خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ الأربعاء ١٨ المحرّم ١٤٤١ Wednesday, September 18, 2019
کد خبر: 353113
نظرات: 6
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۰۲/۳۱ - ۰۷:۰۳
اقدام بسیار زیبای کارگر جوان
لبخند او برایم خیلی ارزش داشت. من از این‌که کار خداپسندانه‌ای انجام داده بودم خوشحال بودم.
اسکناس اقدام بسیار زیبای کارگر جوان
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

 

به گزارش سرویس حوادث جام نیوز به نقل از ایران، کارگر جوان در تاریکی شب از راننده خواست توقف کند، کیسه زباله ای در حاشیه جاده روی زمین افتاده بود.


این احساس که خودرویی از روی آن عبور کرده و باعث پخش شدن زباله در کف خیابان شود باعث شد تا او  از خودرو پیاده شده و کیسه زباله را بردارد.وقتی در هوای نیمه تاریک دست دراز کرد تا زباله را بردارد در کمال تعجب متوجه کیف بزرگی شد. آن را برداشت، در آن اطراف کسی نبود.

 

آرام در کیف را باز کرد. از دیدن محتویات داخل کیف،  سرش به دوران افتاد. اسکناس‌های نو و تا نشده زیادی در داخل کیف وجود داشت. با انگشتان زبرشده از کارگری پول‌ها را لمس کرد.  همکارش را صدا زده و ماجرا را با او در میان گذاشت. تلفن همراهی در کنار پول‌ها وجود داشت. آن را برداشته و شروع به زنگ زدن به شماره‌های ذخیره شده در حافظه تلفن کرد. در حالی‌که با چند شماره تماس گرفته بود، کسی در آن موقع شب پاسخگو نبود. دست از تلاش برنداشت.

 

باز هم زنگ زد تا این‌که یکی از شماره‌ها جواب داد و شروع به صحبت کرد. با راهنمایی این مرد بود که صاحب کیف شناسایی شد. کارگر جوان  که سینا نام دارد و در شهرداری مشغول به‌کار است درباره آن لحظات می‌گوید: انسانیت و شرافت با هیچ مبلغی قابل معاوضه نیست. داخل کیف آنقدر پول بود که حتی نمی‌توانستم بشمارم اما آن پول‌ها صاحب داشت. اطمینان داشتم الان صاحب پول‌ها حال و روز خوبی ندارد.

 

با خودم عهد کردم تا پیدا شدن صاحب پول‌ها زنگ بزنم.. وقتی با صاحب پول‌ها صحبت کردیم و او نشانی‌ پول‌ها را داد. خواستیم تا به معاونت فرهنگی شهرداری قائمشهر بیاید. علیپور معاون شهردار هم بود. او وقتی به شهرداری رسید حال و روز خوبی نداشت. خوشحال شد.

 

لبخند او برایم خیلی ارزش داشت. من از این‌که کار خداپسندانه‌ای انجام داده بودم خوشحال بودم. صاحب پول‌ها 300 هزار تومان به من پاداش داد. هر چند این مبلغ با اصل پول که بالغ بر یک میلیارد ریال بود خیلی فاصله داشت اما رضایت خدا در این کار بود. برادر بزرگتر سینا نادری یابنده کیف پراز پول نقد وچک‌های حامل  اظهار داشت: سینا،  به‌دلیل تصادفی که چندی پیش داشته حدود سه، چهار میلیون تومان بدهی دارد ودرحال حاضر از پرداخت این بدهی عاجز است ولی هرگز  به‌خود اجازه نداد از این پول‌ها برای دادن بدهی اش استفاده کند چون برادرم حلال و حرام را می‌شناسد وهمیشه به کمک ولطف خداوند معتقد است.
 

2013

مشاهده نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top