خبرخوان جام نیوز
|
شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ السبت ٦ ذو الحجّة ١٤٣٩ Saturday, August 18, 2018
 
کد خبر: 261896
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۲/۰۹/۱۸ - ۱۵:۵۳
وصیت‌نامه فرمانده ارشد حزب الله
برادرانم! شما را سفارش می‌کنم به ادامه دادن راه جهاد در مسیر حزب‌الله که مسیر عزت و کرامت است و سفارش می‌کنم به یاری رهبر حزب‌الله، سید حسن نصرالله، که به خدا قسم راهی را به سوی خدا نیافتم که سریعتر از این راه به رضایت خداوند منتهی شود.
فرمانده1 وصیت‌نامه فرمانده ارشد حزب الله
به این مطلب امتیاز دهید
16.7% 83.3% بازدید

به گزارش جام مقاومت به نقل از فارس؛ شهید «حسان هولو اللقیس» از فرماندهان حزب‌الله است که به «سیدحسن نصرالله»، دبیرکل حزب‌الله بسیار نزدیک بود و مسئول این جنبش در همان منطقه محل سکونتش به شمار می‌رفت.

 

وی تا پیش از ترور در تاریخ 12 آذرماه 1392 بارها در معرض ترور قرار گرفته بود و این نشان از اهمیت جایگاه وی در جنبش مقاومت حزب‌الله دارد و اطلاعات موجود تأکید می‌کند که شهید حسان در ژوئیه 2006 میلادی و طی جنگ «وعده صادق» یکی از هواپیماهای بدون سرنشین رژیم صهیونیستی را هدف گرفته و ساقط کرده بود.

 

وصیت‌نامه فرمانده مجاهد، شهید «حاج حسان هولو اللقیس» در ادامه می‌آید:

 

بسم رب الشهداء والصدیقین

سپاس خدای را که اول است و چیزی پیش از او نیست و آخر است و چیزی بعد از او نیست. ظاهر است و باطن و هیچ چیزی ورای او وجود ندارد. سپاس خدای را برای هر آنچه که عطا کرد و هر آنچه که پس گرفت. برای هر صنع نیکویش و هر امتحانی که به آن مبتلایمان ساخت. شکر خداوند را برای هدایت ما و برای نعمت ولایت که بزرگترین نعمت اوست برای ما.

 

شهادت می‌دهم که محمد(ص) بنده خدا و رسول و حبیب اوست، خداوند او را به حق به پیامبری بر انگیخت تا بندگانش را از پرستش بت‌ها به پرستش خدا رهنمون شود و از اطاعت شیطان به اطاعت خداوند و اولیای خدا بازشان دارد.

 

شهادت می‌دهم علی(ع) ولی برگزیده خدا و حجت بر همه خلایق است و امامان از نسل او، رهبران مردم و ائمه هدایتند. خداوند ما را در زمره آنان محشور گرداند و به اندازه یک چشم بر هم زدنی بین ما و آنان جدایی نیفکند. 

 

بارالها! این جان من است که هنگام خلقتم آن را نزد من به امانت سپردی، امانتی پاک و مطهر و بری از هر گونه آلودگی! تو را به محبوبترین بندگان در پیشگاهت، محمد و اهل بیت طاهرینش قسم می‌دهم که این امانتت را در حالی از من قبول کنی که در خون خود آغشته‌ام، تا بدین وسیله آن را از همه آلودگی‌هایی که به واسطه اعمالم در این دنیای پست بر آن نشسته است پاک گردانی. و با همه وجود امید دارم خیانتم در حفظ امانتت را مورد عفو قرار دهی و آن را از من بپذیری همان طور که از ساحران فرعون پذیرفتی. امید آن دارم که قسم مرا به محبوبترین بنده‌ات رد نکنی و از من در گذری، ای مهربانترین مهربانان و بهترین بخشندگان!

 

سلام بر تو ای آقا و مولایم، یا ابا عبدالله الحسین! ای پیشوای آزادگان و انقلابیون! تویی که راه شهادت را پیمودی و سید شهیدان گشتی. ای کسی که قربانی کردن جان و فدا کردن خانواده را به ما آموختی و آتش شوق به ملاقات پروردگار را در حالی که در خون خود غوطه‌وریم در دل‌های ما برافروختی. همان گونه که خود نیز چنین بودی! از خداوند مسألت می‌کنیم شهادت را بر ما ارزانی دارد تا بدین وسیله با فاطمه زهرا(س) همدردی کرده باشیم و در زمره قافله نورانی تو در آییم که قافله عزتمندی و کرامت شهادت است، در آن روزی که جز اعمال صالح، چیزی به فریاد انسان نمی‌رسد. به خدا قسم که همه ایثارگری‌های شیعیان تو در طول تاریخ با هیچ یک از قربانی‌هایی که در روز عاشورا تقدیم کردی برابری نمی‌کند و حقیقتا هیچ روزی در سختی و شدت، مثل روز تو نیست!

 

السلام علیک یا سیدی و مولای یا صاحب الزمان! سلام بر تو که خلیفة الرحمن و حجة الله و بقیة الله در عالم و کشتی نجات این امت هستی. جان من و همه عالمیان فدای تو باد! خداوند فرج و ظهور تو را نزدیک گرداند و ما را به واسطه شما بر دشمنان جدتان نصرت عطا فرماید و دینی را که مورد رضای اوست بر عالم بگستراند و زمین را پس از آنکه از ظلم و عدوان لبریز شده، از عدالت سرشار گرداند.

 

اگر خداوند پیش از ظهور شما شهادت را روزی‌ام فرمود، از خداوند می‌خواهم مرا با بقیه شهیدان، برای یاری تو به این دنیا بر گرداند تا در زیر پرچم تو با دشمنانت بجنگیم و یک بار دیگر شیرینی شهادت را در زیر لوای شما تجربه کنیم. به درستی که خداوند شنوا و اجابت کننده است.

 

سلام بر بت‌شکن زمان ما و زنده کننده دین پیامبر خاتم و بیدارگر ما و رهبر کبیر انقلاب، امام خمینی(قدس سره) و سلام بر رهبر و ولی فقیه‌مان، سیدعلی خامنه‌ای (حفظه الله) که خداوند عمر طولانی به او عطا فرماید و حکومت اسلامی و پاسداران آن و مردمش را حفظ و حراست فرماید.

 

سلام بر سرور شهیدان مقاومت اسلامی حزب‌الله، سید عباس موسوی و سایر شهیدان مقاومت اسلامی که با خون پاکشان از مقاومت حراست کردند و باعث عزت و افتخار برای مقاومت شدند.

 

وصیت من به رهبرم، جناب سید حسن نصرالله 

 

سلام من به تو ای سید مقاومت و رهبر و حافظ و نگهبان مقاومت، که پیوسته آن را به انتصارات رهنمون شدی و یکی پس از دیگری افتخار برای مقاومت اسلامی رقم زدی. سید ما، جان‌های ما همه فدای تو باد! اگر روز و شب، خداوند را به جهت رهبری تو در مسیر مقاومت شکر گذار باشیم حق سپاسگذاری را ادا نکرده‌ایم.

 

تو تمثیل این جمله در مناجات هستی که «آنکس که تو را یافت چه گم کرد؟ و آنکس که تو را گم کرد چه یافت؟!» ما تحت رهبری تو در این مسیر مقاومت، ـ به اذن الله ـ هرگز راه را گم نخواهیم کرد.

 

ای صادق امین! مجاهدت در زیر لوای تو آن قدر شیرین است و آن چنان اطمینان و اعتماد قلبی به انسان می‌دهد که هیچ چیزی بر روی زمین قادر به از بین بردن آن نیست. خداوند تو را با دیده همیشه بیدارش حفظ و حراست فرماید. همان طور که فرزندم علی پیش از آنکه در عملیات «الوعد الصادق» در زیر لوای شما به شرف شهادت نایل آید، در مراسم عمومی، وظیفه حراست و حفاظت از شما را بر عهده داشت، پس از شهادت او را در خواب دیدیم که با عده ای از شهدا، همچنان عهده دار حفاظت از شما هستند.

 

اگر خداوند توفیق شهادت را روزی‌ام گرداند، اهل آسمان را باخبر خواهم کرد که خداوند چطور شیعیان لبنان را به وجود رهبری چون تو که مجاهدی پرهیزگار و صادق و حکیم و شجاع و متواضع و صبور و پیروز و سرفراز هستی امتیاز بخشیده است. و نیز خواهم گفت که چگونه تو را به وجود مردمی شریف و شجاع و صبور مختص گردانیده است که بسیاری از پیامبران و امامان در طول تاریخ از آن بی‌بهره بودند. مردمی که دوستت دارند و اطمینان به تو دارند و یاری‌ات می کنند و روز و شب پیوسته دعایت می‌کنند.

 

خوشا به حال تو و خوشا به سعادت آنان! از خداوند می‌خواهم شما را و آنان را حفظ کند و شما را نصرت عطا فرماید و آنان را به سبب شما یاری دهد، و این امت را با عطای عمر طولانی برای شما متنعم سازد، و مجاهدت طولانی‌ات را همانند اجداد مطهرت به شهادت ختم فرماید، تا در بهشت نیز در زمره فرماندهان و امرا باشی همان گونه که در زمین امیر و فرمانده ما بودی؛ به راستی که خداوند شنوا و اجابت کننده است.   

 

خواهش من از شما این است در مورد کوتاهی‌هایی که از من در دوران خدمتم سر زد، مرا مورد عفو و بخشش قرار دهی، چرا که رضایت شما به معنی رضایت خدا و رسولش و ناخشنودی شما نارضایتی خدا و رسولش است. از خدا می خواهم که من و بقیه شهیدان را با شما در کنار اباعبدالله الحسین و یارانش محشور گرداند.

 

در خاتمه، از جنابعالی به جهت محبت ویژه و اهتمام خاص‌تان به بنده و خانواده ام مخصوصا بعد از جنگ تموز (33 روزه) تشکر می کنم. ان شاء الله هیچگاه شما را از یاد نخواهیم برد. خداوند بهترین پاداش را از طرف این امت نصیبتان گرداند. 

 

خادم شما که هرگز فراموشتان نخواهد کرد؛ حسان اللقیس

 

وصیت من به برادران مجاهدم

به همه کسانی که خداوند توفیقم بخشید با آنها زندگی کرده و در کنار آنها جهاد کنم، و خدمتگذار آنان باشم، کسانی که محتاج دعای آنها هستم و از خدا می‌خواهم که از بین آنها شهادت را روزی ام گرداند.

 

برادرانم! دنیا محل گذر است و مکان توقف نیست. خداوند آن را برای این قرار داده است تا با اعمال خود مهیای آخرت شویم. ما در این دنیا مهمان‌هایی بیش نیستیم و در زمانی زندگی می‌کنیم که هجوم همه جانبه جهانی بر پیروان اسلام ناب محمدی شدت گرفته است. «یریدون لیطفئوا نور الله بأفواههم» می‌خواهند نور خدا را با دهان‌هایشان خاموش کنند، اما خداوند با وجود امثال شما که از صدق و صبر و ثبات قدم اصحاب اباعبدالله برخوردار هستید ابا دارد و نورش را کامل خواهد کرد «یأبی الله الا أن یتم نوره ولو کره المشرکون».

 

وصیت من به شما برادران این است که به جهاد با نفس بپردازید. چه بسیار برنده‌ای که باخت به سبب اینکه دنیا او را فریفته خود ساخت و گرفتار عجب و غرور و آرزوهای طولانی گرداند. برحذر باشید برادرانم! رضایت خدا جز با اطاعت او و اطاعت اولیایش به دست نمی‌آید و تقوی جز با پرهیز از محرمات الهی حاصل نمی‌گردد و به نیکی نمی‌توان رسید مگر با گذشتن از دل بخواهی‌ها و بخشیدن آنچه که دوست می‌داریم. آیا می‌خواهیم از راهی جز این راه به رضایت الهی دست یابیم و جزو اولیایش گردیم؟؟

 

هیهات! رضایت خدا و بهشت الهی برای آن بندگانی آماده شده است که تقوی پیشه کنند. و درجات اعلی برای آنان است که مال و جانشان را صادقانه در مسیر او به کار گیرند تا از خاصان اولیایش گردند «أن الله اشتری من المؤمنین أنفسهم و أموالهم بأن لهم الجنة». خداوند جان‌ها و اموال مؤمنان را از آنان خرید تا در مقابل، بهشت برای آنها باشد؛ بهشتی که پهنای آن، آسمان‌ها و زمین است، و برای پرهیزکاران آماده شده است: «و جنة عرضها السموات والأرض أعدت للمتقین».

 

پس تقوای خدا پیشه کنید و برای تقوی پیشگی، از صبر کمک بگیرید؛ چرا که تقوا، امروز حرز و سپر شماست و فردا در قیامت راه شما به سوی بهشت است.

 

مؤمن باید با برادر مؤمن خود مهربان باشد و به خاطر عیب یا خطایی او را رسوا نسازد، چه بسا او با وجود آن خطا یا لغزش مورد غفران الهی قرار گیرد. و در مورد خود، حتی گناه کوچک را سبک نشمارد چه بسا به واسطه همان گناه عذاب شامل حالش شود. و باید که در مورد رفتار برادرانش حمل بر وجه نیکو کند چه بسا کسی که چیزی درباره کسی نقل کرده، مرتکب اشتباه شده باشد و بعدا باطل بودن سخن او آشکار شود. خداوند شنوا و بیناست. پس هیچ کدام از شما عیب جویی از برادرش نکند و هرکس باید مشغول سپاس و شکرگذاری از خداوند باشد.

 

بسیار استغفار کنید که «یرسل علیکم مدرارا»، «و بالشکر تدوم النعم» و با شکرگذاری است که نعمت‌ها استمرار می‌یابد، (مخصوصا نعمت ولایت)، بکوشید تذلل بندگی بر سرتان سایه‌افکن باشد و گردن افرازی و تکبر را از خود دور سازید، چرا که «الکبر رداء الله، ومن نازعه فی ردائه قصمه» (کبریایی، ردایی در خور شأن پروردگار و مختص اوست، هر کس در این خصوص با او منازعه کند خداوند او را در هم می کوبد و هلاک می گرداند!)، و «عاجزترین مردم کسی است که از یافتن دوستان ناتوان باشد». بر حذر باشید که خداوند بندگان مستکبرش را با دوستان خود که ضعیف شمرده شده‌اند به امتحان می‌کشد. خداوند متعال به پیامبر خود موسی (ع) در بیان علت برگزیده شدنش به پیامبری وحی فرمود: «ای موسی! من به بندگانم نظر افکندم، و در بین آنان، متواضع‌تر از تو نیافتم».

 

برادرانم! همان طور که خداوند پیامبران و اولیای خود را برگزید، این امت عظیم را نیز از بین همه امت‌ها برگزید. سرسخت‌ترین دشمنان را در مواجهه با آن قرار داد و با انواع و اقسام قهر و عذاب و جنگ‌ها و سختی‌ها و نقص در اموال و جان‌ها به امتحان کشید، این امت صبوری کرد و مورد بشارت قرار گرفت. خداوند بهترین رهبران را در طول تاریخ به امامت این امت برگزید که یکی پس از دیگری پیروزی و انتصار و عزت و افتخار برای آن به ارمغان آوردند و باعث مباهات این امت به سایر امت ها در دنیا شدند‌ و رسول اعظم نیز در آخرت به این امت در مقابل دیگر خلایق مباهات می‌کند.

 

رهبرانی که استحکام اسلام را به آن بازگرداندند پس از آن که گمراهان آن را دچار انحراف ساخته بودند، و طراوات و شیرینی جهاد در راه خدا را یک بار دیگر زنده کردند. خداوند برای مجاهدین در راهش، پرافتخارترین دروازه مجاهدت را گشود، خوشا به حال آنان که به سوی جهاد فراخوانده شدند و این دعوت را لبیک گفتند، به رهبرشان که مورد تأیید و نصرت الهی بود اطمینان کردند و از او اطاعت و فرمانبری کردند؛ بر سختی کارزار صبوری ورزیدند و ثابت قدم ماندند و جمجمه‌شان را به خدا سپردند و فراوان ذکر خدا را گفتند. برخی از آنها از سوی خدا برای دینش انتخاب شدند و سختی و عذاب را به جان خریدند و سرانجام در جایگاه امن خود در کنار محمد و آلش مأوا گرفتند... شما نیز جزو منتظرانی باشید که بر وعده‌شان با خدا ثابت قدم ماندند و دچار تغییر نشدند.

 

خداوند متعال می فرماید: «هذا یوم ینفع الصادقین صدقهم لهم جنات تجری من تحتها الأنهار خالدین فیها أبدا»؛ امروز روزی است که راستگویان از صدق خود بهره‌مند می‌شوند، برای آنان باغ‌هایی است که از زیر آن نهرها جاری است و در آن تا ابد جاودانه خواهند ماند.

 

برادرانم! شما را سفارش می‌کنم به ادامه دادن راه جهاد در مسیر حزب‌الله که مسیر عزت و کرامت است و سفارش می‌کنم به یاری رهبر حزب‌الله، سید حسن نصرالله، که به خدا قسم راهی را به سوی خدا نیافتم که سریعتر از این راه به رضایت خداوند منتهی شود، و رهبری را نیافتم که همچون ایشان بر مسیر هدایت قرار داشته باشد تا از او پیروی و تبعیت کنم.

 

همه ما به چشم دیدیم چگونه خداوند این امت را با رهبری مبارکش پیروزی بخشید، در حالی که او این ندا را سر داده بود (روزگار شکست ها به سر آمد!) و همچنان ما را به پیروزی بشارت می‌دهد. خداوند او را مورد تأییدات خود قرار داده و نصرتش را شامل حالش گرداند و عمر مبارکش را تا زمان ظهور امام مهدی (ارواحنا لمقدمه الفداء) طولانی گرداند. مبادا خدای نکرده روزی همانند ابا عبدالله الحسین(علیه‌السلام) به خداوند شکایت برد که «وا قلة ناصره» که در آن صورت غضب خداوند تا روز قیامت دامنگیرمان خواهد شد.

 

در خاتمه، از خداوند برای شما مغفرت و رضا و شهادت پس از عمری طولانی طلب می‌کنم و از شما طلب بخشش می‌کنم. برای من و بقیه برادرانتان که پیش از من در این مسیر به فیض شهادت نایل آمدند دعا کنید. مبارک باد بر حزب الله لبنان، این رهبری و این شیعیان و این مجاهدان و این شهیدانش!

 

فقیر رحمت پروردگار؛ حسان اللقیس

 

1 نظر
خبرهای داغ
نمایش نظرات

رحمت الله علیه

پاسخ

۱

۰

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top