به خوبی محسوس گردد اين حركت جدار شريان را نبض می نامند.

 

در افراد بالغ، سرعت طبيعی نبض عبارت از هفتادو دو ضربان در هر دقيقه است ، اما عواملی از قبيل سن و جنس و قامت و غيره در تعداد ضربانات نبض موثر می باشند. عواملی كه باعث تغيير ميدان نوسان نبض می گردد عبارتند از، نيروی انقباض بطن قلب ، حجم‌ خون و چگونگی فشار شريانی و پاره ای عوامل موضعی از قبيل قطر داخلی شريان و مسافتی كه شريان را از قلب جدا می سازد ،در سرعت نبض (يعنی در تكرار ضربان های قلب)‌عواملي دخيل هستند كه پاره ای از اين عوامل تاثير خود را در جهت واحدی اعمال مي كنند و در نتيجه همسوو مقوی يكديگر می باشند ، لكن پاره ای ديگر در جهت معكوس بوده و لذا اثرات عوامل دسته اول را تخفيف و تقليل می بخشند.

 

گروه خانواده جام نیوز/ 2006

«برای مشاهده  جدیدترین اخبار جذاب و خواندنی کلیک کنید»

1 نظر
خبرهای داغ
نمایش نظرات

مگه میشه نپوشید

پاسخ

۱

۱

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top