خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ الأربعاء ١٠ ذو الحجّة ١٤٣٩ Wednesday, August 22, 2018
 
کد خبر: 354192
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۰۳/۲ - ۲۰:۱۶
اولين كسي كه وارد جهنم مي شود کیست؟
آتش جهنم اولين كسي كه وارد جهنم مي شود کیست؟
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس کشکول جام نیوز،جهنم و كافران در قيامت قيامت برپا مي‌شود و آنگاه كه جهنم، كافران منكر قيامت را از مكاني بعيد ديد كافران زبانه‌هاي آتش را مي‌شنوند كه از فرط خشم ، بانكي خشمناك بر آنان مي‌زند و چون كافران در آن جهنم و دوزخ به مكاني تنگ و سخت انداخته شوند از تنگي دوزخ به هم بسته و كيپ شوند و در آن وضعيت بر خود هلاكت و نفرين بخوانند و حق تعالي از آن هنگام خبر مي‌دهد كه اي كافران امروز يك ثبور مخوانيد بلكه ثبور (هلاكت و نفرين) زياد بر خود بخوانيد در خبر آمده است اولين كسي كه جامه آتش مي‌پوشد و به جهنم كشانده مي‌شود شيطان است و كافران و فريب‌خوردگان به تبع او به جهنم افكنده مي‌شوند.

 

بهشت، وعده‌گاه مومنان و تو اي پيامبر به كسانيكه تو را به‌خاطر فقر مادي سرزنش مي‌كنند بگو آيا اين بوستان‌هاي دنيا بهتر است يا بهشت جاوداني كه پرهيزكاران به آن وعده داده شدند؟ براي آنها پاداش و بازگشتي است كه به بهشت رجوع نمايند درحاليكه جاودان هستند هر چه بخواهند هست و بر پروردگار تو وعده‌اي موعود براي مومنان در بهشت است. مومنان در بهشت هر آنچه را كه بخواهند براي آنها مهيا است. وعده‌گاه بهشت كه تمثيلها و تشبيه‌هاي آن در زمين به مكان‌هاي سرسبز و خرم شده است.

 

از مخلوقات و ساخته‌هاي خداي بزرگ است كه انسان در صيرورت و گرديدن وجودي از وضعيتي به وضعيت ديگر بدان جهان هستي مي‌رسد جهاني براي گرفتن پاداشها و مزد زحمات درستي و راستي در دنياي تكليف و مسئوليت كه هرگز توقف ندارد. پرسش روز قيامت پيامبر (ص) ياد كن روزي را كه ما مشركان و آنچه را كه آنان آن را به‌جز خدا مي‌پرسيدند محشور مي‌كنيم پس به ايشان بگويدآيا شما بندگان مرا گمراه كرديد يا اين‌كه آنان راه راست را گم كرده‌اند؟ اشخاص يا اشيايي كه مورد عبادت واقع شدند خطاب به خداي بزرگ مي‌گويند خداوند پاك و منزه است و سزاوار ما نيست اين‌كه غير از شما اوليايي اخذ كنيم، ليكن شما آنها و پدرانشان را به نعمت‌هاي بي‌‌شماري روزي داديد تا اين‌كه آنها ياد تو را فراموش كردند و از قوم بور (هلاكت شدگان) شدند. سپس خداوند به كافران خطاب و التفات مي‌كند و مي‌فرمايد، خدايانتان شما را به آنچه مي‌گوييد تكذيب كردند و آنها نمي‌توانند از شما عذاب را دفع كنند و شما را ياري كنند.و هر كسي از شما كه ستم در دنيا كند عذاب بزرگي در آخرت به آنها بچشانيم و بزرگ‌ترين ستمي كه بشر در دنيا مرتكب مي‌‌شود ستم شرك و نفي نقش اراده خداي بزرگ در چگونه زيستن انسان در دنيا است.

 

مثالي ديگر از انبياي گذشته اي پيامبر (ص) ما قبل از تو رسولاني را فرستاديم كه همانند ساير انسان‌ها غذا مي‌خوردند و در بازارها راه مي‌رفتند پس اين تنها پيامبر اسلام (ص) نبود كه همانند انسان‌هاي عادي عمل مي‌كرد بلكه پيامبران گذشته و قبل از او نيز همينطور عمل مي‌كردند سپس خداوند مي‌فرمايد ما بعضي از شما را براي بعضي ديگر وسيله آزمايش دينداري‌تان قرار داديم تا ببينيم شما در برابر سختيها بر دينتان استوار هستيد و پرورگار تو نسبت به همه امور بصير و داناست.پس خداوند، پيامبران را در طول تاريخ از بين مردم برگزيد تا همانند آنها تغذيه و زندگي كنند و همين مسئله موجب آزمايش مردم در پذيرش نبوت بود تا با پذيرش نبوت به توحيد و معاد كه هنگام حشر در محضر الهي است ايمان بياورند.

0 نظر
کلیدواژه ها:
لینکدونی
لینکدونی
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top