خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ الأربعاء ١٨ شعبان ١٤٤٠ Wednesday, April 24, 2019
 
کد خبر: 345062
نظرات: 140
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۰۲/۷ - ۰۷:۰۰
رونمایی از جاسوس آل سعود در لباس مرجعیت شیعه! +تصویر
چندی است شبکه وهابی "نور" با اجرای پروژه ای تبلیغاتی مدعی شده که یکی از مراجع بزرگ شیعیان عراق، به مذهب اهل سنت گرویده است!
شیخ حسین موید رونمایی از جاسوس آل سعود در لباس مرجعیت شیعه! +تصویر
به این مطلب امتیاز دهید
76.5% 23.5% بازدید

 

 

به گزارش سرویس دینی جام نیوز، چندی است شبکه وهابی "نور" با اجرای پروژه ای تبلیغاتی مدعی شده که یکی از مراجع بزرگ شیعیان عراق، به مذهب اهل سنت گرویده است!

 

 

این شبکه وهابی در قالب ویژه برنامه تبلیغاتی و فضاسازی گسترده در این خصوص، از سویی با معرفی فردی به عنوان "مرجع تقلید بزرگ شیعیان" و از سوی دیگر ادعای گرویدن وی به مذهب اهل تسنن، سناریویی برای پیشبرد مأموریت ضدشیعی خود تدارک دیده است.

 

 

اما شخصی که این شبکه وهابی برای برنامه تبلیغاتی خود انتخاب کرده، مهره سوخته ای است که سابقه همکاری با سرویس های اطلاعاتی عراق و عربستان سعودی را به عنوان جاسوس دارد.

 

 

 

 

"شیخ حسین المؤید" همان مرجع بزرگ شیعیان در عراق[!] است که در دسامبر 2013 "ترکی بن بندر" خواهرزاده پادشاه عربستان در خصوص وی دست به افشاگری زده بود.

 

شاهزاده ترکی بن بندر آل سعود، در پی اختلافاتی که با خاندان سلطنتی عربستان داشت در ضمن افشاگری علیه خاندان سعودی، پرده از راز شخصی با نام شیخ حسین المؤید برداشت که عیان می کرد مرجع مورد ادعای شبکه نور در حکومت بعثی صدام در کسوت "جاسوس" با لباس روحانیت به این رژیم خدمت می کرده و اصلا به همین منظور وارد حوزه های علمیه عراق شده بود.

 

 

طبق اسناد موجود، شیخ المؤید پس از سرنگونی رژیم بعث در عراق، خود را در اختیار سازمان اطلاعات سعودی قرار می دهد تا در خدمت امرای وهابی خویش باشد.

 

 

 

 

بر پایه گزارش خبرگزاری رویترز (reuters)، ترکی بن بندر در افشاگری خود به این موضوع اشاره می کند: «زمانی که در وزارت کشور و در اطلاعات سعودی مشغول بودم، شعبه ای خاص به نام "شعبه روافض" وجود داشت. بودجه این گروه به اندازه بودجه تونس، اردن و یمن بود. از جمله وظایف این شعبه، اجرای توطئه هایی علیه شیعه و بدنام کردن و بد جلوه دادن آن ها از طریق کتاب های جعلی پر از دروغ و تقلب جهت پخش در ایام حج در میان حجاج بود تا به این وسیله حجاج را به قتل شیعیان تحریک کنند.»

 

 

این افشاگری از سوی شاهزاده سعودی که توسط رویترز عربی منتشر شده بود، می افزاید: «در همان زمان اشتغالم در اطلاعات، حکومت سعودی یک روحانی نمای شیعه را به خدمت گرفته بود. وی از برجسته ترین افراد سازمان اطلاعات سعودی بود و فقط یک بار هفت میلیون دلار برای بازگشایی یک شبکه، مجله و رادیوی خاص از خزانه عربستان دریافت کرد. در مقابل این پشتیبانی ها، سعودی ها از وی خواسته بودند اوامرشان را اجرا کند...»

 

 

طبق گفته ترکی بن بندر، «پس از مرگ این روحانی، دستگاه اطلاعاتی آل سعود، روحانی نماهای دیگری را به خدمت گرفت. برخی از آن ها به واسطه یک افسر سابق اطلاعات رژیم بعث عراق جذب شده اند و الآن در آن کشور به سر می برند. از جمله این افراد می توان از ... و شیخ مؤید نام برد؛ کسانی که میلیون ها دلار از حکومت سعودی دریافت می کنند اما ثمری نخواهند داشت زیرا این افراد در نزد شیعه مهره سوخته هستند و به غیر از عده ای ساده لوح، کسی از آن ها پیروی نمی کند.»

 

 

 

 

شوی تبلیغاتی در مورد مرجع بزرگ شیعیان عراق!

نکته قابل توجه اینکه المؤید پس از ناکام ماندن در جذب شیعیان عراق، به یکباره در شبکه وهابی و عربی زبان "وصال" ظاهر می شود و به القای شبهه پرداخته و اعتقادات شیعه را باطل می داند تا زمینه را برای فتنه های سایر شبکه های وهابی خصوصا شبکه های فارسی زبان فراهم آورد.

 

 

شبکه وهابی نور به تبعیت از شبکه وصال عربی با دنبال کردن این سناریوی ضدشیعی، در برنامه ای با عنوان "در مسیر هدایت" جاسوس آل سعود را به عنوان مرجع بزرگ شیعیان عراق معرفی کرد و مدعی شد که وی به مذهب اهل سنت گرویده است.

 

 

اصرار شبکه نور بر این دروغ در حالی است که شبکه وصال عربی بعد از این اقدام رویترز، علیرغم اسناد موجود، با عقب نشینی از مدعای خود اعلام کرد که المؤید را به عنوان مرجع شیعیان عراق معرفی نکرده است.

 

 

در همین زمینه "طه الدلیمی" کارشناس ثابت و برجسته شبکه وهابی وصال، در این شبکه عنوان کرد: «شیعیان عراق چهار مرجع بیشتر ندارند... بعضی آمدند گفتند که شیخ حسین مؤید یک مرجع شیعی است که سنی شده است؛ این یک دروغ است... خودتان دروغ می گوئید و دروغ خود را بزرگ می کنید...»

 

 

لینک دانلود ویدئو

 

 

گویا مخاطب این کارشناس وهابی، شبکه نور و عوامل آن هستند که همچنان بر این دروغ بزرگ اصرار دارند و بی توجه به فاش شدن حقیقت ماجرا، کماکان به فریب و تحمیق مخاطبان خود ادامه می دهند.

 

اکنون شبکه نور باید پاسخگو باشد که با اجرای این سناریوی تفرقه برانگیز، سخنگوی اهل سنت ایران است -چنان که ادعا می کند- یا مجری سیاست های رژیم وهابی آل سعود؟

 

آیا جز این است که شبکه نور با اجرای این شوی تبلیغاتی، نقش مترجم شبکه های وهابی عربی زبان را برای اهل سنت ایران بازی می کند؟

 

آیا ادعای سایر اشخاصی که در شبکه مورد اشاره با عنوان "رافضی هدایت شده" در برابر دوربین حاضر می شوند، از درستی و وثاقتی به اندازه همین دروغ بزرگ برخوردار است؟!

 

 

 

 

140 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات

چرا شما همیشه بلدید فقط تهمت بزنید.

پاسخ

۵

۴

شیخ حسن مؤید از دوستان پدرم و آشناهای خانوادگیمان میباشد. ایشان اوایل دهه 1360 همزمان با آغاز جنگ تحمیلی همانند سایر جوانهای شیعه از عراق به ایران مهاجرت کردند و وارد حوزه های علمیه قم شدند، بین سالهای 1362-1370 در حوزه علمیه قم به تحصیل مشغول میشوند و از اساتید معروف نجف ساکن در قم همچون آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی، آیت الله شیخ هادی آل راضی و ... شاگردی کردند. پدرم میگوید ایشان نبوغ خاصی داشتند و مشخص بود از همه طلبه ها با استعدادتر ولی متاسفانه از همان ابتدا شروع به ایجاد شبهه و اشکال میکردند و با بقیه طلبه ها که به دنبال علم بودند، فرق داشتند. از همان ابتدا حاشیه های زیادی داشتند و کمتر دنبال علم بودند. خیلی دوست داشتند که زود معروف شوند و بر خلاف بقیه طلبه ها که پس از سی سال زحمت و طلبگی به حد اجتهاد میرسند، ایشان میخواستند در کمتر از ده سال به آن مرتبه برسند.

از آنجا که وضعیت مالی ایشان، مانند سایر طلبه ها خوب نبود، برای امرار معاش بهتر، قناعت مالی را کنار میگذارند و به دنبال اسپانسر مالی بودند. خیلی این ور و آن ور رفتند و به در بسته خوردند.

ایشان از طرفی خود را یک عالم در حد اجتهاد میبینند و از طرف دیگر دوست دارند که وضعیت مالی خوب داشته باشند که بیشتر جلب توجه کنند. خلاصه این عوامل دست به دست هم دادند تا از طرف دستگاه آل سعود شناسایی شوند و با پیشنهاد مالی آنها به مذهب وهابیت تمایل پیدا کنند.

از طرفی سیستم مذهبی آل سعود با نمایش ایشان به عنوان روحانی شیعه هدایت شده به وهابیت سعی در اثبات حقانیت خود دارند و همیشه در جلسات خود با نمایش ایشان در صدر مجلس و مهمانیها، سوء استفاده های خود را میکنند و هم خود آقای شیخ مؤید به آن جایگاه و حشمت، تشریفات و احترامی که خود را لایق آن میدانستند رسیدند و ضمن اینکه وضع مالی خوبی نیز اکنون دارند.

چند سال پیش تصادفی یکی از دوستان پدرم با ایشان در حج برخورد میکنند و در عالم رفاقت ایشان را بابت این ضربه بزرگی که به آبروی تشیع و حوزه علمیه قم و نجف وارد کردند مورد ملامت قرار میدهند، و از ایشان علت این تغییر ماهیت را جویا میشوند. ایشان گفتند میدونم که اشتباه کردم و میدونم که حق با کیست ولی ناچارم!!! به دلیل وابستگی به پول سعودیها مجبورم که به دامان وهابیت پناه ببرم و دیگر راه برگشتی ندارم.

چند نکته خیلی مهم:
1- وهابیها بیکار ننشسته اند، خصوصا پس از تشیع عالم بزرگی چون تیجانی و رسانه ای شدن چندین مورد دیگر از این هدایتها، ضربه بزرگی به وهابیها وارد شد و به فکر ضد حمله افتاده اند و با ابزارهای چون پول و مقام، پیشنهادهای وسوسه انگیزی به طلبه های شیعی میکنند.
2- وضعیت معیشتی و مالی طلبه حوزه ها باید مورد تجدید نظر قرار گیرد.
3- سیستم غربال گری در ورود به حوزه های علمیه مورد مطالعه قرار گیرد. وجود دارد جوانان و نوجوانانی که چندان هدف مشخصی از طلبه شدن ندارند و علم و طلبگی انتخاب اول آنها نیست.

پاسخ

۵

۷

عالی بود خداقوت

پاسخ

۳

۶

سلام دوستان بعضی مطالب شیعه درسته و بعضی مطالب سنی.رسول الله پنج مرتبه در روز نماز میخواندن.ما شیعیان متاسفانه خیلی خرافات داریم بهتره اصلاح بشیم.خداوند تبارک و تعالی رو فراموش کردیم و به امامزاده ها چسبیدیم.ما نباید به بزرگان اسلام توهین کنیم همانطوری که امام علی و لقیه امامان توهین نمیکردن

پاسخ

۲۴

۲۴

چقدر به بعظیا شباهت داره !!

پاسخ

۵

۰

آقا همه اینا به کنار به من بگید حضرت محمد(ص) سه بار در روز نماز میخوند یا پنج بار؟

پاسخ

۱۶

۱۳

http://media.jamnews.ir/comments/jamnews/1398597216881mic.flv

پاسخ

۴

۸

دروغ از شماست
تمام شیعیان باید کشته شوند چون مشرکند

پاسخ

۷

۹۱

۵

۲

۱۱

۱

۱۳

۹

۱۳

۱۳

http://media.jamnews.ir/comments/jamnews/1398592618709mic.flv

پاسخ

۱۴

۱۰

سلام ممنون جام نیوز

پاسخ

۱۹

۱۶

واقعا که آبروی اهل سنت را بردید!!!!! جام همیشه از این خبرا انتشار بده واقعا خوب بود
استفاده کردم

پاسخ

۴۴

۴۵

۱۱

۲۳

قشنگ تابلوست که این شبکه های فارسی (نور و کلمه و وصال فارسی و صال حق)
نقش مترجم شبکه های وهابی عربی زبان رو برای اهل سنت ایران بازی می کنن
ولی باید بدونند که این ها تو دل اهل سنت ایران جایی ندارند
ما شیعه و سنی چند ده ساله که کنار هم زندگی می کنیم و با هم برادریم
جام نیوز خبرت عالی بود ممنون

پاسخ

۴۱

۱۶

۱۶

۹

من خودم اهل سنت هستم باید بگم که ولو باور کنیم شبکه نور در این زمینه اشتباه کرده
اما هرگز نمیتونید منکر سیل جمعیتی که به اهل سنت می پیوندند شوید

پاسخ

۲۴

۶۱

http://media.jamnews.ir/comments/jamnews/1398587651518mic.flv

پاسخ

۸

۱۱

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top