خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ الجمعة ١٦ جمادى الثانية ١٤٤٠ Friday, February 22, 2019
 
کد خبر: 354185
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۰۳/۲ - ۱۹:۴۷
محجوب در برنامه مناظره تلویزیونی؛
خط مطلق فقر در شهرها 920 و روستاها 720 هزار تومان است
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: خط مطلق فقر در شهرها 920 و روستاها 720 هزار تومان است.
علیرضا محجوب خط مطلق فقر در شهرها 920 و روستاها 720 هزار تومان است
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، در برنامه مناظره تلویزیونی عصر جمعه (امروز) علیرضا محجوب عضو کمیسیون اجتماعی ضمن اعلام موافقت با ارائه سبد کالا به افراد نیازمند جامعه اظهار داشت: آنچه بایستی در این زمینه راجع به آن صحبت شود بحث فقر و نقطه مقابل آن ثروت است و یک طرف فقیر باید دیده شود و از طرفی غیر نیازمندان باید در نظر گرفته شوند.

 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه در سال92 خط مطلق فقر برای شهرها 920 هزار تومان و برای روستاها 700 هزار تومان تعیین شده است، تصریح کرد: خلائی در این میان وجود دارد که باید پر شود، کارگران و کشاورزان اساس عزت کشور هستند و با زحمت خود مزد می‌گیرند و مفت‌خوری نمی‌کنند، آنها نمی‌توانند خط فاصله فقر را پر کنند و ارقام نشان می‌دهد در شهری مثل ایلام خط فقر شهری 72 درصد آنها را در برمی‌گیرد.

 

به گفته محجوب قانون اساسی در اصل 43 به بحث اشتغال، صنعت و حمایت از تولید و در کنار آن به موضوع خوراک، پوشاک و مسکن و نیازهای درمانی آنها می‌پردازد و همه خدمات ارائه کالا نیست.

وی تأکید کرد: کودکان کار اکنون نمی‌توانند به مدرسه بروند و خانواده‌های آنها نمی‌توانند خوراک و نیازهای آنها را تأمین کنند و در حال حاضر راجع به فقرا و کارگرانی حرف می‌زنیم که حقوق‌شان کمتر از رقم ذکر شده است.

 

محجوب افزود: سال‌هاست می‌خواهیم بیمه بیکاری را در مجلس تصویب کنیم اما در شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت معطل مانده و آیا می‌توان به فقرا و نیازمندان گفت صبر کنید یا خیر.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه در سال گذشته ابر تورم داشتیم که بالاترین رقم در سطح جهان است، گفت: باید همه خدمات برای نیازمندان و فقرا در نظر گرفته شود و راه نجاتی پیدا کرد./فارس/110
 

1 نظر
خبرهای داغ
نمایش نظرات

خط مطلق ؟؟؟؟؟

پاسخ

۰

۰

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top