خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ الخميس ٤ ذو الحجّة ١٤٣٩ Thursday, August 16, 2018
 
کد خبر: 406945
نظرات: 2
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۰۸/۳ - ۱۷:۰۷
تمدید حکم بازداشت صاحب فتوای جهاد نکاح
به دنبال این اعتراض ها "العریفی" از منصب تدریس در "دانشگاه اسلامی الملک السعود" اخراج شد.
العریفی تمدید حکم بازداشت صاحب فتوای جهاد نکاح
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

 

به گزارش سرویس دینی جام نیوز، به نقل از صفحات مختلف پایگاه های ارتباط جمعی از جمله توییتر، محمد العریفی مبلغ معروف و از رهبران فکری وهابیت در عربستان بعد از پایان مراسم حج بازداشت شد و بعد از گذشت 15 روز، حکم بازداشت وی دوباره تمدید شد.

 

 

در این رابطه سایت خبری "الخلیج الجدید" درباره سبب بازداشت وی نوشت: این مبلغ معروف در صفحه توییتر شخصی خود از ناکارآمد بودن خدماتی که دولت برای حجاج ارائه می دهد از قبیل شلوغ بودن قطار مشاعر، آسانسورها و پله های برقی و خراب بودن بعضی از آنها در مناسک حج امسال انتقاد کرد که این امر باعث بازداشت وی شد.

 

 انتقاد العریفی با اعتراض مفتی عربستان"عبدالعزیز ال شیخ" همراه بود، مفتی عربستان اظهار داشت: خدمات حج امسال را بسیار خوب ارزیابی می کند و معترض به این خدمات (العریفی) را شخصی بیمار می داند.

 

به دنبال این اعتراض ها "العریفی" از منصب تدریس در "دانشگاه اسلامی الملک السعود" اخراج شد. این سایت در ادامه نقل کرد: مسئولان دستگاه قضایی عربستان ، انتشار سخنانی که در جامعه باعث ایجاد تنش می شود را دومیم اتهام علیه العریفی می دانند.

 

تحلیل گران براین باورند که نيروهاي امنيتي سعودي "العریفی" را از رهبران و فعالان نزديک به اخوان المسلمين در عربستان مي دانند از همين رو آن را بازداشت کرده اند.

 

العریفی جرایم ضد انسانی زیادی در کارنامه خود دارد از جمله آنها تشویق سربازان سعودی برای کشتار شیعیان یمن و بحرین است وی در زمان جنگ بین شیعیان الحوثی و عربستان و اشغال بحرین توسط نیروهای عربستانی به سربازان عربستانی می گفت که امام "علی" شیعیان را می کشت و آنها را در آتش می سوزاند، پس شما در کشتن شیعیان بحرین و یمن هیچ تردیدی نکنید.

 

 

2 نظر
خبرهای داغ
نمایش نظرات

لعنت الله علیه

پاسخ

۲۲

۲

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top