خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ الاثنين ٨ ذو الحجّة ١٤٣٩ Monday, August 20, 2018
 
کد خبر: 406740
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۰۸/۳ - ۰۷:۴۰
تشنه ترین سد کشور را بشناسید
حجم آب خروجی از سدهای كشور درمقايسه با مدت مشابه سال آبی گذشته، چهار درصد كاهش نشان می دهد همچنین حجم آب سد لار در حداقل قرار گرفته است.
سد لار تشنه ترین سد کشور را بشناسید
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

 

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، حجم آب ورودی به مخازن سدهای کشور از ابتداي سال آبي جاري تاكنون با ۱۳ درصد كاهش درمقایسه با سال آبی گذشته به ۶۷۰ ميليون مترمکعب رسیده است؛ در حالی‌که این میزان در مدت مشابه سال آبی گذشته ۷۶۰ ميليون مترمکعب گزارش شده بود.

میزان حجم آب خروجی از سدهای کشور نیز از ابتداي سال آبي جاري تاكنون، یک ميليارد و ۶۰۰ ميليون مترمکعب گزارش شده است درحالی که آب خروجی از سدهای کشور در مدت مشابه سال آبي گذشته، به ميزان یک ميليارد و ۶۶۰ ميليون مترمکعب بوده است.

بر این اساس، حجم آب خروجي از سدهاي كشور درمقايسه با مدت مشابه سال آبي گذشته، چهار درصد كاهش نشان مي‌دهد.

حجم آب موجود در مخازن سدهای کشور هم‌اکنون ۱۹ ميليارد و ۵۸۰ ميليون مترمکعب به ثبت رسیده است که درمقایسه با زمان مشابه سال گذشته، معادل ۷.۹ درصد افزايش نشان می‌دهد.

حجم آب موجود در مخازن سدهای کشور در زمان مشابه سال گذشته، حدود ۱۸ ميليارد و ۲۰۰ میلیون مترمكعب گزارش شده بود.

*سد لار تشنه ترین سد کشور

همچنین از ابتداي سال آبي جاري (مهر ۹۳) تاکنون، از پنج سد تامين‌کننده آب تهران آب موجود در سه سد روند کاهشي داشته است؛ به‌طوري‌که هم‌اکنون حجم آب موجود در سد لار ۲۵ ميليون مترمکعب، سد اميرکبير (کرج) ۱۰۱ و ماملو ۹۷ ميليون مترمکعب ثبت شده است.

طبق اين گزارش، آب موجود در سدهاي لار، اميرکبير و ماملو به‌ترتيب ۵۰، ۱۵ و ۱۴ درصد درمقايسه با زمان مشابه سال گذشته کاهش يافته است.

اين درحالي است که در سال گذشته ذخيره آب اين سدها به‌ترتيب ۵۱، ۱۱۹ و ۱۱۲ ميليون مترمکعب بوده است.

آب موجود در سد طالقان نيز در زمان حاضر ۱۵۶ ميليون مترمکعب و سد لتيان ۳۵ ميليون مترمکعب ثبت شده است که اين سدها نيز در زمان مشابه سال گذشته به‌ترتيب ۱۵۵ و ۲۷ ميليون مترمکعب آب داشته‌اند.

آب پنج سد تامين‌کننده آب تهران در زمان حاضر ۴۱۴ ميليون مترمکعب ثبت شده است که اين ميزان درمقايسه با رقم ۴۶۴ ميليون مترمکعب آب موجود سدهاي تهران در سال گذشته، حدود ۱۱ درصد کاهش نشان مي‌دهد.

همچنين آب ورودي به اين سدها از ابتداي سال آبي جاري تاکنون ۲۴ ميليون مترمکعب بوده که اين رقم نيز درمقايسه با ۲۶ ميليون مترمکعب ورودي آب در زمان مشابه سال آبي گذشته، ۹ درصد کاهش نشان مي‌دهد./باشگاه/110

پیگیری کنید:

 

0 نظر
خبرهای داغ
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top